Activ Plătitor TVA

MO-TI-CA CONS S.R.L.

CUI: 37622479
CIF: RO37622479
Reg. Com.: J2017000256142
CAEN: 7020
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 mai 2017 · 9 ani
Distribuie:

Activități de consultanță în afaceri și management

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 01:03

Despre MO-TI-CA CONS S.R.L.

MO-TI-CA CONS S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Sfântu Gheorghe, judetul COVASNA, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de consultanță în afaceri și management" (cod CAEN 7020), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MO-TI-CA CONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 92.266 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-54.6%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a scazut semnificativ de la 210.937 RON in 2017 la 92.266 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
92.266 RON
Venituri totale
92.439 RON
Cheltuieli totale
425.257 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
141 RON
Active circulante
922.457 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
770.365 RON
Casa & conturi bănci
152.092 RON
Capital propriu
886.771 RON

Contact

AdresaRomania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Str. Arcuşului nr. 17, 520037
Detalii adresaparter

Adresă sediu social

Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Str. Arcuşului nr. 17, 520037
Cod poștal: 520037
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Str. Arcuşului nr. 17, 520037
Detalii
parter
Cod postal
520037
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.05.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 februarie 2023

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
92.266 RON
Rezultat net
-332.818 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 92.266 RON 203.197 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 92.439 RON 203.221 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 425.257 RON 50.193 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 153.028 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 133.266 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 332.818 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 332.818 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 141 RON 708 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 922.457 RON 2.211.197 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 922.598 RON 2.211.905 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 770.365 RON 2.018.431 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 152.092 RON 192.766 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 35.827 RON 51.337 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 886.771 RON 2.160.568 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active922.598RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

3,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale922.598 RON
Datorii totale35.827 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
25,75 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
96,1 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 92.266 -54,6% față de anul precedent 92.439 425.257 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 332.818 332.818
2023 203.197 -93,4% față de anul precedent 203.221 50.193 153.028 -95,0% față de anul precedent 133.266 -95,6% față de anul precedent 0 0
2022 3.074.789 +1.729,4% față de anul precedent 3.074.791 45.539 3.029.252 +2.086,2% față de anul precedent 2.999.119 +2.090,5% față de anul precedent 0 0
2021 168.078 -26,4% față de anul precedent 168.078 29.517 138.561 -39,2% față de anul precedent 136.914 -38,4% față de anul precedent 0 0
2020 228.396 +147,8% față de anul precedent 228.396 420 227.976 +151,8% față de anul precedent 222.262 +153,2% față de anul precedent 0 0
2019 92.163 -65,1% față de anul precedent 92.203 1.670 90.533 -65,6% față de anul precedent 87.767 -65,7% față de anul precedent 0 0
2018 263.987 +25,2% față de anul precedent 264.005 560 263.445 +25,1% față de anul precedent 255.524 +25,1% față de anul precedent 0 0
2017 210.937 210.937 415 210.522 204.194 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 141 922.457 922.598 0 770.365 152.092
2023 708 2.211.197 2.211.905 0 2.018.431 192.766
2022 1.275 3.265.221 3.266.496 0 3.053.070 212.151
2021 0 192.099 192.099 0 146.199 45.900
2020 0 515.188 515.188 0 90.095 425.093
2019 0 377.047 377.047 0 12.338 364.709
2018 0 460.943 460.943 0 22.639 438.304
2017 122 211.100 211.222 0 0 211.100

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 35.827 -30,2% față de anul precedent 886.771 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 51.337 -80,8% față de anul precedent 2.160.568 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 267.137 +5.448,0% față de anul precedent 2.999.359 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 4.815 -0,1% față de anul precedent 187.284 Neraportat 1
2020 4.820 +4.768,7% față de anul precedent 510.368 Neraportat 0
2019 99 -90,3% față de anul precedent 376.948 Neraportat 0
2018 1.025 -85,0% față de anul precedent 459.918 Neraportat 0
2017 6.828 204.394 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

45din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 92.266 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 92.266 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
92.266 RON -54.59% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
332.818 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
35.827 RON -30.21% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 203.197 RON. Profit: 133.266 RON

Cifra de afaceri: 203.197 RON. Profit: 133.266 RON

Cifra de afaceri
203.197 RON -93.39% față de anul precedent
Profit net
133.266 RON -95.56% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
51.337 RON -80.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 3.074.789 RON. Profit: 2.999.119 RON

Cifra de afaceri: 3.074.789 RON. Profit: 2.999.119 RON

Cifra de afaceri
3.074.789 RON +1729.38% față de anul precedent
Profit net
2.999.119 RON +2090.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
267.137 RON +5448.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 168.078 RON. Profit: 136.914 RON

Cifra de afaceri: 168.078 RON. Profit: 136.914 RON

Cifra de afaceri
168.078 RON -26.41% față de anul precedent
Profit net
136.914 RON -38.4% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
4.815 RON -0.1% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 228.396 RON. Profit: 222.262 RON

