Activ

ELENA-LIS SRL

CUI: 36476936
CIF: 36476936
Reg. Com.: J2016001077042
CAEN: 9622
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 31 august 2016 · 10 ani
Distribuie:

Activități de tratament și înfrumusețare

Surse și actualizare

Actualizat: 15 octombrie 2026 la 00:30

Despre ELENA-LIS SRL

ELENA-LIS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de tratament și înfrumusețare" (cod CAEN 9622), in sectorul activitati de spectacole, culturale si recreative. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ELENA-LIS SRL a raportat o cifra de afaceri de 15.790 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+64.7%). Profitul net inregistrat a fost de 1.558 RON. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 71.073 RON in 2016 la 15.790 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
15.790 RON
Venituri totale
15.912 RON
Cheltuieli totale
14.075 RON
Profit brut
1.837 RON
Profit net
1.558 RON
Marja profit net
9,87%
Active imobilizate
810 RON
Active circulante
51.368 RON
Stocuri
102 RON
Creanțe
0 RON
Casa & conturi bănci
51.266 RON
Capital propriu
52.178 RON

Contact

AdresaRomania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Zefirului, 600406
Telefon0755134373

Adresă sediu social

Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Zefirului, 600406
Cod poștal: 600406
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Zefirului, 600406
Cod postal
600406
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 31.08.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
15.790 RON
Rezultat net
1.558 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 15.790 RON 9.585 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 15.912 RON 9.585 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 14.075 RON 44.235 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 1.837 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 1.558 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 34.650 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 34.745 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 810 RON 810 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 51.368 RON 55.661 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 52.178 RON 56.471 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 102 RON 1.264 RON
CreanțeSume de încasat 0 RON 29 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 51.266 RON 54.368 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 0 RON 5.851 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 52.178 RON 50.620 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active52.178RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

0,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale52.178 RON
Datorii totale0 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
3,0 %Profit net / active totale
ROE
3,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
Neraportat Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
100,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 15.790 +64,7% față de anul precedent 15.912 14.075 1.837 1.558 0 0
2023 9.585 +30,9% față de anul precedent 9.585 44.235 0 0 34.650 34.745
2022 7.320 +11,2% față de anul precedent 7.444 7.812 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 368 547
2021 6.585 -97,4% față de anul precedent 6.585 5.746 839 -98,4% față de anul precedent 641 -98,6% față de anul precedent 0 0
2020 250.722 +64,4% față de anul precedent 250.722 198.838 51.884 +48,5% față de anul precedent 45.115 +48,6% față de anul precedent 0 0
2019 152.511 152.511 117.568 34.943 30.368 0 0
2018 0 -100,0% față de anul precedent 0 0 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 0 0
2017 210.113 +195,6% față de anul precedent 210.113 185.725 24.388 18.084 0 0
2016 71.073 71.073 77.438 0 0 6.365 8.497

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 810 51.368 52.178 102 0 51.266
2023 810 55.661 56.471 1.264 29 54.368
2022 810 84.738 85.548 1.264 0 83.474
2021 810 85.101 85.911 1.264 100 83.737
2020 810 84.460 85.270 1.264 200 82.996
2019 810 42.409 43.219 1.262 0 41.147
2018 810 8.977 9.787 962 0 8.015
2017 810 10.010 10.820 962 0 9.048
2016 810 8.076 8.886 7.749 0 327

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 0 -100,0% față de anul precedent 52.178 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 5.851 +3.097,3% față de anul precedent 50.620 Neraportat 1
2022 183 85.365 Neraportat 0
2021 0 85.911 Neraportat 0
2020 0 -100,0% față de anul precedent 85.270 Neraportat 0
2019 3.064 40.155 Neraportat 0
2018 0 -100,0% față de anul precedent 9.787 Neraportat 0
2017 1.033 -94,0% față de anul precedent 9.787 Neraportat 0
2016 17.183 -8.297 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
CECRISTINA ELENA BUDAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 12289/2026sedii secundare

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 15.790 RON. Profit: 1.558 RON

Cifra de afaceri: 15.790 RON. Profit: 1.558 RON

Cifra de afaceri
15.790 RON +64.74% față de anul precedent
Profit net
1.558 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 9.585 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 9.585 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
9.585 RON +30.94% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
34.745 RON
Angajati
1
Datorii
5.851 RON +3097.27% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 7.320 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 7.320 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
7.320 RON +11.16% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
547 RON
Angajati
0
Datorii
183 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 6.585 RON. Profit: 641 RON

Cifra de afaceri: 6.585 RON. Profit: 641 RON

Cifra de afaceri
6.585 RON -97.37% față de anul precedent
Profit net
641 RON -98.58% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 250.722 RON. Profit: 45.115 RON

Cifra de afaceri: 250.722 RON. Profit: 45.115 RON

Cifra de afaceri
250.722 RON +64.4% față de anul precedent
Profit net
45.115 RON +48.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 152.511 RON. Profit: 30.368 RON

Cifra de afaceri: 152.511 RON. Profit: 30.368 RON

Cifra de afaceri
152.511 RON
Profit net
30.368 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
3.064 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON -100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 210.113 RON. Profit: 18.084 RON

