Activ e‑Factură

ITC ACTIV SUPORT SRL

CUI: 37409889
CIF: 37409889
Reg. Com.: J2017005489404
CAEN: 6290
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 aprilie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 05:22

Despre ITC ACTIV SUPORT SRL

ITC ACTIV SUPORT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 6 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei" (cod CAEN 6290), in sectorul editare, difuzare programe radio si tv. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ITC ACTIV SUPORT SRL a raportat o cifra de afaceri de 299.968 RON, in crestere fata de anul precedent (+19.0%). Profitul net inregistrat a fost de 43.673 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 43.293 RON in 2017 la 299.968 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
299.968 RON
Venituri totale
300.512 RON
Cheltuieli totale
249.551 RON
Profit brut
50.961 RON
Profit net
43.673 RON
Marja profit net
14,56%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
120.070 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
31.075 RON
Casa & conturi bănci
88.995 RON
Capital propriu
102.795 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str DRUMUL TABERERI nr. 109

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str DRUMUL TABERERI nr. 109
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str DRUMUL TABERERI nr. 109
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.04.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 decembrie 2023)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
299.968 RON
Rezultat net
43.673 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 299.968 RON 252.134 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 300.512 RON 256.442 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 249.551 RON 280.746 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 50.961 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 43.673 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 24.304 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 26.648 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 120.070 RON 90.896 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 120.070 RON 90.896 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 31.075 RON 27.816 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 88.995 RON 63.080 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 17.275 RON 31.773 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 102.795 RON 59.123 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active120.070RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

14,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale120.070 RON
Datorii totale17.275 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
36,4 %Profit net / active totale
ROE
42,5 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
6,95 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
85,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 299.968 +19,0% față de anul precedent 300.512 249.551 50.961 43.673 0 0
2023 252.134 +14,3% față de anul precedent 256.442 280.746 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 24.304 26.648
2022 220.684 -9,4% față de anul precedent 221.242 190.391 30.851 +0,0% față de anul precedent 28.939 +0,5% față de anul precedent 0 0
2021 243.584 -10,8% față de anul precedent 243.609 212.770 30.839 +192,2% față de anul precedent 28.795 +428,9% față de anul precedent 0 0
2020 273.029 +6,7% față de anul precedent 273.111 262.555 10.556 5.444 0 0
2019 255.803 +3,2% față de anul precedent 257.126 279.109 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 21.983 27.001
2018 247.802 +472,4% față de anul precedent 247.802 207.495 40.307 +130,8% față de anul precedent 32.873 +103,3% față de anul precedent 0 0
2017 43.293 43.293 25.825 17.468 16.170 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 120.070 120.070 0 31.075 88.995
2023 0 90.896 90.896 0 27.816 63.080
2022 0 92.833 92.833 0 22.196 70.637
2021 0 62.441 62.441 0 41.479 20.962
2020 0 40.400 40.400 0 22.524 17.876
2019 0 29.503 29.503 0 18.174 11.329
2018 485 51.295 51.780 0 31.133 20.162
2017 1.940 21.524 23.464 0 12.504 9.020

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 17.275 -45,6% față de anul precedent 102.795 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2023 31.773 +349,9% față de anul precedent 59.123 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 7.063 +25,9% față de anul precedent 85.770 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 5.610 -54,6% față de anul precedent 56.831 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 12.364 +78,9% față de anul precedent 28.036 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 6.911 +172,4% față de anul precedent 22.592 Neraportat 1
2018 2.537 -64,2% față de anul precedent 49.243 Neraportat 0
2017 7.094 16.370 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 299.968 RON. Profit: 43.673 RON

Cifra de afaceri: 299.968 RON. Profit: 43.673 RON

Cifra de afaceri
299.968 RON +18.97% față de anul precedent
Profit net
43.673 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
17.275 RON -45.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 252.134 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 252.134 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
252.134 RON +14.25% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
26.648 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
31.773 RON +349.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 220.684 RON. Profit: 28.939 RON

Cifra de afaceri: 220.684 RON. Profit: 28.939 RON

Cifra de afaceri
220.684 RON -9.4% față de anul precedent
Profit net
28.939 RON +0.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
7.063 RON +25.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 243.584 RON. Profit: 28.795 RON

Cifra de afaceri: 243.584 RON. Profit: 28.795 RON

Cifra de afaceri
243.584 RON -10.78% față de anul precedent
Profit net
28.795 RON +428.93% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.610 RON -54.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 273.029 RON. Profit: 5.444 RON

