Activ Plătitor TVAe‑Factură

ANIA TRANSPORT EMS SRL

CUI: 37164150
CIF: RO37164150
Reg. Com.: J2017000312178
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 martie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 03:37

Despre ANIA TRANSPORT EMS SRL

ANIA TRANSPORT EMS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Galaţi, judetul GALAŢI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ANIA TRANSPORT EMS SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.493.691 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+53.2%). Profitul net inregistrat a fost de 16.619 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 194.739 RON in 2017 la 1.493.691 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.493.691 RON
Venituri totale
1.498.797 RON
Cheltuieli totale
1.479.012 RON
Profit brut
19.785 RON
Profit net
16.619 RON
Marja profit net
1,11%
Active imobilizate
178.977 RON
Active circulante
301.937 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
247.921 RON
Casa & conturi bănci
54.016 RON
Capital propriu
-225.812 RON

Contact

AdresaRomania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Oţelarilor nr. 25A

Adresă sediu social

Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Oţelarilor nr. 25A
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Oţelarilor nr. 25A
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 07.03.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)
TVA la incasare
1 octombrie 2021

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.493.691 RON
Rezultat net
16.619 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.493.691 RON 974.875 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.498.797 RON 975.142 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.479.012 RON 1.016.397 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 19.785 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 16.619 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 41.255 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 51.004 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 178.977 RON 10.499 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 301.937 RON 215.597 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 480.914 RON 226.096 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 30.215 RON
CreanțeSume de încasat 247.921 RON 164.700 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 54.016 RON 20.682 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 714.033 RON 475.834 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -225.812 RON -242.431 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active480.914RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

148,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale480.914 RON
Datorii totale714.033 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
3,5 %Profit net / active totale
ROE
-7,4 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,42 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-47,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.493.691 +53,2% față de anul precedent 1.498.797 1.479.012 19.785 16.619 0 0
2023 974.875 -30,8% față de anul precedent 975.142 1.016.397 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 41.255 51.004
2022 1.408.129 +45,0% față de anul precedent 1.408.682 1.378.297 30.385 +122,7% față de anul precedent 16.304 +315,2% față de anul precedent 0 0
2021 971.467 +63,4% față de anul precedent 980.717 967.075 13.642 3.927 0 0
2020 594.721 +20,4% față de anul precedent 598.550 606.016 0 0 7.466 13.413
2019 493.869 +10,3% față de anul precedent 493.869 593.261 0 0 99.392 104.331
2018 447.919 +130,0% față de anul precedent 447.919 538.322 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 90.403 94.882
2017 194.739 194.739 190.060 4.679 2.732 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 178.977 301.937 480.914 0 247.921 54.016
2023 10.499 215.597 226.096 30.215 164.700 20.682
2022 9.353 344.704 354.057 66.189 280.613 -2.098
2021 54.212 375.748 429.960 66.189 313.077 -3.518
2020 119.001 147.408 266.409 66.189 93.490 -12.271
2019 163.448 71.177 234.625 66.469 22.790 -18.082
2018 222.518 130.947 353.465 76.050 36.643 18.254
2017 0 92.513 92.513 47.995 41.651 2.867

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 714.033 +50,1% față de anul precedent -225.812 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2023 475.834 -12,8% față de anul precedent -242.431 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 545.485 -16,0% față de anul precedent -191.428 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2021 649.733 +28,2% față de anul precedent -207.732 Neraportat 4 +33,3% față de anul precedent
2020 506.967 +9,8% față de anul precedent -211.659 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2019 461.771 -8,6% față de anul precedent -198.247 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2018 505.101 +463,9% față de anul precedent -93.838 Neraportat 2
2017 89.581 2.932 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.493.691 RON. Profit: 16.619 RON

Cifra de afaceri: 1.493.691 RON. Profit: 16.619 RON

Cifra de afaceri
1.493.691 RON +53.22% față de anul precedent
Profit net
16.619 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
714.033 RON +50.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 974.875 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 974.875 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
974.875 RON -30.77% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
51.004 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
475.834 RON -12.77% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.408.129 RON. Profit: 16.304 RON

Cifra de afaceri: 1.408.129 RON. Profit: 16.304 RON

Cifra de afaceri
1.408.129 RON +44.95% față de anul precedent
Profit net
16.304 RON +315.18% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
545.485 RON -16.04% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 971.467 RON. Profit: 3.927 RON

