Repararea și întreținerea mașinilor
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 17:30
Despre EMV-VALES COMPANY SRL
EMV-VALES COMPANY SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Şipotu Com. Lipăneşti, judetul PRAHOVA, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Repararea și întreținerea mașinilor" (cod CAEN 3312), in sectorul industria prelucratoare. Conform datelor oficiale, firma figureaza in prezent ca inactiv (din iulie 2026).
In 2024, EMV-VALES COMPANY SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.676.461 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+206.2%). Profitul net inregistrat a fost de 436.906 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 990 RON in 2017 la 1.676.461 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 1.676.461 RON
- Venituri totale
- 1.676.461 RON
- Cheltuieli totale
- 1.176.297 RON
- Profit brut
- 500.164 RON
- Profit net
- 436.906 RON
- Marja profit net
- 26,06%
- Active imobilizate
- 1.373.984 RON
- Active circulante
- 244.472 RON
- Stocuri
- 50.478 RON
- Creanțe
- 188.921 RON
- Casa & conturi bănci
- 5.073 RON
- Capital propriu
- 1.226.421 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, PRAHOVA, Sat Şipotu Com. Lipăneşti
- Detalii
- CF 21455
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Reluare activitate din 09.05.2018
- Organ fiscal competent
- Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
- Platitor TVA
- Nu
Stare inactivitate
- Status inactiv
- Da
- Data inactivare
- 21 iulie 2026
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 1.676.461 RON
- Rezultat net
- 436.906 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 1.676.461 RON | 547.569 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 1.676.461 RON | 547.569 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 1.176.297 RON | 216.919 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 500.164 RON | 330.650 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 436.906 RON | 325.996 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 0 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 0 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 1.373.984 RON | 358.428 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 244.472 RON | 526.359 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 1.618.456 RON | 884.787 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 50.478 RON | 14.783 RON |
| CreanțeSume de încasat | 188.921 RON | 497.159 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 5.073 RON | 14.417 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 392.035 RON | 282.120 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 1.226.421 RON | 602.667 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 4 persoane | 1 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 27,0 %Profit net / active totale
- ROE
- 35,6 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,62 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 75,8 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.676.461 +206,2% față de anul precedent | 1.676.461 | 1.176.297 | 500.164 +51,3% față de anul precedent | 436.906 +34,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2023 | 547.569 +17,5% față de anul precedent | 547.569 | 216.919 | 330.650 +105,0% față de anul precedent | 325.996 +107,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2022 | 465.873 -6,6% față de anul precedent | 613.390 | 452.126 | 161.264 -35,6% față de anul precedent | 156.985 -35,2% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 498.652 +41,3% față de anul precedent | 984.773 | 734.402 | 250.371 +662,0% față de anul precedent | 242.220 +726,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2020 | 353.035 +22,9% față de anul precedent | 356.381 | 323.524 | 32.857 -60,7% față de anul precedent | 29.326 -63,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2019 | 287.307 +535,4% față de anul precedent | 287.307 | 203.729 | 83.578 +6.970,9% față de anul precedent | 80.705 | 0 | 0 |
| 2018 | 45.216 +4.467,3% față de anul precedent | 45.216 | 44.034 | 1.182 | 0 | 0 | 175 |
| 2017 | 990 | 990 | 3.065 | 0 | 0 | 2.075 | 2.105 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 1.373.984 | 244.472 | 1.618.456 | 50.478 | 188.921 | 5.073 |
| 2023 | 358.428 | 526.359 | 884.787 | 14.783 | 497.159 | 14.417 |
| 2022 | 349.737 | 493.907 | 843.644 | 14.407 | 87.662 | 391.838 |
| 2021 | 240.492 | 333.357 | 573.849 | 1.891 | 165.335 | 166.131 |
| 2020 | 306.237 | 122.026 | 428.263 | 0 | 96.314 | 25.712 |
| 2019 | 8.579 | 99.290 | 107.869 | 0 | 62.552 | 36.738 |
| 2018 | 0 | 3.458 | 3.458 | 0 | 1.163 | 2.295 |
| 2017 | 0 | 457 | 457 | 0 | 390 | 67 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 392.035 +39,0% față de anul precedent | 1.226.421 | Neraportat | 4 +300,0% față de anul precedent |
| 2023 | 282.120 -16,2% față de anul precedent | 602.667 | Neraportat | 1 -50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 336.488 +50,4% față de anul precedent | 507.156 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2021 | 223.679 -30,2% față de anul precedent | 350.170 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 320.312 +995,3% față de anul precedent | 107.951 | Neraportat | 2 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 29.244 +428,1% față de anul precedent | 78.625 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2018 | 5.538 +134,5% față de anul precedent | -2.080 | Neraportat | 1 |
| 2017 | 2.362 | -1.905 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| OBOCTAVIAN BIANU | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
13 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 3 repere
Stare companieStare companieFirma a fost declarata inactivaCompania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
Compania a fost declarata inactiva de catre autoritatile fiscale.
