Activ

ROMIS DRIVE SRL

CUI: 36552855
CIF: 36552855
Reg. Com.: J2016002097225
CAEN: 4933
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 septembrie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 10:54

Despre ROMIS DRIVE SRL

ROMIS DRIVE SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă" (cod CAEN 4933), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ROMIS DRIVE SRL a raportat o cifra de afaceri de 158.178 RON, in scadere fata de anul precedent (-16.2%). Profitul net inregistrat a fost de 2.127 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 12.094 RON in 2016 la 158.178 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
158.178 RON
Venituri totale
158.178 RON
Cheltuieli totale
154.501 RON
Profit brut
3.677 RON
Profit net
2.127 RON
Marja profit net
1,34%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
14.856 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
205 RON
Casa & conturi bănci
14.651 RON
Capital propriu
2.453 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Lacului nr. 7, 700704
Detalii adresaCAM. 2
Telefon0746645816

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Lacului nr. 7, 700704
Cod poștal: 700704
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Lacului nr. 7, 700704
Detalii
CAM. 2
Cod postal
700704
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.09.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
158.178 RON
Rezultat net
2.127 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 158.178 RON 188.828 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 158.178 RON 197.971 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 154.501 RON 163.032 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 3.677 RON 34.939 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 2.127 RON 33.240 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 14.856 RON 49.229 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 14.856 RON 49.229 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 205 RON 35.807 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 14.651 RON 13.422 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 13.063 RON 15.663 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 2.453 RON 33.566 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active14.856RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

87,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale14.856 RON
Datorii totale13.063 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
14,3 %Profit net / active totale
ROE
86,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,14 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
16,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 158.178 -16,2% față de anul precedent 158.178 154.501 3.677 -89,5% față de anul precedent 2.127 -93,6% față de anul precedent 0 0
2023 188.828 +1,5% față de anul precedent 197.971 163.032 34.939 -49,7% față de anul precedent 33.240 -51,5% față de anul precedent 0 0
2022 185.966 -10,9% față de anul precedent 201.176 131.695 69.481 -39,0% față de anul precedent 68.587 -39,8% față de anul precedent 0 0
2021 208.610 +49,8% față de anul precedent 209.110 95.222 113.888 +90,5% față de anul precedent 113.888 +94,7% față de anul precedent 0 0
2020 139.260 +4,9% față de anul precedent 141.852 82.059 59.793 +405,6% față de anul precedent 58.497 +457,1% față de anul precedent 0 0
2019 132.711 -8,9% față de anul precedent 138.877 127.050 11.827 -64,2% față de anul precedent 10.500 -66,7% față de anul precedent 0 0
2018 145.676 +15,2% față de anul precedent 150.521 117.522 32.999 +35,6% față de anul precedent 31.542 +36,7% față de anul precedent 0 0
2017 126.499 +946,0% față de anul precedent 127.760 103.425 24.335 23.070 0 0
2016 12.094 12.094 13.223 0 0 1.129 1.250

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 14.856 14.856 0 205 14.651
2023 0 49.229 49.229 0 35.807 13.422
2022 5.667 84.885 90.552 0 0 84.885
2021 17.522 164.571 182.093 66 831 163.674
2020 32.989 63.978 96.967 0 0 63.978
2019 22.389 48.239 70.628 0 0 48.239
2018 3.000 56.171 59.171 0 0 56.171
2017 6.933 20.350 27.283 0 0 20.350
2016 11.273 1.954 13.227 0 0 1.954

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 13.063 -16,6% față de anul precedent 2.453 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 15.663 -29,6% față de anul precedent 33.566 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2022 22.233 +974,1% față de anul precedent 68.862 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 2.070 -5,9% față de anul precedent 180.023 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 2.200 -69,0% față de anul precedent 94.767 Neraportat 1 -66,7% față de anul precedent
2019 7.102 +16,5% față de anul precedent 64.062 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2018 6.096 +15,8% față de anul precedent 53.562 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2017 5.263 -63,8% față de anul precedent 22.020 Neraportat 3
2016 14.518 -1.050 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

47din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 158.178 RON. Profit: 2.127 RON

Cifra de afaceri: 158.178 RON. Profit: 2.127 RON

Cifra de afaceri
158.178 RON -16.23% față de anul precedent
Profit net
2.127 RON -93.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
13.063 RON -16.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 188.828 RON. Profit: 33.240 RON

Cifra de afaceri: 188.828 RON. Profit: 33.240 RON

Cifra de afaceri
188.828 RON +1.54% față de anul precedent
Profit net
33.240 RON -51.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
15.663 RON -29.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 185.966 RON. Profit: 68.587 RON

Cifra de afaceri: 185.966 RON. Profit: 68.587 RON

Cifra de afaceri
185.966 RON -10.85% față de anul precedent
Profit net
68.587 RON -39.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
22.233 RON +974.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 208.610 RON. Profit: 113.888 RON

