Activ

ELON CONTRACTING S.R.L.

CUI: 37614948
CIF: 37614948
Reg. Com.: J12/2760/2017
CAEN: 4120
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 mai 2017 · 9 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 11:48

Despre ELON CONTRACTING S.R.L.

ELON CONTRACTING S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Dej, judetul CLUJ, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activeaza in sectorul constructii (cod CAEN 4120). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ELON CONTRACTING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 298.224 RON, relativ stabila fata de anul precedent (+0.5%). Profitul net inregistrat a fost de 62.310 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 4, in crestere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut de la 245.086 RON in 2019 la 298.224 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
298.224 RON
Venituri totale
298.609 RON
Cheltuieli totale
229.221 RON
Profit brut
69.388 RON
Profit net
62.310 RON
Marja profit net
20,89%
Active imobilizate
10.000 RON
Active circulante
230.550 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
173.167 RON
Casa & conturi bănci
57.383 RON
Capital propriu
37.021 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Mun. Dej, Str. Crângului nr. 13, 405200
Telefon0755078089

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Mun. Dej, Str. Crângului nr. 13, 405200
Cod poștal: 405200
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Mun. Dej, Str. Crângului nr. 13, 405200
Cod postal
405200
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.05.2017
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Dej
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
298.224 RON
Rezultat net
62.310 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 298.224 RON 296.765 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 298.609 RON 296.782 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 229.221 RON 291.394 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 69.388 RON 5.388 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 62.310 RON 2.420 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 10.000 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 230.550 RON 189.633 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 240.550 RON 189.633 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 173.167 RON 172.531 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 57.383 RON 17.102 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 203.529 RON 214.922 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 37.021 RON -25.289 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 4 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active240.550RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

84,6 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale240.550 RON
Datorii totale203.529 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
25,9 %Profit net / active totale
ROE
168,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
1,13 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
15,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 298.224 +0,5% față de anul precedent 298.609 229.221 69.388 +1.187,8% față de anul precedent 62.310 +2.474,8% față de anul precedent 0 0
2023 296.765 +2,5% față de anul precedent 296.782 291.394 5.388 -92,5% față de anul precedent 2.420 -96,5% față de anul precedent 0 0
2022 289.520 -3,1% față de anul precedent 290.313 218.740 71.573 68.735 0 0
2021 298.865 +40,6% față de anul precedent 298.887 318.227 0 0 19.340 21.935
2020 212.623 -13,3% față de anul precedent 212.629 275.852 0 0 63.223 64.925
2019 245.086 245.086 252.600 0 0 7.514 9.784

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 10.000 230.550 240.550 0 173.167 57.383
2023 0 189.633 189.633 0 172.531 17.102
2022 0 57.950 57.950 0 20.961 36.989
2021 0 161.497 161.497 0 160.593 904
2020 0 114.878 114.878 0 114.548 330
2019 0 47.805 47.805 0 11.944 35.861

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 203.529 -5,3% față de anul precedent 37.021 Neraportat 4 +100,0% față de anul precedent
2023 214.922 +150,9% față de anul precedent -25.289 Neraportat 2 -33,3% față de anul precedent
2022 85.659 -66,8% față de anul precedent -27.709 Neraportat 3 -62,5% față de anul precedent
2021 257.941 +36,2% față de anul precedent -96.444 Neraportat 8 +60,0% față de anul precedent
2020 189.387 +230,0% față de anul precedent -74.509 Neraportat 5 -16,7% față de anul precedent
2019 57.389 -9.584 Neraportat 6

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

27din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare17 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor5 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate5 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 298.224 RON. Profit: 62.310 RON

Cifra de afaceri: 298.224 RON. Profit: 62.310 RON

Cifra de afaceri
298.224 RON +0.49% față de anul precedent
Profit net
62.310 RON +2474.79% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
4 +100% față de anul precedent
Datorii
203.529 RON -5.3% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 296.765 RON. Profit: 2.420 RON

Cifra de afaceri: 296.765 RON. Profit: 2.420 RON

Cifra de afaceri
296.765 RON +2.5% față de anul precedent
Profit net
2.420 RON -96.48% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -33.33% față de anul precedent
Datorii
214.922 RON +150.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 289.520 RON. Profit: 68.735 RON

