Activ Plătitor TVA

FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L.

CUI: 36627109
CIF: RO36627109
Reg. Com.: J12/3702/2016
CAEN: 4776
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 12 octombrie 2016 · 10 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 17:58

Despre FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L.

FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2016 (10 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea" (cod CAEN 4776), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 265.500 RON, in scadere fata de anul precedent (-44.4%). Profitul net inregistrat a fost de 2.325 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 30.197 RON in 2016 la 265.500 RON in 2024. Datoriile raportate (683.543 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
265.500 RON
Venituri totale
685.282 RON
Cheltuieli totale
681.713 RON
Profit brut
3.569 RON
Profit net
2.325 RON
Marja profit net
0,88%
Active imobilizate
1.505.233 RON
Active circulante
321.852 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
215.628 RON
Casa & conturi bănci
106.224 RON
Capital propriu
90.254 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Edgar Quinet nr. 55
Telefon0745824880

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Edgar Quinet nr. 55
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Edgar Quinet nr. 55
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 12.10.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
265.500 RON
Rezultat net
2.325 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 265.500 RON 477.213 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 685.282 RON 477.221 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 681.713 RON 384.855 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 3.569 RON 92.366 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 2.325 RON 87.689 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.505.233 RON 2.105.121 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 321.852 RON 1.557.463 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.827.085 RON 3.662.584 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 215.628 RON 1.550.084 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 106.224 RON 7.379 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 683.543 RON 2.101.840 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 90.254 RON 87.929 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.827.085RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

37,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.827.085 RON
Datorii totale683.543 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,1 %Profit net / active totale
ROE
2,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,47 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
4,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 265.500 -44,4% față de anul precedent 685.282 681.713 3.569 -96,1% față de anul precedent 2.325 -97,4% față de anul precedent 0 0
2023 477.213 +35,4% față de anul precedent 477.221 384.855 92.366 +69,8% față de anul precedent 87.689 +70,6% față de anul precedent 0 0
2022 352.445 +19,6% față de anul precedent 352.496 298.099 54.397 -20,4% față de anul precedent 51.400 -22,4% față de anul precedent 0 0
2021 294.614 +1,5% față de anul precedent 294.614 226.257 68.357 -7,7% față de anul precedent 66.246 -7,6% față de anul precedent 0 0
2020 290.334 -0,5% față de anul precedent 290.379 216.336 74.043 +2,4% față de anul precedent 71.683 +5,2% față de anul precedent 0 0
2019 291.921 +32,2% față de anul precedent 291.934 219.634 72.300 +35,6% față de anul precedent 68.136 +33,4% față de anul precedent 0 0
2018 220.796 +11,8% față de anul precedent 220.796 167.494 53.302 +1.841,1% față de anul precedent 51.093 +6.526,9% față de anul precedent 0 0
2017 197.432 +553,8% față de anul precedent 197.486 194.740 2.746 771 0 0
2016 30.197 30.197 39.307 0 0 9.110 9.703

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.505.233 321.852 1.827.085 0 215.628 106.224
2023 2.105.121 1.557.463 3.662.584 0 1.550.084 7.379
2022 0 384.015 384.015 47.394 48.368 288.253
2021 0 261.804 261.804 28.028 61.664 172.112
2020 0 190.868 190.868 30.347 49.015 111.506
2019 0 126.836 126.836 28.283 49.336 49.217
2018 0 64.895 64.895 25.349 4.073 35.473
2017 0 23.728 23.728 21.184 2.426 118
2016 0 13.515 13.515 10.854 2.598 63

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 683.543 -67,5% față de anul precedent 90.254 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 2.101.840 +1.880,2% față de anul precedent 87.929 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 106.141 +203,0% față de anul precedent 278.178 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 35.026 +17,8% față de anul precedent 226.778 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 29.736 -20,6% față de anul precedent 161.132 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 37.456 +66,2% față de anul precedent 89.449 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 22.534 -34,3% față de anul precedent 42.361 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2017 34.312 +49,1% față de anul precedent -8.732 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2016 23.018 -9.503 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

63din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 265.500 RON. Profit: 2.325 RON

Cifra de afaceri: 265.500 RON. Profit: 2.325 RON

Cifra de afaceri
265.500 RON -44.36% față de anul precedent
Profit net
2.325 RON -97.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
683.543 RON -67.48% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 477.213 RON. Profit: 87.689 RON

Cifra de afaceri: 477.213 RON. Profit: 87.689 RON

Cifra de afaceri
477.213 RON +35.4% față de anul precedent
Profit net
87.689 RON +70.6% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
2.101.840 RON +1880.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 352.445 RON. Profit: 51.400 RON

