Activ Plătitor TVAe‑Factură

ASACO ELECTRIC SRL

CUI: 36924134
CIF: RO36924134
Reg. Com.: J2017000078223
CAEN: 2712
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 17 ianuarie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 17:04

Despre ASACO ELECTRIC SRL

ASACO ELECTRIC SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tomeşti Com. Tomeşti, judetul IAŞI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității" (cod CAEN 2712), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ASACO ELECTRIC SRL a raportat o cifra de afaceri de 10.700.273 RON, in crestere fata de anul precedent (+6.5%). Profitul net inregistrat a fost de 2.276.396 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 11, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 1.411.155 RON in 2017 la 10.700.273 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din august 2024. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
10.700.273 RON
Venituri totale
11.345.791 RON
Cheltuieli totale
8.665.749 RON
Profit brut
2.680.042 RON
Profit net
2.276.396 RON
Marja profit net
21,27%
Active imobilizate
1.541.952 RON
Active circulante
4.417.181 RON
Stocuri
1.124.544 RON
Creanțe
2.083.977 RON
Casa & conturi bănci
1.208.660 RON
Capital propriu
3.953.315 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Str. Tineretului nr. 22A

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Str. Tineretului nr. 22A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Str. Tineretului nr. 22A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 17.01.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 august 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
10.700.273 RON
Rezultat net
2.276.396 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 10.700.273 RON 10.044.681 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 11.345.791 RON 10.079.089 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 8.665.749 RON 7.206.649 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 2.680.042 RON 2.872.440 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 2.276.396 RON 2.123.399 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.541.952 RON 886.871 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 4.417.181 RON 5.093.013 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 5.959.133 RON 5.979.884 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.124.544 RON 872.840 RON
CreanțeSume de încasat 2.083.977 RON 3.791.448 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.208.660 RON 428.725 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 2.006.380 RON 3.181.583 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 3.953.315 RON 2.798.863 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 11 persoane 9 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active5.959.133RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

33,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale5.959.133 RON
Datorii totale2.006.380 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
38,2 %Profit net / active totale
ROE
57,6 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,20 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
66,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 10.700.273 +6,5% față de anul precedent 11.345.791 8.665.749 2.680.042 -6,7% față de anul precedent 2.276.396 +7,2% față de anul precedent 0 0
2023 10.044.681 +75,2% față de anul precedent 10.079.089 7.206.649 2.872.440 +53,9% față de anul precedent 2.123.399 +24,7% față de anul precedent 0 0
2022 5.734.328 +44,0% față de anul precedent 5.762.589 3.895.804 1.866.785 +101,6% față de anul precedent 1.702.650 +91,9% față de anul precedent 0 0
2021 3.982.548 +8,0% față de anul precedent 4.004.982 3.078.815 926.167 -5,0% față de anul precedent 887.143 -5,7% față de anul precedent 0 0
2020 3.688.487 +11,8% față de anul precedent 3.714.224 2.739.713 974.511 +14,1% față de anul precedent 940.432 +14,6% față de anul precedent 0 0
2019 3.300.249 +43,5% față de anul precedent 3.315.645 2.461.818 853.827 +141,4% față de anul precedent 820.886 +148,2% față de anul precedent 0 0
2018 2.300.261 +63,0% față de anul precedent 2.324.661 1.970.924 353.737 +38,7% față de anul precedent 330.690 +37,2% față de anul precedent 0 0
2017 1.411.155 1.417.661 1.162.587 255.074 240.958 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.541.952 4.417.181 5.959.133 1.124.544 2.083.977 1.208.660
2023 886.871 5.093.013 5.979.884 872.840 3.791.448 428.725
2022 148.790 3.332.110 3.480.900 414.302 2.250.403 667.405
2021 12.662 2.314.300 2.326.962 189.665 1.126.299 998.336
2020 45.212 2.060.550 2.105.762 143.305 575.546 1.341.699
2019 83.130 1.538.324 1.621.454 45.815 656.227 836.282
2018 115.142 934.705 1.049.847 124.901 482.468 327.336
2017 25.442 634.088 659.530 113.034 430.884 90.170

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 2.006.380 -36,9% față de anul precedent 3.953.315 Neraportat 11 +22,2% față de anul precedent
2023 3.181.583 +78,9% față de anul precedent 2.798.863 Neraportat 9 +28,6% față de anul precedent
2022 1.778.572 +54,0% față de anul precedent 1.702.890 Neraportat 7 -12,5% față de anul precedent
2021 1.155.142 +50,3% față de anul precedent 1.172.382 Neraportat 8 +14,3% față de anul precedent
2020 768.827 -3,9% față de anul precedent 1.340.502 Neraportat 7 +16,7% față de anul precedent
2019 800.328 +36,0% față de anul precedent 821.126 Neraportat 6 +20,0% față de anul precedent
2018 588.525 +40,7% față de anul precedent 461.322 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2017 418.372 241.158 Neraportat 3

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

7din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare2 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
MAMARIUS ASAFTEIadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 4510/2026capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

Deschide înregistrarea completă

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 10.700.273 RON. Profit: 2.276.396 RON

Cifra de afaceri: 10.700.273 RON. Profit: 2.276.396 RON

Cifra de afaceri
10.700.273 RON +6.53% față de anul precedent
Profit net
2.276.396 RON +7.21% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 +22.22% față de anul precedent
Datorii
2.006.380 RON -36.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 10.044.681 RON. Profit: 2.123.399 RON

Cifra de afaceri: 10.044.681 RON. Profit: 2.123.399 RON

Cifra de afaceri
10.044.681 RON +75.17% față de anul precedent
Profit net
2.123.399 RON +24.71% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
9 +28.57% față de anul precedent
Datorii
3.181.583 RON +78.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 5.734.328 RON. Profit: 1.702.650 RON

