Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Surse și actualizareActualizat: 14 octombrie 2026 la 19:39
Despre LUCADIA SARO TRADING SRL
LUCADIA SARO TRADING SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Tulcea, judetul TULCEA, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte" (cod CAEN 1421), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, LUCADIA SARO TRADING SRL a raportat o cifra de afaceri de 284.515 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+77.3%). Profitul net inregistrat a fost de 4.271 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 6.495 RON in 2017 la 284.515 RON in 2024.
Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 284.515 RON
- Venituri totale
- 295.676 RON
- Cheltuieli totale
- 288.456 RON
- Profit brut
- 7.220 RON
- Profit net
- 4.271 RON
- Marja profit net
- 1,50%
- Active imobilizate
- 23.691 RON
- Active circulante
- 74.134 RON
- Stocuri
- 23.906 RON
- Creanțe
- 4.198 RON
- Casa & conturi bănci
- 46.030 RON
- Capital propriu
- 16.302 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, TULCEA, Mun. Tulcea, Str. Podgoriilor nr. 31, 820173
- Detalii
- camera nr. 1
- Cod postal
- 820173
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Înregistrat din 24.05.2017
- Organ fiscal competent
- Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Tulcea
- Platitor TVA
- Nu
Informatii fiscale
- RO e-Factura
- Da (din 1 martie 2024)
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 284.515 RON
- Rezultat net
- 4.271 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 284.515 RON | 160.494 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 295.676 RON | 189.445 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 288.456 RON | 196.024 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 7.220 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 4.271 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 6.579 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 8.185 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 23.691 RON | 47.741 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 74.134 RON | 57.365 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 97.825 RON | 105.106 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 23.906 RON | 24.405 RON |
| CreanțeSume de încasat | 4.198 RON | 7.952 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 46.030 RON | 25.008 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 81.523 RON | 89.963 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | 16.302 RON | 15.143 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 1 persoane | 3 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 4,4 %Profit net / active totale
- ROE
- 26,2 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,91 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- 16,7 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 284.515 +77,3% față de anul precedent | 295.676 | 288.456 | 7.220 | 4.271 | 0 | 0 |
| 2023 | 160.494 +97,8% față de anul precedent | 189.445 | 196.024 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 6.579 | 8.185 |
| 2022 | 81.125 +52,7% față de anul precedent | 106.710 | 92.572 | 14.138 | 13.327 | 0 | 0 |
| 2021 | 53.128 +125,9% față de anul precedent | 53.206 | 58.112 | 0 | 0 | 4.906 | 5.732 |
| 2020 | 23.516 -56,1% față de anul precedent | 24.491 | 33.743 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 9.252 | 9.485 |
| 2019 | 53.604 +46,0% față de anul precedent | 53.992 | 46.700 | 7.292 -62,3% față de anul precedent | 6.756 -63,0% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2018 | 36.718 +465,3% față de anul precedent | 37.418 | 18.063 | 19.355 +9.481,7% față de anul precedent | 18.254 +260.671,4% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2017 | 6.495 | 6.495 | 6.293 | 202 | 7 | 0 | 0 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23.691 | 74.134 | 97.825 | 23.906 | 4.198 | 46.030 |
| 2023 | 47.741 | 57.365 | 105.106 | 24.405 | 7.952 | 25.008 |
| 2022 | 27.755 | 46.134 | 73.889 | 22.982 | 6.567 | 16.585 |
| 2021 | 35.769 | 16.478 | 52.247 | 1.792 | 885 | 13.801 |
| 2020 | 37.546 | 17.326 | 54.872 | 4.463 | 955 | 11.908 |
| 2019 | 44.813 | 25.095 | 69.908 | 3.264 | 180 | 21.651 |
| 2018 | 52.080 | 4.645 | 56.725 | 2.030 | 60 | 2.555 |
| 2017 | 176 | 4.062 | 4.238 | 2.151 | 0 | 1.911 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 81.523 -9,4% față de anul precedent | 16.302 | Neraportat | 1 -66,7% față de anul precedent |
| 2023 | 89.963 +77,9% față de anul precedent | 15.143 | Neraportat | 3 +50,0% față de anul precedent |
| 2022 | 50.561 +19,7% față de anul precedent | 23.328 | Neraportat | 2 +100,0% față de anul precedent |
| 2021 | 42.247 +7,9% față de anul precedent | 10.000 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2020 | 39.140 -12,4% față de anul precedent | 15.732 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2019 | 44.691 +16,8% față de anul precedent | 25.217 | Neraportat | 1 |
| 2018 | 38.264 +849,2% față de anul precedent | 18.461 | Neraportat | 0 |
| 2017 | 4.031 | 207 | Neraportat | 0 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
| Persoană | Rol | Țară | Localitate / județ |
|---|---|---|---|
| GSGIORGIANA SAFCA | administrator | Neraportată | Neraportată |
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
11 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.
