Activ Plătitor TVAe‑Factură

CCD CONSULTING EXPERT SRL

CUI: 36914246
CIF: RO36914246
Reg. Com.: J2017000062226
CAEN: 7320
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 13 ianuarie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 10:22

Despre CCD CONSULTING EXPERT SRL

CCD CONSULTING EXPERT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Iaşi, judetul IAŞI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice" (cod CAEN 7320), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, CCD CONSULTING EXPERT SRL a raportat o cifra de afaceri de 832.728 RON, in crestere fata de anul precedent (+26.0%). Profitul net inregistrat a fost de 467.953 RON (relativ stabila). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 99.906 RON in 2017 la 832.728 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din decembrie 2023.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
832.728 RON
Venituri totale
856.415 RON
Cheltuieli totale
367.480 RON
Profit brut
488.935 RON
Profit net
467.953 RON
Marja profit net
56,20%
Active imobilizate
319.181 RON
Active circulante
84.980 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
61.047 RON
Casa & conturi bănci
23.933 RON
Capital propriu
468.196 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Titu Maiorescu nr. 6
Telefon0722229378

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Titu Maiorescu nr. 6
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Titu Maiorescu nr. 6
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.01.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 decembrie 2023)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
832.728 RON
Rezultat net
467.953 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 832.728 RON 660.702 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 856.415 RON 660.723 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 367.480 RON 175.983 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 488.935 RON 484.740 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 467.953 RON 478.265 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 319.181 RON 139.299 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 84.980 RON 345.802 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 404.161 RON 485.101 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 61.047 RON 283.047 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 23.933 RON 62.755 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate -64.035 RON 105.858 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 468.196 RON 379.243 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active404.161RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

-15,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale404.161 RON
Datorii totale-64.035 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
115,8 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
-1,33 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
115,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 832.728 +26,0% față de anul precedent 856.415 367.480 488.935 +0,9% față de anul precedent 467.953 -2,2% față de anul precedent 0 0
2023 660.702 +76,3% față de anul precedent 660.723 175.983 484.740 +81,4% față de anul precedent 478.265 +86,7% față de anul precedent 0 0
2022 374.700 +121,1% față de anul precedent 374.755 107.559 267.196 +86,7% față de anul precedent 256.178 +85,6% față de anul precedent 0 0
2021 169.475 +225,9% față de anul precedent 169.504 26.383 143.121 +367,2% față de anul precedent 138.036 +374,3% față de anul precedent 0 0
2020 52.000 +158,9% față de anul precedent 52.000 21.365 30.635 +79,9% față de anul precedent 29.105 +77,2% față de anul precedent 0 0
2019 20.087 -54,9% față de anul precedent 20.087 3.061 17.026 -45,8% față de anul precedent 16.423 -45,4% față de anul precedent 0 0
2018 44.485 -55,5% față de anul precedent 44.485 13.081 31.404 -63,0% față de anul precedent 30.069 -63,3% față de anul precedent 0 0
2017 99.906 100.317 15.351 84.966 81.968 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 319.181 84.980 404.161 0 61.047 23.933
2023 139.299 345.802 485.101 0 283.047 62.755
2022 188.579 170.622 359.201 0 147.300 23.322
2021 0 170.135 170.135 0 0 170.135
2020 0 158.934 158.934 0 126.341 32.593
2019 0 128.660 128.660 0 128.665 -5
2018 0 82.583 82.583 0 81.778 805
2017 0 82.679 82.679 0 81.939 740

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 -64.035 -160,5% față de anul precedent 468.196 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 105.858 +27,2% față de anul precedent 379.243 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 83.223 +24.742,7% față de anul precedent 275.978 Neraportat 1
2021 335 -71,3% față de anul precedent 169.800 Neraportat 0
2020 1.169 157.765 Neraportat 0
2019 0 +100,0% față de anul precedent 128.660 Neraportat 0
2018 -29.654 -5.903,1% față de anul precedent 112.237 Neraportat 0
2017 511 82.168 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 832.728 RON. Profit: 467.953 RON

Cifra de afaceri: 832.728 RON. Profit: 467.953 RON

Cifra de afaceri
832.728 RON +26.04% față de anul precedent
Profit net
467.953 RON -2.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
-64.035 RON -160.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 660.702 RON. Profit: 478.265 RON

Cifra de afaceri: 660.702 RON. Profit: 478.265 RON

Cifra de afaceri
660.702 RON +76.33% față de anul precedent
Profit net
478.265 RON +86.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
105.858 RON +27.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 374.700 RON. Profit: 256.178 RON

Cifra de afaceri: 374.700 RON. Profit: 256.178 RON

Cifra de afaceri
374.700 RON +121.09% față de anul precedent
Profit net
256.178 RON +85.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
83.223 RON +24742.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 169.475 RON. Profit: 138.036 RON