Cifra de afaceri: 352.445 RON. Profit: 51.400 RON

Cifra de afaceri
352.445 RON +19.63% față de anul precedent
Profit net
51.400 RON -22.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
106.141 RON +203.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 294.614 RON. Profit: 66.246 RON

Cifra de afaceri: 294.614 RON. Profit: 66.246 RON

Cifra de afaceri
294.614 RON +1.47% față de anul precedent
Profit net
66.246 RON -7.58% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
35.026 RON +17.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 290.334 RON. Profit: 71.683 RON

Cifra de afaceri: 290.334 RON. Profit: 71.683 RON

Cifra de afaceri
290.334 RON -0.54% față de anul precedent
Profit net
71.683 RON +5.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
29.736 RON -20.61% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 291.921 RON. Profit: 68.136 RON

Cifra de afaceri: 291.921 RON. Profit: 68.136 RON

Cifra de afaceri
291.921 RON +32.21% față de anul precedent
Profit net
68.136 RON +33.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
37.456 RON +66.22% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 220.796 RON. Profit: 51.093 RON

Cifra de afaceri: 220.796 RON. Profit: 51.093 RON

Cifra de afaceri
220.796 RON +11.83% față de anul precedent
Profit net
51.093 RON +6526.85% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
22.534 RON -34.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 197.432 RON. Profit: 771 RON

Cifra de afaceri: 197.432 RON. Profit: 771 RON

Cifra de afaceri
197.432 RON +553.81% față de anul precedent
Profit net
771 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
34.312 RON +49.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 30.197 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 30.197 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
30.197 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
9.703 RON
Angajati
1
Datorii
23.018 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataFLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4776 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4776 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4776, Cluj

IOANA GABRIELA FLOWERS S.R.L.
CUI: 44808335CAEN: 4776
Activ
CLUJ, Sat Gilău Com. Gilău2021-08-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
268.197 RON
Profit
103.114 RON
Angajati
1
SOFIA EVENTS SRL
CUI: 27038945CAEN: 4776
Activ
CLUJ, Orş. Huedin2010-06-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
262.642 RON
Profit
12.580 RON
Angajati
2
MELATTI FLOR S.R.L.
CUI: 38584748CAEN: 4776
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
277.520 RON
Profit
2.257 RON
Angajati
2
IEDERA FLOWERS SRL
CUI: 36763577CAEN: 4776
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-11-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
261.434 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
WINTER ROSE S.R.L.
CUI: 37077585CAEN: 4776
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2017-02-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
377.347 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LIMADRISS S.R.L.
CUI: 33658283CAEN: 4776
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2014-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
246.197 RON
Profit
28.129 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4776, Cluj

DRAG FLOWERS SRL
CUI: 36383195CAEN: 4776
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.525.721 RON
Profit
0 RON
Angajati
8

Alte firme din Cluj

ARHIBELUS S.R.L.
CUI: 36625930CAEN: 7111
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2016-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.400 RON
Profit
4.160 RON
Angajati
0
CATTLEYA BEAUTY SALON SRL
CUI: 36627125CAEN: 9621
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
207.157 RON
Profit
15.170 RON
Angajati
2
ARCE DECOR S.R.L.
CUI: 36621904CAEN: 4617
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-10-11
fara e-Factura
FAMSIC SRL
CUI: 36583282CAEN: 5610
Activ
CLUJ, Sat Agârbiciu Com. Căpuşu Mare2016-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
558.031 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
MAIAVA S.R.L.
CUI: 36674852CAEN: 5520
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.182 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VECTOR DIRECT SRL
CUI: 36057318CAEN: 6820
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.906.956 RON
Profit
1.371.175 RON
Angajati
1
ROSSA HOUSE SRL
CUI: 37172099CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Sat Lunca Vişagului Com. Poieni2017-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.500 RON
Profit
86.440 RON
Angajati
1
ANSEDA SPEDITION S.R.L.
CUI: 28368623CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Dej2011-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
389.882 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CIVDESMOD S.R.L.
CUI: 41698050CAEN: 7112
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2019-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.338 RON
Profit
234.127 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L.?

CUI-ul FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. este 36627109.

Unde este sediul FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L.?

FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Edgar Quinet nr. 55, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L.?

FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. a fost infiintata in anul 2016 (10 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. in 2024?

In 2024, FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 265.500 RON.

Cati angajati are FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L.?

FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L.?

FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. are codul CAEN principal 4776 (Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor; comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea).

Ce profit a inregistrat FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. in 2024?

FLORĂRIILE PĂPĂDIE S.R.L. a inregistrat un profit net de 2.325 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.