Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur
Surse și actualizareActualizat: 12 octombrie 2026 la 05:07
Despre IRIS MEDICAL EXPERT SRL
IRIS MEDICAL EXPERT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 6 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur" (cod CAEN 9623), in sectorul activitati de spectacole, culturale si recreative. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.
In 2024, IRIS MEDICAL EXPERT SRL a raportat o cifra de afaceri de 27.149 RON, in crestere fata de anul precedent (+14.7%). Profitul net inregistrat a fost de 1.633 RON.
Compania, pe scurt
- Cifră de afaceri netă
- 27.149 RON
- Venituri totale
- 27.149 RON
- Cheltuieli totale
- 25.104 RON
- Profit brut
- 2.045 RON
- Profit net
- 1.633 RON
- Marja profit net
- 6,01%
- Active imobilizate
- 2.503 RON
- Active circulante
- 4.192 RON
- Stocuri
- 0 RON
- Creanțe
- 601 RON
- Casa & conturi bănci
- 3.591 RON
- Capital propriu
- -16.953 RON
Contact
Adresă sediu social
Adresa fiscala
- Adresa
- Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str. Gen. Ioan Culcer nr. 6, 60136
- Cod postal
- 60136
Date juridice și fiscale
Detalii companie
- Forma proprietate
- Proprietate Privata Capital Privat Autohton
- Forma organizare
- PERSOANA JURIDICA
- Stare inregistrare
- Transfer sediu fiscal (sosire) din 04.10.2018
- Organ fiscal competent
- Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
- Platitor TVA
- Nu
Indicatori financiari
Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.
Evoluția companiei
2017 –2024 · RON
- An explorat în grafic
- 2024
- Cifră de afaceri
- 27.149 RON
- Rezultat net
- 1.633 RON
Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.
Toți indicatorii raportați
17 indicatori · valori exacte
| Indicator și explicație | 2024 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii | 27.149 RON | 23.670 RON |
| Venituri totaleToate veniturile raportate | 27.149 RON | 23.670 RON |
| Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate | 25.104 RON | 29.291 RON |
| Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț | 2.045 RON | 0 RON |
| Profit netCâmpul de profit net din bilanț | 1.633 RON | 0 RON |
| Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut | 0 RON | 5.621 RON |
| Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero | 0 RON | 5.621 RON |
| Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung | 2.503 RON | 3.575 RON |
| Active circulanteActive folosite în activitatea curentă | 4.192 RON | 1.616 RON |
| Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante | 6.695 RON | 5.191 RON |
| StocuriBunuri și materiale în stoc | 0 RON | 0 RON |
| CreanțeSume de încasat | 601 RON | 691 RON |
| Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești | 3.591 RON | 925 RON |
| Datorii totaleTotalul datoriilor raportate | 23.882 RON | 23.945 RON |
| Capital propriuCapitaluri proprii raportate | -16.953 RON | -18.587 RON |
| Capital socialCapitalul social din bilanț | Neraportat | Neraportat |
| Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați | 0 persoane | 0 persoane |
Structura activelor
Distribuția activelor · 2024
Datorii și active
Comparație la finalul anului 2024
Datorii totale / active totale afișate
Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.
Rate de eficiență · 2024
- ROA
- 24,4 %Profit net / active totale
- ROE
- -9,6 %Profit net / capital propriu
- Lichiditate afișată
- 0,18 Active circulante / datorii totale
- Solvabilitate afișată
- -253,2 %Capital propriu / active totale
Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.
Bilanțuri anuale
Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.
Venituri, cheltuieli și rezultate
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Cifră de afaceri netă | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit brut | Profit net | Pierdere brută | Pierdere netă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 27.149 +14,7% față de anul precedent | 27.149 | 25.104 | 2.045 | 1.633 | 0 | 0 |
| 2023 | 23.670 -7,1% față de anul precedent | 23.670 | 29.291 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 5.621 | 5.621 |
| 2022 | 25.480 -17,7% față de anul precedent | 25.480 | 21.490 | 3.990 -63,4% față de anul precedent | 3.226 -67,7% față de anul precedent | 0 | 0 |
| 2021 | 30.968 +1.333,7% față de anul precedent | 30.968 | 20.063 | 10.905 | 9.976 | 0 | 0 |
| 2020 | 2.160 -43,5% față de anul precedent | 2.160 | 6.953 | 0 -100,0% față de anul precedent | 0 -100,0% față de anul precedent | 4.793 | 4.858 |
| 2019 | 3.826 | 3.826 | 2.902 | 924 | 809 | 0 | 0 |
| 2018 | 0 | 0 | 15.125 | 0 | 0 | 15.125 | 15.125 |
| 2017 | 0 | 0 | 7.194 | 0 | 0 | 7.194 | 7.194 |
Active și disponibilități
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Active imobilizate | Active circulante | Active totale | Stocuri | Creanțe | Casa și conturi la bănci |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 2.503 | 4.192 | 6.695 | 0 | 601 | 3.591 |
| 2023 | 3.575 | 1.616 | 5.191 | 0 | 691 | 925 |
| 2022 | 0 | 2.004 | 2.004 | 0 | 600 | 1.404 |
| 2021 | 0 | 1.235 | 1.235 | 0 | 600 | 635 |
| 2020 | 0 | 1.230 | 1.230 | 0 | 600 | 630 |
| 2019 | 0 | 603 | 603 | 0 | 600 | 3 |
| 2018 | 0 | 1.565 | 1.565 | 0 | 600 | 965 |
| 2017 | 0 | 1.563 | 1.563 | 0 | 600 | 963 |
Datorii, capital și salariați
Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.
