Activ Plătitor TVAe‑Factură

AGMA SOLAR SRL

CUI: 36356646
CIF: RO36356646
Reg. Com.: J08/1553/2016
CAEN: 4690
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 26 iulie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata nespecializat

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 12:50

Despre AGMA SOLAR SRL

AGMA SOLAR SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sânpetru Com. Sânpetru, judetul BRAŞOV, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata nespecializat" (cod CAEN 4690), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, AGMA SOLAR SRL a raportat o cifra de afaceri de 662.746 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-54.9%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 40.052 RON in 2017 la 662.746 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din mai 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
662.746 RON
Venituri totale
662.846 RON
Cheltuieli totale
767.212 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
462.587 RON
Active circulante
162.600 RON
Stocuri
30.548 RON
Creanțe
120.848 RON
Casa & conturi bănci
11.204 RON
Capital propriu
270.752 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Str. Marte nr. 33, 507190

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Str. Marte nr. 33, 507190
Cod poștal: 507190
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Str. Marte nr. 33, 507190
Cod postal
507190
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 26.07.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 mai 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
662.746 RON
Rezultat net
-116.215 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 662.746 RON 1.468.067 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 662.846 RON 1.469.209 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 767.212 RON 1.125.549 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 343.660 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 331.172 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 104.366 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 116.215 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 462.587 RON 494.358 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 162.600 RON 277.401 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 625.187 RON 771.759 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 30.548 RON 22.146 RON
CreanțeSume de încasat 120.848 RON 183.500 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 11.204 RON 71.755 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 354.435 RON 322.292 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 270.752 RON 449.467 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active625.187RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

56,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale625.187 RON
Datorii totale354.435 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,46 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
43,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 662.746 -54,9% față de anul precedent 662.846 767.212 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 104.366 116.215
2023 1.468.067 -24,1% față de anul precedent 1.469.209 1.125.549 343.660 +86,3% față de anul precedent 331.172 +107,8% față de anul precedent 0 0
2022 1.933.539 +281,4% față de anul precedent 1.948.431 1.763.915 184.516 +130,1% față de anul precedent 159.361 +139,5% față de anul precedent 0 0
2021 506.995 +397,6% față de anul precedent 508.822 428.634 80.188 +973,5% față de anul precedent 66.551 +1.313,6% față de anul precedent 0 0
2020 101.884 -34,6% față de anul precedent 101.884 94.414 7.470 -45,2% față de anul precedent 4.708 -49,2% față de anul precedent 0 0
2019 155.810 +12,8% față de anul precedent 155.810 142.171 13.639 -14,2% față de anul precedent 9.260 -21,2% față de anul precedent 0 0
2018 138.115 +244,8% față de anul precedent 138.115 122.219 15.896 +1.862,5% față de anul precedent 11.753 0 0
2017 40.052 40.052 39.242 810 0 0 391

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 462.587 162.600 625.187 30.548 120.848 11.204
2023 494.358 277.401 771.759 22.146 183.500 71.755
2022 375.501 49.393 424.894 18.152 19.446 11.795
2021 14.132 108.599 122.731 3.972 40.773 63.854
2020 9.365 15.763 25.128 0 0 15.763
2019 12.990 7.836 20.826 0 0 7.836
2018 0 21.007 21.007 0 585 20.422
2017 0 2.852 2.852 0 1.443 1.409

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 354.435 +10,0% față de anul precedent 270.752 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 322.292 +21,5% față de anul precedent 449.467 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 265.293 +750,4% față de anul precedent 159.601 Neraportat 1
2021 31.198 +21.268,5% față de anul precedent 91.533 Neraportat 0
2020 146 -73,6% față de anul precedent 24.982 Neraportat 0
2019 552 -94,5% față de anul precedent 20.274 Neraportat 0
2018 9.993 +178,3% față de anul precedent 11.014 Neraportat 0
2017 3.591 -739 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

72din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare12 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 662.746 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 662.746 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
662.746 RON -54.86% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
116.215 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
354.435 RON +9.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.468.067 RON. Profit: 331.172 RON

Cifra de afaceri: 1.468.067 RON. Profit: 331.172 RON

Cifra de afaceri
1.468.067 RON -24.07% față de anul precedent
Profit net
331.172 RON +107.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
322.292 RON +21.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.933.539 RON. Profit: 159.361 RON

Cifra de afaceri: 1.933.539 RON. Profit: 159.361 RON

Cifra de afaceri
1.933.539 RON +281.37% față de anul precedent
Profit net
159.361 RON +139.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
265.293 RON +750.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 506.995 RON. Profit: 66.551 RON