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 7312/2026Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărâre din data: 09.02.2026
Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărâre din data: 09.02.2026
Deschide înregistrarea completădata publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 4769/2026Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale a asociaţilor din data: 23.01.2026
Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale a asociaţilor din data: 23.01.2026
Deschide înregistrarea completă2025 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 51522/2025schimbare sediu social in alt judet, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere asociaţi persoane fizice, adăugare asociaţi persoane juridice, numire, retragere din funcţie persoane împuternicite
schimbare sediu social in alt judet, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere asociaţi persoane fizice, adăugare asociaţi persoane juridice, numire, retragere din funcţie persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 1.676.461 RON. Profit: 436.906 RON
Cifra de afaceri: 1.676.461 RON. Profit: 436.906 RON
- Cifra de afaceri
- 1.676.461 RON +206.16% față de anul precedent
- Profit net
- 436.906 RON +34.02% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 4 +300% față de anul precedent
- Datorii
- 392.035 RON +38.96% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 547.569 RON. Profit: 325.996 RON
Cifra de afaceri: 547.569 RON. Profit: 325.996 RON
- Cifra de afaceri
- 547.569 RON +17.54% față de anul precedent
- Profit net
- 325.996 RON +107.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -50% față de anul precedent
- Datorii
- 282.120 RON -16.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 465.873 RON. Profit: 156.985 RON
Cifra de afaceri: 465.873 RON. Profit: 156.985 RON
- Cifra de afaceri
- 465.873 RON -6.57% față de anul precedent
- Profit net
- 156.985 RON -35.19% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 336.488 RON +50.43% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 498.652 RON. Profit: 242.220 RON
Cifra de afaceri: 498.652 RON. Profit: 242.220 RON
- Cifra de afaceri
- 498.652 RON +41.25% față de anul precedent
- Profit net
- 242.220 RON +725.96% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 223.679 RON -30.17% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 353.035 RON. Profit: 29.326 RON
Cifra de afaceri: 353.035 RON. Profit: 29.326 RON
- Cifra de afaceri
- 353.035 RON +22.88% față de anul precedent
- Profit net
- 29.326 RON -63.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 0% față de anul precedent
- Datorii
- 320.312 RON +995.31% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 287.307 RON. Profit: 80.705 RON
Cifra de afaceri: 287.307 RON. Profit: 80.705 RON
- Cifra de afaceri
- 287.307 RON +535.41% față de anul precedent
- Profit net
- 80.705 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 29.244 RON +428.06% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 45.216 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 45.216 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 45.216 RON +4467.27% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 175 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 5.538 RON +134.46% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 990 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 990 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 990 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 2.105 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 2.362 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataEMV-VALES COMPANY SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3312 in Sat Şipotu Com. Lipăneşti (PRAHOVA)
EMV-VALES COMPANY SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3312 in Sat Şipotu Com. Lipăneşti (PRAHOVA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
3 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
24.022026Mentiune · Buletin 7312/2026Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărâre din data: 09.02.2026
Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărâre din data: 09.02.2026
- Companie
- EMV-VALES COMPANY SRL
