Activ

KÁRMENKA S.R.L.

CUI: 37242593
CIF: 37242593
Reg. Com.: J2017000090148
CAEN: 1421
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 21 martie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 01:12

Despre KÁRMENKA S.R.L.

KÁRMENKA S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Sâncraiu Com. Ilieni, judetul COVASNA, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte" (cod CAEN 1421), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, KÁRMENKA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 87.644 RON, in scadere fata de anul precedent (-18.2%). Profitul net inregistrat a fost de 2.089 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut de la 69.235 RON in 2017 la 87.644 RON in 2023.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
87.644 RON
Venituri totale
87.644 RON
Cheltuieli totale
85.213 RON
Profit brut
2.431 RON
Profit net
2.089 RON
Marja profit net
2,38%
Active imobilizate
3.498 RON
Active circulante
54.098 RON
Stocuri
28.991 RON
Creanțe
15.121 RON
Casa & conturi bănci
9.986 RON
Capital propriu
35.410 RON

Contact

AdresaRomania, COVASNA, Sat Sâncraiu Com. Ilieni, SÂNCRAIU nr. 279, 527107

Adresă sediu social

Romania, COVASNA, Sat Sâncraiu Com. Ilieni, SÂNCRAIU nr. 279, 527107
Cod poștal: 527107
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, COVASNA, Sat Sâncraiu Com. Ilieni, SÂNCRAIU nr. 279, 527107
Cod postal
527107
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 21.03.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
87.644 RON
Rezultat net
2.089 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 87.644 RON 107.145 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 87.644 RON 107.145 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 85.213 RON 70.970 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 2.431 RON 36.175 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 2.089 RON 33.121 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 3.498 RON 4.489 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 54.098 RON 34.409 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 57.596 RON 38.898 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 28.991 RON 16.053 RON
CreanțeSume de încasat 15.121 RON 15.092 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 9.986 RON 3.264 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 22.186 RON 5.577 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 35.410 RON 33.321 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active57.596RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

38,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale57.596 RON
Datorii totale22.186 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
3,6 %Profit net / active totale
ROE
5,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,44 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
61,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 87.644 -18,2% față de anul precedent 87.644 85.213 2.431 -93,3% față de anul precedent 2.089 -93,7% față de anul precedent 0 0
2022 107.145 +63,1% față de anul precedent 107.145 70.970 36.175 33.121 0 0
2021 65.709 +296,4% față de anul precedent 65.709 72.458 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 6.749 8.721
2020 16.575 -81,2% față de anul precedent 16.575 6.928 9.647 -55,2% față de anul precedent 9.177 -51,5% față de anul precedent 0 0
2019 87.987 +148,8% față de anul precedent 87.987 66.443 21.544 18.904 0 0
2018 35.365 -48,9% față de anul precedent 35.365 46.041 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 10.676 11.738
2017 69.235 69.235 28.528 40.707 38.945 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 3.498 54.098 57.596 28.991 15.121 9.986
2022 4.489 34.409 38.898 16.053 15.092 3.264
2021 5.481 46.001 51.482 16.503 0 29.498
2020 0 55.958 55.958 13.289 3.960 38.709
2019 0 49.006 49.006 15.240 3.050 30.716
2018 0 28.219 28.219 152 0 28.067
2017 0 42.342 42.342 5.629 0 36.713

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 22.186 +297,8% față de anul precedent 35.410 Neraportat 1
2022 5.577 +18,3% față de anul precedent 33.321 Neraportat 0
2021 4.715 +903,2% față de anul precedent 46.767 Neraportat 0
2020 470 -82,6% față de anul precedent 55.488 Neraportat 0
2019 2.695 +231,9% față de anul precedent 46.311 Neraportat 0
2018 812 -74,6% față de anul precedent 27.407 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2017 3.197 39.145 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

29din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare4 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

8 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2023 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2023
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
8 repere · toți anii

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 87.644 RON. Profit: 2.089 RON

Cifra de afaceri: 87.644 RON. Profit: 2.089 RON

Cifra de afaceri
87.644 RON -18.2% față de anul precedent
Profit net
2.089 RON -93.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
22.186 RON +297.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 107.145 RON. Profit: 33.121 RON

Cifra de afaceri: 107.145 RON. Profit: 33.121 RON

Cifra de afaceri
107.145 RON +63.06% față de anul precedent
Profit net
33.121 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
5.577 RON +18.28% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 65.709 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 65.709 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
65.709 RON +296.43% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
8.721 RON
Angajati
0
Datorii
4.715 RON +903.19% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 16.575 RON. Profit: 9.177 RON

