Activ

STRUNGĂREAŢĂ SRL

CUI: 36132150
CIF: 36132150
Reg. Com.: J2016000839171
CAEN: 8623
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 26 mai 2016 · 10 ani
Distribuie:

Activități de asistență stomatologică

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 13:31

Despre STRUNGĂREAŢĂ SRL

STRUNGĂREAŢĂ SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Galaţi, judetul GALAŢI, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de asistență stomatologică" (cod CAEN 8623), in sectorul invatamant. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, STRUNGĂREAŢĂ SRL a raportat o cifra de afaceri de 399.672 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+82.4%). Profitul net inregistrat a fost de 51.764 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 9.850 RON in 2016 la 399.672 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
399.672 RON
Venituri totale
399.674 RON
Cheltuieli totale
337.218 RON
Profit brut
62.456 RON
Profit net
51.764 RON
Marja profit net
12,95%
Active imobilizate
496.473 RON
Active circulante
96.067 RON
Stocuri
43.816 RON
Creanțe
2.550 RON
Casa & conturi bănci
49.701 RON
Capital propriu
241.108 RON

Contact

AdresaRomania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Gării nr. 24, 800217
Detalii adresaparter. cabinet nr. 1

Adresă sediu social

Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Gării nr. 24, 800217
Cod poștal: 800217
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Gării nr. 24, 800217
Detalii
parter. cabinet nr. 1
Cod postal
800217
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 26.05.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
399.672 RON
Rezultat net
51.764 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 399.672 RON 219.065 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 399.674 RON 264.066 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 337.218 RON 246.865 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 62.456 RON 17.201 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 51.764 RON 14.957 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 496.473 RON 502.754 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 96.067 RON 204.229 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 592.540 RON 706.983 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 43.816 RON 80.232 RON
CreanțeSume de încasat 2.550 RON 15.369 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 49.701 RON 108.628 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 351.432 RON 517.639 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 241.108 RON 189.344 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active592.540RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

59,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale592.540 RON
Datorii totale351.432 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
8,7 %Profit net / active totale
ROE
21,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,27 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
40,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 399.672 +82,4% față de anul precedent 399.674 337.218 62.456 +263,1% față de anul precedent 51.764 +246,1% față de anul precedent 0 0
2023 219.065 -6,2% față de anul precedent 264.066 246.865 17.201 -63,2% față de anul precedent 14.957 -66,2% față de anul precedent 0 0
2022 233.643 +3,4% față de anul precedent 283.644 236.962 46.682 +74,4% față de anul precedent 44.242 +78,6% față de anul precedent 0 0
2021 226.016 -6,5% față de anul precedent 248.517 221.755 26.762 -69,3% față de anul precedent 24.773 -70,9% față de anul precedent 0 0
2020 241.741 +3,2% față de anul precedent 280.766 193.530 87.236 +195,2% față de anul precedent 84.981 +212,3% față de anul precedent 0 0
2019 234.332 +46,1% față de anul precedent 243.333 213.778 29.555 +36,4% față de anul precedent 27.211 +35,6% față de anul precedent 0 0
2018 160.377 +7,4% față de anul precedent 160.377 138.712 21.665 -75,1% față de anul precedent 20.061 -76,5% față de anul precedent 0 0
2017 149.301 +1.415,8% față de anul precedent 149.301 62.313 86.988 +1.427,2% față de anul precedent 85.494 +1.427,5% față de anul precedent 0 0
2016 9.850 9.850 4.154 5.696 5.597 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 496.473 96.067 592.540 43.816 2.550 49.701
2023 502.754 204.229 706.983 80.232 15.369 108.628
2022 502.754 197.052 699.806 57.591 14.860 124.601
2021 41.154 103.433 144.587 21.473 7.085 74.875
2020 41.154 87.997 129.151 21.473 4.378 62.146
2019 28.417 79.068 107.485 12.405 0 66.663
2018 28.417 40.247 68.664 3.224 2.969 34.054
2017 29.164 66.919 96.083 2.434 0 64.485
2016 504 7.320 7.824 520 0 6.800

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 351.432 -32,1% față de anul precedent 241.108 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2023 517.639 -1,5% față de anul precedent 189.344 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2022 525.419 +3.538,1% față de anul precedent 174.387 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2021 14.442 -38,8% față de anul precedent 130.145 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2020 23.607 +3,0% față de anul precedent 105.544 Neraportat 4 -20,0% față de anul precedent
2019 22.923 +102,6% față de anul precedent 84.562 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2018 11.312 +136,1% față de anul precedent 57.352 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2017 4.792 +136,4% față de anul precedent 91.291 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2016 2.027 5.797 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

27din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 399.672 RON. Profit: 51.764 RON

Cifra de afaceri: 399.672 RON. Profit: 51.764 RON

Cifra de afaceri
399.672 RON +82.44% față de anul precedent
Profit net
51.764 RON +246.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
351.432 RON -32.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 219.065 RON. Profit: 14.957 RON

Cifra de afaceri: 219.065 RON. Profit: 14.957 RON

Cifra de afaceri
219.065 RON -6.24% față de anul precedent
Profit net
14.957 RON -66.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
517.639 RON -1.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 233.643 RON. Profit: 44.242 RON

Cifra de afaceri: 233.643 RON. Profit: 44.242 RON

Cifra de afaceri
233.643 RON +3.37% față de anul precedent
Profit net
44.242 RON +78.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
525.419 RON +3538.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 226.016 RON. Profit: 24.773 RON

