Inactiv e‑Factură

TRIP ATELIER SRL

CUI: 36844361
CIF: 36844361
Reg. Com.: J2016016481407
CAEN: 2511
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 16 decembrie 2016 · 9 ani
Inactivă din: 7 august 2025
Distribuie:

Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 17:16

Despre TRIP ATELIER SRL

TRIP ATELIER SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2016 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice" (cod CAEN 2511), in sectorul industria prelucratoare. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din august 2025).

In 2023, TRIP ATELIER SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.709.749 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+440.6%). Profitul net inregistrat a fost de 479.731 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 53.223 RON in 2017 la 1.709.749 RON in 2023.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.709.749 RON
Venituri totale
1.557.870 RON
Cheltuieli totale
1.061.043 RON
Profit brut
496.827 RON
Profit net
479.731 RON
Marja profit net
28,06%
Active imobilizate
68.792 RON
Active circulante
601.586 RON
Stocuri
683 RON
Creanțe
124.095 RON
Casa & conturi bănci
476.808 RON
Capital propriu
528.601 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Aleea Alexandru nr. 9, 1
Detalii adresaSPARL Voinescu și Asociații

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Aleea Alexandru nr. 9, 1
Cod poștal: 1
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Aleea Alexandru nr. 9, 1
Detalii
SPARL Voinescu și Asociații
Cod postal
1
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 19.08.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iunie 2024)
TVA la incasare
1 martie 2023 - 7 august 2025

Stare inactivitate

Status inactiv
Da
Data inactivare
7 august 2025

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
1.709.749 RON
Rezultat net
479.731 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.709.749 RON 316.282 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.557.870 RON 469.193 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.061.043 RON 428.546 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 496.827 RON 40.647 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 479.731 RON 33.807 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 68.792 RON 1.221 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 601.586 RON 339.621 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 670.378 RON 340.842 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 683 RON 152.245 RON
CreanțeSume de încasat 124.095 RON 94.222 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 476.808 RON 93.154 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 141.777 RON 291.972 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 528.601 RON 48.870 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active670.378RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

21,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale670.378 RON
Datorii totale141.777 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
71,6 %Profit net / active totale
ROE
90,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,24 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
78,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 1.709.749 +440,6% față de anul precedent 1.557.870 1.061.043 496.827 +1.122,3% față de anul precedent 479.731 +1.319,0% față de anul precedent 0 0
2022 316.282 +71,0% față de anul precedent 469.193 428.546 40.647 +49,2% față de anul precedent 33.807 +55,9% față de anul precedent 0 0
2021 184.985 +442,0% față de anul precedent 184.985 157.744 27.241 21.691 0 0
2020 34.129 -76,6% față de anul precedent 34.129 48.416 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 14.287 15.310
2019 145.518 -23,3% față de anul precedent 145.518 127.509 18.009 -62,5% față de anul precedent 13.643 -67,8% față de anul precedent 0 0
2018 189.646 +256,3% față de anul precedent 189.646 141.575 48.071 42.381 0 0
2017 53.223 53.223 99.166 0 0 45.943 47.541

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 68.792 601.586 670.378 683 124.095 476.808
2022 1.221 339.621 340.842 152.245 94.222 93.154
2021 5.057 106.039 111.096 0 92.161 13.878
2020 2.209 86.047 88.256 0 83.009 3.038
2019 4.575 88.773 93.348 0 87.609 1.164
2018 14.651 87.660 102.311 0 83.009 4.651
2017 6.924 42.496 49.420 0 42.071 425

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 141.777 -51,4% față de anul precedent 528.601 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2022 291.972 +204,0% față de anul precedent 48.870 Neraportat 1
2021 96.033 +1,2% față de anul precedent 15.063 Neraportat 0
2020 94.883 -42,8% față de anul precedent -6.627 Neraportat 0
2019 165.812 -6,7% față de anul precedent 8.683 Neraportat 0
2018 177.718 +24,3% față de anul precedent -4.960 Neraportat 0
2017 142.951 -47.341 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
RDRăzvan DrăgănescuadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

13 repere. O singură cronologie.

