Activ Plătitor TVAe‑Factură

DRY WALL LINING S.R.L.

CUI: 37604421
CIF: RO37604421
Reg. Com.: J06/505/2017
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 18 mai 2017 · 9 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 12:00

Despre DRY WALL LINING S.R.L.

DRY WALL LINING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Sângeorz-Băi, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, DRY WALL LINING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 141.958 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-54.1%). Profitul net inregistrat a fost de 5.656 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 3. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut de la 99.221 RON in 2017 la 141.958 RON in 2024. Datoriile raportate (159.362 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din septembrie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
141.958 RON
Venituri totale
231.059 RON
Cheltuieli totale
222.902 RON
Profit brut
8.157 RON
Profit net
5.656 RON
Marja profit net
3,98%
Active imobilizate
446.248 RON
Active circulante
378.145 RON
Stocuri
89.100 RON
Creanțe
284.503 RON
Casa & conturi bănci
4.542 RON
Capital propriu
665.031 RON

Contact

AdresaRomania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Sângeorz-Băi, Str. Republicii nr. 99, 425300
Telefon0746074642

Adresă sediu social

Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Sângeorz-Băi, Str. Republicii nr. 99, 425300
Cod poștal: 425300
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Sângeorz-Băi, Str. Republicii nr. 99, 425300
Cod postal
425300
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 18.05.2017
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Sîngeorz-Băi
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 septembrie 2024)
TVA la incasare
1 octombrie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
141.958 RON
Rezultat net
5.656 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 141.958 RON 309.438 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 231.059 RON 289.438 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 222.902 RON 260.994 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 8.157 RON 28.444 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 5.656 RON 25.350 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 446.248 RON 445.487 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 378.145 RON 352.065 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 824.393 RON 797.552 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 89.100 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 284.503 RON 343.107 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 4.542 RON 8.958 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 159.362 RON 138.177 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 665.031 RON 659.375 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 3 persoane 3 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active824.393RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

19,3 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale824.393 RON
Datorii totale159.362 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,7 %Profit net / active totale
ROE
0,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
2,37 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
80,7 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 141.958 -54,1% față de anul precedent 231.059 222.902 8.157 -71,3% față de anul precedent 5.656 -77,7% față de anul precedent 0 0
2023 309.438 -64,9% față de anul precedent 289.438 260.994 28.444 -9,7% față de anul precedent 25.350 +11,7% față de anul precedent 0 0
2022 880.985 -0,4% față de anul precedent 900.985 869.470 31.515 -87,5% față de anul precedent 22.705 -90,7% față de anul precedent 0 0
2021 884.718 +88,4% față de anul precedent 884.718 633.144 251.574 +3.438,3% față de anul precedent 242.723 +9.001,0% față de anul precedent 0 0
2020 469.703 -44,5% față de anul precedent 614.720 607.610 7.110 -97,4% față de anul precedent 2.667 -99,0% față de anul precedent 0 0
2019 845.639 +82,6% față de anul precedent 858.564 586.427 272.137 -13,7% față de anul precedent 263.679 -15,1% față de anul precedent 0 0
2018 463.195 +366,8% față de anul precedent 492.038 176.761 315.277 +415,4% față de anul precedent 310.645 +415,9% față de anul precedent 0 0
2017 99.221 99.221 38.045 61.176 60.210 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 446.248 378.145 824.393 89.100 284.503 4.542
2023 445.487 352.065 797.552 0 343.107 8.958
2022 489.157 320.731 809.888 44.997 246.086 29.648
2021 535.038 318.670 853.708 0 286.585 32.085
2020 379.784 53.495 433.279 0 33.100 20.395
2019 226.187 521.639 747.826 0 294.964 226.675
2018 20.732 375.811 396.543 0 204.512 171.299
2017 0 69.918 69.918 0 3.000 66.918

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 159.362 +15,3% față de anul precedent 665.031 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2023 138.177 -21,4% față de anul precedent 659.375 Neraportat 3 0,0% față de anul precedent
2022 175.863 -27,5% față de anul precedent 634.025 Neraportat 3 -25,0% față de anul precedent
2021 242.388 +274,7% față de anul precedent 611.320 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2020 64.682 -42,8% față de anul precedent 368.597 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2019 113.092 +343,7% față de anul precedent 634.734 Neraportat 4 0,0% față de anul precedent
2018 25.488 +168,1% față de anul precedent 371.055 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2017 9.508 60.410 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

30din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

11 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
11 repere · toți anii

2024 3 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 141.958 RON. Profit: 5.656 RON

Cifra de afaceri: 141.958 RON. Profit: 5.656 RON

Cifra de afaceri
141.958 RON -54.12% față de anul precedent
Profit net
5.656 RON -77.69% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
159.362 RON +15.33% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 309.438 RON. Profit: 25.350 RON

Cifra de afaceri: 309.438 RON. Profit: 25.350 RON

Cifra de afaceri
309.438 RON -64.88% față de anul precedent
Profit net
25.350 RON +11.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 0% față de anul precedent
Datorii
138.177 RON -21.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 880.985 RON. Profit: 22.705 RON

Cifra de afaceri: 880.985 RON. Profit: 22.705 RON

Cifra de afaceri
880.985 RON -0.42% față de anul precedent
Profit net
22.705 RON -90.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -25% față de anul precedent
Datorii
175.863 RON -27.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 884.718 RON. Profit: 242.723 RON

