Activ Plătitor TVA

SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L.

CUI: 36966393
CIF: RO36966393
Reg. Com.: J2017000078324
CAEN: 7311
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 1 februarie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Activități ale agențiilor de publicitate

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 07:46

Despre SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L.

SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sălcuţa Com. Sânmihaiu de Câmpie, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale agențiilor de publicitate" (cod CAEN 7311), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 291.707 RON, in scadere fata de anul precedent (-18.3%). Profitul net inregistrat a fost de 192.509 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
291.707 RON
Venituri totale
295.336 RON
Cheltuieli totale
99.873 RON
Profit brut
195.463 RON
Profit net
192.509 RON
Marja profit net
65,99%
Active imobilizate
9.347 RON
Active circulante
275.354 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
192.877 RON
Casa & conturi bănci
82.477 RON
Capital propriu
192.749 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Sălcuţa Com. Sânmihaiu de Câmpie
Telefon0754636549

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Sălcuţa Com. Sânmihaiu de Câmpie
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Sălcuţa Com. Sânmihaiu de Câmpie
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 13.11.2025
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Platitor TVA
Da

Stare inactivitate

Data inactivare
9 aprilie 2019
Data reactivare
10 aprilie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
291.707 RON
Rezultat net
192.509 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 291.707 RON 357.189 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 295.336 RON 357.250 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 99.873 RON 61.423 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 195.463 RON 295.827 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 192.509 RON 292.325 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 9.347 RON 2.261 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 275.354 RON 349.200 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 284.701 RON 351.461 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 192.877 RON 298.211 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 82.477 RON 50.989 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 91.952 RON 58.896 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 192.749 RON 292.565 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active284.701RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

32,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale284.701 RON
Datorii totale91.952 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
67,6 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,99 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
67,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 291.707 -18,3% față de anul precedent 295.336 99.873 195.463 -33,9% față de anul precedent 192.509 -34,2% față de anul precedent 0 0
2023 357.189 +110,2% față de anul precedent 357.250 61.423 295.827 +107,7% față de anul precedent 292.325 +107,8% față de anul precedent 0 0
2022 169.953 169.969 27.542 142.427 140.693 0 0
2021 0 0 0 0 0 0 0
2020 0 0 0 0 0 0 0
2019 0 0 0 0 0 0 0
2018 0 0 0 0 0 0 0
2017 0 0 0 0 0 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 9.347 275.354 284.701 0 192.877 82.477
2023 2.261 349.200 351.461 0 298.211 50.989
2022 3.493 141.636 145.129 0 141.178 458
2021 0 200 200 0 0 200
2020 0 200 200 0 0 200
2019 0 200 200 0 0 200
2018 0 200 200 0 0 200
2017 0 200 200 0 0 200

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 91.952 +56,1% față de anul precedent 192.749 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 58.896 +1.290,4% față de anul precedent 292.565 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 4.236 140.893 Neraportat 1
2021 0 200 Neraportat 0
2020 0 200 Neraportat 0
2019 0 200 Neraportat 0
2018 0 200 Neraportat 0
2017 0 200 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

16din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare1 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 291.707 RON. Profit: 192.509 RON

Cifra de afaceri: 291.707 RON. Profit: 192.509 RON

Cifra de afaceri
291.707 RON -18.33% față de anul precedent
Profit net
192.509 RON -34.15% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
91.952 RON +56.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 357.189 RON. Profit: 292.325 RON

Cifra de afaceri: 357.189 RON. Profit: 292.325 RON

Cifra de afaceri
357.189 RON +110.17% față de anul precedent
Profit net
292.325 RON +107.78% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
58.896 RON +1290.37% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 169.953 RON. Profit: 140.693 RON

Cifra de afaceri: 169.953 RON. Profit: 140.693 RON

Cifra de afaceri
169.953 RON
Profit net
140.693 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
4.236 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
0 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Sat Sălcuţa Com. Sânmihaiu de Câmpie (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7311 in Sat Sălcuţa Com. Sânmihaiu de Câmpie (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7311, Bistriţa-Năsăud

UPDATE ARTWOLF S.R.L.
CUI: 49013607CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2023-10-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.280 RON
Profit
228.376 RON
Angajati
1
ADPROM DIGITAL CONSULTING S.R.L.
CUI: 42532070CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Unirea Mun. Bistriţa2020-05-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
281.635 RON
Profit
204.594 RON
Angajati
1
LIFEVISION FILMS SRL
CUI: 37828429CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2017-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.164 RON
Profit
157.925 RON
Angajati
1
ICHARM PR AGENCY S.R.L.
CUI: 46655831CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2022-08-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
278.099 RON
Profit
154.083 RON
Angajati
1
4MPM BRANDING S.R.L.
CUI: 49666096CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2024-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
459.581 RON
Profit
210.249 RON
Angajati
0
VINCITUS MK S.R.L.
CUI: 42840739CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2020-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
242.816 RON
Profit
114.736 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7311, Bistriţa-Năsăud

IVART ONLINE MEDIA SRL
CUI: 36885361CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Posmuş Com. Şieu2017-01-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.321.410 RON
Profit
1.396.718 RON
Angajati
4
XSU IBUSINESS DESIGN SRL
CUI: 37282148CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Cepari Com. Dumitra2017-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
162.418 RON
Profit
11.339 RON
Angajati
1
PASFLA MEDIA S.R.L.
CUI: 37430791CAEN: 7311
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2017-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.250 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

ALEDAR TRANSILVANIA SRL
CUI: 36965061CAEN: 4941
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Sigmir Mun. Bistriţa2017-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.382.775 RON
Profit
2.573 RON
Angajati
4
DARY COLLECTION SRL-D
CUI: 36969756CAEN: 4782
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Şieu-Măgheruş Com. Şieu-Măgheruş2017-02-01
fara e-Factura
OVI-MAR EVENIMENTE SRL
CUI: 36935125CAEN: 8230
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Dumitra Com. Dumitra2017-01-19
fara e-Factura
EURO CONSTRUCT 63 SRL
CUI: 36992953CAEN: 6820
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Viişoara Mun. Bistriţa2017-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.806 RON
Profit
70.195 RON
Angajati
1
MELIVENTURA S.R.L.
CUI: 36681183CAEN: 4520
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Năsăud2016-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.177 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ADKYKPEL S.R.L.
CUI: 37229659CAEN: 4775
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Şirioara Com. Şieu-Odorhei2017-03-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
204.760 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
PERLA TIMAFLORIS S.R.L.
CUI: 39223385CAEN: 5610
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Mocod Com. Nimigea2018-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
170.189 RON
Profit
18.306 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L.?

CUI-ul SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. este 36966393.

Unde este sediul SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L.?

SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Sălcuţa Com. Sânmihaiu de Câmpie, Sat Sălcuţa Com. Sânmihaiu de Câmpie, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L.?

SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. in 2024?

In 2024, SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 291.707 RON.

Cati angajati are SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L.?

SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L.?

SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. are codul CAEN principal 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate).

Ce profit a inregistrat SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. in 2024?

SEMINŢE DE VIAŢĂ S.R.L. a inregistrat un profit net de 192.509 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.