Activ Plătitor TVA

JOHAKO SERV S.R.L.

CUI: 36979741
CIF: RO36979741
Reg. Com.: J2017000027148
CAEN: 7732
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 3 februarie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 01:06

Despre JOHAKO SERV S.R.L.

JOHAKO SERV S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sfântu Gheorghe, judetul COVASNA, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții" (cod CAEN 7732), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, JOHAKO SERV S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.958.818 RON, in scadere fata de anul precedent (-16.9%). Profitul net inregistrat a fost de 765.523 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 922.942 RON in 2017 la 1.958.818 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.958.818 RON
Venituri totale
1.960.818 RON
Cheltuieli totale
1.145.294 RON
Profit brut
815.524 RON
Profit net
765.523 RON
Marja profit net
39,08%
Active imobilizate
1.608.776 RON
Active circulante
627.175 RON
Stocuri
112.606 RON
Creanțe
507.270 RON
Casa & conturi bănci
7.299 RON
Capital propriu
2.135.543 RON

Contact

AdresaRomania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Str. Beke György nr. 9

Adresă sediu social

Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Str. Beke György nr. 9
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Str. Beke György nr. 9
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 03.02.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 septembrie 2017

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.958.818 RON
Rezultat net
765.523 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.958.818 RON 2.355.771 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.960.818 RON 2.355.771 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.145.294 RON 842.929 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 815.524 RON 1.512.842 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 765.523 RON 1.492.818 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.608.776 RON 1.939.847 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 627.175 RON 622.883 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 2.235.951 RON 2.562.730 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 112.606 RON 475.726 RON
CreanțeSume de încasat 507.270 RON 142.165 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 7.299 RON 4.992 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 100.408 RON 127.651 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 2.135.543 RON 2.435.079 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active2.235.951RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

4,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale2.235.951 RON
Datorii totale100.408 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
34,2 %Profit net / active totale
ROE
35,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
6,25 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
95,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.958.818 -16,9% față de anul precedent 1.960.818 1.145.294 815.524 -46,1% față de anul precedent 765.523 -48,7% față de anul precedent 0 0
2023 2.355.771 -13,3% față de anul precedent 2.355.771 842.929 1.512.842 -25,2% față de anul precedent 1.492.818 -25,3% față de anul precedent 0 0
2022 2.716.021 +4,6% față de anul precedent 2.717.021 694.551 2.022.470 +4,0% față de anul precedent 1.999.376 +4,2% față de anul precedent 0 0
2021 2.595.506 +32,2% față de anul precedent 2.926.652 981.375 1.945.277 +19,3% față de anul precedent 1.919.393 +19,2% față de anul precedent 0 0
2020 1.963.033 -1,4% față de anul precedent 1.996.703 366.296 1.630.407 +8,8% față de anul precedent 1.610.454 +9,0% față de anul precedent 0 0
2019 1.990.691 +29,0% față de anul precedent 2.058.673 560.486 1.498.187 +15,7% față de anul precedent 1.477.600 +15,4% față de anul precedent 0 0
2018 1.543.199 +67,2% față de anul precedent 1.560.273 265.002 1.295.271 +62,8% față de anul precedent 1.280.372 +63,1% față de anul precedent 0 0
2017 922.942 922.942 127.177 795.765 785.277 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.608.776 627.175 2.235.951 112.606 507.270 7.299
2023 1.939.847 622.883 2.562.730 475.726 142.165 4.992
2022 2.087.102 970.113 3.057.215 549.622 415.705 4.786
2021 2.383.354 929.840 3.313.194 317.989 603.775 8.076
2020 1.408.777 545.988 1.954.765 233.606 301.239 11.143
2019 1.122.576 890.981 2.013.557 238.495 646.534 5.952
2018 688.722 793.028 1.481.750 474.953 313.961 4.114
2017 558.385 614.125 1.172.510 412.839 189.189 12.097

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 100.408 -21,3% față de anul precedent 2.135.543 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 127.651 -72,2% față de anul precedent 2.435.079 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 459.271 -23,0% față de anul precedent 2.316.431 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2021 596.562 +272,4% față de anul precedent 1.919.993 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 160.216 -31,8% față de anul precedent 1.734.549 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2019 234.937 +17,0% față de anul precedent 1.478.200 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2018 200.838 +51,5% față de anul precedent 1.280.912 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2017 132.533 785.477 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

15din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.958.818 RON. Profit: 765.523 RON

Cifra de afaceri: 1.958.818 RON. Profit: 765.523 RON

Cifra de afaceri
1.958.818 RON -16.85% față de anul precedent
Profit net
765.523 RON -48.72% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
100.408 RON -21.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 2.355.771 RON. Profit: 1.492.818 RON

Cifra de afaceri: 2.355.771 RON. Profit: 1.492.818 RON

Cifra de afaceri
2.355.771 RON -13.26% față de anul precedent
Profit net
1.492.818 RON -25.34% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
127.651 RON -72.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.716.021 RON. Profit: 1.999.376 RON

