Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 04:25
Despre ALENA VELOP GRAPHICS SRL
ALENA VELOP GRAPHICS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Pietroasele Com. Pietroasele, judetul BUZĂU, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei" (cod CAEN 4771), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, ALENA VELOP GRAPHICS SRL a raportat o cifra de afaceri de 3.110.580 RON, in scadere fata de anul precedent (-10.5%). Profitul net inregistrat a fost de 185.244 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 5, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 139.610 RON in 2017 la 3.110.580 RON in 2024.
Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2023. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 3.110.580 RON
- Venituri totale
- 3.111.037 RON
- Cheltuieli totale
- 2.890.488 RON
- Profit brut
- 220.549 RON
- Profit net
- 185.244 RON
- Marja profit net
- 5,96%
- Active imobilizate
- 459.439 RON
- Active circulante
- 687.926 RON
- Stocuri
- 393.524 RON
- Creanțe
- 84.720 RON
- Casa & conturi bănci
- 209.682 RON
- Capital propriu
- 1.085.519 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, BUZĂU, Sat Pietroasele Com. Pietroasele, Str. Crizantemelor nr. 1, 127470
- Cod postal
- 127470
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 07.03.2017
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău
- Platitor TVA
- Da
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 februarie 2023)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 3.110.580 RON
- Rezultat net
- 185.244 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 3.110.580 RON | 3.477.031 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 3.111.037 RON | 3.490.930 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 2.890.488 RON | 2.855.113 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 220.549 RON | 635.817 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 185.244 RON | 577.029 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 459.439 RON | 496.076 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 687.926 RON | 635.734 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.147.365 RON | 1.131.810 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 393.524 RON | 482.895 RON |
| CreanțeSume de încasat | 84.720 RON | 62.291 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 209.682 RON | 90.548 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 61.846 RON | 231.534 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.085.519 RON | 900.276 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 5 persoane | 4 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 16,1 %Profit net / active totale
- ROE
- 17,1 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 11,12 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 94,6 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 3.110.580 -10,5% față de anul precedent | 3.111.037 | 2.890.488 | 220.549 -65,3% față de anul precedent | 185.244 -67,9% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 3.477.031 +56,2% față de anul precedent | 3.490.930 | 2.855.113 | 635.817 +67,6% față de anul precedent | 577.029 +61,1% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 2.226.770 +51,7% față de anul precedent | 2.246.806 | 1.867.388 | 379.418 +143,5% față de anul precedent | 358.257 +150,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 1.467.760 -15,2% față de anul precedent | 1.490.983 | 1.335.160 | 155.823 -59,3% față de anul precedent | 142.906 -61,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 1.730.079 +194,4% față de anul precedent | 1.745.472 | 1.362.886 | 382.586 +391,9% față de anul precedent | 366.337 +509,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 587.749 +61,4% față de anul precedent | 591.711 | 513.937 | 77.774 +60,7% față de anul precedent | 60.117 +60,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 364.252 +160,9% față de anul precedent | 369.583 | 321.183 | 48.400 +55,5% față de anul precedent | 37.415 +39,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 139.610 | 142.573 | 111.452 | 31.121 | 26.878 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 459.439 | 687.926 | 1.147.365 | 393.524 | 84.720 | 209.682 |
| 2023 | 496.076 | 635.734 | 1.131.810 | 482.895 | 62.291 | 90.548 |
| 2022 | 519.842 | 666.581 | 1.186.423 | 448.658 | 69.417 | 148.506 |
| 2021 | 234.369 | 589.773 | 824.142 | 382.402 | 14.778 | 192.593 |
| 2020 | 140.901 | 513.779 | 654.680 | 280.490 | 68.675 | 164.614 |
| 2019 | 90.104 | 202.600 | 292.704 | 81.789 | 49.299 | 71.512 |
| 2018 | 12.290 | 90.004 | 102.294 | 49.209 | 22.540 | 18.255 |
| 2017 | 538 | 50.819 | 51.357 | 21.574 | 12.070 | 17.175 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 61.846 -73,3% față de anul precedent | 1.085.519 | Neraportat | 5 +25,0% față de anul precedent |
| 2023 | 231.534 -59,8% față de anul precedent | 900.276 | Neraportat | 4 +33,3% față de anul precedent |
| 2022 | 576.219 +127,0% față de anul precedent | 610.204 | Neraportat | 3 +50,0% față de anul precedent |
| 2021 | 253.803 +37,4% față de anul precedent | 571.946 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 184.681 -1,7% față de anul precedent | 471.146 | Neraportat | 2 |
