Activ Plătitor TVAe‑Factură

MORALEX MGA SRL

CUI: 37535151
CIF: RO37535151
Reg. Com.: J2017000735177
CAEN: 8001
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 9 mai 2017 · 9 ani
Distribuie:

Activități de investigații și servicii private de protecție

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 16:15

Despre MORALEX MGA SRL

MORALEX MGA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Galaţi, judetul GALAŢI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de investigații și servicii private de protecție" (cod CAEN 8001), in sectorul activitati profesionale, stiintifice si tehnice. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MORALEX MGA SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.757.051 RON, in crestere fata de anul precedent (+11.2%). Profitul net inregistrat a fost de 61.580 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 20, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 40.827 RON in 2017 la 1.757.051 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
1.757.051 RON
Venituri totale
1.759.729 RON
Cheltuieli totale
1.688.592 RON
Profit brut
71.137 RON
Profit net
61.580 RON
Marja profit net
3,50%
Active imobilizate
13.521 RON
Active circulante
602.834 RON
Stocuri
1.280 RON
Creanțe
517.591 RON
Casa & conturi bănci
83.963 RON
Capital propriu
442.530 RON

Contact

AdresaRomania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Prunari nr. 10, 800496
Telefon0786590102

Adresă sediu social

Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Prunari nr. 10, 800496
Cod poștal: 800496
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Prunari nr. 10, 800496
Cod postal
800496
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 09.05.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
1.757.051 RON
Rezultat net
61.580 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 1.757.051 RON 1.579.456 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 1.759.729 RON 1.743.333 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 1.688.592 RON 1.728.493 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 71.137 RON 14.840 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 61.580 RON 940 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 13.521 RON 20.146 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 602.834 RON 512.060 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 616.355 RON 532.206 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.280 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 517.591 RON 460.351 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 83.963 RON 51.709 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 173.825 RON 151.256 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 442.530 RON 380.950 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 20 persoane 27 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active616.355RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

28,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale616.355 RON
Datorii totale173.825 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
10,0 %Profit net / active totale
ROE
13,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
3,47 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
71,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 1.757.051 +11,2% față de anul precedent 1.759.729 1.688.592 71.137 +379,4% față de anul precedent 61.580 +6.451,1% față de anul precedent 0 0
2023 1.579.456 +9,8% față de anul precedent 1.743.333 1.728.493 14.840 -92,8% față de anul precedent 940 -99,5% față de anul precedent 0 0
2022 1.437.952 +143,0% față de anul precedent 1.513.518 1.306.858 206.660 +6,8% față de anul precedent 192.213 +2,5% față de anul precedent 0 0
2021 591.648 -2,7% față de anul precedent 661.498 468.018 193.480 -5,5% față de anul precedent 187.557 -5,9% față de anul precedent 0 0
2020 607.771 +89,5% față de anul precedent 626.212 421.446 204.766 +5,5% față de anul precedent 199.357 +4,1% față de anul precedent 0 0
2019 320.660 +40,5% față de anul precedent 331.651 137.539 194.112 +53,6% față de anul precedent 191.530 +58,4% față de anul precedent 0 0
2018 228.264 +459,1% față de anul precedent 228.416 102.005 126.411 +1.928,7% față de anul precedent 120.931 +2.314,3% față de anul precedent 0 0
2017 40.827 40.827 34.596 6.231 5.009 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 13.521 602.834 616.355 1.280 517.591 83.963
2023 20.146 512.060 532.206 0 460.351 51.709
2022 20.146 518.837 538.983 0 432.426 86.411
2021 26.772 244.229 271.001 20.516 120.374 103.339
2020 33.398 216.453 249.851 18.571 18.466 179.416
2019 4.582 220.573 225.155 3.193 24.168 193.212
2018 5.044 145.925 150.969 5.863 66.159 73.903
2017 5.680 10.504 16.184 2.956 1.293 6.255

