Activ Plătitor TVAe‑Factură

LIVANT AUTO SRL

CUI: 36809992
CIF: RO36809992
Reg. Com.: J2016002471085
CAEN: 4782
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 decembrie 2016 · 9 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 14:37

Despre LIVANT AUTO SRL

LIVANT AUTO SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Prejmer Com. Prejmer, judetul BRAŞOV, infiintata in 2016 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule" (cod CAEN 4782), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, LIVANT AUTO SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.610.804 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+4.6%). Profitul net inregistrat a fost de 207.341 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5. Pe parcursul ultimilor 8 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 6.188 RON in 2016 la 1.610.804 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din mai 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.610.804 RON
Venituri totale
1.620.692 RON
Cheltuieli totale
1.371.009 RON
Profit brut
249.683 RON
Profit net
207.341 RON
Marja profit net
12,87%
Active imobilizate
79.537 RON
Active circulante
1.271.235 RON
Stocuri
1.204.679 RON
Creanțe
32.683 RON
Casa & conturi bănci
33.873 RON
Capital propriu
1.139.931 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Sat Prejmer Com. Prejmer, Str. Braşovului nr. 1044, 507165
Telefon0746081789

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Sat Prejmer Com. Prejmer, Str. Braşovului nr. 1044, 507165
Cod poștal: 507165
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Sat Prejmer Com. Prejmer, Str. Braşovului nr. 1044, 507165
Cod postal
507165
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 06.12.2016
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 mai 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2016 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.610.804 RON
Rezultat net
207.341 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.610.804 RON 1.540.352 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.620.692 RON 1.543.867 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.371.009 RON 1.329.419 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 249.683 RON 214.448 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 207.341 RON 200.679 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 79.537 RON 79.534 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.271.235 RON 1.029.573 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.350.772 RON 1.109.107 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.204.679 RON 976.006 RON
CreanțeSume de încasat 32.683 RON 22.823 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 33.873 RON 30.744 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 212.114 RON 177.792 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.139.931 RON 932.590 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.350.772RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

15,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.350.772 RON
Datorii totale212.114 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
15,3 %Profit net / active totale
ROE
18,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,99 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
84,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 9 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.610.804 +4,6% față de anul precedent 1.620.692 1.371.009 249.683 +16,4% față de anul precedent 207.341 +3,3% față de anul precedent 0 0
2023 1.540.352 +7,3% față de anul precedent 1.543.867 1.329.419 214.448 -0,6% față de anul precedent 200.679 -1,2% față de anul precedent 0 0
2022 1.435.675 +2,2% față de anul precedent 1.435.682 1.220.057 215.625 -2,9% față de anul precedent 203.100 -2,9% față de anul precedent 0 0
2021 1.405.469 +15,5% față de anul precedent 1.405.794 1.183.838 221.956 +76,6% față de anul precedent 209.229 +83,4% față de anul precedent 0 0
2020 1.217.116 +9,9% față de anul precedent 1.217.131 1.091.425 125.706 +49,6% față de anul precedent 114.114 +56,9% față de anul precedent 0 0
2019 1.107.485 +29,6% față de anul precedent 1.107.488 1.023.483 84.005 -9,9% față de anul precedent 72.738 -14,0% față de anul precedent 0 0
2018 854.589 +63,8% față de anul precedent 854.589 761.351 93.238 +62,9% față de anul precedent 84.593 +77,1% față de anul precedent 0 0
2017 521.594 +8.329,1% față de anul precedent 521.595 464.366 57.229 +19.234,1% față de anul precedent 47.778 +43.334,6% față de anul precedent 0 0
2016 6.188 6.188 5.892 296 110 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 79.537 1.271.235 1.350.772 1.204.679 32.683 33.873
2023 79.534 1.029.573 1.109.107 976.006 22.823 30.744
2022 69.959 879.257 949.216 838.913 28.033 12.311
2021 67.792 737.137 804.929 701.054 15.201 20.882
2020 74.185 543.304 617.489 520.305 12.704 10.295
2019 86.025 454.687 540.712 408.706 34.438 11.543
2018 59.885 393.568 453.453 335.194 51.496 6.878
2017 0 256.988 256.988 177.325 38.558 41.105
2016 711 8.714 9.425 1.305 0 7.409

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

9 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 212.114 +19,3% față de anul precedent 1.139.931 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2023 177.792 -18,2% față de anul precedent 932.590 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2022 217.349 -21,3% față de anul precedent 731.911 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2021 276.117 -7,3% față de anul precedent 528.812 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2020 297.906 -11,5% față de anul precedent 319.583 Neraportat 5 0,0% față de anul precedent
2019 336.731 +5,0% față de anul precedent 205.469 Neraportat 5 +150,0% față de anul precedent
2018 320.789 +53,6% față de anul precedent 132.731 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2017 208.851 +2.191,3% față de anul precedent 48.137 Neraportat 1
2016 9.115 310 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

5din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.610.804 RON. Profit: 207.341 RON

Cifra de afaceri: 1.610.804 RON. Profit: 207.341 RON

Cifra de afaceri
1.610.804 RON +4.57% față de anul precedent
Profit net
207.341 RON +3.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
212.114 RON +19.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.540.352 RON. Profit: 200.679 RON

Cifra de afaceri: 1.540.352 RON. Profit: 200.679 RON

Cifra de afaceri
1.540.352 RON +7.29% față de anul precedent
Profit net
200.679 RON -1.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
177.792 RON -18.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.435.675 RON. Profit: 203.100 RON

