Activ Plătitor TVA

QUICK PHARMA SRL

CUI: 37031316
CIF: RO37031316
Reg. Com.: J40/1450/2017
CAEN: 4646
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 februarie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 19:56

Despre QUICK PHARMA SRL

QUICK PHARMA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale" (cod CAEN 4646), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, QUICK PHARMA SRL a raportat o cifra de afaceri de 9.728.116 RON, in crestere fata de anul precedent (+23.2%). Profitul net inregistrat a fost de 45.160 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
9.728.116 RON
Venituri totale
9.732.498 RON
Cheltuieli totale
9.677.677 RON
Profit brut
54.821 RON
Profit net
45.160 RON
Marja profit net
0,46%
Active imobilizate
6.340 RON
Active circulante
4.955.740 RON
Stocuri
1.267.831 RON
Creanțe
3.296.005 RON
Casa & conturi bănci
391.904 RON
Capital propriu
462.185 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Matei Voievod nr. 29, 21451
Detalii adresaBIROUL E 2.18

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Matei Voievod nr. 29, 21451
Cod poștal: 21451
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Matei Voievod nr. 29, 21451
Detalii
BIROUL E 2.18
Cod postal
21451
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 13.02.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
9.728.116 RON
Rezultat net
45.160 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 9.728.116 RON 7.893.345 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 9.732.498 RON 7.949.129 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 9.677.677 RON 7.967.379 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 54.821 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 45.160 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 18.250 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 18.455 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 6.340 RON 14.678 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 4.955.740 RON 3.099.841 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 4.962.080 RON 3.114.519 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.267.831 RON 1.496.722 RON
CreanțeSume de încasat 3.296.005 RON 1.514.477 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 391.904 RON 88.642 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.500.044 RON 2.686.403 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 462.185 RON 428.265 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 5 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active4.962.080RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

90,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale4.962.080 RON
Datorii totale4.500.044 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
0,9 %Profit net / active totale
ROE
9,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,10 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
9,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 9.728.116 +23,2% față de anul precedent 9.732.498 9.677.677 54.821 45.160 0 0
2022 7.893.345 +7,7% față de anul precedent 7.949.129 7.967.379 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 18.250 18.455
2021 7.330.660 -4,7% față de anul precedent 7.338.875 7.190.251 148.624 -32,1% față de anul precedent 127.984 -32,4% față de anul precedent 0 0
2020 7.694.091 -15,0% față de anul precedent 7.700.138 7.481.253 218.885 +23,4% față de anul precedent 189.252 +24,3% față de anul precedent 0 0
2019 9.046.809 +221,9% față de anul precedent 9.047.003 8.869.675 177.328 152.263 0 0
2018 2.810.359 2.810.526 2.839.530 0 0 29.004 33.063
2017 0 0 35.156 0 0 35.156 35.156

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 6.340 4.955.740 4.962.080 1.267.831 3.296.005 391.904
2022 14.678 3.099.841 3.114.519 1.496.722 1.514.477 88.642
2021 35.015 2.837.607 2.872.622 1.416.678 1.203.451 217.478
2020 38.125 2.640.355 2.678.480 1.236.793 1.239.830 163.732
2019 0 2.510.787 2.510.787 970.723 1.414.404 125.660
2018 0 1.199.785 1.199.785 506.387 574.153 119.245
2017 31 4.002 4.033 0 2.963 1.039

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 4.500.044 +67,5% față de anul precedent 462.185 Neraportat 5 +66,7% față de anul precedent
2022 2.686.403 +10,7% față de anul precedent 428.265 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2021 2.426.110 +2,8% față de anul precedent 446.720 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2020 2.359.894 -1,0% față de anul precedent 318.735 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2019 2.382.484 +94,5% față de anul precedent 129.484 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2018 1.225.238 +3.062,0% față de anul precedent -22.779 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2017 38.749 -34.716 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

33din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare18 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2023
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 9.728.116 RON. Profit: 45.160 RON

Cifra de afaceri: 9.728.116 RON. Profit: 45.160 RON

Cifra de afaceri
9.728.116 RON +23.24% față de anul precedent
Profit net
45.160 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +66.67% față de anul precedent
Datorii
4.500.044 RON +67.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 7.893.345 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 7.893.345 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
7.893.345 RON +7.68% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
18.455 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
2.686.403 RON +10.73% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 7.330.660 RON. Profit: 127.984 RON

Cifra de afaceri: 7.330.660 RON. Profit: 127.984 RON

Cifra de afaceri
7.330.660 RON -4.72% față de anul precedent
Profit net
127.984 RON -32.37% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
2.426.110 RON +2.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 7.694.091 RON. Profit: 189.252 RON

