Activ

VALECONT ACCOUNTING SRL

CUI: 37469252
CIF: 37469252
Reg. Com.: J2017000698029
CAEN: 6920
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 27 aprilie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 08:25

Despre VALECONT ACCOUNTING SRL

VALECONT ACCOUNTING SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Arad, judetul ARAD, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal" (cod CAEN 6920), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, VALECONT ACCOUNTING SRL a raportat o cifra de afaceri de 208.600 RON, in crestere fata de anul precedent (+37.4%). Profitul net inregistrat a fost de 123.550 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 6.450 RON in 2017 la 208.600 RON in 2024.

Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
208.600 RON
Venituri totale
208.600 RON
Cheltuieli totale
82.963 RON
Profit brut
125.637 RON
Profit net
123.550 RON
Marja profit net
59,23%
Active imobilizate
13.158 RON
Active circulante
114.790 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
76.087 RON
Casa & conturi bănci
38.703 RON
Capital propriu
123.790 RON

Contact

AdresaRomania, ARAD, Mun. Arad, Str. Felix nr. 2
Telefon0721626454

Adresă sediu social

Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. Felix nr. 2
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. Felix nr. 2
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 27.04.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
208.600 RON
Rezultat net
123.550 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 208.600 RON 151.850 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 208.600 RON 151.850 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 82.963 RON 61.126 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 125.637 RON 90.724 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 123.550 RON 89.205 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 13.158 RON 18.703 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 114.790 RON 82.224 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 127.948 RON 100.927 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 76.087 RON 900 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 38.703 RON 81.324 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 4.158 RON 4.513 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 123.790 RON 96.613 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active127.948RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

3,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale127.948 RON
Datorii totale4.158 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
96,6 %Profit net / active totale
ROE
99,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
27,61 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
96,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 208.600 +37,4% față de anul precedent 208.600 82.963 125.637 +38,5% față de anul precedent 123.550 +38,5% față de anul precedent 0 0
2023 151.850 +45,7% față de anul precedent 151.850 61.126 90.724 +60,0% față de anul precedent 89.205 +60,3% față de anul precedent 0 0
2022 104.250 +33,1% față de anul precedent 104.550 47.854 56.696 -6,4% față de anul precedent 55.650 -4,9% față de anul precedent 0 0
2021 78.350 +45,2% față de anul precedent 78.350 17.767 60.583 +50,7% față de anul precedent 58.513 +51,4% față de anul precedent 0 0
2020 53.950 +7,4% față de anul precedent 53.950 13.749 40.201 +35,6% față de anul precedent 38.657 +37,4% față de anul precedent 0 0
2019 50.250 +84,7% față de anul precedent 50.250 20.607 29.643 +63,2% față de anul precedent 28.135 +62,1% față de anul precedent 0 0
2018 27.200 +321,7% față de anul precedent 27.200 9.031 18.169 +609,2% față de anul precedent 17.352 +632,8% față de anul precedent 0 0
2017 6.450 6.450 3.888 2.562 2.368 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 13.158 114.790 127.948 0 76.087 38.703
2023 18.703 82.224 100.927 0 900 81.324
2022 7.061 57.257 64.318 0 38.482 18.775
2021 0 99.801 99.801 0 0 99.801
2020 300 67.251 67.551 0 0 67.251
2019 1.200 27.550 28.750 0 0 27.550
2018 2.099 18.076 20.175 0 0 18.076
2017 0 2.616 2.616 0 0 2.616

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 4.158 -7,9% față de anul precedent 123.790 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 4.513 -48,0% față de anul precedent 96.613 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 8.678 +2.637,5% față de anul precedent 55.890 Neraportat 1
2021 317 -38,9% față de anul precedent 99.545 Neraportat 0
2020 519 +38,4% față de anul precedent 67.032 Neraportat 0
2019 375 +47,1% față de anul precedent 28.375 Neraportat 0
2018 255 +431,3% față de anul precedent 19.920 Neraportat 0
2017 48 2.568 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
VVVALENTINA VUCULESCUfondatorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 13629/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date persoane împuternicite, durată societate

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date persoane împuternicite, durată societate

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 208.600 RON. Profit: 123.550 RON

Cifra de afaceri: 208.600 RON. Profit: 123.550 RON

Cifra de afaceri
208.600 RON +37.37% față de anul precedent
Profit net
123.550 RON +38.5% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.158 RON -7.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 151.850 RON. Profit: 89.205 RON

Cifra de afaceri: 151.850 RON. Profit: 89.205 RON

Cifra de afaceri
151.850 RON +45.66% față de anul precedent
Profit net
89.205 RON +60.3% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
4.513 RON -47.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 104.250 RON. Profit: 55.650 RON

Cifra de afaceri: 104.250 RON. Profit: 55.650 RON

Cifra de afaceri
104.250 RON +33.06% față de anul precedent
Profit net
55.650 RON -4.89% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
8.678 RON +2637.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 78.350 RON. Profit: 58.513 RON

Cifra de afaceri: 78.350 RON. Profit: 58.513 RON

Cifra de afaceri
78.350 RON +45.23% față de anul precedent
Profit net
58.513 RON +51.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
317 RON -38.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 53.950 RON. Profit: 38.657 RON

Cifra de afaceri: 53.950 RON. Profit: 38.657 RON

Cifra de afaceri
53.950 RON +7.36% față de anul precedent
Profit net
38.657 RON +37.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
519 RON +38.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 50.250 RON. Profit: 28.135 RON

