Restaurante
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 23:01
Despre AQUA PLAYA TOUR SRL
AQUA PLAYA TOUR SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Năvodari, judetul CONSTANŢA, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Restaurante" (cod CAEN 5611), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, AQUA PLAYA TOUR SRL a raportat o cifra de afaceri de 308.686 RON, in crestere fata de anul precedent (+19.3%). Profitul net inregistrat a fost de 57.424 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 21.803 RON in 2016 la 308.686 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 308.686 RON
- Venituri totale
- 308.686 RON
- Cheltuieli totale
- 241.644 RON
- Profit brut
- 67.042 RON
- Profit net
- 57.424 RON
- Marja profit net
- 18,60%
- Active imobilizate
- 78.595 RON
- Active circulante
- 74.285 RON
- Stocuri
- 2.080 RON
- Creanțe
- 5.174 RON
- Casa & conturi bănci
- 67.031 RON
- Capital propriu
- 57.664 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, CONSTANŢA, Orş. Năvodari, Str. D25 nr. 2, 905700
- Cod postal
- 905700
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 27.06.2016
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 iulie 2022)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 308.686 RON
- Rezultat net
- 57.424 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 308.686 RON | 258.819 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 308.686 RON | 258.819 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 241.644 RON | 248.891 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 67.042 RON | 9.928 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 57.424 RON | 7.160 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 78.595 RON | 82.561 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 74.285 RON | 146.671 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 152.880 RON | 229.232 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 2.080 RON | 1.321 RON |
| CreanțeSume de încasat | 5.174 RON | 5.406 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 67.031 RON | 139.944 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 95.216 RON | 71.330 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 57.664 RON | 157.902 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 3 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 37,6 %Profit net / active totale
- ROE
- 99,6 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,78 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 37,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 308.686 +19,3% față de anul precedent | 308.686 | 241.644 | 67.042 +575,3% față de anul precedent | 57.424 +702,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 258.819 +22,2% față de anul precedent | 258.819 | 248.891 | 9.928 -75,1% față de anul precedent | 7.160 -81,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 211.802 -16,9% față de anul precedent | 211.802 | 171.921 | 39.881 +34,0% față de anul precedent | 37.736 +34,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 254.936 +69,0% față de anul precedent | 254.936 | 225.162 | 29.774 -38,3% față de anul precedent | 28.115 -39,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 150.811 -9,9% față de anul precedent | 150.811 | 102.589 | 48.222 -17,9% față de anul precedent | 46.798 -17,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 167.342 +8,7% față de anul precedent | 167.342 | 108.640 | 58.702 -4,0% față de anul precedent | 56.947 -4,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 153.995 +73,3% față de anul precedent | 153.995 | 92.870 | 61.125 +76,3% față de anul precedent | 59.585 +76,6% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 88.870 +307,6% față de anul precedent | 88.870 | 54.197 | 34.673 +276,7% față de anul precedent | 33.744 +294,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 21.803 | 21.803 | 12.599 | 9.204 | 8.550 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 78.595 | 74.285 | 152.880 | 2.080 | 5.174 | 67.031 |
| 2023 | 82.561 | 146.671 | 229.232 | 1.321 | 5.406 | 139.944 |
| 2022 | 72.534 | 122.676 | 195.210 | -160 | 2.000 | 120.836 |
| 2021 | 85.229 | 50.542 | 135.771 | 843 | 0 | 49.699 |
| 2020 | 69.609 | 144.965 | 214.574 | 5.840 | 1.196 | 137.929 |
| 2019 | 62.702 | 102.969 | 165.671 | 11.659 | 0 | 91.310 |
| 2018 | 80.720 | 34.962 | 115.682 | 4.133 | 0 | 30.829 |
| 2017 | 51.330 | 7.704 | 59.034 | 2.210 | 60 | 5.434 |
| 2016 | 15.814 | 2.936 | 18.750 | 10 | 0 | 2.926 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 95.216 +33,5% față de anul precedent | 57.664 | Neraportat | 2 -33,3% față de anul precedent |
| 2023 | 71.330 +62,7% față de anul precedent | 157.902 | Neraportat | 3 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 43.835 +148,8% față de anul precedent | 151.375 | Neraportat | 3 +200,0% față de anul precedent |
| 2021 | 17.622 +101,4% față de anul precedent | 118.149 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2020 | 8.749 +31,7% față de anul precedent | 205.825 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 6.645 -51,2% față de anul precedent | 159.026 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2018 | 13.603 -17,8% față de anul precedent | 102.079 | Neraportat | 2 -33,3% față de anul precedent |
| 2017 | 16.540 +65,4% față de anul precedent | 42.494 | Neraportat | 3 +200,0% față de anul precedent |