Cifra de afaceri: 208.610 RON. Profit: 113.888 RON

Cifra de afaceri
208.610 RON +49.8% față de anul precedent
Profit net
113.888 RON +94.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
2.070 RON -5.91% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 139.260 RON. Profit: 58.497 RON

Cifra de afaceri: 139.260 RON. Profit: 58.497 RON

Cifra de afaceri
139.260 RON +4.93% față de anul precedent
Profit net
58.497 RON +457.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -66.67% față de anul precedent
Datorii
2.200 RON -69.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 132.711 RON. Profit: 10.500 RON

Cifra de afaceri: 132.711 RON. Profit: 10.500 RON

Cifra de afaceri
132.711 RON -8.9% față de anul precedent
Profit net
10.500 RON -66.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
7.102 RON +16.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 145.676 RON. Profit: 31.542 RON

Cifra de afaceri: 145.676 RON. Profit: 31.542 RON

Cifra de afaceri
145.676 RON +15.16% față de anul precedent
Profit net
31.542 RON +36.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
6.096 RON +15.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 126.499 RON. Profit: 23.070 RON

Cifra de afaceri: 126.499 RON. Profit: 23.070 RON

Cifra de afaceri
126.499 RON +945.96% față de anul precedent
Profit net
23.070 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
5.263 RON -63.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 12.094 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 12.094 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
12.094 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.250 RON
Angajati
0
Datorii
14.518 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataROMIS DRIVE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Iaşi (IAŞI)

ROMIS DRIVE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4933 in Mun. Iaşi (IAŞI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4933, Iaşi

TYB COMSERV SRL
CUI: 17356704CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2005-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
158.442 RON
Profit
157.031 RON
Angajati
1
NADAR DRIVE SAFE S.R.L.
CUI: 47488960CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2023-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
155.211 RON
Profit
58.853 RON
Angajati
1
SINEF SRL
CUI: 35538747CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-01-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
159.882 RON
Profit
76.438 RON
Angajati
1
AVALINA DECOR S.R.L.
CUI: 42698554CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2020-06-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.092 RON
Profit
8.077 RON
Angajati
1
RNM TAXI SRL
CUI: 32246853CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
166.578 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
RAL. ML. SRL
CUI: 6349248CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi1994-11-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
144.757 RON
Profit
67.816 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4933, Iaşi

BIAIAVO SRL
CUI: 36533977CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.361 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DADAVIS SRL
CUI: 36610921CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-10-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
92.707 RON
Profit
15.846 RON
Angajati
1
ULTRAPROTRANS SRL
CUI: 36504556CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
129.029 RON
Profit
38.476 RON
Angajati
1
ROLINI ROL SRL
CUI: 36630562CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
50.739 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

EXPERT-MIND ONLINE SRL
CUI: 36552812CAEN: 6920
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
187.433 RON
Profit
86.844 RON
Angajati
1
VOTERA GRUP S.R.L.
CUI: 36552910CAEN: 5611
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.484.842 RON
Profit
959.837 RON
Angajati
32
END CAR PREST SRL
CUI: 36542266CAEN: 4932
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
156.936 RON
Profit
1.083 RON
Angajati
2
SMART ROOF CONSTRUCT SRL
CUI: 36563110CAEN: 4683
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.111.085 RON
Profit
22.208 RON
Angajati
0
BOXLINE PRINT SRL
CUI: 36446889CAEN: 4683
Activ
IAŞI, Sat Cârlig Com. Popricani2016-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
830.195 RON
Profit
72.422 RON
Angajati
1
HESTON SRL
CUI: 35361458CAEN: 4684
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2015-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.689.254 RON
Profit
23.595 RON
Angajati
0
ICAPITAL GP SRL
CUI: 37616663CAEN: 7020
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.337 RON
Profit
741 RON
Angajati
0
PLUMBUS COMPANY SRL
CUI: 11092069CAEN: 0111
Activ
IAŞI, Sat Movileni Com. Movileni1998-10-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.491.705 RON
Profit
1.819.135 RON
Angajati
14
KALITEHNIS IAŞI S.R.L.
CUI: 45315076CAEN: 4120
Activ
IAŞI, Sat Ciurea Com. Ciurea2021-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
804.927 RON
Profit
261.021 RON
Angajati
4

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ROMIS DRIVE SRL?

CUI-ul ROMIS DRIVE SRL este 36552855.

Unde este sediul ROMIS DRIVE SRL?

ROMIS DRIVE SRL are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Lacului nr. 7, 700704, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata ROMIS DRIVE SRL?

ROMIS DRIVE SRL a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ROMIS DRIVE SRL in 2024?

In 2024, ROMIS DRIVE SRL a raportat o cifra de afaceri de 158.178 RON.

Cati angajati are ROMIS DRIVE SRL?

ROMIS DRIVE SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are ROMIS DRIVE SRL?

ROMIS DRIVE SRL are codul CAEN principal 4933 (Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă).

Ce profit a inregistrat ROMIS DRIVE SRL in 2024?

ROMIS DRIVE SRL a inregistrat un profit net de 2.127 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.