Cifra de afaceri: 971.467 RON. Profit: 3.927 RON

Cifra de afaceri
971.467 RON +63.35% față de anul precedent
Profit net
3.927 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +33.33% față de anul precedent
Datorii
649.733 RON +28.16% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 594.721 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 594.721 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
594.721 RON +20.42% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
13.413 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
506.967 RON +9.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 493.869 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 493.869 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
493.869 RON +10.26% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
104.331 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
461.771 RON -8.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 447.919 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 447.919 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
447.919 RON +130.01% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
94.882 RON
Angajati
2
Datorii
505.101 RON +463.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 194.739 RON. Profit: 2.732 RON

Cifra de afaceri: 194.739 RON. Profit: 2.732 RON

Cifra de afaceri
194.739 RON
Profit net
2.732 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
89.581 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataANIA TRANSPORT EMS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

ANIA TRANSPORT EMS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Galaţi

WEBGO TRANS SRL
CUI: 35636532CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Sat Matca Com. Matca2016-02-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.503.839 RON
Profit
322.340 RON
Angajati
3
ONILUCI SRL
CUI: 14108755CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Sat Pechea Com. Pechea2001-08-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.548.736 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
RDU FRIGO TRANSPORT S.R.L.
CUI: 34179700CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2015-03-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.474.023 RON
Profit
3.012 RON
Angajati
4
CIP MAC ROUTE S.R.L.
CUI: 34503694CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2015-05-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.701.722 RON
Profit
211.838 RON
Angajati
3
TERRALOGIC CARCIS S.R.L.
CUI: 41944030CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2019-11-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.350.154 RON
Profit
72.694 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Galaţi

VADER LOGISTICS 13 SRL
CUI: 37044880CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-02-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
171.112 RON
Profit
56.424 RON
Angajati
1
KIM AUTO EXCLUSIV SRL
CUI: 37272950CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-03-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
200.179 RON
Profit
8.757 RON
Angajati
1
RONY SPEED INTERNATIONAL S.R.L.
CUI: 37014803CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Sat Independenţa Com. Independenţa2017-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DUMBRAVĂ TRANS LOGISTICS SRL
CUI: 37321344CAEN: 4941
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.010.489 RON
Profit
47.134 RON
Angajati
2

Alte firme din Galaţi

PDS CAT SOLUTIONS SRL
CUI: 37153453CAEN: 4763
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
874.666 RON
Profit
429.155 RON
Angajati
1
LORMAR DARIMARC SRL
CUI: 37164169CAEN: 4742
Activ
GALAŢI, Sat Matca Com. Matca2017-03-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
276.931 RON
Profit
24.911 RON
Angajati
1
MEGAVEST INTACT SRL
CUI: 37137008CAEN: 4532
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.735 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
OCTAVTOP STING SRL
CUI: 37181658CAEN: 8121
Activ
GALAŢI, Sat Costi Com. Vânători2017-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
248.110 RON
Profit
36.686 RON
Angajati
1
STELGEO TAX COM SRL
CUI: 36975367CAEN: 4782
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-02-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
479.514 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
EXCLUSIVE BARBERSHOP SRL
CUI: 37347344CAEN: 9602
Activ
GALAŢI, Sat Negrileşti Com. Negrileşti2017-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.905 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ONLINE MEDIA PUBLISHING SRL
CUI: 35297924CAEN: 6310
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2015-12-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
654.606 RON
Profit
81.816 RON
Angajati
3
BROKGRAND SPEED S.R.L.
CUI: 38960770CAEN: 6622
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-03-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
63.188 RON
Profit
26.969 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ANIA TRANSPORT EMS SRL?

CUI-ul ANIA TRANSPORT EMS SRL este 37164150.

Unde este sediul ANIA TRANSPORT EMS SRL?

ANIA TRANSPORT EMS SRL are sediul in Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Oţelarilor nr. 25A, Mun. Galaţi, judetul GALAŢI.

Cand a fost infiintata ANIA TRANSPORT EMS SRL?

ANIA TRANSPORT EMS SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ANIA TRANSPORT EMS SRL in 2024?

In 2024, ANIA TRANSPORT EMS SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.493.691 RON.

Cati angajati are ANIA TRANSPORT EMS SRL?

ANIA TRANSPORT EMS SRL a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are ANIA TRANSPORT EMS SRL?

ANIA TRANSPORT EMS SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat ANIA TRANSPORT EMS SRL in 2024?

ANIA TRANSPORT EMS SRL a inregistrat un profit net de 16.619 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.