Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 13:26
Despre AGROABRUDAN SRL
AGROABRUDAN SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Toboliu Com. Toboliu, judetul BIHOR, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor" (cod CAEN 0113), in sectorul agricultura, silvicultura si pescuit. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, AGROABRUDAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 82.578 RON, in scadere fata de anul precedent (-24.8%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 8.304 RON in 2016 la 82.578 RON in 2024. Datoriile raportate (197.084 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 82.578 RON
- Venituri totale
- 91.406 RON
- Cheltuieli totale
- 189.968 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 14.252 RON
- Active circulante
- 187.378 RON
- Stocuri
- 157.284 RON
- Creanțe
- 6.759 RON
- Casa & conturi bănci
- 23.335 RON
- Capital propriu
- 4.546 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BIHOR, Sat Toboliu Com. Toboliu, TOBOLIU nr. 77, 417273
- Cod postal
- 417273
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 30.06.2016
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 82.578 RON
- Rezultat net
- -98.562 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 82.578 RON | 109.853 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 91.406 RON | 125.258 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 189.968 RON | 112.832 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 12.426 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 7.570 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 98.562 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 98.562 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 14.252 RON | 21.428 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 187.378 RON | 164.288 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 201.630 RON | 185.716 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 157.284 RON | 131.692 RON |
| CreanțeSume de încasat | 6.759 RON | 5.596 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 23.335 RON | 27.000 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 197.084 RON | 81.910 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 4.546 RON | 101.608 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,95 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 2,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 82.578 -24,8% față de anul precedent | 91.406 | 189.968 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 98.562 | 98.562 |
| 2023 | 109.853 -34,9% față de anul precedent | 125.258 | 112.832 | 12.426 +16,6% față de anul precedent | 7.570 +13,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 168.783 +40,2% față de anul precedent | 182.708 | 172.050 | 10.658 -6,1% față de anul precedent | 6.702 -26,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 120.349 -28,1% față de anul precedent | 134.275 | 122.928 | 11.347 -56,5% față de anul precedent | 9.157 -58,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 167.259 +28,6% față de anul precedent | 180.024 | 153.943 | 26.081 +246,9% față de anul precedent | 22.221 +373,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 130.057 +18,0% față de anul precedent | 130.057 | 122.539 | 7.518 -42,8% față de anul precedent | 4.697 -61,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 110.246 +346,1% față de anul precedent | 115.680 | 102.530 | 13.150 -92,6% față de anul precedent | 12.182 -93,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 24.712 +197,6% față de anul precedent | 253.375 | 76.082 | 177.293 +4.243,3% față de anul precedent | 176.552 +4.507,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2016 | 8.304 | 8.304 | 4.222 | 4.082 | 3.832 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 14.252 | 187.378 | 201.630 | 157.284 | 6.759 | 23.335 |
| 2023 | 21.428 | 164.288 | 185.716 | 131.692 | 5.596 | 27.000 |
| 2022 | 33.347 | 278.048 | 311.395 | 191.395 | 4.896 | 81.757 |
| 2021 | 51.600 | 236.211 | 287.811 | 120.020 | 8.461 | 107.730 |
| 2020 | 56.606 | 237.420 | 294.026 | 49.890 | 11.368 | 176.162 |
| 2019 | 16.499 | 262.549 | 279.048 | 49.890 | 5.757 | 206.902 |
| 2018 | 19.328 | 193.656 | 212.984 | 49.890 | 11.776 | 131.990 |
| 2017 | 28.572 | 167.180 | 195.752 | 49.890 | 10.539 | 106.751 |
| 2016 | 0 | 4.032 | 4.032 | 0 | 0 | 4.032 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 197.084 +140,6% față de anul precedent | 4.546 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 81.910 +37,1% față de anul precedent | 101.608 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 59.730 +106,5% față de anul precedent | 235.542 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 28.923 -4,8% față de anul precedent | 228.840 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 30.369 +10,1% față de anul precedent | 219.684 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 27.578 +36,4% față de anul precedent | 197.463 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 20.218 +33,3% față de anul precedent | 192.766 | Neraportat | 1 |
| 2017 | 15.168 | 180.584 | Neraportat | 0 |
| 2016 | 0 | 4.032 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 82.578 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 82.578 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 82.578 RON -24.83% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 98.562 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 197.084 RON +140.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 109.853 RON. Profit: 7.570 RON
Cifra de afaceri: 109.853 RON. Profit: 7.570 RON
- Cifra de afaceri
- 109.853 RON -34.91% față de anul precedent
- Profit net
- 7.570 RON +12.95% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 81.910 RON +37.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 168.783 RON. Profit: 6.702 RON
Cifra de afaceri: 168.783 RON. Profit: 6.702 RON
- Cifra de afaceri
- 168.783 RON +40.24% față de anul precedent
- Profit net
- 6.702 RON -26.81% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 59.730 RON +106.51% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 120.349 RON. Profit: 9.157 RON
Cifra de afaceri: 120.349 RON. Profit: 9.157 RON
- Cifra de afaceri
- 120.349 RON -28.05% față de anul precedent
- Profit net
- 9.157 RON -58.79% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 28.923 RON -4.76% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 167.259 RON. Profit: 22.221 RON
Cifra de afaceri: 167.259 RON. Profit: 22.221 RON
- Cifra de afaceri
- 167.259 RON +28.6% față de anul precedent
- Profit net
- 22.221 RON +373.09% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 30.369 RON +10.12% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 130.057 RON. Profit: 4.697 RON
Cifra de afaceri: 130.057 RON. Profit: 4.697 RON
- Cifra de afaceri
- 130.057 RON +17.97% față de anul precedent
- Profit net
- 4.697 RON -61.44% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 27.578 RON +36.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 110.246 RON. Profit: 12.182 RON
Cifra de afaceri: 110.246 RON. Profit: 12.182 RON
- Cifra de afaceri
- 110.246 RON +346.12% față de anul precedent
- Profit net
- 12.182 RON -93.1% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 20.218 RON +33.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 24.712 RON. Profit: 176.552 RON
Cifra de afaceri: 24.712 RON. Profit: 176.552 RON
- Cifra de afaceri
- 24.712 RON +197.59% față de anul precedent
- Profit net
- 176.552 RON +4507.31% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 15.168 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 8.304 RON. Profit: 3.832 RON
Cifra de afaceri: 8.304 RON. Profit: 3.832 RON
- Cifra de afaceri
- 8.304 RON
- Profit net
- 3.832 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 0 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAGROABRUDAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0113 in Sat Toboliu Com. Toboliu (BIHOR)
AGROABRUDAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 0113 in Sat Toboliu Com. Toboliu (BIHOR)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 0113, Bihor
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 0113, Bihor
Alte firme din Bihor
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul AGROABRUDAN SRL?
CUI-ul AGROABRUDAN SRL este 36264399.
Unde este sediul AGROABRUDAN SRL?
AGROABRUDAN SRL are sediul in Romania, BIHOR, Sat Toboliu Com. Toboliu, TOBOLIU nr. 77, 417273, Sat Toboliu Com. Toboliu, judetul BIHOR.
Cand a fost infiintata AGROABRUDAN SRL?
AGROABRUDAN SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a AGROABRUDAN SRL in 2024?
In 2024, AGROABRUDAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 82.578 RON.
Ce activitate are AGROABRUDAN SRL?
AGROABRUDAN SRL are codul CAEN principal 0113 (Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculiferelor).
Ce profit a inregistrat AGROABRUDAN SRL in 2024?
AGROABRUDAN SRL a inregistrat o pierdere neta de 98.562 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.