Activ Plătitor TVA

METAL IT INNOVATOR S.R.L.

CUI: 37816858
CIF: RO37816858
Reg. Com.: J12/4008/2017
CAEN: 7022
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 22 iunie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 11:52

Despre METAL IT INNOVATOR S.R.L.

METAL IT INNOVATOR S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Floreşti Com. Floreşti, judetul CLUJ, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activeaza in sectorul tranzactii imobiliare (cod CAEN 7022). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, METAL IT INNOVATOR S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 79.736 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-62.9%). Profitul net inregistrat a fost de 22.395 RON (in scadere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 5 ani, cifra de afaceri a crescut de la 67.254 RON in 2019 la 79.736 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
79.736 RON
Venituri totale
79.842 RON
Cheltuieli totale
53.922 RON
Profit brut
25.920 RON
Profit net
22.395 RON
Marja profit net
28,09%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
232.702 RON
Stocuri
25.762 RON
Creanțe
167.126 RON
Casa & conturi bănci
39.814 RON
Capital propriu
182.262 RON

Contact

AdresaRomania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Sub Cetate nr. 134 C, 407280
Detalii adresaCorp C4
Telefon0742024483

Adresă sediu social

Romania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Sub Cetate nr. 134 C, 407280
Cod poștal: 407280
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Sub Cetate nr. 134 C, 407280
Detalii
Corp C4
Cod postal
407280
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 22.06.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2019 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
79.736 RON
Rezultat net
22.395 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 79.736 RON 214.711 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 79.842 RON 216.195 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 53.922 RON 172.467 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 25.920 RON 43.728 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 22.395 RON 41.869 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 232.702 RON 220.486 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 232.702 RON 220.486 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 25.762 RON 33.952 RON
CreanțeSume de încasat 167.126 RON 163.142 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 39.814 RON 23.392 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 50.440 RON 60.619 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 182.262 RON 159.867 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active232.702RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

21,7 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale232.702 RON
Datorii totale50.440 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
9,6 %Profit net / active totale
ROE
12,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
4,61 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
78,3 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 6 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 79.736 -62,9% față de anul precedent 79.842 53.922 25.920 -40,7% față de anul precedent 22.395 -46,5% față de anul precedent 0 0
2023 214.711 -44,7% față de anul precedent 216.195 172.467 43.728 -74,0% față de anul precedent 41.869 -73,6% față de anul precedent 0 0
2022 387.969 +200,6% față de anul precedent 388.068 220.135 167.933 +567,2% față de anul precedent 158.459 +640,0% față de anul precedent 0 0
2021 129.065 -8,2% față de anul precedent 127.661 102.490 25.171 -42,6% față de anul precedent 21.413 -46,4% față de anul precedent 0 0
2020 140.550 +109,0% față de anul precedent 140.551 96.686 43.865 -13,1% față de anul precedent 39.945 -17,6% față de anul precedent 0 0
2019 67.254 67.254 16.765 50.489 48.471 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 232.702 232.702 25.762 167.126 39.814
2023 0 220.486 220.486 33.952 163.142 23.392
2022 0 225.407 225.407 17.544 185.949 21.914
2021 0 93.571 93.571 47.997 39.889 5.685
2020 0 129.130 129.130 43.103 52.718 33.309
2019 0 51.644 51.644 0 0 51.644

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

6 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 50.440 -16,8% față de anul precedent 182.262 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 60.619 -9,1% față de anul precedent 159.867 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 66.696 -7,3% față de anul precedent 158.711 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 71.906 -19,2% față de anul precedent 21.665 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 88.933 +2.901,5% față de anul precedent 40.197 Neraportat 1
2019 2.963 48.681 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

7 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
7 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 79.736 RON. Profit: 22.395 RON

Cifra de afaceri: 79.736 RON. Profit: 22.395 RON

Cifra de afaceri
79.736 RON -62.86% față de anul precedent
Profit net
22.395 RON -46.51% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
50.440 RON -16.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 214.711 RON. Profit: 41.869 RON

Cifra de afaceri: 214.711 RON. Profit: 41.869 RON

Cifra de afaceri
214.711 RON -44.66% față de anul precedent
Profit net
41.869 RON -73.58% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
60.619 RON -9.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 387.969 RON. Profit: 158.459 RON

Cifra de afaceri: 387.969 RON. Profit: 158.459 RON

Cifra de afaceri
387.969 RON +200.6% față de anul precedent
Profit net
158.459 RON +640.01% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
66.696 RON -7.25% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 129.065 RON. Profit: 21.413 RON

