Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 04:22
Despre MARKET PAM MIXT SRL
MARKET PAM MIXT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Arcanu Com. Scutelnici, judetul BUZĂU, infiintata in 2016 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, MARKET PAM MIXT SRL a raportat o cifra de afaceri de 173.317 RON, in scadere fata de anul precedent (-37.0%). Profitul net inregistrat a fost de 7.640 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 15.430 RON in 2016 la 173.317 RON in 2024. Datoriile raportate (332.932 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 173.317 RON
- Venituri totale
- 173.317 RON
- Cheltuieli totale
- 163.944 RON
- Profit brut
- 9.373 RON
- Profit net
- 7.640 RON
- Marja profit net
- 4,41%
- Active imobilizate
- 1.689 RON
- Active circulante
- 266.476 RON
- Stocuri
- 237.837 RON
- Creanțe
- 11.532 RON
- Casa & conturi bănci
- 17.107 RON
- Capital propriu
- -64.767 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BUZĂU, Sat Arcanu Com. Scutelnici, ARCANU nr. 49, 127976
- Cod postal
- 127976
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 02.11.2016
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Pogoanele
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2016 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 173.317 RON
- Rezultat net
- 7.640 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 173.317 RON | 275.153 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 173.317 RON | 275.153 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 163.944 RON | 294.164 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 9.373 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 7.640 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 19.011 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 21.763 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.689 RON | 1.689 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 266.476 RON | 173.342 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 268.165 RON | 175.031 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 237.837 RON | 156.640 RON |
| CreanțeSume de încasat | 11.532 RON | 7.641 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 17.107 RON | 9.061 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 332.932 RON | 247.438 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -64.767 RON | -72.407 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 2 persoane | 2 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 2,8 %Profit net / active totale
- ROE
- -11,8 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,80 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -24,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 173.317 -37,0% față de anul precedent | 173.317 | 163.944 | 9.373 | 7.640 | 0 | 0 |
| 2023 | 275.153 +3,7% față de anul precedent | 275.153 | 294.164 | 0 | 0 | 19.011 | 21.763 |
| 2022 | 265.370 +22,2% față de anul precedent | 265.370 | 272.629 | 0 | 0 | 7.259 | 9.913 |
| 2021 | 217.227 -6,8% față de anul precedent | 217.227 | 221.883 | 0 | 0 | 4.656 | 6.828 |
| 2020 | 233.060 +37,7% față de anul precedent | 233.060 | 241.072 | 0 | 0 | 8.012 | 10.343 |
| 2019 | 169.222 +2,3% față de anul precedent | 169.222 | 170.327 | 0 | 0 | 1.105 | 2.797 |
| 2018 | 165.491 -19,4% față de anul precedent | 165.491 | 174.218 | 0 | 0 | 8.727 | 11.333 |
| 2017 | 205.184 +1.229,8% față de anul precedent | 205.332 | 207.694 | 0 | 0 | 2.362 | 4.577 |
| 2016 | 15.430 | 15.430 | 20.333 | 0 | 0 | 4.903 | 5.052 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.689 | 266.476 | 268.165 | 237.837 | 11.532 | 17.107 |
| 2023 | 1.689 | 173.342 | 175.031 | 156.640 | 7.641 | 9.061 |
| 2022 | 1.689 | 160.055 | 161.744 | 150.944 | 7.641 | 1.470 |
| 2021 | 1.689 | 154.997 | 156.686 | 146.497 | 7.641 | 859 |
| 2020 | 1.689 | 109.495 | 111.184 | 104.468 | 3.833 | 1.194 |
| 2019 | 1.689 | 75.655 | 77.344 | 73.364 | 25 | 2.266 |
| 2018 | 1.689 | 37.388 | 39.077 | 33.967 | 25 | 3.396 |
| 2017 | 1.689 | 37.089 | 38.778 | 36.391 | 25 | 673 |
| 2016 | 2.107 | 17.814 | 19.921 | 16.753 | 0 | 1.061 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 332.932 +34,6% față de anul precedent | -64.767 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 247.438 +16,5% față de anul precedent | -72.407 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 212.388 +7,6% față de anul precedent | -50.644 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 197.417 +36,1% față de anul precedent | -40.731 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 145.086 +43,8% față de anul precedent | -33.902 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 100.903 +68,6% față de anul precedent | -23.559 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2018 | 59.839 +24,1% față de anul precedent | -20.762 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 48.207 +94,6% față de anul precedent | -9.429 | Neraportat | 2 |
| 2016 | 24.773 | -4.852 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 173.317 RON. Profit: 7.640 RON
Cifra de afaceri: 173.317 RON. Profit: 7.640 RON
- Cifra de afaceri
- 173.317 RON -37.01% față de anul precedent
- Profit net
- 7.640 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 332.932 RON +34.55% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 275.153 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 275.153 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 275.153 RON +3.69% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 21.763 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 247.438 RON +16.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 265.370 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 265.370 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 265.370 RON +22.16% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 9.913 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 212.388 RON +7.58% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 217.227 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 217.227 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 217.227 RON -6.79% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 6.828 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 197.417 RON +36.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 233.060 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 233.060 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 233.060 RON +37.72% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 10.343 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 145.086 RON +43.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 169.222 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 169.222 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 169.222 RON +2.25% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.797 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 100.903 RON +68.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 165.491 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 165.491 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 165.491 RON -19.35% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 11.333 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 59.839 RON +24.13% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 205.184 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 205.184 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 205.184 RON +1229.77% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 4.577 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 48.207 RON +94.59% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20172016 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 15.430 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 15.430 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 15.430 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 5.052 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 24.773 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2016ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMARKET PAM MIXT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Arcanu Com. Scutelnici (BUZĂU)
MARKET PAM MIXT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Sat Arcanu Com. Scutelnici (BUZĂU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Buzău
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Buzău
Alte firme din Buzău
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul MARKET PAM MIXT SRL?
CUI-ul MARKET PAM MIXT SRL este 36699539.
Unde este sediul MARKET PAM MIXT SRL?
MARKET PAM MIXT SRL are sediul in Romania, BUZĂU, Sat Arcanu Com. Scutelnici, ARCANU nr. 49, 127976, Sat Arcanu Com. Scutelnici, judetul BUZĂU.
Cand a fost infiintata MARKET PAM MIXT SRL?
MARKET PAM MIXT SRL a fost infiintata in anul 2016 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a MARKET PAM MIXT SRL in 2024?
In 2024, MARKET PAM MIXT SRL a raportat o cifra de afaceri de 173.317 RON.
Cati angajati are MARKET PAM MIXT SRL?
MARKET PAM MIXT SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.
Ce activitate are MARKET PAM MIXT SRL?
MARKET PAM MIXT SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).
Ce profit a inregistrat MARKET PAM MIXT SRL in 2024?
MARKET PAM MIXT SRL a inregistrat un profit net de 7.640 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.