Cifra de afaceri: 1.435.675 RON. Profit: 203.100 RON

Cifra de afaceri
1.435.675 RON +2.15% față de anul precedent
Profit net
203.100 RON -2.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
217.349 RON -21.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.405.469 RON. Profit: 209.229 RON

Cifra de afaceri: 1.405.469 RON. Profit: 209.229 RON

Cifra de afaceri
1.405.469 RON +15.48% față de anul precedent
Profit net
209.229 RON +83.35% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
276.117 RON -7.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.217.116 RON. Profit: 114.114 RON

Cifra de afaceri: 1.217.116 RON. Profit: 114.114 RON

Cifra de afaceri
1.217.116 RON +9.9% față de anul precedent
Profit net
114.114 RON +56.88% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 0% față de anul precedent
Datorii
297.906 RON -11.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.107.485 RON. Profit: 72.738 RON

Cifra de afaceri: 1.107.485 RON. Profit: 72.738 RON

Cifra de afaceri
1.107.485 RON +29.59% față de anul precedent
Profit net
72.738 RON -14.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +150% față de anul precedent
Datorii
336.731 RON +4.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 854.589 RON. Profit: 84.593 RON

Cifra de afaceri: 854.589 RON. Profit: 84.593 RON

Cifra de afaceri
854.589 RON +63.84% față de anul precedent
Profit net
84.593 RON +77.05% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
320.789 RON +53.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 521.594 RON. Profit: 47.778 RON

Cifra de afaceri: 521.594 RON. Profit: 47.778 RON

Cifra de afaceri
521.594 RON +8329.12% față de anul precedent
Profit net
47.778 RON +43334.55% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
208.851 RON +2191.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2016Cifra de afaceri: 6.188 RON. Profit: 110 RON

Cifra de afaceri: 6.188 RON. Profit: 110 RON

Cifra de afaceri
6.188 RON
Profit net
110 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
9.115 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2016
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLIVANT AUTO SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4782 in Sat Prejmer Com. Prejmer (BRAŞOV)

LIVANT AUTO SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4782 in Sat Prejmer Com. Prejmer (BRAŞOV)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4782, Braşov

AKSA R.N. SRL
CUI: 29974423CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2012-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.635.218 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
RUBIN AUTO STORE SRL
CUI: 30084186CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Orş. Râşnov2012-04-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.596.026 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
CELASI SRL
CUI: 14653018CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş2002-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.653.029 RON
Profit
130.592 RON
Angajati
4
MARCO CARS SRL
CUI: 27920192CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Sat Prejmer Com. Prejmer2011-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.557.036 RON
Profit
4.993 RON
Angajati
13
ULTRANET COMMUNICATIONS SRL
CUI: 6264354CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov1994-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.424.486 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
GENACOM SRL
CUI: 3716781CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Mun. Codlea1993-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.241.504 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4782, Braşov

AUTO ABIDAR S.R.L.
CUI: 36653337CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2016-10-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
572.527 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
VOSARB CITY SRL
CUI: 36890970CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.327.430 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
KARDINAL LAND SRL
CUI: 36593588CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Orş. Rupea2016-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.930.558 RON
Profit
602.727 RON
Angajati
3
UTIL BEBE SRL
CUI: 36903280CAEN: 4782
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-01-10
fara e-Factura

Alte firme din Braşov

S.M.M. SO TRANS S.R.L.
CUI: 36809550CAEN: 4941
Activ
BRAŞOV, Sat Cristian Com. Cristian2016-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
176.461 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DOMINI DENTAL CARE S.R.L.
CUI: 36798680CAEN: 8623
Activ
BRAŞOV, Mun. Făgăraş2016-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.502 RON
Profit
132.934 RON
Angajati
1
C.I.D. CONTEXPERT SRL
CUI: 36814115CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Sat Hălchiu Com. Hălchiu2016-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.000 RON
Profit
61.445 RON
Angajati
1
CLASS TREND PROD SRL
CUI: 36720169CAEN: 4771
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2016-11-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.246.736 RON
Profit
440.377 RON
Angajati
10
HOME FACTORY SRL
CUI: 36899120CAEN: 2349
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-01-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
159.130 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CASCADE CAR WASH SRL
CUI: 37779636CAEN: 9531
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
806.639 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
BRAVISA SRL
CUI: 16292823CAEN: 4690
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2004-03-31
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul LIVANT AUTO SRL?

CUI-ul LIVANT AUTO SRL este 36809992.

Unde este sediul LIVANT AUTO SRL?

LIVANT AUTO SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Sat Prejmer Com. Prejmer, Str. Braşovului nr. 1044, 507165, Sat Prejmer Com. Prejmer, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata LIVANT AUTO SRL?

LIVANT AUTO SRL a fost infiintata in anul 2016 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a LIVANT AUTO SRL in 2024?

In 2024, LIVANT AUTO SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.610.804 RON.

Cati angajati are LIVANT AUTO SRL?

LIVANT AUTO SRL a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.

Ce activitate are LIVANT AUTO SRL?

LIVANT AUTO SRL are codul CAEN principal 4782 (Comerţ cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule).

Ce profit a inregistrat LIVANT AUTO SRL in 2024?

LIVANT AUTO SRL a inregistrat un profit net de 207.341 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 9 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.