Cifra de afaceri: 228.396 RON. Profit: 222.262 RON

Cifra de afaceri
228.396 RON +147.82% față de anul precedent
Profit net
222.262 RON +153.24% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
4.820 RON +4768.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 92.163 RON. Profit: 87.767 RON

Cifra de afaceri: 92.163 RON. Profit: 87.767 RON

Cifra de afaceri
92.163 RON -65.09% față de anul precedent
Profit net
87.767 RON -65.65% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
99 RON -90.34% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 263.987 RON. Profit: 255.524 RON

Cifra de afaceri: 263.987 RON. Profit: 255.524 RON

Cifra de afaceri
263.987 RON +25.15% față de anul precedent
Profit net
255.524 RON +25.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.025 RON -84.99% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 210.937 RON. Profit: 204.194 RON

Cifra de afaceri: 210.937 RON. Profit: 204.194 RON

Cifra de afaceri
210.937 RON
Profit net
204.194 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
6.828 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMO-TI-CA CONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Mun. Sfântu Gheorghe (COVASNA)

MO-TI-CA CONS S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7020 in Mun. Sfântu Gheorghe (COVASNA)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7020, Covasna

ATK LEAD S.R.L.
CUI: 34217730CAEN: 7020
Activ
COVASNA, Sat Sântionlunca Com. Ozun2015-03-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
102.261 RON
Profit
61.200 RON
Angajati
1
HR HADNAGY S.R.L.
CUI: 40697641CAEN: 7020
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2019-02-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.850 RON
Profit
43.257 RON
Angajati
1
GEVI SOLUTIONS S.R.L.
CUI: 49937535CAEN: 7020
Activ
COVASNA, Com. Ghelinţa2024-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
80.817 RON
Profit
6.611 RON
Angajati
1
IBENTO CONSULTING S.R.L.
CUI: 48163541CAEN: 7020
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2023-05-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
12.600 RON
Profit
1.110 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7020, Covasna

EVMAT S.R.L.
CUI: 37110657CAEN: 7020
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
49.300 RON
Profit
10.527 RON
Angajati
0
BRANDKUNST S.R.L.
CUI: 37905424CAEN: 7020
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-07-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
193.480 RON
Profit
41.322 RON
Angajati
0
DATASTEP S.R.L.
CUI: 36586335CAEN: 7020
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2016-09-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
400.779 RON
Profit
100.344 RON
Angajati
0
AMKRIA CONS S.R.L.
CUI: 38044683CAEN: 7020
Activ
COVASNA, Sat Angheluş Com. Ghidfalău2017-07-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.035.439 RON
Profit
74.280 RON
Angajati
2

Alte firme din Covasna

ANGEL STYLE EVENTS S.R.L.
CUI: 37622460CAEN: 5611
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-05-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
456.448 RON
Profit
79.409 RON
Angajati
3
PORCELLA S.R.L.
CUI: 37627468CAEN: 0142
Activ
COVASNA, Sat Zăbala Com. Zăbala2017-05-23
fara e-Factura
SZÉKELY TULIPÁN S.R.L.
CUI: 37565438CAEN: 4711
Activ
COVASNA, Sat Ghelinţa Com. Ghelinţa2017-05-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
525.929 RON
Profit
66.752 RON
Angajati
1
RAMCO INVEST S.R.L.
CUI: 37207308CAEN: 5630
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-03-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.492.494 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
DELM ENG S.R.L.
CUI: 38103046CAEN: 3320
Activ
COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe2017-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.433.862 RON
Profit
6.200.960 RON
Angajati
3
KIDANA SRL
CUI: 28030508CAEN: 5630
Activ
COVASNA, Mun. Târgu Secuiesc2011-02-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
727.820 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
TOZLOVANU DENTALUX S.R.L.
CUI: 42609859CAEN: 8623
Activ
COVASNA, Orş. Covasna2020-06-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
288.370 RON
Profit
76.136 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MO-TI-CA CONS S.R.L.?

CUI-ul MO-TI-CA CONS S.R.L. este 37622479.

Unde este sediul MO-TI-CA CONS S.R.L.?

MO-TI-CA CONS S.R.L. are sediul in Romania, COVASNA, Mun. Sfântu Gheorghe, Str. Arcuşului nr. 17, 520037, Mun. Sfântu Gheorghe, judetul COVASNA.

Cand a fost infiintata MO-TI-CA CONS S.R.L.?

MO-TI-CA CONS S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MO-TI-CA CONS S.R.L. in 2024?

In 2024, MO-TI-CA CONS S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 92.266 RON.

Cati angajati are MO-TI-CA CONS S.R.L.?

MO-TI-CA CONS S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are MO-TI-CA CONS S.R.L.?

MO-TI-CA CONS S.R.L. are codul CAEN principal 7020 (Activități de consultanță în afaceri și management).

Ce profit a inregistrat MO-TI-CA CONS S.R.L. in 2024?

MO-TI-CA CONS S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 332.818 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.