Activ Plătitor TVA

RATSPEX CONSTRUCT SRL

CUI: 37005333
CIF: RO37005333
Reg. Com.: J12/337/2017
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 8 februarie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 17:59

Despre RATSPEX CONSTRUCT SRL

RATSPEX CONSTRUCT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Floreşti Com. Floreşti, judetul CLUJ, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, RATSPEX CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 121.769 RON, in crestere fata de anul precedent (+14.5%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
121.769 RON
Venituri totale
121.858 RON
Cheltuieli totale
153.633 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
262.397 RON
Active circulante
1.013.665 RON
Stocuri
891.465 RON
Creanțe
44.321 RON
Casa & conturi bănci
77.879 RON
Capital propriu
1.197.779 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Porii nr. 134A, 407280
Telefon0742055230

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Porii nr. 134A, 407280
Cod poștal: 407280
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Porii nr. 134A, 407280
Cod postal
407280
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 08.02.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
121.769 RON
Rezultat net
-31.775 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 121.769 RON 106.313 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 121.858 RON 106.742 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 153.633 RON 135.240 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 31.775 RON 28.498 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 31.775 RON 28.498 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 262.397 RON 257.194 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.013.665 RON 1.063.025 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.276.062 RON 1.320.219 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 891.465 RON 995.923 RON
CreanțeSume de încasat 44.321 RON 30.510 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 77.879 RON 36.592 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 78.283 RON 104.164 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 1.197.779 RON 1.229.554 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.276.062RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

6,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.276.062 RON
Datorii totale78.283 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
12,95 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
93,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 121.769 +14,5% față de anul precedent 121.858 153.633 0 0 31.775 31.775
2023 106.313 -87,8% față de anul precedent 106.742 135.240 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 28.498 28.498
2022 872.209 +829,7% față de anul precedent 873.182 723.881 149.301 140.748 0 0
2021 93.819 -96,6% față de anul precedent 103.243 190.189 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 86.946 87.895
2020 2.767.021 -24,6% față de anul precedent 1.768.312 1.643.295 125.017 -89,0% față de anul precedent 102.610 -90,7% față de anul precedent 0 0
2019 3.668.875 +17.111,8% față de anul precedent 4.659.326 3.523.420 1.135.906 +8.581,6% față de anul precedent 1.099.011 +18.600,2% față de anul precedent 0 0
2018 21.316 856.417 843.333 13.084 5.877 0 0
2017 0 13.401 15.900 0 0 2.499 2.499

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 262.397 1.013.665 1.276.062 891.465 44.321 77.879
2023 257.194 1.063.025 1.320.219 995.923 30.510 36.592
2022 272.546 1.170.744 1.443.290 1.089.221 32.755 48.768
2021 274.201 1.975.433 2.249.634 1.775.210 83.961 116.262
2020 289.524 1.553.302 1.842.826 1.167.053 315.054 71.195
2019 484.243 3.058.999 3.543.242 2.238.539 454.888 365.572
2018 699.195 876.571 1.575.766 792.031 33.810 50.730
2017 580.753 23.431 604.184 13.400 1.687 8.344

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 78.283 -24,9% față de anul precedent 1.197.779 Neraportat 0
2023 104.164 -52,6% față de anul precedent 1.229.554 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 219.716 -81,5% față de anul precedent 1.258.052 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2021 1.187.786 +66,8% față de anul precedent 1.117.305 Neraportat 2 -66,7% față de anul precedent
2020 712.314 -72,3% față de anul precedent 1.205.200 Neraportat 6 +50,0% față de anul precedent
2019 2.573.967 +58,9% față de anul precedent 1.102.589 Neraportat 4 +300,0% față de anul precedent
2018 1.619.873 +167,1% față de anul precedent 3.578 Neraportat 1
2017 606.483 -2.299 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

35din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 121.769 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 121.769 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
121.769 RON +14.54% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
31.775 RON
Angajati
0
Datorii
78.283 RON -24.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 106.313 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 106.313 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
106.313 RON -87.81% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
28.498 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
104.164 RON -52.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 872.209 RON. Profit: 140.748 RON

Cifra de afaceri: 872.209 RON. Profit: 140.748 RON

Cifra de afaceri
872.209 RON +829.67% față de anul precedent
Profit net
140.748 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
219.716 RON -81.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 93.819 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 93.819 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
93.819 RON -96.61% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
87.895 RON
Angajati
2 -66.67% față de anul precedent
Datorii
1.187.786 RON +66.75% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.767.021 RON. Profit: 102.610 RON