Cifra de afaceri: 273.029 RON. Profit: 5.444 RON

Cifra de afaceri
273.029 RON +6.73% față de anul precedent
Profit net
5.444 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
12.364 RON +78.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 255.803 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 255.803 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
255.803 RON +3.23% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
27.001 RON
Angajati
1
Datorii
6.911 RON +172.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 247.802 RON. Profit: 32.873 RON

Cifra de afaceri: 247.802 RON. Profit: 32.873 RON

Cifra de afaceri
247.802 RON +472.38% față de anul precedent
Profit net
32.873 RON +103.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.537 RON -64.24% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 43.293 RON. Profit: 16.170 RON

Cifra de afaceri: 43.293 RON. Profit: 16.170 RON

Cifra de afaceri
43.293 RON
Profit net
16.170 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
7.094 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataITC ACTIV SUPORT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6290 in Sector 6 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

ITC ACTIV SUPORT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6290 in Sector 6 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6290, Municipiul Bucureşti

AXXESS PRIME GROUP S.R.L.
CUI: 42743299CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2020-07-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
302.608 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MOON CERSIS SOFTWARE S.R.L.
CUI: 45407064CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2021-12-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.942 RON
Profit
214.980 RON
Angajati
1
MFA SOFTWARE S.R.L.
CUI: 47502380CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2023-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
304.692 RON
Profit
223.611 RON
Angajati
1
EDELWEISS CENTER SRL
CUI: 29435194CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2011-12-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.352 RON
Profit
218.415 RON
Angajati
1
GMPULSE S.R.L.
CUI: 49447428CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2024-01-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
316.599 RON
Profit
182.317 RON
Angajati
1
MARAL EDI SOLUTIONS SRL
CUI: 38131208CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
293.216 RON
Profit
224.101 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6290, Municipiul Bucureşti

ETHEREAL CREATIVE VISION SRL
CUI: 37288256CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
26.194 RON
Profit
15.882 RON
Angajati
0
TESSORO TREND SRL
CUI: 37512832CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.947 RON
Profit
188.983 RON
Angajati
1
DIGI HUB SRL
CUI: 37100840CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2017-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
319.108 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
RTCS S.R.L.
CUI: 37836731CAEN: 6290
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.281.505 RON
Profit
466.062 RON
Angajati
1

Alte firme din Municipiul Bucureşti

DUO ANGELS SERV PREST SRL
CUI: 37409609CAEN: 9630
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
34.330 RON
Profit
26.530 RON
Angajati
0
CAT EVENTS SRL
CUI: 37409919CAEN: 9001
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-04-19
fara e-Factura
NICOLA MED-FORM SRL
CUI: 37409315CAEN: 8559
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-04-19
fara e-Factura
PHARMACONS PHVC SRL
CUI: 37410069CAEN: 7490
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-04-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.779.540 RON
Profit
1.507.556 RON
Angajati
39
CERT L.G.C. SRL
CUI: 37395198CAEN: 7499
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-04-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
86.468 RON
Profit
10.761 RON
Angajati
1
ASISTO SYSTEMS SRL
CUI: 37432784CAEN: 6210
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-04-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.557.550 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
KRAL MEDICAL SOLUTIONS SRL
CUI: 37190850CAEN: 4646
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-03-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
216.844.507 RON
Profit
75.976.725 RON
Angajati
37
PAMPAMNANNA SRL-D
CUI: 37655344CAEN: 1392
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-05-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
54.395 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
ROYAL MEDICAL SERVICES SRL
CUI: 35290578CAEN: 8622
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2015-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
695.982 RON
Profit
235.509 RON
Angajati
8
MYRMINKI ADM S.R.L.
CUI: 39424931CAEN: 6832
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2018-05-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
283.440 RON
Profit
211.474 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ITC ACTIV SUPORT SRL?

CUI-ul ITC ACTIV SUPORT SRL este 37409889.

Unde este sediul ITC ACTIV SUPORT SRL?

ITC ACTIV SUPORT SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str DRUMUL TABERERI nr. 109, Sector 6 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata ITC ACTIV SUPORT SRL?

ITC ACTIV SUPORT SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ITC ACTIV SUPORT SRL in 2024?

In 2024, ITC ACTIV SUPORT SRL a raportat o cifra de afaceri de 299.968 RON.

Cati angajati are ITC ACTIV SUPORT SRL?

ITC ACTIV SUPORT SRL a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are ITC ACTIV SUPORT SRL?

ITC ACTIV SUPORT SRL are codul CAEN principal 6290 (Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei).

Ce profit a inregistrat ITC ACTIV SUPORT SRL in 2024?

ITC ACTIV SUPORT SRL a inregistrat un profit net de 43.673 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.