Cifra de afaceri: 129.065 RON. Profit: 21.413 RON

Cifra de afaceri
129.065 RON -8.17% față de anul precedent
Profit net
21.413 RON -46.39% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
71.906 RON -19.15% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 140.550 RON. Profit: 39.945 RON

Cifra de afaceri: 140.550 RON. Profit: 39.945 RON

Cifra de afaceri
140.550 RON +108.98% față de anul precedent
Profit net
39.945 RON -17.59% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
88.933 RON +2901.45% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 67.254 RON. Profit: 48.471 RON

Cifra de afaceri: 67.254 RON. Profit: 48.471 RON

Cifra de afaceri
67.254 RON
Profit net
48.471 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.963 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2017 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMETAL IT INNOVATOR S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7022 in Sat Floreşti Com. Floreşti (CLUJ)

METAL IT INNOVATOR S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7022 in Sat Floreşti Com. Floreşti (CLUJ)

7 din 7 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7022, Cluj

PRODEV DINAMIC S.R.L.
CUI: 41054032CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2019-05-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
80.700 RON
Profit
11.396 RON
Angajati
1
HADA INNOVATING SERVICES S.R.L.
CUI: 40029200CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti2018-10-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
78.918 RON
Profit
32.978 RON
Angajati
0
PRO SAVE CONSULT S.R.L.
CUI: 38558099CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.280 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
INOVA CONSULTING SRL
CUI: 22419752CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2007-09-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
74.500 RON
Profit
61.976 RON
Angajati
0

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7022, Cluj

ARTRA CONSULTANCY S.R.L.
CUI: 37746299CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-06-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
126.909 RON
Profit
18.461 RON
Angajati
1
LAPICIDA ANTIQUA SRL
CUI: 37827946CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
75.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LD LEAD SRL
CUI: 37835914CAEN: 7022
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-06-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
1.856.148 RON
Angajati
1

Alte firme din Cluj

GL PROGRAMARE SRL-D
CUI: 37816823CAEN: 6201
Activ
CLUJ, Sat Câmpeneşti Com. Apahida2017-06-22
fara e-Factura
DOLCI D ANTONIO S.R.L.
CUI: 37816866CAEN: 1071
Activ
CLUJ, Mun. Gherla2017-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
16.700 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
TAD & LO LEMN SRL-D
CUI: 37816203CAEN: 1610
Activ
CLUJ, Mun. Gherla2017-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
27.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DIFFORTUNITY SRL
CUI: 37817675CAEN: 6310
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-06-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.015 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
HITCON-PLAN SRL
CUI: 37779113CAEN: 7112
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-06-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
804.972 RON
Profit
539.378 RON
Angajati
2
SKILLVIEW IO SRL
CUI: 37852885CAEN: 6201
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-06-28
fara e-Factura
MOONLAB MEDIA SRL
CUI: 37525743CAEN: 5911
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-05-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
390.012 RON
Profit
148.508 RON
Angajati
1
LUDANIS SRL
CUI: 38295804CAEN: 4791
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2017-10-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
146.751 RON
Profit
41.228 RON
Angajati
1
ORCA SWIM SRL
CUI: 31322642CAEN: 7020
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2013-03-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
157.622 RON
Profit
44.978 RON
Angajati
0
RUBEN EMANUEL INSTAL S.R.L.
CUI: 43252982CAEN: 4322
Activ
CLUJ, Mun. Cluj-Napoca2020-10-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
62.850 RON
Profit
20.025 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul METAL IT INNOVATOR S.R.L.?

CUI-ul METAL IT INNOVATOR S.R.L. este 37816858.

Unde este sediul METAL IT INNOVATOR S.R.L.?

METAL IT INNOVATOR S.R.L. are sediul in Romania, CLUJ, Sat Floreşti Com. Floreşti, Str. Sub Cetate nr. 134 C, 407280, Sat Floreşti Com. Floreşti, judetul CLUJ.

Cand a fost infiintata METAL IT INNOVATOR S.R.L.?

METAL IT INNOVATOR S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a METAL IT INNOVATOR S.R.L. in 2024?

In 2024, METAL IT INNOVATOR S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 79.736 RON.

Cati angajati are METAL IT INNOVATOR S.R.L.?

METAL IT INNOVATOR S.R.L. a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are METAL IT INNOVATOR S.R.L.?

METAL IT INNOVATOR S.R.L. are codul CAEN principal 7022.

Ce profit a inregistrat METAL IT INNOVATOR S.R.L. in 2024?

METAL IT INNOVATOR S.R.L. a inregistrat un profit net de 22.395 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 6 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.