Activ Plătitor TVA

TRAPEZA VALAHULUI SRL

CUI: 36460441
CIF: RO36460441
Reg. Com.: J25/415/2016
CAEN: 5510
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 august 2016 · 10 ani
Distribuie:

Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 19:10

Despre TRAPEZA VALAHULUI SRL

TRAPEZA VALAHULUI SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Drobeta-Turnu Severin, judetul MEHEDINŢI, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare" (cod CAEN 5510), in sectorul hoteluri si restaurante. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TRAPEZA VALAHULUI SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.794.528 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+0.3%). Profitul net inregistrat a fost de 34.400 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 15. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 90.552 RON in 2016 la 2.794.528 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.794.528 RON
Venituri totale
2.794.547 RON
Cheltuieli totale
2.752.842 RON
Profit brut
41.705 RON
Profit net
34.400 RON
Marja profit net
1,23%
Active imobilizate
62.211 RON
Active circulante
728.547 RON
Stocuri
313.131 RON
Creanțe
349.722 RON
Casa & conturi bănci
65.694 RON
Capital propriu
494.472 RON

Contact

AdresaRomania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. M. Eminescu nr. 1, 220146

Adresă sediu social

Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. M. Eminescu nr. 1, 220146
Cod poștal: 220146
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. M. Eminescu nr. 1, 220146
Cod postal
220146
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.08.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mehedinţi
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.794.528 RON
Rezultat net
34.400 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.794.528 RON 2.786.274 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.794.547 RON 2.819.969 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 2.752.842 RON 2.786.528 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 41.705 RON 33.441 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 34.400 RON 5.569 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 62.211 RON 84.149 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 728.547 RON 603.246 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 790.758 RON 687.395 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 313.131 RON 204.624 RON
CreanțeSume de încasat 349.722 RON 322.164 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 65.694 RON 76.458 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 296.286 RON 227.324 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 494.472 RON 460.071 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 15 persoane 15 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active790.758RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

37,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale790.758 RON
Datorii totale296.286 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
4,4 %Profit net / active totale
ROE
7,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,46 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
62,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.794.528 +0,3% față de anul precedent 2.794.547 2.752.842 41.705 +24,7% față de anul precedent 34.400 +517,7% față de anul precedent 0 0
2023 2.786.274 +27,4% față de anul precedent 2.819.969 2.786.528 33.441 -87,3% față de anul precedent 5.569 -97,7% față de anul precedent 0 0
2022 2.186.491 +43,5% față de anul precedent 2.186.527 1.922.983 263.544 +48,1% față de anul precedent 241.672 +48,7% față de anul precedent 0 0
2021 1.523.851 +3,7% față de anul precedent 1.544.863 1.366.922 177.941 -55,6% față de anul precedent 162.492 -58,1% față de anul precedent 0 0
2020 1.470.071 +23,7% față de anul precedent 1.552.519 1.151.824 400.695 388.044 0 0
2019 1.188.273 +31,5% față de anul precedent 1.192.195 1.333.085 0 0 140.890 152.777
2018 903.894 +32,8% față de anul precedent 907.637 908.095 0 0 458 9.514
2017 680.462 +651,5% față de anul precedent 741.149 939.364 0 0 198.215 205.467
2016 90.552 90.604 101.532 0 0 10.928 12.739

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 62.211 728.547 790.758 313.131 349.722 65.694
2023 84.149 603.246 687.395 204.624 322.164 76.458
2022 64.177 618.187 682.364 132.960 363.611 121.616
2021 30.679 361.027 391.706 60.888 196.535 103.604
2020 30.944 168.385 199.329 42.940 81.259 44.186
2019 46.914 145.895 192.809 39.992 103.164 2.739
2018 66.515 112.235 178.750 25.370 81.768 5.097
2017 86.116 91.499 177.615 6.505 76.293 8.701
2016 5.845 24.928 30.773 895 8.780 15.253

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 296.286 +30,3% față de anul precedent 494.472 Neraportat 15 0,0% față de anul precedent
2023 227.324 -0,2% față de anul precedent 460.071 Neraportat 15 +15,4% față de anul precedent
2022 227.862 +27,4% față de anul precedent 454.502 Neraportat 13 +8,3% față de anul precedent
2021 178.876 +20,1% față de anul precedent 212.830 Neraportat 12 0,0% față de anul precedent
2020 148.991 -71,9% față de anul precedent 50.338 Neraportat 12 0,0% față de anul precedent
2019 530.105 +45,9% față de anul precedent -337.296 Neraportat 12 0,0% față de anul precedent
2018 363.269 +3,0% față de anul precedent -184.519 Neraportat 12 +9,1% față de anul precedent
2017 352.620 +714,1% față de anul precedent -175.005 Neraportat 11 +175,0% față de anul precedent
2016 43.312 -12.539 Neraportat 4

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

19din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare4 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.794.528 RON. Profit: 34.400 RON

Cifra de afaceri: 2.794.528 RON. Profit: 34.400 RON

Cifra de afaceri
2.794.528 RON +0.3% față de anul precedent
Profit net
34.400 RON +517.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
15 0% față de anul precedent
Datorii
296.286 RON +30.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.786.274 RON. Profit: 5.569 RON

Cifra de afaceri: 2.786.274 RON. Profit: 5.569 RON

Cifra de afaceri
2.786.274 RON +27.43% față de anul precedent
Profit net
5.569 RON -97.7% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
15 +15.38% față de anul precedent
Datorii
227.324 RON -0.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.186.491 RON. Profit: 241.672 RON