Cifra de afaceri: 50.250 RON. Profit: 28.135 RON

Cifra de afaceri
50.250 RON +84.74% față de anul precedent
Profit net
28.135 RON +62.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
375 RON +47.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 27.200 RON. Profit: 17.352 RON

Cifra de afaceri: 27.200 RON. Profit: 17.352 RON

Cifra de afaceri
27.200 RON +321.71% față de anul precedent
Profit net
17.352 RON +632.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
255 RON +431.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 6.450 RON. Profit: 2.368 RON

Cifra de afaceri: 6.450 RON. Profit: 2.368 RON

Cifra de afaceri
6.450 RON
Profit net
2.368 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
48 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataVALECONT ACCOUNTING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Mun. Arad (ARAD)

VALECONT ACCOUNTING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6920 in Mun. Arad (ARAD)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

09.042026Mentiune · Buletin 13629/2026domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date persoane împuternicite, durată societate

domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; modificare date persoane împuternicite; durată societate; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 31.03.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii

Companie
VALECONT ACCOUNTING SRL
CUI
37469252
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
09.04.2026
Registrul Comerțului
J2/698/2017
EUID
ROONRC.J2/698/2017
Sediu
Jud. Arad, Municipiul Arad, Strada FELIX, Nr. 2, Bl. 551, Etaj 2, Ap. 9
Județ
Arad
Număr încheiere
294889
Data încheierii
08.04.2026
Număr dosar
1461873
Data dosarului
06.04.2026
Tribunal
Arad
Registrator
Horia-Marius Zimbran

Subiecte

domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, modificare date persoane împuternicite, durată societate

Documente menționate

  • Hotărâre asociat unic nr. 2 din 31.03.2026
  • Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 1461873 din 06.04.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 13629/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6920, Arad

JEDACAR SRL
CUI: 16167014CAEN: 6920
Activ
ARAD, Mun. Arad2004-02-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.450 RON
Profit
141.600 RON
Angajati
1
TAL EXPERT FINCONT SRL
CUI: 17776112CAEN: 6920
Activ
ARAD, Mun. Arad2005-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
207.410 RON
Profit
51.195 RON
Angajati
2
AHEAD ACCOUNTING SOLUTIONS SRL
CUI: 36951198CAEN: 6920
Activ
ARAD, Sat Vladimirescu Com. Vladimirescu2017-01-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
211.435 RON
Profit
105.488 RON
Angajati
1
AFECONT EXPERT SRL
CUI: 32672069CAEN: 6920
Activ
ARAD, Mun. Arad2014-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
207.200 RON
Profit
92.400 RON
Angajati
2
CONTA-RO SRL
CUI: 12724457CAEN: 6920
Activ
ARAD, Mun. Arad2000-03-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
221.200 RON
Profit
86.347 RON
Angajati
2
PROBILANCIO S.R.L.
CUI: 43229408CAEN: 6920
Activ
ARAD, Mun. Arad2020-10-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
195.900 RON
Profit
127.953 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6920, Arad

ELAN FREIGHT SRL
CUI: 37422845CAEN: 6920
Activ
ARAD, Mun. Arad2017-04-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CONTABAM ACCOUNTING SRL
CUI: 37614255CAEN: 6920
Activ
ARAD, Mun. Arad2017-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
119.430 RON
Profit
57.561 RON
Angajati
1

Alte firme din Arad

SAPALY & SIMO DEPOT SRL
CUI: 37469201CAEN: 4941
Activ
ARAD, Mun. Arad2017-04-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
255.980 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
WILD & ASSOCIATES SRL
CUI: 37447505CAEN: 8559
Activ
ARAD, Sat Fântânele Com. Fântânele2017-04-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.487 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
REINFORCE PROTECT SRL
CUI: 37488661CAEN: 8001
Activ
ARAD, Mun. Arad2017-05-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
147.789 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CHANG CHENG SRL
CUI: 37301134CAEN: 4712
Activ
ARAD, Mun. Arad2017-03-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
366.071 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
RADCO WEST SRL
CUI: 37624534CAEN: 8299
Activ
ARAD, Mun. Arad2017-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.146.693 RON
Profit
0 RON
Angajati
27
MAYDEN LOGISTICS SRL
CUI: 35685756CAEN: 3511
Activ
ARAD, Sat Bocsig Com. Bocsig2016-02-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
613.858 RON
Profit
197.074 RON
Angajati
3
ACONINSTAL GAZ S.R.L.
CUI: 39124756CAEN: 4322
Activ
ARAD, Orş. Pecica2018-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.705.677 RON
Profit
9.681 RON
Angajati
14

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul VALECONT ACCOUNTING SRL?

CUI-ul VALECONT ACCOUNTING SRL este 37469252.

Unde este sediul VALECONT ACCOUNTING SRL?

VALECONT ACCOUNTING SRL are sediul in Romania, ARAD, Mun. Arad, Str. Felix nr. 2, Mun. Arad, judetul ARAD.

Cand a fost infiintata VALECONT ACCOUNTING SRL?

VALECONT ACCOUNTING SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a VALECONT ACCOUNTING SRL in 2024?

In 2024, VALECONT ACCOUNTING SRL a raportat o cifra de afaceri de 208.600 RON.

Cati angajati are VALECONT ACCOUNTING SRL?

VALECONT ACCOUNTING SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are VALECONT ACCOUNTING SRL?

VALECONT ACCOUNTING SRL are codul CAEN principal 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal).

Ce profit a inregistrat VALECONT ACCOUNTING SRL in 2024?

VALECONT ACCOUNTING SRL a inregistrat un profit net de 123.550 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.