Cifra de afaceri: 2.767.021 RON. Profit: 102.610 RON

Cifra de afaceri
2.767.021 RON -24.58% față de anul precedent
Profit net
102.610 RON -90.66% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +50% față de anul precedent
Datorii
712.314 RON -72.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.668.875 RON. Profit: 1.099.011 RON

Cifra de afaceri: 3.668.875 RON. Profit: 1.099.011 RON

Cifra de afaceri
3.668.875 RON +17111.84% față de anul precedent
Profit net
1.099.011 RON +18600.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +300% față de anul precedent
Datorii
2.573.967 RON +58.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 21.316 RON. Profit: 5.877 RON

Cifra de afaceri: 21.316 RON. Profit: 5.877 RON

Cifra de afaceri
21.316 RON
Profit net
5.877 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
1.619.873 RON +167.09% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.499 RON
Angajati
0
Datorii
606.483 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataRATSPEX CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Floreşti Com. Floreşti (CLUJ)

RATSPEX CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Floreşti Com. Floreşti (CLUJ)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Cluj

NICODOR CONSTRUCT SRL
CUI: 24368710CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Dej2008-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
123.752 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
OMNIMAT SA
CUI: 15855600CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2003-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.009 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VASIMON SRL
CUI: 17949884CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Luna Com. Luna2005-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
121.249 RON
Profit
62.148 RON
Angajati
1
LUCDAR ECOSYSTEM S.R.L.
CUI: 47138876CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Cătina Com. Cătina2022-11-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
131.600 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
M & D MIHAI CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 41421694CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Gilău Com. Gilău2019-07-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
117.900 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Cluj

RATSPEX SRL
CUI: 37005325CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2017-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MARC EDIL THERMO S.R.L.
CUI: 37006649CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Popeşti Com. Baciu2017-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.013.173 RON
Profit
80.266 RON
Angajati
6
MULTIAMENAJARI CONSTRUCT SRL
CUI: 37005309CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2017-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.728 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ALPSZA CONSTRUCT SRL
CUI: 37020449CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Luna de Sus Com. Floreşti2017-02-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
615.760 RON
Profit
169.767 RON
Angajati
3

Alte firme din Cluj

FCP SORT SRL
CUI: 37005368CAEN: 0812
Activ
CLUJ, Sat Luncani Com. Luna2017-02-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.951 RON
Profit
126.714 RON
Angajati
2
LER UTILAJ SRL
CUI: 36996238CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-02-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
757.357 RON
Profit
13.945 RON
Angajati
2
NARCIS LOGISTIC SRL
CUI: 37012284CAEN: 4939
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.613 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
ELECTRA MUREŞAN SRL
CUI: 37062070CAEN: 4321
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2017-02-17
fara e-Factura
EDUARDINIO TRANS SRL
CUI: 36453479CAEN: 0111
Activ
CLUJ, Sat Beliş Com. Beliş2016-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
3.578 RON
Angajati
0
DEZVOLT CAFE SRL
CUI: 37475238CAEN: 5630
Activ
CLUJ, Sat Chinteni Com. Chinteni2017-04-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
134.613 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DDI ECOMAX PLUS SRL
CUI: 29263706CAEN: 4672
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2011-10-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.933 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
TAILCRAFT STUDIO S.R.L.
CUI: 42099776CAEN: 6201
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-01-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
387.047 RON
Profit
269.456 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul RATSPEX CONSTRUCT SRL?

CUI-ul RATSPEX CONSTRUCT SRL este 37005333.

Unde este sediul RATSPEX CONSTRUCT SRL?

RATSPEX CONSTRUCT SRL are sediul in Romania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Porii nr. 134A, 407280, Sat Floreşti Com. Floreşti, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata RATSPEX CONSTRUCT SRL?

RATSPEX CONSTRUCT SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a RATSPEX CONSTRUCT SRL in 2024?

In 2024, RATSPEX CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 121.769 RON.

Ce activitate are RATSPEX CONSTRUCT SRL?

RATSPEX CONSTRUCT SRL are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat RATSPEX CONSTRUCT SRL in 2024?

RATSPEX CONSTRUCT SRL a inregistrat o pierdere neta de 31.775 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.