Activ Plătitor TVA

TINCA SOLUTIONS S.R.L.

CUI: 37575750
CIF: RO37575750
Reg. Com.: J2017000381196
CAEN: 4312
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 mai 2017 · 9 ani
Distribuie:

Lucrări de pregătire a terenului

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 21:38

Despre TINCA SOLUTIONS S.R.L.

TINCA SOLUTIONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Gheorgheni, judetul HARGHITA, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de pregătire a terenului" (cod CAEN 4312), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TINCA SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 166.614 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+657.3%). Profitul net inregistrat a fost de 2.725 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 3.000 RON in 2017 la 166.614 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
166.614 RON
Venituri totale
169.828 RON
Cheltuieli totale
166.584 RON
Profit brut
3.244 RON
Profit net
2.725 RON
Marja profit net
1,64%
Active imobilizate
24.530 RON
Active circulante
199.935 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
102.220 RON
Casa & conturi bănci
97.715 RON
Capital propriu
82.062 RON

Contact

AdresaRomania, HARGHITA, Mun. Gheorgheni, Str. Pompierilor nr. 24, 535500
Telefon0743419680

Adresă sediu social

Romania, HARGHITA, Mun. Gheorgheni, Str. Pompierilor nr. 24, 535500
Cod poștal: 535500
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, HARGHITA, Mun. Gheorgheni, Str. Pompierilor nr. 24, 535500
Cod postal
535500
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 15.05.2017
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Gheorgheni
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 iulie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
166.614 RON
Rezultat net
2.725 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 166.614 RON 22.000 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 169.828 RON 22.000 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 166.584 RON 17.117 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 3.244 RON 4.883 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 2.725 RON 3.950 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 24.530 RON 166 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 199.935 RON 95.473 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 224.465 RON 95.639 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 102.220 RON 49.168 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 97.715 RON 46.305 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 91.617 RON 16.303 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 82.062 RON 79.336 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active224.465RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

40,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale224.465 RON
Datorii totale91.617 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
1,2 %Profit net / active totale
ROE
3,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,18 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
36,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 166.614 +657,3% față de anul precedent 169.828 166.584 3.244 -33,6% față de anul precedent 2.725 -31,0% față de anul precedent 0 0
2023 22.000 22.000 17.117 4.883 -81,0% față de anul precedent 3.950 -83,3% față de anul precedent 0 0
2022 0 -100,0% față de anul precedent 93.168 67.477 25.691 +109,5% față de anul precedent 23.587 +101,1% față de anul precedent 0 0
2021 52.796 -53,6% față de anul precedent 79.256 66.994 12.262 -71,7% față de anul precedent 11.730 -72,2% față de anul precedent 0 0
2020 113.755 -13,2% față de anul precedent 150.013 106.751 43.262 +8,8% față de anul precedent 42.201 +9,7% față de anul precedent 0 0
2019 131.119 -3,7% față de anul precedent 168.883 129.113 39.770 +713,3% față de anul precedent 38.458 +989,8% față de anul precedent 0 0
2018 136.115 +4.437,2% față de anul precedent 173.795 168.905 4.890 3.529 0 0
2017 3.000 3.000 21.030 0 0 18.030 18.120

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 24.530 199.935 224.465 0 102.220 97.715
2023 166 95.473 95.639 0 49.168 46.305
2022 166 75.710 75.876 0 49.592 26.118
2021 60.674 15.755 76.429 982 292 14.481
2020 93.389 56.099 149.488 0 23.226 32.873
2019 128.741 43.058 171.799 3.793 29.826 9.439
2018 166.425 19.762 186.187 5.431 7.145 7.186
2017 204.110 3.953 208.063 347 0 3.606

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 91.617 +462,0% față de anul precedent 82.062 Neraportat 2
2023 16.303 +3.227,1% față de anul precedent 79.336 Neraportat 0
2022 490 -69,6% față de anul precedent 75.386 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2021 1.610 -90,5% față de anul precedent 51.799 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2020 16.922 -47,1% față de anul precedent 40.069 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2019 31.975 -32,1% față de anul precedent 24.367 Neraportat 2 -50,0% față de anul precedent
2018 47.057 -79,2% față de anul precedent -14.091 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2017 225.683 -17.620 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

21din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare11 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 166.614 RON. Profit: 2.725 RON

Cifra de afaceri: 166.614 RON. Profit: 2.725 RON

Cifra de afaceri
166.614 RON +657.34% față de anul precedent
Profit net
2.725 RON -31.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
91.617 RON +461.96% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 22.000 RON. Profit: 3.950 RON

Cifra de afaceri: 22.000 RON. Profit: 3.950 RON

Cifra de afaceri
22.000 RON
Profit net
3.950 RON -83.25% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
16.303 RON +3227.14% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 23.587 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 23.587 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
23.587 RON +101.08% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
490 RON -69.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 52.796 RON. Profit: 11.730 RON

Cifra de afaceri: 52.796 RON. Profit: 11.730 RON

Cifra de afaceri
52.796 RON -53.59% față de anul precedent
Profit net
11.730 RON -72.2% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
1.610 RON -90.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 113.755 RON. Profit: 42.201 RON

Cifra de afaceri: 113.755 RON. Profit: 42.201 RON

Cifra de afaceri
113.755 RON -13.24% față de anul precedent
Profit net
42.201 RON +9.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
16.922 RON -47.08% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 131.119 RON. Profit: 38.458 RON

