Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 03:29
Despre LARISA VERODOB SRL
LARISA VERODOB SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Pechea Com. Pechea, judetul GALAŢI, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, LARISA VERODOB SRL a raportat o cifra de afaceri de 88.245 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-2.8%). Profitul net inregistrat a fost de 11.419 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 5.242 RON in 2016 la 88.245 RON in 2024. Datoriile raportate (221.069 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 88.245 RON
- Venituri totale
- 88.245 RON
- Cheltuieli totale
- 74.651 RON
- Profit brut
- 13.594 RON
- Profit net
- 11.419 RON
- Marja profit net
- 12,94%
- Active imobilizate
- 0 RON
- Active circulante
- 190.347 RON
- Stocuri
- 186.463 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 3.884 RON
- Capital propriu
- -30.722 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, GALAŢI, Sat Pechea Com. Pechea, Str. Galaţi nr. 156, 807240
- Cod postal
- 807240
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 09.09.2016
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 ianuarie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 88.245 RON
- Rezultat net
- 11.419 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 88.245 RON | 90.811 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 88.245 RON | 90.811 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 74.651 RON | 83.385 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 13.594 RON | 7.426 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 11.419 RON | 6.238 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 0 RON | 0 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 190.347 RON | 163.895 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 190.347 RON | 163.895 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 186.463 RON | 160.805 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 141 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 3.884 RON | 2.949 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 221.069 RON | 206.036 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -30.722 RON | -42.141 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 6,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -37,2 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,86 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -16,1 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 88.245 -2,8% față de anul precedent | 88.245 | 74.651 | 13.594 +83,1% față de anul precedent | 11.419 +83,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 90.811 +30,2% față de anul precedent | 90.811 | 83.385 | 7.426 +142,8% față de anul precedent | 6.238 +545,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 69.736 +61,0% față de anul precedent | 69.736 | 66.678 | 3.058 | 966 | 0 | 0 |
| 2021 | 43.303 +9,9% față de anul precedent | 52.303 | 67.102 | 0 | 0 | 14.799 | 15.597 |
| 2020 | 39.389 -18,9% față de anul precedent | 39.389 | 48.017 | 0 | 0 | 8.628 | 9.356 |
| 2019 | 48.537 +32,4% față de anul precedent | 48.537 | 72.834 | 0 | 0 | 24.297 | 25.041 |
| 2018 | 36.647 +26,8% față de anul precedent | 44.747 | 51.961 | 0 | 0 | 7.214 | 7.584 |
| 2017 | 28.909 +451,5% față de anul precedent | 31.609 | 31.620 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 11 | 577 |
| 2016 | 5.242 | 5.242 | 4.695 | 547 | 390 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 0 | 190.347 | 190.347 | 186.463 | 0 | 3.884 |
| 2023 | 0 | 163.895 | 163.895 | 160.805 | 141 | 2.949 |
| 2022 | 0 | 145.854 | 145.854 | 140.635 | 17 | 5.202 |
| 2021 | 0 | 142.628 | 142.628 | 141.831 | 0 | 797 |
| 2020 | 20.550 | 128.398 | 148.948 | 126.619 | 0 | 1.779 |
| 2019 | 33.151 | 106.283 | 139.434 | 103.174 | 0 | 3.109 |
| 2018 | 45.932 | 50.621 | 96.553 | 50.187 | 0 | 434 |
| 2017 | 1.214 | 30.885 | 32.099 | 28.596 | 893 | 1.396 |
| 2016 | 1.707 | 13.816 | 15.523 | 13.310 | 0 | 506 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 221.069 +7,3% față de anul precedent | -30.722 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 206.036 +6,1% față de anul precedent | -42.141 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2022 | 194.233 -3,0% față de anul precedent | -48.379 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 200.193 +4,9% față de anul precedent | -57.565 | Neraportat | 1 |
| 2020 | 190.916 +11,0% față de anul precedent | -41.968 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 172.046 +65,2% față de anul precedent | -32.612 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 104.124 +224,5% față de anul precedent | -7.571 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 32.086 +114,9% față de anul precedent | 13 | Neraportat | 1 |
| 2016 | 14.933 | 590 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| VDVERONICA DOBRE | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 2 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 26770/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 25272/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 88.245 RON. Profit: 11.419 RON
Cifra de afaceri: 88.245 RON. Profit: 11.419 RON
- Cifra de afaceri
