Activ

ANSA SMART ENERGY SRL

CUI: 37420909
CIF: 37420909
Reg. Com.: J12/1762/2017
CAEN: 3821
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 20 aprilie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Recuperarea materialelor reciclabile

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 11:48

Despre ANSA SMART ENERGY SRL

ANSA SMART ENERGY SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Recuperarea materialelor reciclabile" (cod CAEN 3821), in sectorul distributia apei; salubritate. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, ANSA SMART ENERGY SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON. Profitul net inregistrat a fost de 16.128 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
67.553 RON
Cheltuieli totale
48.190 RON
Profit brut
19.363 RON
Profit net
16.128 RON
Active imobilizate
18.716.031 RON
Active circulante
349.865 RON
Stocuri
45.367 RON
Creanțe
160.361 RON
Casa & conturi bănci
144.137 RON
Capital propriu
-1.489.447 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Donath nr. 132, 400293
Detalii adresaCorp 2

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Donath nr. 132, 400293
Cod poștal: 400293
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Donath nr. 132, 400293
Detalii
Corp 2
Cod postal
400293
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 20.04.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Nu

Informatii fiscale

TVA la incasare
6 februarie 2018 - 1 februarie 2026

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
16.128 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 0 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 67.553 RON 393 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 48.190 RON 2.220.577 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 19.363 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 16.128 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 2.220.184 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 2.220.184 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 18.716.031 RON 18.737.888 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 349.865 RON 415.229 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 19.065.896 RON 19.153.117 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 45.367 RON 45.367 RON
CreanțeSume de încasat 160.361 RON 179.122 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 144.137 RON 190.740 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 20.555.343 RON 20.658.693 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -1.489.447 RON -1.505.576 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active19.065.896RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

107,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale19.065.896 RON
Datorii totale20.555.343 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
0,1 %Profit net / active totale
ROE
-1,1 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,02 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-7,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 0 67.553 48.190 19.363 16.128 0 0
2022 0 393 2.220.577 0 0 2.220.184 2.220.184
2021 0 -100,0% față de anul precedent 0 2.275.785 0 0 2.275.785 2.275.785
2020 129.574 -63,7% față de anul precedent 129.985 2.650.995 0 0 2.521.010 2.522.310
2019 356.590 2.449.719 3.538.078 0 0 1.088.359 1.092.253
2018 0 333.116 429.829 0 0 96.713 96.713
2017 0 561 31.891 0 0 31.330 31.330

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 18.716.031 349.865 19.065.896 45.367 160.361 144.137
2022 18.737.888 415.229 19.153.117 45.367 179.122 190.740
2021 21.140.947 218.507 21.359.454 45.367 164.165 8.975
2020 23.258.118 208.766 23.466.884 45.367 147.079 16.320
2019 25.226.429 190.472 25.416.901 27.923 150.480 12.069
2018 20.326.418 4.015.203 24.341.621 16.393 3.717.104 281.706
2017 18.858.674 12.546 18.871.220 0 572 11.974

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 20.555.343 -0,5% față de anul precedent -1.489.447 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 20.658.693 +0,1% față de anul precedent -1.505.576 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 20.644.845 +0,8% față de anul precedent 714.609 Neraportat 1 -80,0% față de anul precedent
2020 20.476.490 +2,9% față de anul precedent 2.990.394 Neraportat 5 -70,6% față de anul precedent
2019 19.904.298 +11,1% față de anul precedent 5.512.703 Neraportat 17 +183,3% față de anul precedent
2018 17.923.972 -5,2% față de anul precedent 6.604.957 Neraportat 6
2017 18.902.350 -31.130 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

60din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor10 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2026 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleSfarsit TVA la incasareCompania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

Compania a renuntat la sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 16.128 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 16.128 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
16.128 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
20.555.343 RON -0.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.220.184 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
20.658.693 RON +0.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.275.785 RON
Angajati
1 -80% față de anul precedent
Datorii
20.644.845 RON +0.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 129.574 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 129.574 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
129.574 RON -63.66% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.522.310 RON
Angajati
5 -70.59% față de anul precedent
Datorii
20.476.490 RON +2.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 356.590 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 356.590 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
356.590 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.092.253 RON
Angajati
17 +183.33% față de anul precedent
Datorii
19.904.298 RON +11.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
96.713 RON
Angajati
6
Datorii
17.923.972 RON -5.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
31.330 RON
Angajati
0
Datorii
18.902.350 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataANSA SMART ENERGY SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3821 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

ANSA SMART ENERGY SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3821 in Mun. Cluj-Napoca (CLUJ)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3821, Cluj

AMP DEZMEMBRĂRI AUTO SRL
CUI: 36865267CAEN: 3821
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2016-12-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
383.501 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
NORDES PRO SRL
CUI: 37835647CAEN: 3821
Activ
CLUJ, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu2017-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
216.938.982 RON
Profit
1.040.200 RON
Angajati
6
ACVILA ENERGIE MEDIU SRL
CUI: 36846125CAEN: 3821
Activ
CLUJ, Loc. Hăşdate Mun. Gherla2016-12-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.375 RON
Profit
3.286 RON
Angajati
1
DEZMEMBRARI JAPONEZE S.R.L.
CUI: 42423464CAEN: 3821
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2020-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
69.716 RON
Profit
1.958 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

UNTERBURGAU SRL
CUI: 37420950CAEN: 6210
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-04-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.029.973 RON
Profit
784.541 RON
Angajati
1
FERRUMGRUP S.R.L.
CUI: 37422209CAEN: 2511
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2017-04-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
513.827 RON
Profit
109.259 RON
Angajati
1
CASA CONSTRUCT MANUCĂTĂ SRL
CUI: 37390859CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Mihai Viteazu Com. Mihai Viteazu2017-04-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
471.126 RON
Profit
56.467 RON
Angajati
4
RVF AUTO PARTS SRL
CUI: 37445270CAEN: 4531
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2017-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
611.242 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DTZ TRIPOTRANS SRL
CUI: 36910317CAEN: 4941
Activ
CLUJ, Orş. Huedin2017-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.107.228 RON
Profit
0 RON
Angajati
4
SMART HR SRL
CUI: 30220113CAEN: 8559
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2012-05-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
68.145 RON
Profit
4.441 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ANSA SMART ENERGY SRL?

CUI-ul ANSA SMART ENERGY SRL este 37420909.

Unde este sediul ANSA SMART ENERGY SRL?

ANSA SMART ENERGY SRL are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Cluj-Napoca, Str. Donath nr. 132, 400293, Mun. Cluj-Napoca, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata ANSA SMART ENERGY SRL?

ANSA SMART ENERGY SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ANSA SMART ENERGY SRL in 2023?

In 2023, ANSA SMART ENERGY SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Cati angajati are ANSA SMART ENERGY SRL?

ANSA SMART ENERGY SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2023.

Ce activitate are ANSA SMART ENERGY SRL?

ANSA SMART ENERGY SRL are codul CAEN principal 3821 (Recuperarea materialelor reciclabile).

Ce profit a inregistrat ANSA SMART ENERGY SRL in 2023?

ANSA SMART ENERGY SRL a inregistrat un profit net de 16.128 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.