Cifra de afaceri: 506.995 RON. Profit: 66.551 RON

Cifra de afaceri
506.995 RON +397.62% față de anul precedent
Profit net
66.551 RON +1313.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
31.198 RON +21268.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 101.884 RON. Profit: 4.708 RON

Cifra de afaceri: 101.884 RON. Profit: 4.708 RON

Cifra de afaceri
101.884 RON -34.61% față de anul precedent
Profit net
4.708 RON -49.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
146 RON -73.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 155.810 RON. Profit: 9.260 RON

Cifra de afaceri: 155.810 RON. Profit: 9.260 RON

Cifra de afaceri
155.810 RON +12.81% față de anul precedent
Profit net
9.260 RON -21.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
552 RON -94.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 138.115 RON. Profit: 11.753 RON

Cifra de afaceri: 138.115 RON. Profit: 11.753 RON

Cifra de afaceri
138.115 RON +244.84% față de anul precedent
Profit net
11.753 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
9.993 RON +178.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 40.052 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 40.052 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
40.052 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
391 RON
Angajati
0
Datorii
3.591 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataAGMA SOLAR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Sat Sânpetru Com. Sânpetru (BRAŞOV)

AGMA SOLAR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4690 in Sat Sânpetru Com. Sânpetru (BRAŞOV)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4690, Braşov

DAF SPEED INSTAL S.R.L.
CUI: 48602191CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2023-08-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
680.209 RON
Profit
25.169 RON
Angajati
1
A.C. TEHNIC DOORS S.R.L.
CUI: 40405119CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2019-01-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
655.725 RON
Profit
153.222 RON
Angajati
1
ITA TOOLS RO S.R.L.
CUI: 42747932CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2020-07-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
681.636 RON
Profit
62.352 RON
Angajati
0
LOM SRL
CUI: 4077198CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov1993-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
647.328 RON
Profit
145.309 RON
Angajati
4
XAY TRADE S.R.L.
CUI: 48207583CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş2023-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
528.309 RON
Profit
21.873 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4690, Braşov

TOTH LEMN EXPERT SRL
CUI: 36253365CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2016-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CATIS RO S.R.L.
CUI: 36418137CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Codlea2016-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
558.761 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
CONCEPT FIRE SISTEM S.R.L.
CUI: 36192241CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2016-06-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
508.141 RON
Profit
4.646 RON
Angajati
1
IBC INOX SRL
CUI: 36705746CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
213.058 RON
Profit
39.606 RON
Angajati
1

Alte firme din Braşov

THINKSTITUTE SRL
CUI: 36356638CAEN: 7020
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.500 RON
Profit
3.021 RON
Angajati
1
KONAK TURISM SRL
CUI: 36357153CAEN: 5590
Activ
BRAŞOV, Sat Bran Com. Bran2016-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.554.468 RON
Profit
54.161 RON
Angajati
8
GYONGYMASZ S.R.L.
CUI: 36351916CAEN: 7320
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2016-07-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.327 RON
Profit
17.053 RON
Angajati
1
ICARE MEDICAL PROVIDER SRL
CUI: 36363570CAEN: 4774
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-07-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.149.735 RON
Profit
580.416 RON
Angajati
1
CENTURY IUSTI SRL
CUI: 36237653CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.436 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PHYSIO EXPERTS SRL
CUI: 36449370CAEN: 8622
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.344.781 RON
Profit
0 RON
Angajati
19
SAMICONT SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 35217712CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2015-11-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
437.912 RON
Profit
230.592 RON
Angajati
1
BOGDY FYTYPALDY SRL
CUI: 37318233CAEN: 8553
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2017-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
71.300 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
VESTSTIL S.R.L.
CUI: 15607265CAEN: 4751
Activ
BRAŞOV, Orş. Zărneşti2003-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
112.707 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DANMIR TAXI S.R.L.
CUI: 45047143CAEN: 4932
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.351 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul AGMA SOLAR SRL?

CUI-ul AGMA SOLAR SRL este 36356646.

Unde este sediul AGMA SOLAR SRL?

AGMA SOLAR SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, Str. Marte nr. 33, 507190, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata AGMA SOLAR SRL?

AGMA SOLAR SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a AGMA SOLAR SRL in 2024?

In 2024, AGMA SOLAR SRL a raportat o cifra de afaceri de 662.746 RON.

Cati angajati are AGMA SOLAR SRL?

AGMA SOLAR SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are AGMA SOLAR SRL?

AGMA SOLAR SRL are codul CAEN principal 4690 (Comerţ cu ridicata nespecializat).

Ce profit a inregistrat AGMA SOLAR SRL in 2024?

AGMA SOLAR SRL a inregistrat o pierdere neta de 116.215 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.