Transporturi rutiere de mărfuri
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 04:19
Despre ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL
ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Buzău, judetul BUZĂU, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL a raportat o cifra de afaceri de 584.812 RON, in scadere fata de anul precedent (-19.3%). Profitul net inregistrat a fost de 303.231 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 348.414 RON in 2017 la 584.812 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 584.812 RON
- Venituri totale
- 638.614 RON
- Cheltuieli totale
- 324.247 RON
- Profit brut
- 314.367 RON
- Profit net
- 303.231 RON
- Marja profit net
- 51,85%
- Active imobilizate
- 256.861 RON
- Active circulante
- 847.482 RON
- Stocuri
- 45.110 RON
- Creanțe
- 444.060 RON
- Casa & conturi bănci
- 358.312 RON
- Capital propriu
- 512.707 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BUZĂU, Mun. Buzău, Şos. Spătarului nr. 13
- Detalii
- biroul nr. 5
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 02.02.2017
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
- Platitor TVA
- Da
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 584.812 RON
- Rezultat net
- 303.231 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 584.812 RON | 724.342 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 638.614 RON | 757.004 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 324.247 RON | 476.578 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 314.367 RON | 280.426 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 303.231 RON | 274.051 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 256.861 RON | 338.336 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 847.482 RON | 649.522 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.104.343 RON | 987.858 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 45.110 RON | 25.000 RON |
| CreanțeSume de încasat | 444.060 RON | 200.880 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 358.312 RON | 423.642 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 473.545 RON | 502.333 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 512.707 RON | 318.172 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 3 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 27,5 %Profit net / active totale
- ROE
- 59,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 1,79 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 46,4 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 584.812 -19,3% față de anul precedent | 638.614 | 324.247 | 314.367 +12,1% față de anul precedent | 303.231 +10,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 724.342 +1.120,3% față de anul precedent | 757.004 | 476.578 | 280.426 +553,2% față de anul precedent | 274.051 +566,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 59.360 -19,7% față de anul precedent | 59.360 | 16.429 | 42.931 +9,7% față de anul precedent | 41.150 +12,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 73.952 +68,6% față de anul precedent | 90.351 | 51.205 | 39.146 | 36.606 | 0 | 0 |
| 2020 | 43.864 -23,1% față de anul precedent | 43.864 | 49.122 | 0 | 0 | 5.258 | 6.442 |
| 2019 | 57.034 -86,0% față de anul precedent | 57.034 | 84.164 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 27.130 | 27.987 |
| 2018 | 406.516 +16,7% față de anul precedent | 409.159 | 400.799 | 8.360 -92,0% față de anul precedent | 4.268 -95,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 348.414 | 348.414 | 243.842 | 104.572 | 101.088 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 256.861 | 847.482 | 1.104.343 | 45.110 | 444.060 | 358.312 |
| 2023 | 338.336 | 649.522 | 987.858 | 25.000 | 200.880 | 423.642 |
| 2022 | 0 | 57.710 | 57.710 | 25.000 | 17.657 | 15.053 |
| 2021 | 10.260 | 113.010 | 123.270 | 25.000 | 83.037 | 4.973 |
| 2020 | 48.858 | 98.853 | 147.711 | 25.000 | 72.357 | 1.496 |
| 2019 | 82.797 | 69.390 | 152.187 | 25.000 | 43.312 | 1.078 |
| 2018 | 116.737 | 56.181 | 172.918 | 25.000 | 26.427 | 4.754 |
| 2017 | 108.756 | 318.987 | 427.743 | 0 | 96.992 | 221.995 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 473.545 -5,7% față de anul precedent | 512.707 | Neraportat | 3 +200,0% față de anul precedent |
| 2023 | 502.333 +3.596,6% față de anul precedent | 318.172 | Neraportat | 1 |
| 2022 | 13.589 -9,6% față de anul precedent | 44.121 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 15.036 -80,2% față de anul precedent | 108.234 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 76.083 +2,4% față de anul precedent | 71.628 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 74.317 +10,8% față de anul precedent | 77.870 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2018 | 67.062 -79,4% față de anul precedent | 105.856 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2017 | 326.155 | 101.588 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 584.812 RON. Profit: 303.231 RON
Cifra de afaceri: 584.812 RON. Profit: 303.231 RON
- Cifra de afaceri
