Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 09:30
Despre ELEMENT AFFILIATE SRL
ELEMENT AFFILIATE SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Bacău, judetul BACĂU, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe" (cod CAEN 6310), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ELEMENT AFFILIATE SRL a raportat o cifra de afaceri de 23.317 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-70.8%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 104.305 RON in 2017 la 23.317 RON in 2024. Datoriile raportate (41.158 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 23.317 RON
- Venituri totale
- 23.344 RON
- Cheltuieli totale
- 50.931 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 3.300 RON
- Active circulante
- 10.161 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 0 RON
- Casa & conturi bănci
- 10.161 RON
- Capital propriu
- -27.697 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. I. L. Caragiale nr. 7, 600064
- Cod postal
- 600064
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 02.03.2017
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 23.317 RON
- Rezultat net
- -27.937 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 23.317 RON | 79.815 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 23.344 RON | 80.234 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 50.931 RON | 54.072 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 26.162 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 25.380 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 27.587 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 27.937 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 3.300 RON | 7.887 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 10.161 RON | 38.786 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 13.461 RON | 46.673 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 0 RON | 23.930 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 10.161 RON | 14.856 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 41.158 RON | 21.053 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -27.697 RON | 25.620 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- -0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,25 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -205,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23.317 -70,8% față de anul precedent | 23.344 | 50.931 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 27.587 | 27.937 |
| 2023 | 79.815 -43,6% față de anul precedent | 80.234 | 54.072 | 26.162 -72,0% față de anul precedent | 25.380 -72,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 141.562 +30,8% față de anul precedent | 151.310 | 57.978 | 93.332 +46,6% față de anul precedent | 92.007 +48,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 108.222 -19,1% față de anul precedent | 110.056 | 46.386 | 63.670 -42,6% față de anul precedent | 61.784 -42,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 133.807 +67,1% față de anul precedent | 134.424 | 23.476 | 110.948 +63,8% față de anul precedent | 107.867 +64,3% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 80.082 -32,0% față de anul precedent | 80.847 | 13.126 | 67.721 -22,8% față de anul precedent | 65.661 -22,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 117.844 +13,0% față de anul precedent | 119.786 | 32.092 | 87.694 -7,0% față de anul precedent | 84.158 -7,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 104.305 | 104.601 | 10.283 | 94.318 | 91.189 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.300 | 10.161 | 13.461 | 0 | 0 | 10.161 |
| 2023 | 7.887 | 38.786 | 46.673 | 0 | 23.930 | 14.856 |
| 2022 | 6.891 | 95.996 | 102.887 | 0 | 63.908 | 32.088 |
| 2021 | 0 | 75.518 | 75.518 | 0 | 51.900 | 23.618 |
| 2020 | 0 | 119.934 | 119.934 | 0 | 102.420 | 17.514 |
| 2019 | 0 | 66.419 | 66.419 | 0 | 47.990 | 18.429 |
| 2018 | 0 | 91.242 | 91.242 | 0 | 64.000 | 27.242 |
| 2017 | 0 | 93.451 | 93.451 | 0 | 0 | 93.451 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 41.158 +95,5% față de anul precedent | -27.697 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2023 | 21.053 +97,9% față de anul precedent | 25.620 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2022 | 10.640 -21,2% față de anul precedent | 92.247 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 13.494 +14,1% față de anul precedent | 62.024 | Neraportat | 1 |
| 2020 | 11.827 +2.183,2% față de anul precedent | 108.107 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 518 -92,4% față de anul precedent | 65.901 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 6.844 +231,9% față de anul precedent | 84.398 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2017 | 2.062 | 91.389 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| AFALEXANDRU FLORIN BALAN | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