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 173.825 +14,9% față de anul precedent 442.530 Neraportat 20 -25,9% față de anul precedent
2023 151.256 -4,9% față de anul precedent 380.950 Neraportat 27 -10,0% față de anul precedent
2022 158.973 +91,1% față de anul precedent 380.010 Neraportat 30 +25,0% față de anul precedent
2021 83.204 +50,8% față de anul precedent 187.797 Neraportat 24 +140,0% față de anul precedent
2020 55.164 +237,5% față de anul precedent 199.597 Neraportat 10 +400,0% față de anul precedent
2019 16.343 -34,2% față de anul precedent 208.812 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2018 24.829 +126,2% față de anul precedent 126.140 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 10.975 5.209 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

10din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
A-ANAF - DIRECTIA GENERALA REGIONALA A FINANTELOR PUBLICE BUCURESTI prin SMARANDA PETREadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 35518/2026se ridică sechestru instituit asupra părţilor sociale

se ridică sechestru instituit asupra părţilor sociale

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.757.051 RON. Profit: 61.580 RON

Cifra de afaceri: 1.757.051 RON. Profit: 61.580 RON

Cifra de afaceri
1.757.051 RON +11.24% față de anul precedent
Profit net
61.580 RON +6451.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
20 -25.93% față de anul precedent
Datorii
173.825 RON +14.92% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 1.579.456 RON. Profit: 940 RON

Cifra de afaceri: 1.579.456 RON. Profit: 940 RON

Cifra de afaceri
1.579.456 RON +9.84% față de anul precedent
Profit net
940 RON -99.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
27 -10% față de anul precedent
Datorii
151.256 RON -4.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 1.437.952 RON. Profit: 192.213 RON

Cifra de afaceri: 1.437.952 RON. Profit: 192.213 RON

Cifra de afaceri
1.437.952 RON +143.04% față de anul precedent
Profit net
192.213 RON +2.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
30 +25% față de anul precedent
Datorii
158.973 RON +91.06% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 591.648 RON. Profit: 187.557 RON

Cifra de afaceri: 591.648 RON. Profit: 187.557 RON

Cifra de afaceri
591.648 RON -2.65% față de anul precedent
Profit net
187.557 RON -5.92% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
24 +140% față de anul precedent
Datorii
83.204 RON +50.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 607.771 RON. Profit: 199.357 RON

Cifra de afaceri: 607.771 RON. Profit: 199.357 RON

Cifra de afaceri
607.771 RON +89.54% față de anul precedent
Profit net
199.357 RON +4.09% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 +400% față de anul precedent
Datorii
55.164 RON +237.54% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 320.660 RON. Profit: 191.530 RON

Cifra de afaceri: 320.660 RON. Profit: 191.530 RON

Cifra de afaceri
320.660 RON +40.48% față de anul precedent
Profit net
191.530 RON +58.38% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
16.343 RON -34.18% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 228.264 RON. Profit: 120.931 RON

Cifra de afaceri: 228.264 RON. Profit: 120.931 RON

Cifra de afaceri
228.264 RON +459.1% față de anul precedent
Profit net
120.931 RON +2314.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
24.829 RON +126.23% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 40.827 RON. Profit: 5.009 RON

Cifra de afaceri: 40.827 RON. Profit: 5.009 RON

Cifra de afaceri
40.827 RON
Profit net
5.009 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
10.975 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMORALEX MGA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8001 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

MORALEX MGA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 8001 in Mun. Galaţi (GALAŢI)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

25.092026Mentiune · Buletin 35518/2026se ridică sechestru instituit asupra părţilor sociale

se ridică sechestru instituit asupra părţilor sociale

Companie
MORALEX MGA SRL
CUI
37535151
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
25.09.2026
Registrul Comerțului
J2017000735177
EUID
ROONRC.J2017000735177
Sediu
Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi, Strada PRUNARI, Nr. 10
Județ
Galaţi
Număr încheiere
755796
Data încheierii
25.09.2026
Număr dosar
3473766
Data dosarului
01.09.2026
Tribunal
Galati
Registrator
Elena Ivona Cojan

