Activ Plătitor TVA

DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL

CUI: 37401486
CIF: RO37401486
Reg. Com.: J2017000929228
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 14 aprilie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 11:10

Despre DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL

DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tomeşti Com. Tomeşti, judetul IAŞI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.731.769 RON, in scadere fata de anul precedent (-13.2%). Profitul net inregistrat a fost de 327.102 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 6, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 336.408 RON in 2017 la 1.731.769 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.731.769 RON
Venituri totale
1.750.190 RON
Cheltuieli totale
1.375.161 RON
Profit brut
375.029 RON
Profit net
327.102 RON
Marja profit net
18,89%
Active imobilizate
3.529 RON
Active circulante
472.113 RON
Stocuri
16.951 RON
Creanțe
93.786 RON
Casa & conturi bănci
361.376 RON
Capital propriu
327.342 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Str. Prof. Petru Olteanu nr. 14, 707515
Telefon0744599082
Fax0757192093

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Str. Prof. Petru Olteanu nr. 14, 707515
Cod poștal: 707515
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Str. Prof. Petru Olteanu nr. 14, 707515
Cod postal
707515
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 14.04.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 iulie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.731.769 RON
Rezultat net
327.102 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.731.769 RON 1.994.246 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.750.190 RON 1.994.246 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.375.161 RON 1.928.830 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 375.029 RON 65.416 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 327.102 RON 46.558 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 3.529 RON 7.270 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 472.113 RON 131.815 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 475.642 RON 139.085 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 16.951 RON 16.320 RON
CreanțeSume de încasat 93.786 RON 21.114 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 361.376 RON 94.381 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 148.300 RON 92.287 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 327.342 RON 46.798 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 6 persoane 5 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active475.642RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

31,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale475.642 RON
Datorii totale148.300 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
68,8 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,18 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
68,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.731.769 -13,2% față de anul precedent 1.750.190 1.375.161 375.029 +473,3% față de anul precedent 327.102 +602,6% față de anul precedent 0 0
2023 1.994.246 +188,4% față de anul precedent 1.994.246 1.928.830 65.416 +145,0% față de anul precedent 46.558 +135,5% față de anul precedent 0 0
2022 691.590 +42,0% față de anul precedent 695.384 668.687 26.697 +32,1% față de anul precedent 19.771 +61,5% față de anul precedent 0 0
2021 487.015 -15,1% față de anul precedent 661.213 641.010 20.203 -64,1% față de anul precedent 12.239 -75,1% față de anul precedent 0 0
2020 573.344 +133,4% față de anul precedent 673.914 617.576 56.338 49.171 0 0
2019 245.690 +16,3% față de anul precedent 247.103 314.841 0 0 67.738 70.196
2018 211.221 -37,2% față de anul precedent 211.221 265.815 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 54.594 57.156
2017 336.408 336.786 236.208 100.578 95.820 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 3.529 472.113 475.642 16.951 93.786 361.376
2023 7.270 131.815 139.085 16.320 21.114 94.381
2022 242.303 26.883 269.186 8.130 16.255 2.498
2021 9.167 92.352 101.519 53.655 4.962 33.735
2020 0 79.748 79.748 0 17.475 62.273
2019 0 12.376 12.376 0 2.440 9.936
2018 0 51.786 51.786 0 2 51.784
2017 178 101.975 102.153 539 0 0

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 148.300 +60,7% față de anul precedent 327.342 Neraportat 6 +20,0% față de anul precedent
2023 92.287 -57,9% față de anul precedent 46.798 Neraportat 5 +25,0% față de anul precedent
2022 219.337 +207,0% față de anul precedent 49.849 Neraportat 4 -42,9% față de anul precedent
2021 71.441 +15,4% față de anul precedent 30.078 Neraportat 7 +16,7% față de anul precedent
2020 61.909 +41,6% față de anul precedent 17.839 Neraportat 6 +100,0% față de anul precedent
2019 43.708 +238,2% față de anul precedent -31.332 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2018 12.922 +110,7% față de anul precedent 38.864 Neraportat 1
2017 6.133 96.020 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

16din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare1 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor15 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.731.769 RON. Profit: 327.102 RON

Cifra de afaceri: 1.731.769 RON. Profit: 327.102 RON

Cifra de afaceri
1.731.769 RON -13.16% față de anul precedent
Profit net
327.102 RON +602.57% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +20% față de anul precedent
Datorii
148.300 RON +60.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.994.246 RON. Profit: 46.558 RON

Cifra de afaceri: 1.994.246 RON. Profit: 46.558 RON

Cifra de afaceri
1.994.246 RON +188.36% față de anul precedent
Profit net
46.558 RON +135.49% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
5 +25% față de anul precedent
Datorii
92.287 RON -57.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 691.590 RON. Profit: 19.771 RON

