Activ Plătitor TVAe‑Factură

INOVIS BRIO S.R.L.

CUI: 37788200
CIF: RO37788200
Reg. Com.: J2017001854226
CAEN: 3100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 19 iunie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Fabricarea de mobilă

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 10:22

Despre INOVIS BRIO S.R.L.

INOVIS BRIO S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Paşcani, judetul IAŞI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea de mobilă" (cod CAEN 3100), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2023, INOVIS BRIO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 292.991 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+144.0%). Profitul net inregistrat a fost de 21.126 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2, in scadere fata de anul anterior. Datoriile raportate (477.905 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
292.991 RON
Venituri totale
324.014 RON
Cheltuieli totale
299.812 RON
Profit brut
24.202 RON
Profit net
21.126 RON
Marja profit net
7,21%
Active imobilizate
139.399 RON
Active circulante
281.974 RON
Stocuri
244.388 RON
Creanțe
35.429 RON
Casa & conturi bănci
2.157 RON
Capital propriu
-178.907 RON

Contact

AdresaRomania, IAŞI, Mun. Paşcani, Str. Moldovei nr. 4, 705200

Adresă sediu social

Romania, IAŞI, Mun. Paşcani, Str. Moldovei nr. 4, 705200
Cod poștal: 705200
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, IAŞI, Mun. Paşcani, Str. Moldovei nr. 4, 705200
Cod postal
705200
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 19.06.2017
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Paşcani
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2023 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2023
Cifră de afaceri
292.991 RON
Rezultat net
21.126 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2023 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2023 2022
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 292.991 RON 120.069 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 324.014 RON 203.120 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 299.812 RON 276.045 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 24.202 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 21.126 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 72.925 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 74.677 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 139.399 RON 165.268 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 281.974 RON 258.807 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 421.373 RON 424.075 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 244.388 RON 223.394 RON
CreanțeSume de încasat 35.429 RON 10.814 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 2.157 RON 24.599 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 477.905 RON 480.562 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -178.907 RON -200.033 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 4 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2023

Total active421.373RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2023

113,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale421.373 RON
Datorii totale477.905 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2023

ROA
5,0 %Profit net / active totale
ROE
-11,8 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,59 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-42,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2023 292.991 +144,0% față de anul precedent 324.014 299.812 24.202 21.126 0 0
2022 120.069 -9,9% față de anul precedent 203.120 276.045 0 0 72.925 74.677
2021 133.276 +19,8% față de anul precedent 227.639 299.697 0 0 72.058 73.750
2020 111.207 +188,1% față de anul precedent 138.208 190.040 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 51.832 53.191
2019 38.600 +291,9% față de anul precedent 42.100 36.007 6.093 4.935 0 0
2018 9.850 9.850 12.523 0 0 2.673 2.969
2017 0 0 581 0 0 581 581

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2023 139.399 281.974 421.373 244.388 35.429 2.157
2022 165.268 258.807 424.075 223.394 10.814 24.599
2021 175.074 113.462 288.536 76.639 12.215 24.608
2020 201.975 82.529 284.504 45.877 17.754 18.898
2019 37.776 40.614 78.390 35.859 0 4.755
2018 36.515 8.347 44.862 8.262 0 85
2017 61 130 191 0 0 130

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2023 477.905 -0,6% față de anul precedent -178.907 Neraportat 2 -50,0% față de anul precedent
2022 480.562 +92,9% față de anul precedent -200.033 Neraportat 4 -33,3% față de anul precedent
2021 249.176 +65,9% față de anul precedent -125.356 Neraportat 6 +50,0% față de anul precedent
2020 150.224 +95,6% față de anul precedent -51.606 Neraportat 4
2019 76.805 +59,3% față de anul precedent 1.585 Neraportat 0
2018 48.212 +8.328,7% față de anul precedent -3.350 Neraportat 0
2017 572 -381 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2023

35din 100 de puncte
Risc moderat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate5 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 292.991 RON. Profit: 21.126 RON

Cifra de afaceri: 292.991 RON. Profit: 21.126 RON

Cifra de afaceri
292.991 RON +144.02% față de anul precedent
Profit net
21.126 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 -50% față de anul precedent
Datorii
477.905 RON -0.55% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 120.069 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 120.069 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
120.069 RON -9.91% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
74.677 RON
Angajati
4 -33.33% față de anul precedent
Datorii
480.562 RON +92.86% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 133.276 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 133.276 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
133.276 RON +19.84% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
73.750 RON
Angajati
6 +50% față de anul precedent
Datorii
249.176 RON +65.87% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 111.207 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 111.207 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
111.207 RON +188.1% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
53.191 RON
Angajati
4
Datorii
150.224 RON +95.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 38.600 RON. Profit: 4.935 RON

