Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 09:21
Despre PATIROM PRODPAN SRL
PATIROM PRODPAN SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Târnăveni, judetul MUREŞ, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie" (cod CAEN 1071), in sectorul industria prelucratoare. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din aprilie 2026).
In 2024, PATIROM PRODPAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 303.381 RON, relativ stabila fata de anul precedent (-2.0%). Profitul net inregistrat a fost de 3.293 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 180.146 RON in 2017 la 303.381 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 303.381 RON
- Venituri totale
- 333.381 RON
- Cheltuieli totale
- 325.428 RON
- Profit brut
- 7.953 RON
- Profit net
- 3.293 RON
- Marja profit net
- 1,09%
- Active imobilizate
- 26.685 RON
- Active circulante
- 69.256 RON
- Stocuri
- 45.334 RON
- Creanțe
- 4.332 RON
- Casa & conturi bănci
- 19.590 RON
- Capital propriu
- 65.791 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUREŞ, Mun. Târnăveni, Str. Armatei nr. 1, 545600
- Cod postal
- 545600
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 17.02.2017
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Municipală Târnăveni
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Status inactiv
- Da
- Data inactivare
- 2 aprilie 2026
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 303.381 RON
- Rezultat net
- 3.293 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 303.381 RON | 309.664 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 333.381 RON | 320.164 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 325.428 RON | 304.823 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 7.953 RON | 15.341 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 3.293 RON | 12.400 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 26.685 RON | 7.778 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 69.256 RON | 120.550 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 95.941 RON | 128.328 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 45.334 RON | 14.624 RON |
| CreanțeSume de încasat | 4.332 RON | 104.332 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 19.590 RON | 1.594 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 30.150 RON | 53.429 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 65.791 RON | 74.899 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 4 persoane | 4 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 3,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 5,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 2,30 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 68,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 303.381 -2,0% față de anul precedent | 333.381 | 325.428 | 7.953 -48,2% față de anul precedent | 3.293 -73,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 309.664 -10,1% față de anul precedent | 320.164 | 304.823 | 15.341 -68,3% față de anul precedent | 12.400 -72,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 344.557 +20,4% față de anul precedent | 404.983 | 356.611 | 48.372 +127,6% față de anul precedent | 45.487 +138,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 286.194 +38,4% față de anul precedent | 427.833 | 406.583 | 21.250 +12,9% față de anul precedent | 19.052 +13,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 206.768 -27,9% față de anul precedent | 209.468 | 190.639 | 18.829 -63,6% față de anul precedent | 16.762 -65,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 286.766 +28,0% față de anul precedent | 286.766 | 235.040 | 51.726 +83,9% față de anul precedent | 48.863 +88,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 224.025 +24,4% față de anul precedent | 230.516 | 202.390 | 28.126 +49,4% față de anul precedent | 25.886 +52,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 180.146 | 180.146 | 161.314 | 18.832 | 17.031 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 26.685 | 69.256 | 95.941 | 45.334 | 4.332 | 19.590 |
| 2023 | 7.778 | 120.550 | 128.328 | 14.624 | 104.332 | 1.594 |
| 2022 | 12.309 | 133.674 | 145.983 | 2.970 | 130.000 | 704 |
| 2021 | 6.007 | 149.698 | 155.705 | 50.085 | 64.900 | 34.713 |
| 2020 | 8.953 | 181.562 | 190.515 | 61.549 | 0 | 120.013 |
| 2019 | 11.899 | 90.234 | 102.133 | 1.228 | 215 | 88.791 |
| 2018 | 0 | 30.363 | 30.363 | 766 | 0 | 29.597 |
| 2017 | 0 | 24.887 | 24.887 | 1.837 | 0 | 23.050 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 30.150 -43,6% față de anul precedent | 65.791 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 53.429 -36,0% față de anul precedent | 74.899 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 83.484 -30,2% față de anul precedent | 62.499 | Neraportat | 4 -20,0% față de anul precedent |
| 2021 | 119.641 -31,0% față de anul precedent | 36.064 | Neraportat | 5 +25,0% față de anul precedent |
| 2020 | 173.503 +70,3% față de anul precedent | 17.012 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 101.883 +196,2% față de anul precedent | 250 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 34.400 +39,4% față de anul precedent | 250 | Neraportat | 4 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 24.677 | 210 | Neraportat | 4 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| IPIOAN PETRU SEBASTIAN PESCĂRUŞ | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
12 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 3 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 14990/2026prelungire valabilitate acte sediu social
prelungire valabilitate acte sediu social
Deschide înregistrarea completăStare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 5433/2026prelungire valabilitate acte sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, revocare, numire persoane împuternicite