Cifra de afaceri: 691.590 RON. Profit: 19.771 RON

Cifra de afaceri
691.590 RON +42.01% față de anul precedent
Profit net
19.771 RON +61.54% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 -42.86% față de anul precedent
Datorii
219.337 RON +207.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 487.015 RON. Profit: 12.239 RON

Cifra de afaceri: 487.015 RON. Profit: 12.239 RON

Cifra de afaceri
487.015 RON -15.06% față de anul precedent
Profit net
12.239 RON -75.11% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
7 +16.67% față de anul precedent
Datorii
71.441 RON +15.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 573.344 RON. Profit: 49.171 RON

Cifra de afaceri: 573.344 RON. Profit: 49.171 RON

Cifra de afaceri
573.344 RON +133.36% față de anul precedent
Profit net
49.171 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +100% față de anul precedent
Datorii
61.909 RON +41.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 245.690 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 245.690 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
245.690 RON +16.32% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
70.196 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
43.708 RON +238.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 211.221 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 211.221 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
211.221 RON -37.21% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
57.156 RON
Angajati
1
Datorii
12.922 RON +110.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 336.408 RON. Profit: 95.820 RON

Cifra de afaceri: 336.408 RON. Profit: 95.820 RON

Cifra de afaceri
336.408 RON
Profit net
95.820 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.133 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDPM CONSULTING CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Tomeşti Com. Tomeşti (IAŞI)

DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Tomeşti Com. Tomeşti (IAŞI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Iaşi

FLORI DESIGN CONSTRUCT SRL
CUI: 38062906CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-08-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.754.010 RON
Profit
577.594 RON
Angajati
1
DON MODERN CONCEPT S.R.L.
CUI: 47165218CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Rediu Com. Rediu2022-11-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.730.437 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ASC CONDUR CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 43548393CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Erbiceni Com. Erbiceni2021-01-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.758.599 RON
Profit
8.727 RON
Angajati
17
FACT BAU S.R.L.
CUI: 42004440CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.724.871 RON
Profit
21.327 RON
Angajati
6
FAST PROIECT SRL
CUI: 17292538CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2005-02-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.830.848 RON
Profit
596.646 RON
Angajati
1
LUC TEHNOCONSTRUCT S.R.L.
CUI: 47656258CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2023-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.663.490 RON
Profit
281.076 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Iaşi

DINGA AVS CONSTRUCT SRL
CUI: 37378227CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-04-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.992.839 RON
Profit
121.493 RON
Angajati
7
LYKCORB CONSTRUCT SRL
CUI: 37417580CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Scobâlţeni Orş. Podu Iloaiei2017-04-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
693.222 RON
Profit
175.670 RON
Angajati
6
DACCONDAD TEAM SRL
CUI: 37362891CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Sat Mogoşeşti Com. Mogoşeşti2017-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
226.157 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MOLDOCER CONSTRUCT SRL
CUI: 37428805CAEN: 4100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
269.747 RON
Profit
14.824 RON
Angajati
4

Alte firme din Iaşi

HAMBURGG-SPEDITIONE SRL
CUI: 37401478CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.117.423 RON
Profit
88.173 RON
Angajati
5
MARGI MILOR S.R.L.
CUI: 37401494CAEN: 8230
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
262.223 RON
Profit
16.339 RON
Angajati
1
CUMONOV SRL
CUI: 37398470CAEN: 8552
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.580 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ABT TRANSPORT SRL
CUI: 37411811CAEN: 4933
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.020 RON
Profit
13.038 RON
Angajati
1
RCR MARKET SRL
CUI: 37304270CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
71.570 RON
Profit
4.589 RON
Angajati
0
MORE GLOW S.R.L.
CUI: 36273567CAEN: 9622
Activ
IAŞI, Sat Hlincea Com. Ciurea2016-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
52.042 RON
Profit
28.777 RON
Angajati
0
ITP AUTO SERVICII SRL
CUI: 14977537CAEN: 7120
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2002-10-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
473.341 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
SLUG SPEED S.R.L.
CUI: 45878240CAEN: 4932
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2022-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
140.314 RON
Profit
3.413 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?

CUI-ul DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL este 37401486.

Unde este sediul DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?

DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL are sediul in Romania, IAŞI, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, Str. Prof. Petru Olteanu nr. 14, 707515, Sat Tomeşti Com. Tomeşti, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?

DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL in 2024?

In 2024, DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.731.769 RON.

Cati angajati are DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?

DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL a raportat un numar mediu de 6 salariati in 2024.

Ce activitate are DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL?

DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL in 2024?

DPM CONSULTING CONSTRUCT SRL a inregistrat un profit net de 327.102 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.