Subiecte

se ridică sechestru instituit asupra părţilor sociale

Vezi Buletinul ONRC nr. 35518/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 8001, Galaţi

WATCHSABGUARD SRL
CUI: 37771063CAEN: 8001
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.425.275 RON
Profit
533.471 RON
Angajati
33
RED GUARD SRL
CUI: 22777742CAEN: 8001
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2007-11-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.390.446 RON
Profit
256.045 RON
Angajati
25
MONITOR SECURITY S.R.L.
CUI: 25155752CAEN: 8001
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2009-02-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.070.314 RON
Profit
81.226 RON
Angajati
25
CRISTIAN PROTECTION GUARD SRL
CUI: 30048388CAEN: 8001
Activ
GALAŢI, Sat Malu Alb Com. Drăgăneşti2012-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.311.869 RON
Profit
0 RON
Angajati
8
MMA FORCE 24 SECURITY SRL
CUI: 38449270CAEN: 8001
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-11-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
9.865.437 RON
Profit
4.357.883 RON
Angajati
179
PHOENIX HIGH SECURITY S.R.L.
CUI: 47712072CAEN: 8001
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2023-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
169.644 RON
Profit
33.247 RON
Angajati
4

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 8001, Galaţi

GRAND PROTECTION SECURITY SRL
CUI: 36601745CAEN: 8001
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2016-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.729.952 RON
Profit
550.870 RON
Angajati
64
METEOR SECURITY S.R.L.
CUI: 36004259CAEN: 8001
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2016-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
712.901 RON
Profit
5.708 RON
Angajati
14

Alte firme din Galaţi

VARTH NPC SRL
CUI: 37535070CAEN: 7112
Activ
GALAŢI, Sat Vânători Com. Vânători2017-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
56.400 RON
Profit
35.018 RON
Angajati
0
ALEX VALDAN SRL
CUI: 37535160CAEN: 4221
Activ
GALAŢI, Sat Buceşti Com. Iveşti2017-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.499.096 RON
Profit
3.335.522 RON
Angajati
35
DAV PROFISERV MAR SRL
CUI: 37524543CAEN: 4520
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2017-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
86.428 RON
Profit
6.045 RON
Angajati
0
CRISANTO PRESTIGE S.R.L.
CUI: 37551114CAEN: 4721
Activ
GALAŢI, Sat Matca Com. Matca2017-05-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.694 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LIDER PLASTALMAZ SRL
CUI: 37347255CAEN: 2221
Activ
GALAŢI, Mun. Tecuci2017-04-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.551.159 RON
Profit
112.483 RON
Angajati
1
FABRICA LME LUPU SRL
CUI: 37709142CAEN: 4730
Activ
GALAŢI, Sat Cuca Com. Cuca2017-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.642.241 RON
Profit
104.994 RON
Angajati
3
AVANGARDMAGAZINEXPERT SRL
CUI: 35666860CAEN: 4711
Activ
GALAŢI, Mun. Tecuci2016-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.227 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GYYPROD DELUXE S.R.L.
CUI: 39355947CAEN: 2223
Activ
GALAŢI, Mun. Galaţi2018-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
172.088 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MORALEX MGA SRL?

CUI-ul MORALEX MGA SRL este 37535151.

Unde este sediul MORALEX MGA SRL?

MORALEX MGA SRL are sediul in Romania, GALAŢI, Mun. Galaţi, Str. Prunari nr. 10, 800496, Mun. Galaţi, judetul GALAŢI.

Cand a fost infiintata MORALEX MGA SRL?

MORALEX MGA SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MORALEX MGA SRL in 2024?

In 2024, MORALEX MGA SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.757.051 RON.

Cati angajati are MORALEX MGA SRL?

MORALEX MGA SRL a raportat un numar mediu de 20 salariati in 2024.

Ce activitate are MORALEX MGA SRL?

MORALEX MGA SRL are codul CAEN principal 8001 (Activități de investigații și servicii private de protecție).

Ce profit a inregistrat MORALEX MGA SRL in 2024?

MORALEX MGA SRL a inregistrat un profit net de 61.580 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.