Activ

SIOLANSAB S.R.L.

CUI: 37601832
CIF: 37601832
Reg. Com.: J32/579/2021
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 mai 2017 · 9 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 04:48

Despre SIOLANSAB S.R.L.

SIOLANSAB S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sibiu, judetul SIBIU, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, SIOLANSAB S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 67.772 RON, in scadere fata de anul precedent (-45.5%). Profitul net inregistrat a fost de 12.277 RON. Datoriile raportate (621.097 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
67.772 RON
Venituri totale
67.772 RON
Cheltuieli totale
53.164 RON
Profit brut
14.608 RON
Profit net
12.277 RON
Marja profit net
18,12%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
358.927 RON
Stocuri
49.071 RON
Creanțe
326.565 RON
Casa & conturi bănci
-16.709 RON
Capital propriu
-262.170 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Bârsei nr. 8, 550073
Telefon0747788071

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Bârsei nr. 8, 550073
Cod poștal: 550073
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Bârsei nr. 8, 550073
Cod postal
550073
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Transfer sediu fiscal (sosire) din 19.03.2021
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
67.772 RON
Rezultat net
12.277 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 67.772 RON 124.301 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 67.772 RON 124.301 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 53.164 RON 377.573 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 14.608 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 12.277 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 253.272 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 253.353 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON -46.825 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 358.927 RON 373.117 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 358.927 RON 326.292 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 49.071 RON 12.000 RON
CreanțeSume de încasat 326.565 RON 326.565 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești -16.709 RON 34.552 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 621.097 RON 658.404 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -262.170 RON -332.112 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active358.927RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

173,0 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale358.927 RON
Datorii totale621.097 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
3,4 %Profit net / active totale
ROE
-4,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,58 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-73,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 67.772 -45,5% față de anul precedent 67.772 53.164 14.608 12.277 0 0
2023 124.301 -53,4% față de anul precedent 124.301 377.573 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 253.272 253.353
2022 266.640 324.548 310.488 14.060 10.016 0 0
2021 0 -100,0% față de anul precedent 169.474 240.722 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 71.248 71.578
2020 46.219 +4.019,3% față de anul precedent 48.469 45.576 2.893 1.506 0 0
2019 1.122 -99,3% față de anul precedent 54.992 94.048 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 39.056 39.069
2018 154.368 179.310 157.180 22.130 20.586 0 0
2017 0 0 237 0 0 237 237

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 358.927 358.927 49.071 326.565 -16.709
2023 -46.825 373.117 326.292 12.000 326.565 34.552
2022 -54.955 235.766 180.811 12.000 170.699 53.067
2021 14.678 112.004 126.682 0 107.204 4.800
2020 76.599 78.052 154.651 0 73.397 4.655
2019 116.685 21.925 138.610 0 19.639 2.286
2018 157.485 40.200 197.685 0 18.486 21.714
2017 0 76.384 76.384 63.379 12.042 963

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 621.097 -5,7% față de anul precedent -262.170 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2023 658.404 +153,7% față de anul precedent -332.112 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 259.570 +20,5% față de anul precedent -78.759 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 215.456 +51,2% față de anul precedent -88.774 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 142.491 +589,8% față de anul precedent -17.014 Neraportat 1 -66,7% față de anul precedent
2019 20.656 +78,9% față de anul precedent -18.520 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2018 11.547 -84,9% față de anul precedent 20.549 Neraportat 3 +200,0% față de anul precedent
2017 76.421 -37 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

50din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 67.772 RON. Profit: 12.277 RON

Cifra de afaceri: 67.772 RON. Profit: 12.277 RON

Cifra de afaceri
67.772 RON -45.48% față de anul precedent
Profit net
12.277 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
621.097 RON -5.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 124.301 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 124.301 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
124.301 RON -53.38% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
253.353 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
658.404 RON +153.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 266.640 RON. Profit: 10.016 RON

Cifra de afaceri: 266.640 RON. Profit: 10.016 RON

Cifra de afaceri
266.640 RON
Profit net
10.016 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
259.570 RON +20.47% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
71.578 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
215.456 RON +51.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 46.219 RON. Profit: 1.506 RON

Cifra de afaceri: 46.219 RON. Profit: 1.506 RON

Cifra de afaceri
46.219 RON +4019.34% față de anul precedent
Profit net
1.506 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -66.67% față de anul precedent
Datorii
142.491 RON +589.83% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.122 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.122 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.122 RON -99.27% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
39.069 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
20.656 RON +78.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 154.368 RON. Profit: 20.586 RON

Cifra de afaceri: 154.368 RON. Profit: 20.586 RON

Cifra de afaceri
154.368 RON
Profit net
20.586 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +200% față de anul precedent
Datorii
11.547 RON -84.89% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
237 RON
Angajati
1
Datorii
76.421 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataSIOLANSAB S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Sibiu (SIBIU)

SIOLANSAB S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Sibiu (SIBIU)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Sibiu

R&C HOME SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49834718CAEN: 4120
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2024-03-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.455 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DNN DESIGN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 50892674CAEN: 4120
Activ
SIBIU, Sat Răşinari Com. Răşinari2024-11-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.000 RON
Profit
59.186 RON
Angajati
1
DITO WORKING GROUP S.R.L.
CUI: 41975711CAEN: 4120
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2019-12-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Sibiu

I V M CONSTRUCT SRL
CUI: 37571286CAEN: 4120
Activ
SIBIU, Sat Sălişte Orş. Sălişte2017-05-15
fara e-Factura

Alte firme din Sibiu

AMIS ADRIS SRL
CUI: 37597472CAEN: 5520
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
303.215 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DOADS SRL
CUI: 37608598CAEN: 7311
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.350.250 RON
Profit
212.757 RON
Angajati
2
BANAT REISEN AKTIV S.R.L.
CUI: 37572320CAEN: 7990
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
28.862 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CASA ALMA VIA SRL
CUI: 37625815CAEN: 5610
Activ
SIBIU, Sat Alma Vii Com. Moşna2017-05-23
fara e-Factura
E.G.S. TOTAL BAU SRL
CUI: 37439014CAEN: 4100
Activ
SIBIU, Sat Tilişca Com. Tilişca2017-04-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.801.216 RON
Profit
165.237 RON
Angajati
13
LA BUJORI SRL
CUI: 37775120CAEN: 5520
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2017-06-16
fara e-Factura
DARNIC STIL SRL
CUI: 35925433CAEN: 5611
Activ
SIBIU, Orş. Cisnădie2016-04-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
341.682 RON
Profit
28.917 RON
Angajati
3
EDA TRANS EXPEDIA S.R.L.
CUI: 39225130CAEN: 4941
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2018-04-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.396.243 RON
Profit
1.305.484 RON
Angajati
10
ROTIŢA SERV S.R.L.
CUI: 50197848CAEN: 4520
Activ
SIBIU, Orş. Tălmaciu2024-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
94.855 RON
Profit
27.907 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul SIOLANSAB S.R.L.?

CUI-ul SIOLANSAB S.R.L. este 37601832.

Unde este sediul SIOLANSAB S.R.L.?

SIOLANSAB S.R.L. are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Sibiu, Str. Bârsei nr. 8, 550073, Mun. Sibiu, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata SIOLANSAB S.R.L.?

SIOLANSAB S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a SIOLANSAB S.R.L. in 2024?

In 2024, SIOLANSAB S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 67.772 RON.

Ce activitate are SIOLANSAB S.R.L.?

SIOLANSAB S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat SIOLANSAB S.R.L. in 2024?

SIOLANSAB S.R.L. a inregistrat un profit net de 12.277 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.