Activ Plătitor TVAe‑Factură

GCS SEBA - CIPI COM SRL

CUI: 36670737
CIF: RO36670737
Reg. Com.: J2016000576113
CAEN: 4771
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 octombrie 2016 · 9 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 13:04

Despre GCS SEBA - CIPI COM SRL

GCS SEBA - CIPI COM SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Oraviţa, judetul CARAŞ-SEVERIN, infiintata in 2016 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei" (cod CAEN 4771), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, GCS SEBA - CIPI COM SRL a raportat o cifra de afaceri de 160.378 RON, in crestere fata de anul precedent (+19.6%). Profitul net inregistrat a fost de 12.064 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 19.611 RON in 2016 la 160.378 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din ianuarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
160.378 RON
Venituri totale
159.280 RON
Cheltuieli totale
145.757 RON
Profit brut
13.523 RON
Profit net
12.064 RON
Marja profit net
7,52%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
352.065 RON
Stocuri
339.453 RON
Creanțe
137 RON
Casa & conturi bănci
12.475 RON
Capital propriu
229.526 RON

Contact

AdresaRomania, CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oraviţa, Str. Zona Gării

Adresă sediu social

Romania, CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oraviţa, Str. Zona Gării
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oraviţa, Str. Zona Gării
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.10.2016
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Oraviţa
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 ianuarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
160.378 RON
Rezultat net
12.064 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 160.378 RON 134.071 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 159.280 RON 134.071 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 145.757 RON 133.847 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 13.523 RON 224 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 12.064 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 904 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 1.041 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 352.065 RON 348.167 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 352.065 RON 349.208 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 339.453 RON 322.394 RON
CreanțeSume de încasat 137 RON 754 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 12.475 RON 25.019 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 122.539 RON 131.747 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 229.526 RON 217.461 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active352.065RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

34,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale352.065 RON
Datorii totale122.539 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
3,4 %Profit net / active totale
ROE
5,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,87 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
65,2 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 160.378 +19,6% față de anul precedent 159.280 145.757 13.523 +5.937,1% față de anul precedent 12.064 0 0
2023 134.071 +1,4% față de anul precedent 134.071 133.847 224 -93,5% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 0 904
2022 132.162 -43,9% față de anul precedent 132.060 128.614 3.446 -95,1% față de anul precedent 2.323 -96,6% față de anul precedent 0 0
2021 235.650 +11,6% față de anul precedent 235.650 165.221 70.429 +5,9% față de anul precedent 68.827 +6,8% față de anul precedent 0 0
2020 211.156 +40,6% față de anul precedent 214.427 147.919 66.508 +107,7% față de anul precedent 64.471 +111,3% față de anul precedent 0 0
2019 150.165 +10,3% față de anul precedent 150.165 118.146 32.019 +0,7% față de anul precedent 30.517 +0,2% față de anul precedent 0 0
2018 136.135 +3,2% față de anul precedent 136.140 104.332 31.808 +64,7% față de anul precedent 30.447 +69,2% față de anul precedent 0 0
2017 131.876 +572,5% față de anul precedent 131.876 112.565 19.311 +386,1% față de anul precedent 17.993 +401,5% față de anul precedent 0 0
2016 19.611 19.611 15.638 3.973 3.588 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 352.065 352.065 339.453 137 12.475
2023 1.041 348.167 349.208 322.394 754 25.019
2022 2.826 279.178 282.004 274.812 508 3.858
2021 4.612 234.801 239.413 171.301 377 63.123
2020 7.298 170.137 177.435 151.885 417 17.835
2019 901 86.951 87.852 66.665 0 20.286
2018 901 68.744 69.645 58.246 0 10.498
2017 901 63.781 64.682 62.779 -5 1.007
2016 901 56.699 57.600 36.651 0 20.048

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 122.539 -7,0% față de anul precedent 229.526 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 131.747 +107,0% față de anul precedent 217.461 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 63.639 +172,3% față de anul precedent 218.365 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 23.371 -22,7% față de anul precedent 216.042 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 30.219 +491,7% față de anul precedent 147.216 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 5.107 -70,7% față de anul precedent 82.745 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 17.417 -59,4% față de anul precedent 52.228 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 42.901 -20,3% față de anul precedent 21.781 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2016 53.812 3.788 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

7din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare2 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 160.378 RON. Profit: 12.064 RON

Cifra de afaceri: 160.378 RON. Profit: 12.064 RON

Cifra de afaceri
160.378 RON +19.62% față de anul precedent
Profit net
12.064 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
122.539 RON -6.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 134.071 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 134.071 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
134.071 RON +1.44% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
904 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
131.747 RON +107.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 132.162 RON. Profit: 2.323 RON

Cifra de afaceri: 132.162 RON. Profit: 2.323 RON

Cifra de afaceri
132.162 RON -43.92% față de anul precedent
Profit net
2.323 RON -96.62% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
63.639 RON +172.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 235.650 RON. Profit: 68.827 RON

Cifra de afaceri: 235.650 RON. Profit: 68.827 RON

Cifra de afaceri
235.650 RON +11.6% față de anul precedent
Profit net
68.827 RON +6.76% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
23.371 RON -22.66% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 211.156 RON. Profit: 64.471 RON