| An | Datorii totale | Capital propriu | Capital social | Număr mediu de salariați |
|---|---|---|---|---|
| 2024 | 23.882 -0,3% față de anul precedent | -16.953 | Neraportat | 0 |
| 2023 | 23.945 +60,0% față de anul precedent | -18.587 | Neraportat | 0 |
| 2022 | 14.970 -14,1% față de anul precedent | -12.966 | Neraportat | 0 |
| 2021 | 17.427 -36,4% față de anul precedent | -16.192 | Neraportat | 0 |
| 2020 | 27.398 +25,0% față de anul precedent | -26.168 | Neraportat | 0 |
| 2019 | 21.913 -7,6% față de anul precedent | -21.310 | Neraportat | 0 -100,0% față de anul precedent |
| 2018 | 23.721 +165,2% față de anul precedent | -22.119 | Neraportat | 1 0,0% față de anul precedent |
| 2017 | 8.946 | -6.994 | Neraportat | 1 |
„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.
Scor de risc estimat
O privire asupra indicatorilor financiari · 2024
Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.
Cum se calculează și cum se citește scorul?
Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.
Acționariat și capital
Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.
Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.
Persoane asociate
0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.
Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.
Conexiuni
Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.
Grafic conexiuni
Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.
Parcursul firmei
Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.
9 repere. O singură cronologie.
Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.
2024 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 27.149 RON. Profit: 1.633 RON
Cifra de afaceri: 27.149 RON. Profit: 1.633 RON
- Cifra de afaceri
- 27.149 RON +14.7% față de anul precedent
- Profit net
- 1.633 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 23.882 RON -0.26% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20242023 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 23.670 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 23.670 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 23.670 RON -7.1% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 5.621 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 23.945 RON +59.95% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20232022 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 25.480 RON. Profit: 3.226 RON
Cifra de afaceri: 25.480 RON. Profit: 3.226 RON
- Cifra de afaceri
- 25.480 RON -17.72% față de anul precedent
- Profit net
- 3.226 RON -67.66% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 14.970 RON -14.1% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20222021 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 30.968 RON. Profit: 9.976 RON
Cifra de afaceri: 30.968 RON. Profit: 9.976 RON
- Cifra de afaceri
- 30.968 RON +1333.7% față de anul precedent
- Profit net
- 9.976 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 17.427 RON -36.39% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20212020 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.160 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 2.160 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 2.160 RON -43.54% față de anul precedent
- Profit net
- 0 RON -100% față de anul precedent
- Pierdere neta
- 4.858 RON
- Angajati
- 0
- Datorii
- 27.398 RON +25.03% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20202019 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 3.826 RON. Profit: 809 RON
Cifra de afaceri: 3.826 RON. Profit: 809 RON
- Cifra de afaceri
- 3.826 RON
- Profit net
- 809 RON
- Pierdere neta
- 0 RON
- Angajati
- 0 -100% față de anul precedent
- Datorii
- 21.913 RON -7.62% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20192018 1 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 15.125 RON
- Angajati
- 1 0% față de anul precedent
- Datorii
- 23.721 RON +165.16% față de anul precedent
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 20182017 2 repere
reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON
- Cifra de afaceri
- 0 RON
- Profit net
- 0 RON
- Pierdere neta
- 7.194 RON
- Angajati
- 1
- Datorii
- 8.946 RON
Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.
Explorează indicatorii din 2017ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataIRIS MEDICAL EXPERT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9623 in Sector 6 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
IRIS MEDICAL EXPERT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 9623 in Sector 6 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)
Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.
Publicații ONRC
0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.
Dosare instanță
0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată
Achiziții publice (SEAP)
Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro
Clasamente și premii
Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.
Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.
Recenzii
Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!
Firme similare
Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.
Firme de mărime apropiată — CAEN 9623, Municipiul Bucureşti
Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 9623, Municipiul Bucureşti
Alte firme din Municipiul Bucureşti
Întrebări frecvente
Răspunsuri din datele publicate în acest profil.
Care este CUI-ul IRIS MEDICAL EXPERT SRL?
CUI-ul IRIS MEDICAL EXPERT SRL este 37748605.
Unde este sediul IRIS MEDICAL EXPERT SRL?
IRIS MEDICAL EXPERT SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str. Gen. Ioan Culcer nr. 6, 60136, Sector 6 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.
Cand a fost infiintata IRIS MEDICAL EXPERT SRL?
IRIS MEDICAL EXPERT SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).
Care a fost cifra de afaceri a IRIS MEDICAL EXPERT SRL in 2024?
In 2024, IRIS MEDICAL EXPERT SRL a raportat o cifra de afaceri de 27.149 RON.
Ce activitate are IRIS MEDICAL EXPERT SRL?
IRIS MEDICAL EXPERT SRL are codul CAEN principal 9623 (Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur).
Ce profit a inregistrat IRIS MEDICAL EXPERT SRL in 2024?
IRIS MEDICAL EXPERT SRL a inregistrat un profit net de 1.633 RON in 2024.
Surse și actualizare
Contextul datelor, într-un singur loc.
- Identificare și situație fiscală
- Registrele publice ANAF și ONRC
- Date financiare
- Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
- Publicații ONRC
- 0 înregistrări încărcate
- Ultima actualizare a profilului
- 12 octombrie 2026
- Următoarea actualizare disponibilă
- 12 noiembrie 2026
Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.
Date personale (GDPR)
Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.