- CUI
- 37597723
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 24.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2017000516275
- EUID
- ROONRC.J2017000516275
- Sediu
- Jud. Prahova, Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, CF 21455
- Județ
- Prahova
- Număr încheiere
- 150697
- Data încheierii
- 23.02.2026
- Număr dosar
- 596253
- Data dosarului
- 09.02.2026
- Tribunal
- Prahova
- Registrator
- Mariana-Agnes Ciobanu
Subiecte
Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărâre din data: 09.02.2026
Documente menționate
- Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 09.02.2026
06.022026Mentiune · Buletin 4769/2026Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale a asociaţilor din data: 23.01.2026
Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale a asociaţilor din data: 23.01.2026potrivit datelor din: Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 28.01.2026
- Companie
- EMV-VALES COMPANY SRL
- CUI
- 37597723
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 06.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2017000516275
- EUID
- ROONRC.J2017000516275
- Sediu
- Jud. Prahova, Sat Şipotu, Comuna Lipăneşti, CF 21455
- Județ
- Prahova
- Număr încheiere
- 96732
- Data încheierii
- 05.02.2026
- Număr dosar
- 424120
- Data dosarului
- 29.01.2026
- Tribunal
- Prahova
- Registrator
- Adriana Florentina Mihăilescu
Subiecte
Hotărâre adunare generală privind majorarea/reducerea capitalului conform actului Hotărârea adunării generale a asociaţilor din data: 23.01.2026
Documente menționate
- Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 1 din 28.01.2026
30.122025Mentiune · Buletin 51522/2025schimbare sediu social in alt judet, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere asociaţi persoane fizice, adăugare asociaţi persoane juridice, numire, retragere din funcţie persoane împuternicite
schimbare sediu social in alt judet; domeniu principal de activitate/activitate principală; cod obiect de activitate; retragere asociaţi persoane fizice; adăugare asociaţi persoane juridice; numire, retragere din funcţie persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat avand numarul 1 din data: 15.12.2025 înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- EMV-VALES COMPANY SRL
- CUI
- 37597723
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 30.12.2025
- Registrul Comerțului
- J27/516/2017
- EUID
- ROONRC.J27/516/2017
- Sediu
- Jud. Neamţ, Sat Borleşti, Comuna Borleşti, Strada I. I. Mironescu, Nr. 46
- Județ
- Neamţ
- Număr încheiere
- 1031947
- Data încheierii
- 30.12.2025
- Număr dosar
- 4899853
- Data dosarului
- 16.12.2025
- Tribunal
- Neamt
- Registrator
- Ioana Catalina Florea
Subiecte
schimbare sediu social in alt judet, domeniu principal de activitate/activitate principală, cod obiect de activitate, retragere asociaţi persoane fizice, adăugare asociaţi persoane juridice, numire, retragere din funcţie persoane împuternicite
Documente menționate
- Cerere de înregistrare nr. 4899853 din 16.12.2025
- Decizie asociat unic nr. 1 din 15.12.2025
- Contract de comodat nr. 1 din 15.12.2025
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Cele mai mari firme — CAEN 3312, Prahova
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul EMV-VALES COMPANY SRL?
CUI-ul EMV-VALES COMPANY SRL este 37597723.
Unde este sediul EMV-VALES COMPANY SRL?
EMV-VALES COMPANY SRL are sediul in Romania, PRAHOVA, Sat Şipotu Com. Lipăneşti, Sat Şipotu Com. Lipăneşti, judetul PRAHOVA.
Cand a fost infiintata EMV-VALES COMPANY SRL?
EMV-VALES COMPANY SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a EMV-VALES COMPANY SRL in 2024?
In 2024, EMV-VALES COMPANY SRL a raportat o cifra de afaceri de 1.676.461 RON.
Cati angajati are EMV-VALES COMPANY SRL?
EMV-VALES COMPANY SRL a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.
Ce activitate are EMV-VALES COMPANY SRL?
EMV-VALES COMPANY SRL are codul CAEN principal 3312 (Repararea și întreținerea mașinilor).
Ce profit a inregistrat EMV-VALES COMPANY SRL in 2024?
EMV-VALES COMPANY SRL a inregistrat un profit net de 436.906 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 3 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.