prelungire valabilitate acte sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, revocare, numire persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 303.381 RON. Profit: 3.293 RON
Cifra de afaceri: 303.381 RON. Profit: 3.293 RON
- Cifra de afaceri
- 303.381 RON -2.03% față de anul precedent
- Profit net
- 3.293 RON -73.44% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 30.150 RON -43.57% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 309.664 RON. Profit: 12.400 RON
Cifra de afaceri: 309.664 RON. Profit: 12.400 RON
- Cifra de afaceri
- 309.664 RON -10.13% față de anul precedent
- Profit net
- 12.400 RON -72.74% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 53.429 RON -36% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 344.557 RON. Profit: 45.487 RON
Cifra de afaceri: 344.557 RON. Profit: 45.487 RON
- Cifra de afaceri
- 344.557 RON +20.39% față de anul precedent
- Profit net
- 45.487 RON +138.75% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 -20% față de anul precedent
- Datorii
- 83.484 RON -30.22% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 286.194 RON. Profit: 19.052 RON
Cifra de afaceri: 286.194 RON. Profit: 19.052 RON
- Cifra de afaceri
- 286.194 RON +38.41% față de anul precedent
- Profit net
- 19.052 RON +13.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 119.641 RON -31.04% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 206.768 RON. Profit: 16.762 RON
Cifra de afaceri: 206.768 RON. Profit: 16.762 RON
- Cifra de afaceri
- 206.768 RON -27.9% față de anul precedent
- Profit net
- 16.762 RON -65.7% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 173.503 RON +70.3% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 286.766 RON. Profit: 48.863 RON
Cifra de afaceri: 286.766 RON. Profit: 48.863 RON
- Cifra de afaceri
- 286.766 RON +28.01% față de anul precedent
- Profit net
- 48.863 RON +88.76% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 101.883 RON +196.17% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 224.025 RON. Profit: 25.886 RON
Cifra de afaceri: 224.025 RON. Profit: 25.886 RON
- Cifra de afaceri
- 224.025 RON +24.36% față de anul precedent
- Profit net
- 25.886 RON +51.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 0% față de anul precedent
- Datorii
- 34.400 RON +39.4% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 180.146 RON. Profit: 17.031 RON
Cifra de afaceri: 180.146 RON. Profit: 17.031 RON
- Cifra de afaceri
- 180.146 RON
- Profit net
- 17.031 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4
- Datorii
- 24.677 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataPATIROM PRODPAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1071 in Mun. Târnăveni (MUREŞ)
PATIROM PRODPAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1071 in Mun. Târnăveni (MUREŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
2 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
21.042026Mentiune · Buletin 14990/2026prelungire valabilitate acte sediu social
prelungire valabilitate acte sediu social
- Companie
- PATIROM PRODPAN SRL
- CUI
- 37057847
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 21.04.2026
- Registrul Comerțului
- J2017000198260
- EUID
- ROONRC.J2017000198260
- Sediu
- Jud. Mureş, Municipiul Târnăveni, Strada ARMATEI, Nr. 1
- Județ
- Mureş
- Număr încheiere
- 324125
- Data încheierii
- 21.04.2026
- Număr dosar
- 1502326
- Data dosarului
- 08.04.2026
- Tribunal
- Mures
- Registrator
- Cristina Feier
Subiecte
prelungire valabilitate acte sediu social
Documente menționate
- Act adiţional nr. 3 din 21.01.2026 la contract de închiriere nr. 18 din 13.02.2019
12.022026Mentiune · Buletin 5433/2026prelungire valabilitate acte sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, revocare, numire persoane împuternicite
prelungire valabilitate acte sediu social; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; sedii secundare; retragere, adăugare asociaţi persoane fizice; revocare, numire persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 19.01.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- PATIROM PRODPAN SRL
- CUI
- 37057847
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 12.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2017000198260
- EUID
- ROONRC.J2017000198260
- Sediu
- Jud. Mureş, Municipiul Târnăveni, Strada ARMATEI, Nr. 1
- Județ
- Mureş
- Număr încheiere
- 113033
- Data încheierii
- 11.02.2026
- Număr dosar
- 288796
- Data dosarului
- 22.01.2026
- Tribunal
- Mures
- Registrator
- Nicolae Octavian Rusu
Subiecte
prelungire valabilitate acte sediu social, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, sedii secundare, retragere, adăugare asociaţi persoane fizice, revocare, numire persoane împuternicite
Documente menționate
- Decizie asociat unic nr. 1 din 19.01.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 288796 din 22.01.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 1071, Mureş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul PATIROM PRODPAN SRL?
CUI-ul PATIROM PRODPAN SRL este 37057847.
Unde este sediul PATIROM PRODPAN SRL?
PATIROM PRODPAN SRL are sediul in Romania, MUREŞ, Mun. Târnăveni, Str. Armatei nr. 1, 545600, Mun. Târnăveni, judetul MUREŞ.
Cand a fost infiintata PATIROM PRODPAN SRL?
PATIROM PRODPAN SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a PATIROM PRODPAN SRL in 2024?
In 2024, PATIROM PRODPAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 303.381 RON.
Cati angajati are PATIROM PRODPAN SRL?
PATIROM PRODPAN SRL a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.
Ce activitate are PATIROM PRODPAN SRL?
PATIROM PRODPAN SRL are codul CAEN principal 1071 (Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie).
Ce profit a inregistrat PATIROM PRODPAN SRL in 2024?
PATIROM PRODPAN SRL a inregistrat un profit net de 3.293 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 2 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.