Cifra de afaceri: 211.156 RON. Profit: 64.471 RON

Cifra de afaceri
211.156 RON +40.62% față de anul precedent
Profit net
64.471 RON +111.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
30.219 RON +491.72% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 150.165 RON. Profit: 30.517 RON

Cifra de afaceri: 150.165 RON. Profit: 30.517 RON

Cifra de afaceri
150.165 RON +10.31% față de anul precedent
Profit net
30.517 RON +0.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.107 RON -70.68% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 136.135 RON. Profit: 30.447 RON

Cifra de afaceri: 136.135 RON. Profit: 30.447 RON

Cifra de afaceri
136.135 RON +3.23% față de anul precedent
Profit net
30.447 RON +69.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
17.417 RON -59.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 131.876 RON. Profit: 17.993 RON

Cifra de afaceri: 131.876 RON. Profit: 17.993 RON

Cifra de afaceri
131.876 RON +572.46% față de anul precedent
Profit net
17.993 RON +401.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
42.901 RON -20.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 19.611 RON. Profit: 3.588 RON

Cifra de afaceri: 19.611 RON. Profit: 3.588 RON

Cifra de afaceri
19.611 RON
Profit net
3.588 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
53.812 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataGCS SEBA - CIPI COM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4771 in Orş. Oraviţa (CARAŞ-SEVERIN)

GCS SEBA - CIPI COM SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4771 in Orş. Oraviţa (CARAŞ-SEVERIN)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4771, Caraş-Severin

PROFIR CONF COMIMPEX SRL
CUI: 15902877CAEN: 4771
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2003-11-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.253 RON
Profit
17.311 RON
Angajati
1
RT GLAMOUR COUTURE SRL
CUI: 36304825CAEN: 4771
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oraviţa2016-07-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
151.145 RON
Profit
3.402 RON
Angajati
2
D - MARCA OUTLET SRL-D
CUI: 37680518CAEN: 4771
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2017-05-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
186.073 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
I.C. AURCOSION S.R.L.
CUI: 41227516CAEN: 4771
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Sacu Com. Sacu2019-06-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
149.524 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ANDAV STORE S.R.L.
CUI: 48913058CAEN: 4771
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Caransebeş2023-10-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
237.170 RON
Profit
22.352 RON
Angajati
1
NOVIMAR CLOTHING SRL
CUI: 35617743CAEN: 4771
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Cârnecea Com. Ticvaniu Mare2016-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
110.353 RON
Profit
50.702 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4771, Caraş-Severin

Alte firme din Caraş-Severin

STEFANOVICI IASMIN SRL
CUI: 36661593CAEN: 4719
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Loc. Măceşti Orş. Moldova Nouă2016-10-21
fara e-Factura
NICK GHIMIŞ STEYR SRL
CUI: 36676357CAEN: 8123
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Glimboca Com. Glimboca2016-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALI & DIA MUNTEAN TRANS SRL
CUI: 36597857CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Orş. Moldova Nouă2016-10-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.943.652 RON
Profit
7.382 RON
Angajati
4
NIOSIZ - ZEF COMPANY SRL
CUI: 36770370CAEN: 1611
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Globu Craiovei Com. Iablaniţa2016-11-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.260.947 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
UFRA MAPATUR SRL
CUI: 36108900CAEN: 4941
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Bozovici Com. Bozovici2016-05-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.504 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ANI & NICOLETA ACTUAL CONS SRL
CUI: 37249699CAEN: 4100
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Sat Scăiuş Com. Fârliug2017-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
15.336 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
SARAH-DERBAC SERVCOM SRL
CUI: 29502544CAEN: 9531
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2011-12-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
116.652 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
IRINA & IANIS DESIGN S.R.L.
CUI: 40759531CAEN: 1812
Activ
CARAŞ-SEVERIN, Mun. Reşiţa2019-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.023 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul GCS SEBA - CIPI COM SRL?

CUI-ul GCS SEBA - CIPI COM SRL este 36670737.

Unde este sediul GCS SEBA - CIPI COM SRL?

GCS SEBA - CIPI COM SRL are sediul in Romania, CARAŞ-SEVERIN, Orş. Oraviţa, Str. Zona Gării, Orş. Oraviţa, judetul CARAŞ-SEVERIN.

Cand a fost infiintata GCS SEBA - CIPI COM SRL?

GCS SEBA - CIPI COM SRL a fost infiintata in anul 2016 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a GCS SEBA - CIPI COM SRL in 2024?

In 2024, GCS SEBA - CIPI COM SRL a raportat o cifra de afaceri de 160.378 RON.

Cati angajati are GCS SEBA - CIPI COM SRL?

GCS SEBA - CIPI COM SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are GCS SEBA - CIPI COM SRL?

GCS SEBA - CIPI COM SRL are codul CAEN principal 4771 (Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei).

Ce profit a inregistrat GCS SEBA - CIPI COM SRL in 2024?

GCS SEBA - CIPI COM SRL a inregistrat un profit net de 12.064 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.