Cifra de afaceri: 7.694.091 RON. Profit: 189.252 RON

Cifra de afaceri
7.694.091 RON -14.95% față de anul precedent
Profit net
189.252 RON +24.29% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
2.359.894 RON -0.95% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 9.046.809 RON. Profit: 152.263 RON

Cifra de afaceri: 9.046.809 RON. Profit: 152.263 RON

Cifra de afaceri
9.046.809 RON +221.91% față de anul precedent
Profit net
152.263 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
2.382.484 RON +94.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 2.810.359 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.810.359 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.810.359 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
33.063 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
1.225.238 RON +3061.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
35.156 RON
Angajati
1
Datorii
38.749 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataQUICK PHARMA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4646 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

QUICK PHARMA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4646 in Sector 2 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4646, Municipiul Bucureşti

G&D META FARM SRL
CUI: 18925093CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2006-08-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.278.996 RON
Profit
249.285 RON
Angajati
0
LEVELUP INNOVATION S.R.L.
CUI: 40576810CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.558.525 RON
Profit
1.264.346 RON
Angajati
1
MEDAZ LIFE CONSUM SRL
CUI: 37624364CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.306.468 RON
Profit
145.579 RON
Angajati
13
SIDAYA PHARMA ROMANIA S.R.L.
CUI: 22716745CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2007-11-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.300.377 RON
Profit
47.931 RON
Angajati
15
ANISAPHARM DISTRIBUTION S.R.L.
CUI: 42018410CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-12-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.823.856 RON
Profit
2.761.879 RON
Angajati
9
A & A PRO DIAGNOSTIC SRL
CUI: 23068692CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2008-01-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.359.166 RON
Profit
194.244 RON
Angajati
18

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4646, Municipiul Bucureşti

IULIUS PHARMA SRL
CUI: 37024556CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.686.831 RON
Profit
462.660 RON
Angajati
1
GENESIS BIOPHARMA ROMANIA SRL
CUI: 37039735CAEN: 7499
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2017-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.216.181 RON
Profit
25.830 RON
Angajati
6
EMPERMED SRL
CUI: 36916000CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.828.034 RON
Profit
648.328 RON
Angajati
1
SOLVIAMED S.R.L.
CUI: 37127233CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.682.889 RON
Profit
6.519.899 RON
Angajati
8

Alte firme din Municipiul Bucureşti

GHEMART STUDIO S.R.L.
CUI: 37031294CAEN: 7111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.448 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BUSINESS AVANTAJE HOUSE SRL
CUI: 37031324CAEN: 6820
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.902 RON
Profit
32.505 RON
Angajati
1
AL QADAM DENT S.R.L.
CUI: 37030370CAEN: 8623
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2017-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
145.380 RON
Profit
11.978 RON
Angajati
1
ALAVIE CONSULTING SOLUTIONS SRL
CUI: 37032087CAEN: 7490
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.253.794 RON
Profit
356.033 RON
Angajati
10
ASTION HR CONSULTING SRL
CUI: 37013530CAEN: 7830
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
244.244 RON
Profit
38.152 RON
Angajati
1
MIDAMED CONSULT SRL
CUI: 37054263CAEN: 8621
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
445.341 RON
Profit
168.290 RON
Angajati
2
KONTRAX RESIDENCE SRL
CUI: 36838610CAEN: 6832
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2016-12-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
920.103 RON
Profit
22.271 RON
Angajati
3
RAMAD MEDIA S.R.L.
CUI: 37221914CAEN: 5911
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.728 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FERTILITY SAVE SRL
CUI: 35031409CAEN: 8622
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2015-09-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.562.699 RON
Profit
443.908 RON
Angajati
3
MEDIA SUPREME VOICE S.R.L.
CUI: 38874440CAEN: 5920
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-02-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
504.269 RON
Profit
243.808 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul QUICK PHARMA SRL?

CUI-ul QUICK PHARMA SRL este 37031316.

Unde este sediul QUICK PHARMA SRL?

QUICK PHARMA SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti, Str. Matei Voievod nr. 29, 21451, Sector 2 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata QUICK PHARMA SRL?

QUICK PHARMA SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a QUICK PHARMA SRL in 2023?

In 2023, QUICK PHARMA SRL a raportat o cifra de afaceri de 9.728.116 RON.

Cati angajati are QUICK PHARMA SRL?

QUICK PHARMA SRL a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2023.

Ce activitate are QUICK PHARMA SRL?

QUICK PHARMA SRL are codul CAEN principal 4646 (Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale).

Ce profit a inregistrat QUICK PHARMA SRL in 2023?

QUICK PHARMA SRL a inregistrat un profit net de 45.160 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.