Activ Plătitor TVA

BXC SRL

CUI: 36945838
CIF: RO36945838
Reg. Com.: J2017000050302
CAEN: 7111
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 ianuarie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Activități de arhitectură

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 04:24

Despre BXC SRL

BXC SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Păuleşti Com. Păuleşti, judetul SATU MARE, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de arhitectură" (cod CAEN 7111), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, BXC SRL a raportat o cifra de afaceri de 359.574 RON, in scadere fata de anul precedent (-19.5%). Profitul net inregistrat a fost de 88.357 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 31.166 RON in 2017 la 359.574 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
359.574 RON
Venituri totale
369.024 RON
Cheltuieli totale
275.391 RON
Profit brut
93.633 RON
Profit net
88.357 RON
Marja profit net
24,57%
Active imobilizate
59.860 RON
Active circulante
109.535 RON
Stocuri
6.084 RON
Creanțe
11.848 RON
Casa & conturi bănci
91.603 RON
Capital propriu
94.900 RON

Contact

AdresaRomania, SATU MARE, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, Str. Petrache Poenaru nr. 69/A

Adresă sediu social

Romania, SATU MARE, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, Str. Petrache Poenaru nr. 69/A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SATU MARE, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, Str. Petrache Poenaru nr. 69/A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.01.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
359.574 RON
Rezultat net
88.357 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 359.574 RON 446.548 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 369.024 RON 446.559 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 275.391 RON 435.833 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 93.633 RON 10.726 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 88.357 RON 6.343 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 59.860 RON 65.203 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 109.535 RON 57.416 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 169.395 RON 122.619 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 6.084 RON 31.489 RON
CreanțeSume de încasat 11.848 RON 13.159 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 91.603 RON 12.768 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 74.495 RON 116.076 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 94.900 RON 6.543 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active169.395RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

44,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale169.395 RON
Datorii totale74.495 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
52,2 %Profit net / active totale
ROE
93,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,47 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
56,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 359.574 -19,5% față de anul precedent 369.024 275.391 93.633 +773,0% față de anul precedent 88.357 +1.293,0% față de anul precedent 0 0
2023 446.548 +21,4% față de anul precedent 446.559 435.833 10.726 -91,8% față de anul precedent 6.343 -94,9% față de anul precedent 0 0
2022 367.899 +257,7% față de anul precedent 367.899 236.473 131.426 +84,2% față de anul precedent 123.827 +78,7% față de anul precedent 0 0
2021 102.851 +63,8% față de anul precedent 102.851 31.502 71.349 +294,5% față de anul precedent 69.281 +326,5% față de anul precedent 0 0
2020 62.808 +4,8% față de anul precedent 72.487 54.401 18.086 +423,8% față de anul precedent 16.246 +883,4% față de anul precedent 0 0
2019 59.939 -14,0% față de anul precedent 59.939 56.486 3.453 +650,7% față de anul precedent 1.652 0 0
2018 69.707 +123,7% față de anul precedent 83.815 83.355 460 0 0 2.055
2017 31.166 31.166 201.838 0 0 170.672 171.607

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 59.860 109.535 169.395 6.084 11.848 91.603
2023 65.203 57.416 122.619 31.489 13.159 12.768
2022 12.803 238.512 251.315 5.000 102.480 131.032
2021 7.329 103.487 110.816 5.000 115 98.372
2020 9.756 48.956 58.712 5.000 0 43.956
2019 4.824 30.799 35.623 7.221 4.571 19.007
2018 190 13.860 14.050 5.000 7.000 1.860
2017 47.865 23.998 71.863 5.000 71 18.927

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 74.495 -35,8% față de anul precedent 94.900 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 116.076 -45,7% față de anul precedent 6.543 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 213.770 +8,5% față de anul precedent 37.545 Neraportat 1
2021 197.098 -8,0% față de anul precedent -86.282 Neraportat 0
2020 214.275 +3,3% față de anul precedent -155.563 Neraportat 0
2019 207.432 +10,6% față de anul precedent -171.809 Neraportat 0
2018 187.512 -22,9% față de anul precedent -173.462 Neraportat 0
2017 243.270 -171.407 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

27din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare7 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 359.574 RON. Profit: 88.357 RON

Cifra de afaceri: 359.574 RON. Profit: 88.357 RON

Cifra de afaceri
359.574 RON -19.48% față de anul precedent
Profit net
88.357 RON +1292.98% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
74.495 RON -35.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 446.548 RON. Profit: 6.343 RON

Cifra de afaceri: 446.548 RON. Profit: 6.343 RON

Cifra de afaceri
446.548 RON +21.38% față de anul precedent
Profit net
6.343 RON -94.88% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
116.076 RON -45.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 367.899 RON. Profit: 123.827 RON