Cifra de afaceri: 169.475 RON. Profit: 138.036 RON

Cifra de afaceri
169.475 RON +225.91% față de anul precedent
Profit net
138.036 RON +374.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
335 RON -71.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 52.000 RON. Profit: 29.105 RON

Cifra de afaceri: 52.000 RON. Profit: 29.105 RON

Cifra de afaceri
52.000 RON +158.87% față de anul precedent
Profit net
29.105 RON +77.22% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.169 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 20.087 RON. Profit: 16.423 RON

Cifra de afaceri: 20.087 RON. Profit: 16.423 RON

Cifra de afaceri
20.087 RON -54.85% față de anul precedent
Profit net
16.423 RON -45.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON +100% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 44.485 RON. Profit: 30.069 RON

Cifra de afaceri: 44.485 RON. Profit: 30.069 RON

Cifra de afaceri
44.485 RON -55.47% față de anul precedent
Profit net
30.069 RON -63.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
-29.654 RON -5903.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 99.906 RON. Profit: 81.968 RON

Cifra de afaceri: 99.906 RON. Profit: 81.968 RON

Cifra de afaceri
99.906 RON
Profit net
81.968 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
511 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCCD CONSULTING EXPERT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7320 in Mun. Iaşi (IAŞI)

CCD CONSULTING EXPERT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7320 in Mun. Iaşi (IAŞI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7320, Iaşi

ACCESS HEALTH SRL
CUI: 35865900CAEN: 7320
Activ
IAŞI, Sat Stolniceni-Prăjescu Com. Stolniceni-Prăjescu2016-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
941.256 RON
Profit
738.233 RON
Angajati
1
EVARTIS.RO SRL
CUI: 23457371CAEN: 7320
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2008-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
535.486 RON
Profit
32.435 RON
Angajati
4
PISELLI AND PARTNERS SRL
CUI: 37138534CAEN: 7320
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.232.086 RON
Profit
705.074 RON
Angajati
1
HANNYA MEDICAL SRL
CUI: 32168860CAEN: 7320
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2013-08-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.000 RON
Profit
236.003 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7320, Iaşi

AFI SOLUTIONS SRL
CUI: 35230460CAEN: 7320
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2015-11-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
14.063.183 RON
Profit
801.011 RON
Angajati
58

Alte firme din Iaşi

KARMA MINAR SRL
CUI: 36914238CAEN: 0150
Activ
IAŞI, Sat Cristeşti Com. Brăeşti2017-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
321.198 RON
Profit
150.625 RON
Angajati
0
CPS TOTAL TEAM CONSTRUCT SRL
CUI: 36914262CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2017-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.264.035 RON
Profit
1.236.064 RON
Angajati
11
VIVA REAL ESTATE SRL
CUI: 36910724CAEN: 6831
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2017-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.847 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
G.C.I. MOBILIER SRL
CUI: 36807444CAEN: 3109
Activ
IAŞI, Sat Horleşti Com. Rediu2016-12-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
463.753 RON
Profit
3.084 RON
Angajati
3
CABINET ANLI MED SRL
CUI: 37020945CAEN: 8622
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
350.782 RON
Profit
198.797 RON
Angajati
2
ARS ANIMA SRL
CUI: 35762654CAEN: 8622
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
391.630 RON
Profit
209.424 RON
Angajati
3
SANOPTIC SRL
CUI: 13733933CAEN: 8610
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2001-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.062.958 RON
Profit
649.914 RON
Angajati
15
AUTO PRO UNIK S.R.L.
CUI: 45561178CAEN: 9531
Activ
IAŞI, Sat Ciurea Com. Ciurea2022-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.100 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul CCD CONSULTING EXPERT SRL?

CUI-ul CCD CONSULTING EXPERT SRL este 36914246.

Unde este sediul CCD CONSULTING EXPERT SRL?

CCD CONSULTING EXPERT SRL are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Iaşi, Str. Titu Maiorescu nr. 6, Mun. Iaşi, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata CCD CONSULTING EXPERT SRL?

CCD CONSULTING EXPERT SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a CCD CONSULTING EXPERT SRL in 2024?

In 2024, CCD CONSULTING EXPERT SRL a raportat o cifra de afaceri de 832.728 RON.

Cati angajati are CCD CONSULTING EXPERT SRL?

CCD CONSULTING EXPERT SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are CCD CONSULTING EXPERT SRL?

CCD CONSULTING EXPERT SRL are codul CAEN principal 7320 (Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice).

Ce profit a inregistrat CCD CONSULTING EXPERT SRL in 2024?

CCD CONSULTING EXPERT SRL a inregistrat un profit net de 467.953 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.