Cifra de afaceri: 2.716.021 RON. Profit: 1.999.376 RON

Cifra de afaceri
2.716.021 RON +4.64% față de anul precedent
Profit net
1.999.376 RON +4.17% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
459.271 RON -23.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 2.595.506 RON. Profit: 1.919.393 RON

Cifra de afaceri: 2.595.506 RON. Profit: 1.919.393 RON

Cifra de afaceri
2.595.506 RON +32.22% față de anul precedent
Profit net
1.919.393 RON +19.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
596.562 RON +272.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.963.033 RON. Profit: 1.610.454 RON

Cifra de afaceri: 1.963.033 RON. Profit: 1.610.454 RON

Cifra de afaceri
1.963.033 RON -1.39% față de anul precedent
Profit net
1.610.454 RON +8.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
160.216 RON -31.8% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.990.691 RON. Profit: 1.477.600 RON

Cifra de afaceri: 1.990.691 RON. Profit: 1.477.600 RON

Cifra de afaceri
1.990.691 RON +29% față de anul precedent
Profit net
1.477.600 RON +15.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
234.937 RON +16.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 1.543.199 RON. Profit: 1.280.372 RON

Cifra de afaceri: 1.543.199 RON. Profit: 1.280.372 RON

Cifra de afaceri
1.543.199 RON +67.2% față de anul precedent
Profit net
1.280.372 RON +63.05% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
200.838 RON +51.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 922.942 RON. Profit: 785.277 RON

Cifra de afaceri: 922.942 RON. Profit: 785.277 RON

Cifra de afaceri
922.942 RON
Profit net
785.277 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
132.533 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataJOHAKO SERV S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7732 in Mun. Sfântu Gheorghe (COVASNA)

JOHAKO SERV S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7732 in Mun. Sfântu Gheorghe (COVASNA)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7732, Covasna

PROMAX PADLO S.R.L.
CUI: 47153175CAEN: 7732
Activ
COVASNA, Sat Lisnău Com. Ozun2022-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
343.335 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
BETON-CONCEPT S.R.L.
CUI: 41176234CAEN: 7732
Activ
COVASNA, Orş. Covasna2019-05-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
329.779 RON
Profit
34.825 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7732, Covasna

MIREARENT CONS S.R.L.
CUI: 41797185CAEN: 7732
Activ
COVASNA, Sat Hăghig Com. Hăghig2019-10-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
85.035 RON
Profit
1.756 RON
Angajati
0

Alte firme din Covasna

CSALÁDI TAXI S.R.L.
CUI: 36954461CAEN: 4933
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-01-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.385 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
STEFI GARANT & SERV S.R.L.
CUI: 36987272CAEN: 6622
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
45.510 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
PR & ALX TRANS S.R.L.
CUI: 36894025CAEN: 4941
Activ
COVASNA, Orş. Covasna2017-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
262.028 RON
Profit
2.268 RON
Angajati
2
BIK-AGRO DISTRIBUTION S.R.L.
CUI: 37034002CAEN: 4776
Activ
COVASNA, Sat Bicfalău Com. Ozun2017-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.800 RON
Profit
249 RON
Angajati
0
LIALCAMA S.R.L.
CUI: 36354815CAEN: 4779
Activ
COVASNA, Orş. Întorsura Buzăului2016-07-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
43.506 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CRETU ASPECT S.R.L.
CUI: 37482880CAEN: 4100
Activ
COVASNA, Sat Sita Buzăului Com. Sita Buzăului2017-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
416.538 RON
Profit
7.365 RON
Angajati
4
URBAN-LOCATO SRL
CUI: 25624425CAEN: 6820
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2009-06-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.624.584 RON
Profit
228.254 RON
Angajati
26
SAKARAS P. S.R.L.
CUI: 41994403CAEN: 6831
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-12-06
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul JOHAKO SERV S.R.L.?

CUI-ul JOHAKO SERV S.R.L. este 36979741.

Unde este sediul JOHAKO SERV S.R.L.?

JOHAKO SERV S.R.L. are sediul in Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Str. Beke György nr. 9, Mun. Sfântu Gheorghe, judetul COVASNA.

Cand a fost infiintata JOHAKO SERV S.R.L.?

JOHAKO SERV S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a JOHAKO SERV S.R.L. in 2024?

In 2024, JOHAKO SERV S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 1.958.818 RON.

Cati angajati are JOHAKO SERV S.R.L.?

JOHAKO SERV S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are JOHAKO SERV S.R.L.?

JOHAKO SERV S.R.L. are codul CAEN principal 7732 (Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții).

Ce profit a inregistrat JOHAKO SERV S.R.L. in 2024?

JOHAKO SERV S.R.L. a inregistrat un profit net de 765.523 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.