Cifra de afaceri: 38.600 RON. Profit: 4.935 RON

Cifra de afaceri
38.600 RON +291.88% față de anul precedent
Profit net
4.935 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
76.805 RON +59.31% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 9.850 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 9.850 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
9.850 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.969 RON
Angajati
0
Datorii
48.212 RON +8328.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
581 RON
Angajati
0
Datorii
572 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataINOVIS BRIO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3100 in Mun. Paşcani (IAŞI)

INOVIS BRIO S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 3100 in Mun. Paşcani (IAŞI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 3100, Iaşi

ERGOMOBIS DESIGN S.R.L.
CUI: 40089326CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Sat Horpaz Com. Miroslava2018-11-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
299.363 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
ARTEZAUR DECOR S.R.L.
CUI: 45609489CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului2022-02-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.420 RON
Profit
27.103 RON
Angajati
1
CEDRUMOB S.R.L.
CUI: 43353286CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Sat Cârlig Com. Popricani2020-11-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
447.243 RON
Profit
21.324 RON
Angajati
0
STEFPAM LGD MOB S.R.L.
CUI: 40538123CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2019-01-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
268.523 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 3100, Iaşi

GRINDA FURNITURE COMPANY SRL
CUI: 37766750CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.254.318 RON
Profit
46.708 RON
Angajati
7
PROFIMOB CONCEPT SRL
CUI: 37806234CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Sat Curături Com. Ciurea2017-06-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.038.231 RON
Profit
35.143 RON
Angajati
9
MOBIFLO DESIGN SRL
CUI: 37685663CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Sat Lunca Cetăţuii Com. Ciurea2017-05-31
fara e-Factura
Cifra afaceri
336.916 RON
Profit
18.585 RON
Angajati
1
ART EBENIST S.R.L.
CUI: 37846115CAEN: 3100
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2017-06-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.832 RON
Profit
39.333 RON
Angajati
1

Alte firme din Iaşi

DATA ENTRY AP SRL
CUI: 37788162CAEN: 6220
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
232.150 RON
Profit
169.218 RON
Angajati
1
IDEI ŞI FAPTE SRL
CUI: 37788251CAEN: 7020
Activ
IAŞI, Sat Păun Com. Bârnova2017-06-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
6.000 RON
Profit
2.223 RON
Angajati
0
ALEXIA D. NAILS SRL
CUI: 37777694CAEN: 8559
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
432.326 RON
Profit
9.978 RON
Angajati
3
MIRAMAR SANCTUAR BEAUTY S.R.L.
CUI: 37797292CAEN: 9531
Activ
IAŞI, Sat Belceşti Com. Belceşti2017-06-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.535 RON
Profit
42.145 RON
Angajati
1
CROMOSTAR DESIGN S.R.L.
CUI: 37696212CAEN: 7311
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2017-06-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
17.153 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
LORRY IP DELIVERS SRL
CUI: 36748267CAEN: 4941
Activ
IAŞI, Mun. Iaşi2016-11-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.416.556 RON
Profit
119.445 RON
Angajati
12
TIM PAN COM SRL
CUI: 15894537CAEN: 4711
Activ
IAŞI, Mun. Paşcani2003-11-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
399.664 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul INOVIS BRIO S.R.L.?

CUI-ul INOVIS BRIO S.R.L. este 37788200.

Unde este sediul INOVIS BRIO S.R.L.?

INOVIS BRIO S.R.L. are sediul in Romania, IAŞI, Mun. Paşcani, Str. Moldovei nr. 4, 705200, Mun. Paşcani, judetul IAŞI.

Cand a fost infiintata INOVIS BRIO S.R.L.?

INOVIS BRIO S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a INOVIS BRIO S.R.L. in 2023?

In 2023, INOVIS BRIO S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 292.991 RON.

Cati angajati are INOVIS BRIO S.R.L.?

INOVIS BRIO S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2023.

Ce activitate are INOVIS BRIO S.R.L.?

INOVIS BRIO S.R.L. are codul CAEN principal 3100 (Fabricarea de mobilă).

Ce profit a inregistrat INOVIS BRIO S.R.L. in 2023?

INOVIS BRIO S.R.L. a inregistrat un profit net de 21.126 RON in 2023.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.