Cifra de afaceri: 5.734.328 RON. Profit: 1.702.650 RON

Cifra de afaceri
5.734.328 RON +43.99% față de anul precedent
Profit net
1.702.650 RON +91.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 -12.5% față de anul precedent
Datorii
1.778.572 RON +53.97% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 3.982.548 RON. Profit: 887.143 RON

Cifra de afaceri: 3.982.548 RON. Profit: 887.143 RON

Cifra de afaceri
3.982.548 RON +7.97% față de anul precedent
Profit net
887.143 RON -5.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +14.29% față de anul precedent
Datorii
1.155.142 RON +50.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 3.688.487 RON. Profit: 940.432 RON

Cifra de afaceri: 3.688.487 RON. Profit: 940.432 RON

Cifra de afaceri
3.688.487 RON +11.76% față de anul precedent
Profit net
940.432 RON +14.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +16.67% față de anul precedent
Datorii
768.827 RON -3.94% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.300.249 RON. Profit: 820.886 RON

Cifra de afaceri: 3.300.249 RON. Profit: 820.886 RON

Cifra de afaceri
3.300.249 RON +43.47% față de anul precedent
Profit net
820.886 RON +148.23% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +20% față de anul precedent
Datorii
800.328 RON +35.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 2.300.261 RON. Profit: 330.690 RON

Cifra de afaceri: 2.300.261 RON. Profit: 330.690 RON

Cifra de afaceri
2.300.261 RON +63.01% față de anul precedent
Profit net
330.690 RON +37.24% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
588.525 RON +40.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.411.155 RON. Profit: 240.958 RON

Cifra de afaceri: 1.411.155 RON. Profit: 240.958 RON

Cifra de afaceri
1.411.155 RON
Profit net
240.958 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3
Datorii
418.372 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataASACO ELECTRIC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2712 in Sat Tomeşti Com. Tomeşti (IAŞI)

ASACO ELECTRIC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 2712 in Sat Tomeşti Com. Tomeşti (IAŞI)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

05.022026Mentiune · Buletin 4510/2026capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

capital social; modificare date asociaţi persoane fizice; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 28.01.2026

Companie
ASACO ELECTRIC SRL
CUI
36924134
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
05.02.2026
Registrul Comerțului
J2017000078223
EUID
ROONRC.J2017000078223
Sediu
Jud. Iaşi, Sat Tomeşti, Comuna Tomeşti, Strada Tineretului, Nr. 22A
Județ
Iaşi
Număr încheiere
90480
Data încheierii
04.02.2026
Număr dosar
471055
Data dosarului
02.02.2026
Tribunal
Iasi
Registrator
Mihaela Bejenariu

Subiecte

capital social, modificare date asociaţi persoane fizice

Documente menționate

  • Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 28.01.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 4510/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 2712, Iaşi

IDES ELECTRIC S.R.L.
CUI: 35913862CAEN: 2712
Activ
IAŞI, Sat Larga-Jijia Com. Movileni2016-04-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.903.835 RON
Profit
27.549 RON
Angajati
11
PANELMAT S.R.L.
CUI: 50364776CAEN: 2712
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2024-07-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
229.094 RON
Profit
51.135 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 2712, Iaşi

ELECTRO LULY S.R.L.
CUI: 34946799CAEN: 2712
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2015-08-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.041 RON
Profit
7.496 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

FRIGOTIC SERV SRL
CUI: 36924088CAEN: 4664
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-01-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.147.683 RON
Profit
109.673 RON
Angajati
2
M.D. EXPRESS COURIER SRL
CUI: 36910848CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
421.825 RON
Profit
188.528 RON
Angajati
2
ROCONSUMABILE SRL
CUI: 36932285CAEN: 4619
Activ
IAŞI, Orş. Târgu Frumos2017-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
233.860 RON
Profit
117.169 RON
Angajati
1
EUGHES SRL
CUI: 36815749CAEN: 5611
Activ
IAŞI, Sat Valea Adâncă Com. Miroslava2016-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.290.191 RON
Profit
101.282 RON
Angajati
4
RHEUMA-VIOSIM SRL
CUI: 37025799CAEN: 8622
Activ
IAŞI, Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea2017-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
55.200 RON
Profit
21.933 RON
Angajati
0
PELLE COMEXIM SRL
CUI: 35769083CAEN: 4772
Activ
IAŞI, Sat Aroneanu Com. Aroneanu2016-03-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
229.905 RON
Profit
18.594 RON
Angajati
1
MEDIA ROM GRUP SRL
CUI: 13756430CAEN: 4681
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2001-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
209.854.546 RON
Profit
1.428.319 RON
Angajati
22
TOP RAL DAV S.R.L.
CUI: 45565943CAEN: 4932
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
93.515 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ASACO ELECTRIC SRL?

CUI-ul ASACO ELECTRIC SRL este 36924134.

Unde este sediul ASACO ELECTRIC SRL?

ASACO ELECTRIC SRL are sediul in Romania, IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Str. Tineretului nr. 22A, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata ASACO ELECTRIC SRL?

ASACO ELECTRIC SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ASACO ELECTRIC SRL in 2024?

In 2024, ASACO ELECTRIC SRL a raportat o cifra de afaceri de 10.700.273 RON.

Cati angajati are ASACO ELECTRIC SRL?

ASACO ELECTRIC SRL a raportat un numar mediu de 11 salariati in 2024.

Ce activitate are ASACO ELECTRIC SRL?

ASACO ELECTRIC SRL are codul CAEN principal 2712 (Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității).

Ce profit a inregistrat ASACO ELECTRIC SRL in 2024?

ASACO ELECTRIC SRL a inregistrat un profit net de 2.276.396 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.