Cifra de afaceri: 2.186.491 RON. Profit: 241.672 RON

Cifra de afaceri
2.186.491 RON +43.48% față de anul precedent
Profit net
241.672 RON +48.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
13 +8.33% față de anul precedent
Datorii
227.862 RON +27.39% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.523.851 RON. Profit: 162.492 RON

Cifra de afaceri: 1.523.851 RON. Profit: 162.492 RON

Cifra de afaceri
1.523.851 RON +3.66% față de anul precedent
Profit net
162.492 RON -58.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
12 0% față de anul precedent
Datorii
178.876 RON +20.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.470.071 RON. Profit: 388.044 RON

Cifra de afaceri: 1.470.071 RON. Profit: 388.044 RON

Cifra de afaceri
1.470.071 RON +23.71% față de anul precedent
Profit net
388.044 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
12 0% față de anul precedent
Datorii
148.991 RON -71.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.188.273 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.188.273 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.188.273 RON +31.46% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
152.777 RON
Angajati
12 0% față de anul precedent
Datorii
530.105 RON +45.93% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 903.894 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 903.894 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
903.894 RON +32.84% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
9.514 RON
Angajati
12 +9.09% față de anul precedent
Datorii
363.269 RON +3.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 680.462 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 680.462 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
680.462 RON +651.46% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
205.467 RON
Angajati
11 +175% față de anul precedent
Datorii
352.620 RON +714.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 90.552 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 90.552 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
90.552 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
12.739 RON
Angajati
4
Datorii
43.312 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTRAPEZA VALAHULUI SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5510 in Mun. Drobeta-Turnu Severin (MEHEDINŢI)

TRAPEZA VALAHULUI SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 5510 in Mun. Drobeta-Turnu Severin (MEHEDINŢI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 5510, Mehedinţi

COM PRODALIMENT SRL
CUI: 6234698CAEN: 5510
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin1994-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.888.630 RON
Profit
154.521 RON
Angajati
12
BUDU COM MIXT SRL
CUI: 4040709CAEN: 5510
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin1993-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.506.456 RON
Profit
397.453 RON
Angajati
2
DANUBIA-KIT SRL
CUI: 35514381CAEN: 5510
Activ
MEHEDINŢI, Sat Eşelniţa Com. Eşelniţa2016-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.234.690 RON
Profit
320.070 RON
Angajati
5
DUNAVIS TURISM S.R.L.
CUI: 40435420CAEN: 5510
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Orşova2019-01-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
757.588 RON
Profit
172.737 RON
Angajati
7

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 5510, Mehedinţi

QUEENS HORECA MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 38500755CAEN: 5510
Activ
MEHEDINŢI, Loc. Gura Văii Mun. Drobeta-Turnu Severin2017-11-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.482.496 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DANUBIUS CRUISER S.R.L.
CUI: 39176585CAEN: 5510
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Orşova2018-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
849.651 RON
Profit
13.419 RON
Angajati
10

Alte firme din Mehedinţi

PVU MARIUS TRANS 92 SRL
CUI: 36455062CAEN: 4941
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2016-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
516.915 RON
Profit
3.850 RON
Angajati
1
M.M.C. HRAST SRL
CUI: 36462990CAEN: 0230
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2016-08-26
fara e-Factura
THERMO HEATING CONFORT SRL
CUI: 36414763CAEN: 4322
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2016-08-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
80.853 RON
Profit
15.854 RON
Angajati
2
ENDLOS 2016 SRL
CUI: 35914396CAEN: 8219
Activ
MEHEDINŢI, Sat Batoţi Com. Devesel2016-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
180.442 RON
Profit
9.268 RON
Angajati
2
BĂDEŢ FIX SRL
CUI: 37014072CAEN: 2223
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2017-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
168.088 RON
Profit
273 RON
Angajati
2
DEAL ACCOUNTING A & M SRL
CUI: 26523844CAEN: 6920
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2010-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
287.000 RON
Profit
59.531 RON
Angajati
4
SASHA BEST CARS S.R.L.
CUI: 41009635CAEN: 4520
Activ
MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin2019-04-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
736.690 RON
Profit
2.374 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TRAPEZA VALAHULUI SRL?

CUI-ul TRAPEZA VALAHULUI SRL este 36460441.

Unde este sediul TRAPEZA VALAHULUI SRL?

TRAPEZA VALAHULUI SRL are sediul in Romania, MEHEDINŢI, Mun. Drobeta-Turnu Severin, Str. M. Eminescu nr. 1, 220146, Mun. Drobeta-Turnu Severin, judetul MEHEDINŢI.

Cand a fost infiintata TRAPEZA VALAHULUI SRL?

TRAPEZA VALAHULUI SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TRAPEZA VALAHULUI SRL in 2024?

In 2024, TRAPEZA VALAHULUI SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.794.528 RON.

Cati angajati are TRAPEZA VALAHULUI SRL?

TRAPEZA VALAHULUI SRL a raportat un numar mediu de 15 salariati in 2024.

Ce activitate are TRAPEZA VALAHULUI SRL?

TRAPEZA VALAHULUI SRL are codul CAEN principal 5510 (Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare).

Ce profit a inregistrat TRAPEZA VALAHULUI SRL in 2024?

TRAPEZA VALAHULUI SRL a inregistrat un profit net de 34.400 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.