- 88.245 RON -2.83% față de anul precedent
- Profit net
- 11.419 RON +83.06% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 221.069 RON +7.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 90.811 RON. Profit: 6.238 RON
Cifra de afaceri: 90.811 RON. Profit: 6.238 RON
- Cifra de afaceri
- 90.811 RON +30.22% față de anul precedent
- Profit net
- 6.238 RON +545.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 206.036 RON +6.08% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 69.736 RON. Profit: 966 RON
Cifra de afaceri: 69.736 RON. Profit: 966 RON
- Cifra de afaceri
- 69.736 RON +61.04% față de anul precedent
- Profit net
- 966 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 194.233 RON -2.98% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 43.303 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 43.303 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 43.303 RON +9.94% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 15.597 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 200.193 RON +4.86% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 39.389 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 39.389 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 39.389 RON -18.85% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 9.356 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 190.916 RON +10.97% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 48.537 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 48.537 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 48.537 RON +32.44% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 25.041 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 172.046 RON +65.23% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 36.647 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 36.647 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 36.647 RON +26.77% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 7.584 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 104.124 RON +224.52% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 28.909 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 28.909 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 28.909 RON +451.49% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 577 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 32.086 RON +114.87% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 5.242 RON. Profit: 390 RON
Cifra de afaceri: 5.242 RON. Profit: 390 RON
- Cifra de afaceri
- 5.242 RON
- Profit net
- 390 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 14.933 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLARISA VERODOB SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Pechea Com. Pechea (GALAŢI)
LARISA VERODOB SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Pechea Com. Pechea (GALAŢI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
15.072026Mentiune · Buletin 26770/2026cod obiect de activitate
cod obiect de activitate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 06.07.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- LARISA VERODOB SRL
- CUI
- 36511413
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 15.07.2026
- Registrul Comerțului
- J2016001309174
- EUID
- ROONRC.J2016001309174
- Sediu
- Sat Pechea, Comuna Pechea, Jud. Galaţi, Strada GALAŢI, Nr. 156
- Județ
- Galaţi
- Număr încheiere
- 562258
- Data încheierii
- 14.07.2026
- Număr dosar
- 2723255
- Data dosarului
- 08.07.2026
- Tribunal
- Galati
- Registrator
- Nicolae Octavian Rusu
Subiecte
cod obiect de activitate
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 2723255 din 08.07.2026
- Hotărâre asociat unic nr. 1 din 06.07.2026
03.072026Mentiune · Buletin 25272/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- LARISA VERODOB SRL
- CUI
- 36511413
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 03.07.2026
- Registrul Comerțului
- J17/1309/2016
- EUID
- ROONRC.J17/1309/2016
- Sediu
- Sat Pechea, Comuna Pechea, Jud. Galaţi, Strada GALAŢI, Nr. 156
- Județ
- Galaţi
- Număr încheiere
- 531484
- Data încheierii
- 02.07.2026
- Număr dosar
- 2360119
- Data dosarului
- 11.06.2026
- Tribunal
- Galati
- Registrator
- Daniela Oprisan
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 2360119 din 11.06.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Galaţi
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Galaţi
Alte firme din Galaţi
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul LARISA VERODOB SRL?
CUI-ul LARISA VERODOB SRL este 36511413.
Unde este sediul LARISA VERODOB SRL?
LARISA VERODOB SRL are sediul in Romania, GALAŢI, Sat Pechea Com. Pechea, Str. Galaţi nr. 156, 807240, Sat Pechea Com. Pechea, judetul GALAŢI.
Cand a fost infiintata LARISA VERODOB SRL?
LARISA VERODOB SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a LARISA VERODOB SRL in 2024?
In 2024, LARISA VERODOB SRL a raportat o cifra de afaceri de 88.245 RON.
Ce activitate are LARISA VERODOB SRL?
LARISA VERODOB SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).
Ce profit a inregistrat LARISA VERODOB SRL in 2024?
LARISA VERODOB SRL a inregistrat un profit net de 11.419 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.