Cifra de afaceri: 16.575 RON. Profit: 9.177 RON

Cifra de afaceri
16.575 RON -81.16% față de anul precedent
Profit net
9.177 RON -51.45% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
470 RON -82.56% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 87.987 RON. Profit: 18.904 RON

Cifra de afaceri: 87.987 RON. Profit: 18.904 RON

Cifra de afaceri
87.987 RON +148.8% față de anul precedent
Profit net
18.904 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.695 RON +231.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 35.365 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 35.365 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
35.365 RON -48.92% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
11.738 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
812 RON -74.6% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 69.235 RON. Profit: 38.945 RON

Cifra de afaceri: 69.235 RON. Profit: 38.945 RON

Cifra de afaceri
69.235 RON
Profit net
38.945 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
3.197 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataKÁRMENKA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1421 in Sat Sâncraiu Com. Ilieni (COVASNA)

KÁRMENKA S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1421 in Sat Sâncraiu Com. Ilieni (COVASNA)

8 din 8 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1421, Covasna

HOMESPUN S.R.L.
CUI: 43648783CAEN: 1421
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2021-02-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
213.396 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
EVE JULIETT S.R.L.
CUI: 44083652CAEN: 1421
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2021-04-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
83.796 RON
Profit
4.610 RON
Angajati
0
SECONF SA
CUI: 5309334CAEN: 1421
Activ
COVASNA, Sat Breţcu Com. Breţcu1994-03-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.631.910 RON
Profit
0 RON
Angajati
84
DRENANDE S.R.L.
CUI: 31192143CAEN: 1421
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2013-02-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.185 RON
Profit
1.720 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1421, Covasna

GRAY CXLT S.R.L.
CUI: 40637330CAEN: 1421
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.372 RON
Profit
2.458 RON
Angajati
0
PRODUCTIE ZARAH MODEN SRL
CUI: 9877167CAEN: 1421
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc1997-10-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
138.212.742 RON
Profit
770.403 RON
Angajati
1045

Alte firme din Covasna

PETRAMETRA MANAGEMENT S.R.L.
CUI: 37242585CAEN: 4933
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.504 RON
Profit
35.384 RON
Angajati
1
SZEKLERS-HOUSE S.R.L.
CUI: 37242631CAEN: 4339
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
178.102 RON
Profit
71.636 RON
Angajati
1
SILVA RERUM S.R.L.
CUI: 37201542CAEN: 5811
Activ
COVASNA, Sat Belani Com. Poian2017-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.700 RON
Profit
100.915 RON
Angajati
0
GRÜMAN CONSULTING S.R.L.
CUI: 37277052CAEN: 8559
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
310.664 RON
Profit
258.501 RON
Angajati
3
LMG STRADE S.R.L.
CUI: 36606254CAEN: 8129
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2016-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
458.257 RON
Profit
14.571 RON
Angajati
3
ANNA EVENT STUDIO S.R.L.
CUI: 37656811CAEN: 4771
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
987 RON
Angajati
0
VEGASPEEDEX SRL
CUI: 26542340CAEN: 4941
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2010-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
11.153.006 RON
Profit
22.638 RON
Angajati
11
TEQQA EXPERT S.R.L.
CUI: 42149521CAEN: 4100
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2020-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.371.642 RON
Profit
163.668 RON
Angajati
14

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul KÁRMENKA S.R.L.?

CUI-ul KÁRMENKA S.R.L. este 37242593.

Unde este sediul KÁRMENKA S.R.L.?

KÁRMENKA S.R.L. are sediul in Romania, COVASNA, Sat Sâncraiu Com. Ilieni, SÂNCRAIU nr. 279, 527107, Sat Sâncraiu Com. Ilieni, judetul COVASNA.

Cand a fost infiintata KÁRMENKA S.R.L.?

KÁRMENKA S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a KÁRMENKA S.R.L. in 2023?

In 2023, KÁRMENKA S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 87.644 RON.

Cati angajati are KÁRMENKA S.R.L.?

KÁRMENKA S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2023.

Ce activitate are KÁRMENKA S.R.L.?

KÁRMENKA S.R.L. are codul CAEN principal 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte).

Ce profit a inregistrat KÁRMENKA S.R.L. in 2023?

KÁRMENKA S.R.L. a inregistrat un profit net de 2.089 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.