Cifra de afaceri: 226.016 RON. Profit: 24.773 RON

Cifra de afaceri
226.016 RON -6.5% față de anul precedent
Profit net
24.773 RON -70.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
14.442 RON -38.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 241.741 RON. Profit: 84.981 RON

Cifra de afaceri: 241.741 RON. Profit: 84.981 RON

Cifra de afaceri
241.741 RON +3.16% față de anul precedent
Profit net
84.981 RON +212.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 -20% față de anul precedent
Datorii
23.607 RON +2.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 234.332 RON. Profit: 27.211 RON

Cifra de afaceri: 234.332 RON. Profit: 27.211 RON

Cifra de afaceri
234.332 RON +46.11% față de anul precedent
Profit net
27.211 RON +35.64% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
22.923 RON +102.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 160.377 RON. Profit: 20.061 RON

Cifra de afaceri: 160.377 RON. Profit: 20.061 RON

Cifra de afaceri
160.377 RON +7.42% față de anul precedent
Profit net
20.061 RON -76.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
11.312 RON +136.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 149.301 RON. Profit: 85.494 RON

Cifra de afaceri: 149.301 RON. Profit: 85.494 RON

Cifra de afaceri
149.301 RON +1415.75% față de anul precedent
Profit net
85.494 RON +1427.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
4.792 RON +136.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 9.850 RON. Profit: 5.597 RON

Cifra de afaceri: 9.850 RON. Profit: 5.597 RON

Cifra de afaceri
9.850 RON
Profit net
5.597 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
2.027 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSTRUNGĂREAŢĂ SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

STRUNGĂREAŢĂ SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8623 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8623, Galaţi

ORTODENT SAFIR S.R.L.
CUI: 38068283CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
408.825 RON
Profit
41.252 RON
Angajati
2
SAINUS DENTES S.R.L.
CUI: 45661630CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2022-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
393.269 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DREDENT ESTHETIQUE SRL
CUI: 34123393CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2015-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
414.635 RON
Profit
104.058 RON
Angajati
1
IENDODONTIE S.R.L.
CUI: 40134630CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
390.251 RON
Profit
45.432 RON
Angajati
3
ANASTAVADENT 73 S.R.L.
CUI: 39878962CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
478.270 RON
Profit
285.637 RON
Angajati
1
ARTZ DENT SRL
CUI: 18425411CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2006-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
329.180 RON
Profit
0 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8623, Galaţi

PRO DINTE SĂNĂTOS SRL
CUI: 35901787CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Sat Smulţi Com. Smulţi2016-04-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
458.750 RON
Profit
6.261 RON
Angajati
2
GOREA EURODENT SRL
CUI: 36744443CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2016-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
234.211 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
CONACHI DENTAL CA SRL
CUI: 35776218CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Sat Slobozia Conachi Com. Slobozia Conachi2016-03-09
fara e-Factura
DENTISTS SOCIETY SRL
CUI: 37044944CAEN: 8623
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
494.490 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Alte firme din Galaţi

BOSTI VET SRL
CUI: 36132142CAEN: 7500
Activ
GALAŢI, Mun. Tecuci2016-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
290.683 RON
Profit
56.499 RON
Angajati
3
PIZZERIA LUI ȘERBAN SRL
CUI: 36132177CAEN: 1072
Activ
GALAŢI, Sat Barcea Com. Barcea2016-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
88.183 RON
Profit
42.424 RON
Angajati
1
KAIMAKAN CARGO SRL
CUI: 36101316CAEN: 5226
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2016-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.285.000 RON
Profit
150.913 RON
Angajati
3
DRAISA D.I.D. SRL
CUI: 36138013CAEN: 4932
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2016-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.948 RON
Profit
74.599 RON
Angajati
1
DEVIAN ROYAL SHOP SRL
CUI: 35961576CAEN: 4932
Activ
GALAŢI, Mun. Tecuci2016-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.114 RON
Profit
790 RON
Angajati
0
ALIM X TAXI S.R.L.
CUI: 36310487CAEN: 4933
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2016-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.410 RON
Profit
251 RON
Angajati
0
BELL ONE TRAVEL SRL
CUI: 37954222CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Sat Viile Com. Fârţăneşti2017-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
180.453 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul STRUNGĂREAŢĂ SRL?

CUI-ul STRUNGĂREAŢĂ SRL este 36132150.

Unde este sediul STRUNGĂREAŢĂ SRL?

STRUNGĂREAŢĂ SRL are sediul in Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Gării nr. 24, 800217, Mun. Galaţi, judetul GALAŢI.

Cand a fost infiintata STRUNGĂREAŢĂ SRL?

STRUNGĂREAŢĂ SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a STRUNGĂREAŢĂ SRL in 2024?

In 2024, STRUNGĂREAŢĂ SRL a raportat o cifra de afaceri de 399.672 RON.

Cati angajati are STRUNGĂREAŢĂ SRL?

STRUNGĂREAŢĂ SRL a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are STRUNGĂREAŢĂ SRL?

STRUNGĂREAŢĂ SRL are codul CAEN principal 8623 (Activități de asistență stomatologică).

Ce profit a inregistrat STRUNGĂREAŢĂ SRL in 2024?

STRUNGĂREAŢĂ SRL a inregistrat un profit net de 51.764 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.