Cifra de afaceri: 367.899 RON. Profit: 123.827 RON

Cifra de afaceri
367.899 RON +257.7% față de anul precedent
Profit net
123.827 RON +78.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
213.770 RON +8.46% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 102.851 RON. Profit: 69.281 RON

Cifra de afaceri: 102.851 RON. Profit: 69.281 RON

Cifra de afaceri
102.851 RON +63.75% față de anul precedent
Profit net
69.281 RON +326.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
197.098 RON -8.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 62.808 RON. Profit: 16.246 RON

Cifra de afaceri: 62.808 RON. Profit: 16.246 RON

Cifra de afaceri
62.808 RON +4.79% față de anul precedent
Profit net
16.246 RON +883.41% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
214.275 RON +3.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 59.939 RON. Profit: 1.652 RON

Cifra de afaceri: 59.939 RON. Profit: 1.652 RON

Cifra de afaceri
59.939 RON -14.01% față de anul precedent
Profit net
1.652 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
207.432 RON +10.62% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 69.707 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 69.707 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
69.707 RON +123.66% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.055 RON
Angajati
0
Datorii
187.512 RON -22.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 31.166 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 31.166 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
31.166 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
171.607 RON
Angajati
0
Datorii
243.270 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataBXC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7111 in Sat Păuleşti Com. Păuleşti (SATU MARE)

BXC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7111 in Sat Păuleşti Com. Păuleşti (SATU MARE)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7111, Satu Mare

NIRVANA STUDIO S.R.L.
CUI: 15631948CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2003-07-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
329.466 RON
Profit
1.694 RON
Angajati
2
SIGMA PROIECT S.A.
CUI: 644869CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare1992-11-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
369.447 RON
Profit
68 RON
Angajati
6
VABON SRL
CUI: 4862033CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Mun. Carei1993-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.750 RON
Profit
106.091 RON
Angajati
1
SPAKK GROUP SRL
CUI: 30025147CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2012-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.359.037 RON
Profit
352.795 RON
Angajati
5
VECTOR 3D ARCHITECTURE S.R.L.
CUI: 39365169CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2018-05-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
261.452 RON
Profit
53.968 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7111, Satu Mare

ARTINITIATORS TEAM SRL
CUI: 35930936CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Sat Vetiş Com. Vetiş2016-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.826 RON
Profit
63.576 RON
Angajati
0
CIVIL ART PROIECT SRL
CUI: 37374756CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2017-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.240.940 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
SMART ARHINOVA STUDIO SRL
CUI: 35779710CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2016-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
232.954 RON
Profit
154.022 RON
Angajati
1
HIGH END URBARCH S.R.L.
CUI: 37412868CAEN: 7111
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2017-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
3.123 RON
Angajati
0

Alte firme din Satu Mare

SORIN EASY LINE SRL-D
CUI: 36950702CAEN: 5320
Activ
SATU MARE, Sat Valea Vinului Com. Valea Vinului2017-01-26
fara e-Factura
CAMINO HEMI TRADE SRL
CUI: 36916441CAEN: 4771
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2017-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.530.439 RON
Profit
135.135 RON
Angajati
8
LUKTRANSADE SRL
CUI: 36982720CAEN: 4941
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2017-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.090.513 RON
Profit
13.734 RON
Angajati
5
JULIANTO DREAM SRL
CUI: 36662092CAEN: 4776
Activ
SATU MARE, Mun. Satu Mare2016-10-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.295 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MEMFACT FOTO SRL
CUI: 37249850CAEN: 7420
Activ
SATU MARE, Sat Tiream Com. Tiream2017-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
71.129 RON
Profit
18.185 RON
Angajati
1
AGG ELECTRIC S.R.L.
CUI: 33553422CAEN: 7112
Activ
SATU MARE, Orş. Livada2014-09-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.025 RON
Profit
11.575 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul BXC SRL?

CUI-ul BXC SRL este 36945838.

Unde este sediul BXC SRL?

BXC SRL are sediul in Romania, SATU MARE, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, Str. Petrache Poenaru nr. 69/A, Sat Păuleşti Com. Păuleşti, judetul SATU MARE.

Cand a fost infiintata BXC SRL?

BXC SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a BXC SRL in 2024?

In 2024, BXC SRL a raportat o cifra de afaceri de 359.574 RON.

Cati angajati are BXC SRL?

BXC SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are BXC SRL?

BXC SRL are codul CAEN principal 7111 (Activități de arhitectură).

Ce profit a inregistrat BXC SRL in 2024?

BXC SRL a inregistrat un profit net de 88.357 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.