Din 2016 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2016 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
13 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 4585/2026sedii secundare

2025 2 repere

Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2024 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.709.749 RON. Profit: 479.731 RON

Cifra de afaceri: 1.709.749 RON. Profit: 479.731 RON

Cifra de afaceri
1.709.749 RON +440.58% față de anul precedent
Profit net
479.731 RON +1319.03% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
141.777 RON -51.44% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 316.282 RON. Profit: 33.807 RON

Cifra de afaceri: 316.282 RON. Profit: 33.807 RON

Cifra de afaceri
316.282 RON +70.98% față de anul precedent
Profit net
33.807 RON +55.86% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
291.972 RON +204.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 184.985 RON. Profit: 21.691 RON

Cifra de afaceri: 184.985 RON. Profit: 21.691 RON

Cifra de afaceri
184.985 RON +442.02% față de anul precedent
Profit net
21.691 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
96.033 RON +1.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 34.129 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 34.129 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
34.129 RON -76.55% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
15.310 RON
Angajati
0
Datorii
94.883 RON -42.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 145.518 RON. Profit: 13.643 RON

Cifra de afaceri: 145.518 RON. Profit: 13.643 RON

Cifra de afaceri
145.518 RON -23.27% față de anul precedent
Profit net
13.643 RON -67.81% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
165.812 RON -6.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 189.646 RON. Profit: 42.381 RON

Cifra de afaceri: 189.646 RON. Profit: 42.381 RON

Cifra de afaceri
189.646 RON +256.32% față de anul precedent
Profit net
42.381 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
177.718 RON +24.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 53.223 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 53.223 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
53.223 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
47.541 RON
Angajati
0
Datorii
142.951 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017

2016 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTRIP ATELIER SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

TRIP ATELIER SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2511 in Sector 1 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

13 din 13 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

05.022026Mentiune · Buletin 4585/2026sedii secundare

sedii secundare, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
TRIP ATELIER SRL
CUI
36844361
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
05.02.2026
Registrul Comerțului
J2016016481407
EUID
ROONRC.J2016016481407
Sediu
Bucureşti Sectorul 1, Aleea ALEXANDRU, Nr. 9, SPARL Voinescu şi Asociaţii, Etaj 1
Județ
București
Număr încheiere
96502
Data încheierii
05.02.2026
Număr dosar
424653
Data dosarului
29.01.2026
Tribunal
Bucureşti
Registrator
Stefanita Adrian Cristache

Subiecte

sedii secundare

Documente menționate

  • Decizie asociat unic nr. 1 din 28.01.2026
  • Decizie asociat unic nr. 1 din 28.01.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 424653 din 29.01.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 4585/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Cele mai mari firme — CAEN 2511, Municipiul Bucureşti

BOGART STEEL SRL
CUI: 25228277CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2009-03-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
76.559.832 RON
Profit
0 RON
Angajati
45
DUAL MAN SRL
CUI: 6711479CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti1995-01-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
44.455.331 RON
Profit
107.237 RON
Angajati
141
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti1994-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
36.972.577 RON
Profit
3.806.705 RON
Angajati
42
ALLIMEP EST S.A.
CUI: 17712500CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2005-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
35.657.987 RON
Profit
886.143 RON
Angajati
77
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2003-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.966.333 RON
Profit
515.907 RON
Angajati
128
CCSM CORTURI INDUSTRIALE S.R.L.
CUI: 18601712CAEN: 2511
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2006-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
32.751.525 RON
Profit
1.187.450 RON
Angajati
25

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TRIP ATELIER SRL?

CUI-ul TRIP ATELIER SRL este 36844361.

Unde este sediul TRIP ATELIER SRL?

TRIP ATELIER SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti, Aleea Alexandru nr. 9, 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata TRIP ATELIER SRL?

TRIP ATELIER SRL a fost infiintata in anul 2016 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TRIP ATELIER SRL in 2023?

In 2023, TRIP ATELIER SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.709.749 RON.

Cati angajati are TRIP ATELIER SRL?

TRIP ATELIER SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2023.

Ce activitate are TRIP ATELIER SRL?

TRIP ATELIER SRL are codul CAEN principal 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice).

Ce profit a inregistrat TRIP ATELIER SRL in 2023?

TRIP ATELIER SRL a inregistrat un profit net de 479.731 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.