Cifra de afaceri: 289.520 RON. Profit: 68.735 RON

Cifra de afaceri
289.520 RON -3.13% față de anul precedent
Profit net
68.735 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 -62.5% față de anul precedent
Datorii
85.659 RON -66.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 298.865 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 298.865 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
298.865 RON +40.56% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
21.935 RON
Angajati
8 +60% față de anul precedent
Datorii
257.941 RON +36.2% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 212.623 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 212.623 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
212.623 RON -13.25% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
64.925 RON
Angajati
5 -16.67% față de anul precedent
Datorii
189.387 RON +230.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 245.086 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 245.086 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
245.086 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
9.784 RON
Angajati
6
Datorii
57.389 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2017 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataELON CONTRACTING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Dej (CLUJ)

ELON CONTRACTING S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4120 in Mun. Dej (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4120, Cluj

BUDUŞAN HOUSE CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 45821510CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Sat Cămăraşu Com. Cămăraşu2022-03-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.912 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
ESFERRA CONCEPT S.R.L.
CUI: 47032432CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2022-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
297.717 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALEXTIM CONFORT SRL
CUI: 34899417CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Sat Feleacu Com. Feleacu2015-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
307.729 RON
Profit
11.796 RON
Angajati
2
JVC TRADING S.R.L.
CUI: 47284677CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Dej2022-12-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
296.000 RON
Profit
84.018 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4120, Cluj

MP DECOR MIX SRL
CUI: 37614824CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
20.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SIMA CONSTRUCTOR SRL
CUI: 37631035CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Sat Boian Com. Ceanu Mare2017-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
37.100 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
NEO ARTIZAN CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 37631590CAEN: 4120
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
63.000 RON
Profit
1.767 RON
Angajati
4

Alte firme din Cluj

ANDRIFOR TAXI SRL
CUI: 37614930CAEN: 4933
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
30.865 RON
Profit
4.722 RON
Angajati
0
TEMATIC CLIMA S.R.L.
CUI: 37614956CAEN: 8299
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.300 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SMILE VISAGE DENTAL SRL
CUI: 37614808CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.312 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BDS SURVEY SRL
CUI: 37615080CAEN: 7112
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2017-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
FECEDIL INVEST S.R.L.
CUI: 37583175CAEN: 4100
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
331.858 RON
Profit
38.555 RON
Angajati
6
DENTIS SMILE NEW CLINIQ SRL
CUI: 37638785CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.012.823 RON
Profit
179.955 RON
Angajati
3
JUCS PROVIDE S.R.L.
CUI: 37248146CAEN: 9329
Activ
CLUJ, Mun. Câmpia Turzii2017-03-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
159.500 RON
Profit
105.257 RON
Angajati
1
DENTAL RESTORATION HOUSE SRL
CUI: 37913117CAEN: 8623
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-07-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
115.556 RON
Profit
14.354 RON
Angajati
1
ANISSIA & MEDEEA SRL
CUI: 30753663CAEN: 8559
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2012-10-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.860 RON
Profit
15.771 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ELON CONTRACTING S.R.L.?

CUI-ul ELON CONTRACTING S.R.L. este 37614948.

Unde este sediul ELON CONTRACTING S.R.L.?

ELON CONTRACTING S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Mun. Dej, Str. Crângului nr. 13, 405200, Mun. Dej, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata ELON CONTRACTING S.R.L.?

ELON CONTRACTING S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ELON CONTRACTING S.R.L. in 2024?

In 2024, ELON CONTRACTING S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 298.224 RON.

Cati angajati are ELON CONTRACTING S.R.L.?

ELON CONTRACTING S.R.L. a raportat un numar mediu de 4 salariati in 2024.

Ce activitate are ELON CONTRACTING S.R.L.?

ELON CONTRACTING S.R.L. are codul CAEN principal 4120.

Ce profit a inregistrat ELON CONTRACTING S.R.L. in 2024?

ELON CONTRACTING S.R.L. a inregistrat un profit net de 62.310 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.