- 584.812 RON -19.26% față de anul precedent
- Profit net
- 303.231 RON +10.65% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +200% față de anul precedent
- Datorii
- 473.545 RON -5.73% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 724.342 RON. Profit: 274.051 RON
Cifra de afaceri: 724.342 RON. Profit: 274.051 RON
- Cifra de afaceri
- 724.342 RON +1120.25% față de anul precedent
- Profit net
- 274.051 RON +565.98% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 502.333 RON +3596.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 7830/2023sedii secundare, solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității
sedii secundare, solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității
Deschide înregistrarea completă2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 59.360 RON. Profit: 41.150 RON
Cifra de afaceri: 59.360 RON. Profit: 41.150 RON
- Cifra de afaceri
- 59.360 RON -19.73% față de anul precedent
- Profit net
- 41.150 RON +12.41% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 13.589 RON -9.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 73.952 RON. Profit: 36.606 RON
Cifra de afaceri: 73.952 RON. Profit: 36.606 RON
- Cifra de afaceri
- 73.952 RON +68.59% față de anul precedent
- Profit net
- 36.606 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 15.036 RON -80.24% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 43.864 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 43.864 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 43.864 RON -23.09% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 6.442 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 76.083 RON +2.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 57.034 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 57.034 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 57.034 RON -85.97% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 27.987 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 74.317 RON +10.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 406.516 RON. Profit: 4.268 RON
Cifra de afaceri: 406.516 RON. Profit: 4.268 RON
- Cifra de afaceri
- 406.516 RON +16.68% față de anul precedent
- Profit net
- 4.268 RON -95.78% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 67.062 RON -79.44% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 348.414 RON. Profit: 101.088 RON
Cifra de afaceri: 348.414 RON. Profit: 101.088 RON
- Cifra de afaceri
- 348.414 RON
- Profit net
- 101.088 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 326.155 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataABC ANDRALEX LOGISTIC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Buzău (BUZĂU)
ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Buzău (BUZĂU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
28.032023Mentiune · Buletin 7830/2023sedii secundare, solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității
sedii secundare; solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității
- Companie
- ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL
- CUI
- 36974469
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 28.03.2023
- Registrul Comerțului
- J10/71/2017
- EUID
- ROONRC.J10/71/2017
- Sediu
- Municipiul Buzău, Şoseaua Spătarului, Nr. 13, biroul nr. 5, Judet Buzău
- Număr încheiere
- 2478
- Data încheierii
- 27.03.2023
- Număr dosar
- 7925
- Data dosarului
- 24.03.2023
- Tribunal
- Buzău
Subiecte
sedii secundare, solicitant declaraţii, înregistrarea datelor din declarația pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționarea/desfășurarea a activității
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 211 din 24.03.2023
- Declarație pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condițiilor de funcționare/desfășurare a activității nr. 7925 din 24.03.2023
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Buzău
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Buzău
Alte firme din Buzău
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL?
CUI-ul ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL este 36974469.
Unde este sediul ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL?
ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL are sediul in Romania, BUZĂU, Mun. Buzău, Şos. Spătarului nr. 13, Mun. Buzău, judetul BUZĂU.
Cand a fost infiintata ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL?
ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL in 2024?
In 2024, ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL a raportat o cifra de afaceri de 584.812 RON.
Cati angajati are ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL?
ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.
Ce activitate are ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL?
ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).
Ce profit a inregistrat ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL in 2024?
ABC ANDRALEX LOGISTIC SRL a inregistrat un profit net de 303.231 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.