Cifra de afaceri: 210.113 RON. Profit: 18.084 RON

Cifra de afaceri
210.113 RON +195.63% față de anul precedent
Profit net
18.084 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.033 RON -93.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 71.073 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 71.073 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
71.073 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.497 RON
Angajati
0
Datorii
17.183 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataELENA-LIS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9622 in Mun. Bacău (BACĂU)

ELENA-LIS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9622 in Mun. Bacău (BACĂU)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

31.032026Mentiune · Buletin 12289/2026sedii secundare

sedii secundare, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
ELENA-LIS SRL
CUI
36476936
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
31.03.2026
Registrul Comerțului
J2016001077042
EUID
ROONRC.J2016001077042
Sediu
Jud. Bacău, Municipiul Bacău, Strada ZEFIRULUI, Bl. 1, Scara B, Etaj 3, Ap. 13
Județ
Bacău
Număr încheiere
267463
Data încheierii
31.03.2026
Număr dosar
1356303
Data dosarului
30.03.2026
Tribunal
Bacău
Registrator
Silviu Corneliu Munteanu

Subiecte

sedii secundare

Documente menționate

  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1356303 din 30.03.2026
  • Hotărâre nr. 1 din 27.03.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 12289/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 9622, Bacău

PETRO SILAV S.R.L.
CUI: 40845098CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Sat Hemeiuş Com. Hemeiuş2019-03-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.436 RON
Profit
2.887 RON
Angajati
0
GLAM NAILS TOUCH S.R.L.
CUI: 50020047CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2024-04-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.041 RON
Profit
7.880 RON
Angajati
0
CRYSS ESTETIQUE ART S.R.L.
CUI: 39352762CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Mun. Oneşti2018-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.225 RON
Profit
2.172 RON
Angajati
0
JOLIE WELT S.R.L.
CUI: 40077615CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2018-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.770 RON
Profit
8.838 RON
Angajati
0
C&C FANTASY SRL
CUI: 27162365CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Sat Prisaca Com. Bereşti-Tazlău2010-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.230 RON
Profit
1.983 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 9622, Bacău

ELISA NAILS PERFECT S.R.L.
CUI: 36461714CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Sat Fântânele Com. Hemeiuş2016-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.805 RON
Profit
10.845 RON
Angajati
1
MATEAS BEAUTY SRL
CUI: 36533756CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Mun. Moineşti2016-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.505 RON
Profit
3.335 RON
Angajati
0
BEAUTY PALACE SRL
CUI: 36076573CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2016-05-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
191.745 RON
Profit
8.279 RON
Angajati
3
VLAS DOINA STYLE S.R.L.
CUI: 36585410CAEN: 9622
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2016-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.415 RON
Profit
19.475 RON
Angajati
1

Alte firme din Bacău

BRYAN EXPO SRL
CUI: 36475914CAEN: 8230
Activ
BACĂU, Sat Ştefan cel Mare Com. Ştefan cel Mare2016-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.179.855 RON
Profit
144.327 RON
Angajati
5
OWL ART STUDIO S.R.L.
CUI: 36476944CAEN: 1392
Activ
BACĂU, Sat Bogdan Vodă Com. Săuceşti2016-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.097.078 RON
Profit
275.844 RON
Angajati
7
AAC CIPRIAN CONSULTING SRL
CUI: 36456300CAEN: 7020
Activ
BACĂU, Orş. Buhuşi2016-08-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.176 RON
Profit
11.051 RON
Angajati
0
FARŢADI BUS SRL
CUI: 36494371CAEN: 4931
Activ
BACĂU, Sat Mărgineni Com. Mărgineni2016-09-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.403.439 RON
Profit
381.376 RON
Angajati
7
CDS EUROPA SRL
CUI: 36263911CAEN: 2223
Activ
BACĂU, Orş. Comăneşti2016-06-30
fara e-Factura
YAMOTEHNIC SRL
CUI: 34169919CAEN: 3312
Activ
BACĂU, Mun. Bacău2015-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
245.793 RON
Profit
148.302 RON
Angajati
1
SORI & MARIUS WASH S.R.L.
CUI: 38197873CAEN: 5630
Activ
BACĂU, Sat Leontineşti Com. Ardeoani2017-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
99.220 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ELENA-LIS SRL?

CUI-ul ELENA-LIS SRL este 36476936.

Unde este sediul ELENA-LIS SRL?

ELENA-LIS SRL are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. Zefirului, 600406, Mun. Bacău, judetul BACĂU.

Cand a fost infiintata ELENA-LIS SRL?

ELENA-LIS SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ELENA-LIS SRL in 2024?

In 2024, ELENA-LIS SRL a raportat o cifra de afaceri de 15.790 RON.

Ce activitate are ELENA-LIS SRL?

ELENA-LIS SRL are codul CAEN principal 9622 (Activități de tratament și înfrumusețare).

Ce profit a inregistrat ELENA-LIS SRL in 2024?

ELENA-LIS SRL a inregistrat un profit net de 1.558 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
15 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
15 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.