| 2019 | 187.895 +225,1% față de anul precedent | 104.809 | Neraportat | 0 |
| 2018 | 57.801 +138,1% față de anul precedent | 44.493 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 24.279 | 27.078 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| IAIONUŢ ALIN NIŢĂ | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 34590/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 3.110.580 RON. Profit: 185.244 RON
Cifra de afaceri: 3.110.580 RON. Profit: 185.244 RON
- Cifra de afaceri
- 3.110.580 RON -10.54% față de anul precedent
- Profit net
- 185.244 RON -67.9% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 5 +25% față de anul precedent
- Datorii
- 61.846 RON -73.29% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 3.477.031 RON. Profit: 577.029 RON
Cifra de afaceri: 3.477.031 RON. Profit: 577.029 RON
- Cifra de afaceri
- 3.477.031 RON +56.15% față de anul precedent
- Profit net
- 577.029 RON +61.07% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +33.33% față de anul precedent
- Datorii
- 231.534 RON -59.82% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2023Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 2.226.770 RON. Profit: 358.257 RON
Cifra de afaceri: 2.226.770 RON. Profit: 358.257 RON
- Cifra de afaceri
- 2.226.770 RON +51.71% față de anul precedent
- Profit net
- 358.257 RON +150.69% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 3 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 576.219 RON +127.03% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 1.467.760 RON. Profit: 142.906 RON
Cifra de afaceri: 1.467.760 RON. Profit: 142.906 RON
- Cifra de afaceri
- 1.467.760 RON -15.16% față de anul precedent
- Profit net
- 142.906 RON -60.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 253.803 RON +37.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 1.730.079 RON. Profit: 366.337 RON
Cifra de afaceri: 1.730.079 RON. Profit: 366.337 RON
- Cifra de afaceri
- 1.730.079 RON +194.36% față de anul precedent
- Profit net
- 366.337 RON +509.37% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2
- Datorii
- 184.681 RON -1.71% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 587.749 RON. Profit: 60.117 RON
Cifra de afaceri: 587.749 RON. Profit: 60.117 RON
- Cifra de afaceri
- 587.749 RON +61.36% față de anul precedent
- Profit net
- 60.117 RON +60.68% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 187.895 RON +225.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 364.252 RON. Profit: 37.415 RON
Cifra de afaceri: 364.252 RON. Profit: 37.415 RON
- Cifra de afaceri
- 364.252 RON +160.91% față de anul precedent
- Profit net
- 37.415 RON +39.2% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 57.801 RON +138.07% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 139.610 RON. Profit: 26.878 RON
Cifra de afaceri: 139.610 RON. Profit: 26.878 RON
- Cifra de afaceri
- 139.610 RON
- Profit net
- 26.878 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 24.279 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataALENA VELOP GRAPHICS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4771 in Sat Pietroasele Com. Pietroasele (BUZĂU)
ALENA VELOP GRAPHICS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4771 in Sat Pietroasele Com. Pietroasele (BUZĂU)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
18.092026Mentiune · Buletin 34590/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
- Companie
- ALENA VELOP GRAPHICS SRL
- CUI
- 37162192
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 18.09.2026
- Registrul Comerțului
- J10/234/2017
- EUID
- ROONRC.J10/234/2017
- Sediu
- Sat Pietroasele, Comuna Pietroasele, Jud. Buzău, Strada Crizantemelor, Nr. 1
- Județ
- Buzău
- Număr încheiere
- 732734
- Data încheierii
- 17.09.2026
- Număr dosar
- 3390661
- Data dosarului
- 26.08.2026
- Tribunal
- Buzau
- Registrator
- Emma Madalina Leonida
Subiecte
actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 3390661 din 26.08.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 4771, Buzău
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4771, Buzău
Alte firme din Buzău
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul ALENA VELOP GRAPHICS SRL?
CUI-ul ALENA VELOP GRAPHICS SRL este 37162192.
Unde este sediul ALENA VELOP GRAPHICS SRL?
ALENA VELOP GRAPHICS SRL are sediul in Romania, BUZĂU, Sat Pietroasele Com. Pietroasele, Str. Crizantemelor nr. 1, 127470, Sat Pietroasele Com. Pietroasele, judetul BUZĂU.
Cand a fost infiintata ALENA VELOP GRAPHICS SRL?
ALENA VELOP GRAPHICS SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a ALENA VELOP GRAPHICS SRL in 2024?
In 2024, ALENA VELOP GRAPHICS SRL a raportat o cifra de afaceri de 3.110.580 RON.
Cati angajati are ALENA VELOP GRAPHICS SRL?
ALENA VELOP GRAPHICS SRL a raportat un numar mediu de 5 salariati in 2024.
Ce activitate are ALENA VELOP GRAPHICS SRL?
ALENA VELOP GRAPHICS SRL are codul CAEN principal 4771 (Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei).
Ce profit a inregistrat ALENA VELOP GRAPHICS SRL in 2024?
ALENA VELOP GRAPHICS SRL a inregistrat un profit net de 185.244 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.