| 2016 | 10.000 | 8.750 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| FLFLORIN LIVIU BATRANU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 15124/2026cod obiect de activitate, sedii secundare
cod obiect de activitate, sedii secundare
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 308.686 RON. Profit: 57.424 RON
Cifra de afaceri: 308.686 RON. Profit: 57.424 RON
- Cifra de afaceri
- 308.686 RON +19.27% față de anul precedent
- Profit net
- 57.424 RON +702.01% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 95.216 RON +33.49% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 258.819 RON. Profit: 7.160 RON
Cifra de afaceri: 258.819 RON. Profit: 7.160 RON
- Cifra de afaceri
- 258.819 RON +22.2% față de anul precedent
- Profit net
- 7.160 RON -81.03% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 0% față de anul precedent
- Datorii
- 71.330 RON +62.72% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 211.802 RON. Profit: 37.736 RON
Cifra de afaceri: 211.802 RON. Profit: 37.736 RON
- Cifra de afaceri
- 211.802 RON -16.92% față de anul precedent
- Profit net
- 37.736 RON +34.22% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +200% față de anul precedent
- Datorii
- 43.835 RON +148.75% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2022Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 254.936 RON. Profit: 28.115 RON
Cifra de afaceri: 254.936 RON. Profit: 28.115 RON
- Cifra de afaceri
- 254.936 RON +69.04% față de anul precedent
- Profit net
- 28.115 RON -39.92% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 17.622 RON +101.42% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 150.811 RON. Profit: 46.798 RON
Cifra de afaceri: 150.811 RON. Profit: 46.798 RON
- Cifra de afaceri
- 150.811 RON -9.88% față de anul precedent
- Profit net
- 46.798 RON -17.82% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 8.749 RON +31.66% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 167.342 RON. Profit: 56.947 RON
Cifra de afaceri: 167.342 RON. Profit: 56.947 RON
- Cifra de afaceri
- 167.342 RON +8.67% față de anul precedent
- Profit net
- 56.947 RON -4.43% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 6.645 RON -51.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 153.995 RON. Profit: 59.585 RON
Cifra de afaceri: 153.995 RON. Profit: 59.585 RON
- Cifra de afaceri
- 153.995 RON +73.28% față de anul precedent
- Profit net
- 59.585 RON +76.58% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 -33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 13.603 RON -17.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 88.870 RON. Profit: 33.744 RON
Cifra de afaceri: 88.870 RON. Profit: 33.744 RON
- Cifra de afaceri
- 88.870 RON +307.6% față de anul precedent
- Profit net
- 33.744 RON +294.67% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +200% față de anul precedent
- Datorii
- 16.540 RON +65.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 21.803 RON. Profit: 8.550 RON
Cifra de afaceri: 21.803 RON. Profit: 8.550 RON
- Cifra de afaceri
- 21.803 RON
- Profit net
- 8.550 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 10.000 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAQUA PLAYA TOUR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5611 in Orş. Năvodari (CONSTANŢA)
AQUA PLAYA TOUR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5611 in Orş. Năvodari (CONSTANŢA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
22.042026Mentiune · Buletin 15124/2026cod obiect de activitate, sedii secundare
cod obiect de activitate; sedii secundare; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 30.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- AQUA PLAYA TOUR SRL
- CUI
- 36249283
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 22.04.2026
- Registrul Comerțului
- J2016001649137
- EUID
- ROONRC.J2016001649137
- Sediu
- Jud. Constanţa, Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, Strada D25, Nr. 2, Etaj 5, Ap. 51
- Județ
- Constanţa
- Număr încheiere
- 322977
- Data încheierii
- 21.04.2026
- Număr dosar
- 1400208
- Data dosarului
- 01.04.2026
- Tribunal
- Constanta
- Registrator
- ALEXANDRA-COSMINA RÎSTEIU
Subiecte
cod obiect de activitate, sedii secundare
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1400208 din 01.04.2026
- Decizie asociat unic nr. 1 din 30.03.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 5611, Constanţa
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5611, Constanţa
Alte firme din Constanţa
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul AQUA PLAYA TOUR SRL?
CUI-ul AQUA PLAYA TOUR SRL este 36249283.
Unde este sediul AQUA PLAYA TOUR SRL?
AQUA PLAYA TOUR SRL are sediul in Romania, CONSTANŢA, Orş. Năvodari, Str. D25 nr. 2, 905700, Orş. Năvodari, judetul CONSTANŢA.
Cand a fost infiintata AQUA PLAYA TOUR SRL?
AQUA PLAYA TOUR SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a AQUA PLAYA TOUR SRL in 2024?
In 2024, AQUA PLAYA TOUR SRL a raportat o cifra de afaceri de 308.686 RON.
Cati angajati are AQUA PLAYA TOUR SRL?
AQUA PLAYA TOUR SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are AQUA PLAYA TOUR SRL?
AQUA PLAYA TOUR SRL are codul CAEN principal 5611 (Restaurante).
Ce profit a inregistrat AQUA PLAYA TOUR SRL in 2024?
AQUA PLAYA TOUR SRL a inregistrat un profit net de 57.424 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.