Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Surse și actualizareActualizat: 13 octombrie 2026 la 18:42
Despre MAGIC DECO WORLD S.R.L.
MAGIC DECO WORLD S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Ghiroda Com. Ghiroda, judetul TIMIŞ, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a." (cod CAEN 3299), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, MAGIC DECO WORLD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.372 RON, in scadere fata de anul precedent (-28.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 28.113 RON in 2017 la 3.372 RON in 2024.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 3.372 RON
- Venituri totale
- 3.373 RON
- Cheltuieli totale
- 3.762 RON
- Profit brut
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Marja profit net
- 0,00%
- Active imobilizate
- 445 RON
- Active circulante
- 33.975 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 94 RON
- Casa & conturi bănci
- 33.881 RON
- Capital propriu
- 33.491 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, Str. Mureş nr. 14
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 03.03.2017
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Data inactivare
- 18 aprilie 2023
- Data reactivare
- 22 august 2025
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 3.372 RON
- Rezultat net
- -389 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 3.372 RON | 4.682 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 3.373 RON | 4.682 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 3.762 RON | 6.074 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 389 RON | 1.392 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 389 RON | 1.392 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 445 RON | 1.512 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 33.975 RON | 32.579 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 34.420 RON | 34.091 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 94 RON | 137 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 33.881 RON | 32.442 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 929 RON | 135 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 33.491 RON | 33.956 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 0,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 0,0 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 36,57 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 97,3 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.372 -28,0% față de anul precedent | 3.373 | 3.762 | 0 | 0 | 389 | 389 |
| 2023 | 4.682 -81,7% față de anul precedent | 4.682 | 6.074 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 1.392 | 1.392 |
| 2022 | 25.542 -28,9% față de anul precedent | 25.587 | 11.499 | 14.088 -22,5% față de anul precedent | 13.376 -21,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 35.924 +96,5% față de anul precedent | 35.924 | 17.757 | 18.167 +55,6% față de anul precedent | 17.015 +52,8% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 18.281 +104,6% față de anul precedent | 18.281 | 6.606 | 11.675 | 11.138 | 0 | 0 |
| 2019 | 8.934 -72,1% față de anul precedent | 8.934 | 13.976 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 5.042 | 5.277 |
| 2018 | 31.996 +13,8% față de anul precedent | 31.996 | 20.224 | 11.772 +96,5% față de anul precedent | 10.810 +107,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 28.113 | 28.113 | 22.122 | 5.991 | 5.213 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 445 | 33.975 | 34.420 | 0 | 94 | 33.881 |
| 2023 | 1.512 | 32.579 | 34.091 | 0 | 137 | 32.442 |
| 2022 | 2.580 | 34.481 | 37.061 | 0 | 0 | 34.481 |
| 2021 | 3.948 | 35.784 | 39.732 | 0 | 1.400 | 34.384 |
| 2020 | 10.682 | 11.905 | 22.587 | 0 | 1.484 | 10.421 |
| 2019 | 11.483 | 65 | 11.548 | 0 | 0 | 65 |
| 2018 | 12.551 | 5.912 | 18.463 | 0 | 0 | 5.912 |
| 2017 | 7.918 | 14.294 | 22.212 | 1.610 | 11.615 | 1.069 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 929 +588,2% față de anul precedent | 33.491 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 135 -90,3% față de anul precedent | 33.956 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 1.386 +118,6% față de anul precedent | 35.675 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 634 +25,8% față de anul precedent | 39.098 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 504 -16,4% față de anul precedent | 22.083 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2019 | 603 -73,1% față de anul precedent | 10.945 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2018 | 2.240 -86,7% față de anul precedent | 16.223 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 16.799 | 5.413 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2025 · datele disponibile în acest profil.
2025 1 repere
Stare companieStare companieFirma a fost reactivataCompania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
Compania a fost reactivata si si-a reluat activitatea.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.372 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 3.372 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 3.372 RON -27.98% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 389 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 929 RON +588.15% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 4.682 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 4.682 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 4.682 RON -81.67% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 1.392 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 135 RON -90.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 25.542 RON. Profit: 13.376 RON
Cifra de afaceri: 25.542 RON. Profit: 13.376 RON
- Cifra de afaceri
- 25.542 RON -28.9% față de anul precedent
- Profit net
- 13.376 RON -21.39% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 1.386 RON +118.61% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 35.924 RON. Profit: 17.015 RON
Cifra de afaceri: 35.924 RON. Profit: 17.015 RON
- Cifra de afaceri
- 35.924 RON +96.51% față de anul precedent
- Profit net
- 17.015 RON +52.77% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 634 RON +25.79% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 18.281 RON. Profit: 11.138 RON
Cifra de afaceri: 18.281 RON. Profit: 11.138 RON
- Cifra de afaceri
- 18.281 RON +104.62% față de anul precedent
- Profit net
- 11.138 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 504 RON -16.42% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 8.934 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 8.934 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 8.934 RON -72.08% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 5.277 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 603 RON -73.08% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 31.996 RON. Profit: 10.810 RON
Cifra de afaceri: 31.996 RON. Profit: 10.810 RON
- Cifra de afaceri
- 31.996 RON +13.81% față de anul precedent
- Profit net
- 10.810 RON +107.37% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 2.240 RON -86.67% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 28.113 RON. Profit: 5.213 RON
Cifra de afaceri: 28.113 RON. Profit: 5.213 RON
- Cifra de afaceri
- 28.113 RON
- Profit net
- 5.213 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 16.799 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMAGIC DECO WORLD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3299 in Sat Ghiroda Com. Ghiroda (TIMIŞ)
MAGIC DECO WORLD S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3299 in Sat Ghiroda Com. Ghiroda (TIMIŞ)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 3299, Timiş
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3299, Timiş
Alte firme din Timiş
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul MAGIC DECO WORLD S.R.L.?
CUI-ul MAGIC DECO WORLD S.R.L. este 37149029.
Unde este sediul MAGIC DECO WORLD S.R.L.?
MAGIC DECO WORLD S.R.L. are sediul in Romania, TIMIŞ, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, Str. Mureş nr. 14, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, judetul TIMIŞ.
Cand a fost infiintata MAGIC DECO WORLD S.R.L.?
MAGIC DECO WORLD S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a MAGIC DECO WORLD S.R.L. in 2024?
In 2024, MAGIC DECO WORLD S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 3.372 RON.
Ce activitate are MAGIC DECO WORLD S.R.L.?
MAGIC DECO WORLD S.R.L. are codul CAEN principal 3299 (Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.).
Ce profit a inregistrat MAGIC DECO WORLD S.R.L. in 2024?
MAGIC DECO WORLD S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 389 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 13 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 13 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.