10 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 30436/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 23.317 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 23.317 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 23.317 RON -70.79% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 27.937 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 41.158 RON +95.5% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 79.815 RON. Profit: 25.380 RON
Cifra de afaceri: 79.815 RON. Profit: 25.380 RON
- Cifra de afaceri
- 79.815 RON -43.62% față de anul precedent
- Profit net
- 25.380 RON -72.42% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 21.053 RON +97.87% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 141.562 RON. Profit: 92.007 RON
Cifra de afaceri: 141.562 RON. Profit: 92.007 RON
- Cifra de afaceri
- 141.562 RON +30.81% față de anul precedent
- Profit net
- 92.007 RON +48.92% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 10.640 RON -21.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 108.222 RON. Profit: 61.784 RON
Cifra de afaceri: 108.222 RON. Profit: 61.784 RON
- Cifra de afaceri
- 108.222 RON -19.12% față de anul precedent
- Profit net
- 61.784 RON -42.72% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 13.494 RON +14.09% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 133.807 RON. Profit: 107.867 RON
Cifra de afaceri: 133.807 RON. Profit: 107.867 RON
- Cifra de afaceri
- 133.807 RON +67.09% față de anul precedent
- Profit net
- 107.867 RON +64.28% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 11.827 RON +2183.2% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 80.082 RON. Profit: 65.661 RON
Cifra de afaceri: 80.082 RON. Profit: 65.661 RON
- Cifra de afaceri
- 80.082 RON -32.04% față de anul precedent
- Profit net
- 65.661 RON -21.98% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 518 RON -92.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 117.844 RON. Profit: 84.158 RON
Cifra de afaceri: 117.844 RON. Profit: 84.158 RON
- Cifra de afaceri
- 117.844 RON +12.98% față de anul precedent
- Profit net
- 84.158 RON -7.71% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 6.844 RON +231.91% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 104.305 RON. Profit: 91.189 RON
Cifra de afaceri: 104.305 RON. Profit: 91.189 RON
- Cifra de afaceri
- 104.305 RON
- Profit net
- 91.189 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 2.062 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataELEMENT AFFILIATE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6310 in Mun. Bacău (BACĂU)
ELEMENT AFFILIATE SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6310 in Mun. Bacău (BACĂU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
13.082026Mentiune · Buletin 30436/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date asociaţi persoane fizice; modificare date administrator persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 04.08.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- ELEMENT AFFILIATE SRL
- CUI
- 37137539
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 13.08.2026
- Registrul Comerțului
- J4/293/2017
- EUID
- ROONRC.J4/293/2017
- Sediu
- Municipiul Bacău, Jud. Bacău, Strada I. L. CARAGIALE, Nr. 7, Bl. 7, Scara A, Ap. 3
- Județ
- Bacău
- Număr încheiere
- 641407
- Data încheierii
- 13.08.2026
- Număr dosar
- 3057437
- Data dosarului
- 04.08.2026
- Tribunal
- Bacău
- Registrator
- Camelia-Maria Pop
Subiecte
domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date asociaţi persoane fizice, modificare date administrator persoane împuternicite
Documente menționate
- Decizie nr. 1 din 04.08.2026
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii din 04.08.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 6310, Bacău
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6310, Bacău
Alte firme din Bacău
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ELEMENT AFFILIATE SRL?
CUI-ul ELEMENT AFFILIATE SRL este 37137539.
Unde este sediul ELEMENT AFFILIATE SRL?
ELEMENT AFFILIATE SRL are sediul in Romania, BACĂU, Mun. Bacău, Str. I. L. Caragiale nr. 7, 600064, Mun. Bacău, judetul BACĂU.
Cand a fost infiintata ELEMENT AFFILIATE SRL?
ELEMENT AFFILIATE SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ELEMENT AFFILIATE SRL in 2024?
In 2024, ELEMENT AFFILIATE SRL a raportat o cifra de afaceri de 23.317 RON.
Cati angajati are ELEMENT AFFILIATE SRL?
ELEMENT AFFILIATE SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are ELEMENT AFFILIATE SRL?
ELEMENT AFFILIATE SRL are codul CAEN principal 6310 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe).
Ce profit a inregistrat ELEMENT AFFILIATE SRL in 2024?
ELEMENT AFFILIATE SRL a inregistrat o pierdere neta de 27.937 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.