Cifra de afaceri: 884.718 RON. Profit: 242.723 RON

Cifra de afaceri
884.718 RON +88.36% față de anul precedent
Profit net
242.723 RON +9000.97% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
242.388 RON +274.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 469.703 RON. Profit: 2.667 RON

Cifra de afaceri: 469.703 RON. Profit: 2.667 RON

Cifra de afaceri
469.703 RON -44.46% față de anul precedent
Profit net
2.667 RON -98.99% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
64.682 RON -42.81% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 845.639 RON. Profit: 263.679 RON

Cifra de afaceri: 845.639 RON. Profit: 263.679 RON

Cifra de afaceri
845.639 RON +82.57% față de anul precedent
Profit net
263.679 RON -15.12% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 0% față de anul precedent
Datorii
113.092 RON +343.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 463.195 RON. Profit: 310.645 RON

Cifra de afaceri: 463.195 RON. Profit: 310.645 RON

Cifra de afaceri
463.195 RON +366.83% față de anul precedent
Profit net
310.645 RON +415.94% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
25.488 RON +168.07% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 99.221 RON. Profit: 60.210 RON

Cifra de afaceri: 99.221 RON. Profit: 60.210 RON

Cifra de afaceri
99.221 RON
Profit net
60.210 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
9.508 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataDRY WALL LINING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Orş. Sângeorz-Băi (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

DRY WALL LINING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Orş. Sângeorz-Băi (BISTRIŢA-NĂSĂUD)

11 din 11 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Bistriţa-Năsăud

NOD-OVICOM SRL
CUI: 16061713CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Poienile Zagrei Com. Zagra2004-01-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
142.228 RON
Profit
178.025 RON
Angajati
2
INOVATIV HOUSE SRL
CUI: 37828275CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Dumitra Com. Dumitra2017-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.565 RON
Profit
85.705 RON
Angajati
0
VIOREL & DIMU CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 41357982CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Maieru Com. Maieru2019-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
143.045 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
SNGMARK TRANS S.R.L.
CUI: 50544203CAEN: 4941
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Parva Com. Parva2024-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
139.649 RON
Profit
33.897 RON
Angajati
1
REBDEN CONSTRUCTII S.R.L.-D.
CUI: 49710078CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2024-03-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
146.623 RON
Profit
64.302 RON
Angajati
1
HOREA IMOBIL S.R.L.
CUI: 45436159CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Unirea Mun. Bistriţa2022-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
133.550 RON
Profit
0 RON
Angajati
2

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Bistriţa-Năsăud

CREATIVI BBTIMO CONSTRUCT SRL
CUI: 37624798CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2017-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
19.300 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CONSTRUCTEDIDEI S.R.L.
CUI: 37533860CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Romuli Com. Romuli2017-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
101.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VIM ENTREPRISE SRL
CUI: 37644310CAEN: 4120
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Sângeorz-Băi2017-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
136.650 RON
Profit
12.654 RON
Angajati
5

Alte firme din Bistriţa-Năsăud

UNIVERS LA MARIUS SRL
CUI: 37604405CAEN: 4711
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Viişoara Mun. Bistriţa2017-05-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.176.302 RON
Profit
210.348 RON
Angajati
0
MANDRATEV S.R.L.
CUI: 37604456CAEN: 5320
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Rodna Com. Rodna2017-05-18
fara e-Factura
FAST INSULATIONS SRL
CUI: 37584073CAEN: 4329
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Sângeorz-Băi2017-05-16
fara e-Factura
CONTEXPERT BISTRITA SRL
CUI: 37611925CAEN: 6920
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2017-05-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
253.850 RON
Profit
135.239 RON
Angajati
1
ROBERT STEFAN SRL
CUI: 37357291CAEN: 9621
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Ragla Com. Dumitriţa2017-04-07
fara e-Factura
NONO ARTMEDIA S.R.L.
CUI: 37761370CAEN: 5911
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Mun. Bistriţa2017-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
622.974 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EUROTAXI BISTRITA SRL
CUI: 34998747CAEN: 4933
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Loc. Viişoara Mun. Bistriţa2015-09-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
135.426 RON
Profit
20.567 RON
Angajati
1
VIODORSEB S.R.L.-D.
CUI: 39737793CAEN: 8559
Activ
BISTRIŢA-NĂSĂUD, Sat Maieru Com. Maieru2018-08-09
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul DRY WALL LINING S.R.L.?

CUI-ul DRY WALL LINING S.R.L. este 37604421.

Unde este sediul DRY WALL LINING S.R.L.?

DRY WALL LINING S.R.L. are sediul in Romania, BISTRIŢA-NĂSĂUD, Orş. Sângeorz-Băi, Str. Republicii nr. 99, 425300, Orş. Sângeorz-Băi, judetul BISTRIŢA-NĂSĂUD.

Cand a fost infiintata DRY WALL LINING S.R.L.?

DRY WALL LINING S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a DRY WALL LINING S.R.L. in 2024?

In 2024, DRY WALL LINING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 141.958 RON.

Cati angajati are DRY WALL LINING S.R.L.?

DRY WALL LINING S.R.L. a raportat un numar mediu de 3 salariati in 2024.

Ce activitate are DRY WALL LINING S.R.L.?

DRY WALL LINING S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat DRY WALL LINING S.R.L. in 2024?

DRY WALL LINING S.R.L. a inregistrat un profit net de 5.656 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.