2026 1 repere
data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 6130/2026cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date persoane împuternicite
cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date persoane împuternicite
Deschide înregistrarea completă2024 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 284.515 RON. Profit: 4.271 RON
Cifra de afaceri: 284.515 RON. Profit: 4.271 RON
- Cifra de afaceri
- 284.515 RON +77.27% față de anul precedent
- Profit net
- 4.271 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1 -66.67% față de anul precedent
- Datorii
- 81.523 RON -9.38% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2024Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.
2023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 160.494 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 160.494 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 160.494 RON +97.84% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 8.185 RON
- Angajati
- 3 +50% față de anul precedent
- Datorii
- 89.963 RON +77.93% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 81.125 RON. Profit: 13.327 RON
Cifra de afaceri: 81.125 RON. Profit: 13.327 RON
- Cifra de afaceri
- 81.125 RON +52.7% față de anul precedent
- Profit net
- 13.327 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 2 +100% față de anul precedent
- Datorii
- 50.561 RON +19.68% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 53.128 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 53.128 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 53.128 RON +125.92% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 5.732 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 42.247 RON +7.94% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 23.516 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 23.516 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 23.516 RON -56.13% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 9.485 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 39.140 RON -12.42% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 53.604 RON. Profit: 6.756 RON
Cifra de afaceri: 53.604 RON. Profit: 6.756 RON
- Cifra de afaceri
- 53.604 RON +45.99% față de anul precedent
- Profit net
- 6.756 RON -62.99% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 44.691 RON +16.8% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 36.718 RON. Profit: 18.254 RON
Cifra de afaceri: 36.718 RON. Profit: 18.254 RON
- Cifra de afaceri
- 36.718 RON +465.33% față de anul precedent
- Profit net
- 18.254 RON +260671.43% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 38.264 RON +849.24% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 6.495 RON. Profit: 7 RON
Cifra de afaceri: 6.495 RON. Profit: 7 RON
- Cifra de afaceri
- 6.495 RON
- Profit net
- 7 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 4.031 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataLUCADIA SARO TRADING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1421 in Mun. Tulcea (TULCEA)
LUCADIA SARO TRADING SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1421 in Mun. Tulcea (TULCEA)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
17.022026Mentiune · Buletin 6130/2026cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date persoane împuternicite
cod obiect de activitate; sedii secundare; modificare date persoane împuternicite; Depunere act constitutiv actualizat (art.204 din Legea nr. 31/1990) conform actului Act constitutiv actualizat din data: 10.02.2026, înregistrarea datelor din declaraţia pe propria răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionarea/desfăşurarea a activităţii
- Companie
- LUCADIA SARO TRADING SRL
- CUI
- 37644817
- Tip în sursă
- Modification
- Data buletinului
- 17.02.2026
- Registrul Comerțului
- J2017000294368
- EUID
- ROONRC.J2017000294368
- Sediu
- Jud. Tulcea, Municipiul Tulcea, Strada PODGORIILOR, Nr. 31, camera nr. 1, Bl. C, Scara
- Județ
- Tulcea
- Număr încheiere
- 131354
- Data încheierii
- 16.02.2026
- Număr dosar
- 436094
- Data dosarului
- 30.01.2026
- Tribunal
- Tulcea
- Registrator
- Geta Voinea
Subiecte
cod obiect de activitate, sedii secundare, modificare date persoane împuternicite
Documente menționate
- Declaraţie pe proprie răspundere cu privire la îndeplinirea condiţiilor de funcţionare/desfăşurare a activităţii nr. 436094 din 30.01.2026
- Hotărârea adunării generale a asociaţilor nr. 2 din 10.02.2026
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 1421, Tulcea
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1421, Tulcea
Alte firme din Tulcea
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul LUCADIA SARO TRADING SRL?
CUI-ul LUCADIA SARO TRADING SRL este 37644817.
Unde este sediul LUCADIA SARO TRADING SRL?
LUCADIA SARO TRADING SRL are sediul in Romania, TULCEA, Mun. Tulcea, Str. Podgoriilor nr. 31, 820173, Mun. Tulcea, judetul TULCEA.
Cand a fost infiintata LUCADIA SARO TRADING SRL?
LUCADIA SARO TRADING SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a LUCADIA SARO TRADING SRL in 2024?
In 2024, LUCADIA SARO TRADING SRL a raportat o cifra de afaceri de 284.515 RON.
Cati angajati are LUCADIA SARO TRADING SRL?
LUCADIA SARO TRADING SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.
Ce activitate are LUCADIA SARO TRADING SRL?
LUCADIA SARO TRADING SRL are codul CAEN principal 1421 (Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte).
Ce profit a inregistrat LUCADIA SARO TRADING SRL in 2024?
LUCADIA SARO TRADING SRL a inregistrat un profit net de 4.271 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 1 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 14 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 14 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.