Cifra de afaceri: 131.119 RON. Profit: 38.458 RON

Cifra de afaceri
131.119 RON -3.67% față de anul precedent
Profit net
38.458 RON +989.77% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -50% față de anul precedent
Datorii
31.975 RON -32.05% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 136.115 RON. Profit: 3.529 RON

Cifra de afaceri: 136.115 RON. Profit: 3.529 RON

Cifra de afaceri
136.115 RON +4437.17% față de anul precedent
Profit net
3.529 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
47.057 RON -79.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 3.000 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 3.000 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
3.000 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
18.120 RON
Angajati
2
Datorii
225.683 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTINCA SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Mun. Gheorgheni (HARGHITA)

TINCA SOLUTIONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4312 in Mun. Gheorgheni (HARGHITA)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4312, Harghita

BALU KOTRO S.R.L.
CUI: 43266333CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Bisericani Com. Lupeni2020-10-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
186.200 RON
Profit
97.564 RON
Angajati
1
MILLI CHAMP SRL
CUI: 16486072CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Suseni Com. Suseni2004-06-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
98.814 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
GRENZENLOS S.R.L.
CUI: 48206758CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Sândominic Com. Sândominic2023-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
202.490 RON
Profit
78.268 RON
Angajati
1
SANDOR TERRA CONSTRUCT SRL
CUI: 29109872CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Joseni Com. Joseni2011-09-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
96.535 RON
Profit
336.954 RON
Angajati
6
KBB MOLEWORKING S.R.L.
CUI: 47824327CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Sândominic Com. Sândominic2023-03-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
498.348 RON
Profit
29.808 RON
Angajati
3
TIBILEX68 S.R.L.
CUI: 47860168CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Ineu Com. Cârţa2023-03-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.446 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4312, Harghita

SZABOLCS MUVEK SRL
CUI: 37371385CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Tibod Com. Dealu2017-04-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
337.857 RON
Profit
23.607 RON
Angajati
6
RAFTERRA TUSNAD SRL
CUI: 37919276CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Tuşnad Com. Tuşnad2017-07-07
fara e-Factura
GROUNDWORK MAINTENANCE SRL
CUI: 36742990CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Tuşnadu Nou Com. Tuşnad2016-11-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.680 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HAR-BEN BAU S.R.L.
CUI: 39494856CAEN: 4312
Activ
HARGHITA, Sat Zetea Com. Zetea2018-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.192.182 RON
Profit
11.467 RON
Angajati
14

Alte firme din Harghita

WORLD RENTAL S.R.L.
CUI: 37575741CAEN: 4663
Activ
HARGHITA, Sat Dealu Com. Dealu2017-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
653.178 RON
Profit
409.711 RON
Angajati
1
MEGA TRANSILVANIA CDM SRL
CUI: 37575768CAEN: 1721
Activ
HARGHITA, Mun. Topliţa2017-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.596 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HUNADPREZS SRL
CUI: 37542680CAEN: 5611
Activ
HARGHITA, Sat Lunca de Sus Com. Lunca de Sus2017-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
424.610 RON
Profit
31.507 RON
Angajati
5
GYÖRGYVIK TALIAN SRL
CUI: 37602838CAEN: 4520
Activ
HARGHITA, Sat Căpâlniţa Com. Căpâlniţa2017-05-18
fara e-Factura
LARECONST S.R.L.
CUI: 37398879CAEN: 4120
Activ
HARGHITA, Mun. Odorheiu Secuiesc2017-04-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.649.282 RON
Profit
249.866 RON
Angajati
12
ZALETA BK CENTER SRL
CUI: 37853724CAEN: 9622
Activ
HARGHITA, Mun. Miercurea Ciuc2017-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
42.255 RON
Profit
9.946 RON
Angajati
0
SAMIX SERV SRL
CUI: 33068762CAEN: 5630
Activ
HARGHITA, Sat Sândominic Com. Sândominic2014-04-16
fara e-Factura
DANXELAREA S.R.L.
CUI: 40954222CAEN: 4100
Activ
HARGHITA, Sat Dăneşti Com. Dăneşti2019-04-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
305.500 RON
Profit
0 RON
Angajati
6

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TINCA SOLUTIONS S.R.L.?

CUI-ul TINCA SOLUTIONS S.R.L. este 37575750.

Unde este sediul TINCA SOLUTIONS S.R.L.?

TINCA SOLUTIONS S.R.L. are sediul in Romania, HARGHITA, Mun. Gheorgheni, Str. Pompierilor nr. 24, 535500, Mun. Gheorgheni, judetul HARGHITA.

Cand a fost infiintata TINCA SOLUTIONS S.R.L.?

TINCA SOLUTIONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TINCA SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

In 2024, TINCA SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 166.614 RON.

Cati angajati are TINCA SOLUTIONS S.R.L.?

TINCA SOLUTIONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are TINCA SOLUTIONS S.R.L.?

TINCA SOLUTIONS S.R.L. are codul CAEN principal 4312 (Lucrări de pregătire a terenului).

Ce profit a inregistrat TINCA SOLUTIONS S.R.L. in 2024?

TINCA SOLUTIONS S.R.L. a inregistrat un profit net de 2.725 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.