Activ Plătitor TVA

INFORTOMIKA SRL

CUI: 37886578
CIF: RO37886578
Reg. Com.: J05/1924/2017
CAEN: 6201
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 4 iulie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Profil de companie · informații din registrele publice

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 13:34

Despre INFORTOMIKA SRL

INFORTOMIKA SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Tăutelec Com. Cetariu, judetul BIHOR, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activeaza in sectorul editare, difuzare programe radio si tv (cod CAEN 6201). Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, INFORTOMIKA SRL a raportat o cifra de afaceri de 600.979 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+72.3%). Profitul net inregistrat a fost de 485.292 RON (in crestere puternica). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1. Pe parcursul ultimilor 6 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 54.170 RON in 2018 la 600.979 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
600.979 RON
Venituri totale
601.594 RON
Cheltuieli totale
98.272 RON
Profit brut
503.322 RON
Profit net
485.292 RON
Marja profit net
80,75%
Active imobilizate
42.063 RON
Active circulante
613.355 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
370.399 RON
Casa & conturi bănci
242.956 RON
Capital propriu
645.532 RON

Contact

AdresaRomania, BIHOR, Sat Tăutelec Com. Cetariu, TĂUTELEC nr. 61, 417171
Telefon0749869659

Adresă sediu social

Romania, BIHOR, Sat Tăutelec Com. Cetariu, TĂUTELEC nr. 61, 417171
Cod poștal: 417171
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BIHOR, Sat Tăutelec Com. Cetariu, TĂUTELEC nr. 61, 417171
Cod postal
417171
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 04.07.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Platitor TVA
Da
TVA la incasare (RTVAI)
Da

Informatii fiscale

TVA la incasare
1 ianuarie 2024

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2018 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
600.979 RON
Rezultat net
485.292 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 600.979 RON 348.700 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 601.594 RON 348.703 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 98.272 RON 72.776 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 503.322 RON 275.927 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 485.292 RON 272.440 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 42.063 RON 372 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 613.355 RON 334.362 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 655.418 RON 334.734 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 370.399 RON 273.003 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 242.956 RON 61.359 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 9.886 RON 5.562 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 645.532 RON 329.172 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 1 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active655.418RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

1,5 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale655.418 RON
Datorii totale9.886 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
74,0 %Profit net / active totale
ROE
75,2 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
62,04 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
98,5 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 7 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 600.979 +72,4% față de anul precedent 601.594 98.272 503.322 +82,4% față de anul precedent 485.292 +78,1% față de anul precedent 0 0
2023 348.700 +74,9% față de anul precedent 348.703 72.776 275.927 +48,1% față de anul precedent 272.440 +50,1% față de anul precedent 0 0
2022 199.332 +2.557,8% față de anul precedent 199.975 13.708 186.267 +3.218,5% față de anul precedent 181.559 +3.945,4% față de anul precedent 0 0
2021 7.500 -13,6% față de anul precedent 37.500 31.887 5.613 -1,4% față de anul precedent 4.488 -18,2% față de anul precedent 0 0
2020 8.680 -78,6% față de anul precedent 81.412 75.719 5.693 -64,3% față de anul precedent 5.484 -64,8% față de anul precedent 0 0
2019 40.547 -25,2% față de anul precedent 149.470 133.508 15.962 +910,9% față de anul precedent 15.557 +1.400,2% față de anul precedent 0 0
2018 54.170 88.025 86.446 1.579 1.037 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 42.063 613.355 655.418 0 370.399 242.956
2023 372 334.362 334.734 0 273.003 61.359
2022 1.117 181.827 182.944 0 179.956 1.871
2021 1.860 52.040 53.900 0 52.020 20
2020 21.426 20.899 42.325 0 22.004 -1.105
2019 61.190 58.700 119.890 0 51.125 7.575
2018 126.702 51.055 177.757 0 51.000 55

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

7 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 9.886 +77,7% față de anul precedent 645.532 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2023 5.562 +385,8% față de anul precedent 329.172 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2022 1.145 -95,8% față de anul precedent 181.799 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 27.133 +35,4% față de anul precedent 26.767 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2020 20.047 -53,0% față de anul precedent 22.278 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2019 42.670 -15,7% față de anul precedent 16.794 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2018 50.597 1.237 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 600.979 RON. Profit: 485.292 RON

Cifra de afaceri: 600.979 RON. Profit: 485.292 RON

Cifra de afaceri
600.979 RON +72.35% față de anul precedent
Profit net
485.292 RON +78.13% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
9.886 RON +77.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInceput TVA la incasareCompania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

Compania a optat pentru sistemul de TVA la incasare.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 348.700 RON. Profit: 272.440 RON

Cifra de afaceri: 348.700 RON. Profit: 272.440 RON

Cifra de afaceri
348.700 RON +74.93% față de anul precedent
Profit net
272.440 RON +50.06% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
5.562 RON +385.76% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 199.332 RON. Profit: 181.559 RON

Cifra de afaceri: 199.332 RON. Profit: 181.559 RON

Cifra de afaceri
199.332 RON +2557.76% față de anul precedent
Profit net
181.559 RON +3945.43% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
1.145 RON -95.78% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 7.500 RON. Profit: 4.488 RON

Cifra de afaceri: 7.500 RON. Profit: 4.488 RON

Cifra de afaceri
7.500 RON -13.59% față de anul precedent
Profit net
4.488 RON -18.16% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
27.133 RON +35.35% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 8.680 RON. Profit: 5.484 RON

Cifra de afaceri: 8.680 RON. Profit: 5.484 RON

Cifra de afaceri
8.680 RON -78.59% față de anul precedent
Profit net
5.484 RON -64.75% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
20.047 RON -53.02% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 40.547 RON. Profit: 15.557 RON

Cifra de afaceri: 40.547 RON. Profit: 15.557 RON

Cifra de afaceri
40.547 RON -25.15% față de anul precedent
Profit net
15.557 RON +1400.19% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
42.670 RON -15.67% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 54.170 RON. Profit: 1.037 RON

Cifra de afaceri: 54.170 RON. Profit: 1.037 RON

Cifra de afaceri
54.170 RON
Profit net
1.037 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
50.597 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataINFORTOMIKA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Sat Tăutelec Com. Cetariu (BIHOR)

INFORTOMIKA SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 6201 in Sat Tăutelec Com. Cetariu (BIHOR)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 6201, Bihor

KC SOFTWARE S.R.L.
CUI: 49257911CAEN: 6201
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2023-12-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
600.336 RON
Profit
528.620 RON
Angajati
1
AFQOPERATIONS S.R.L.
CUI: 42197405CAEN: 6201
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2020-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
598.466 RON
Profit
529.075 RON
Angajati
1
INVACT DIGITAL S.R.L.
CUI: 42810762CAEN: 6201
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2020-07-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
514.640 RON
Profit
427.533 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 6201, Bihor

GREENSHARE CONSULT S.R.L.
CUI: 37879210CAEN: 6201
Activ
BIHOR, Sat Şuncuiuş Com. Şuncuiuş2017-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
285.869 RON
Profit
183.953 RON
Angajati
1
SOFTRON S.R.L.
CUI: 37949323CAEN: 6201
Activ
BIHOR, Sat Tinca Com. Tinca2017-07-12
fara e-Factura
IDEEA CONSTRUCT NKD SRL
CUI: 37879082CAEN: 6201
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2017-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
327.831 RON
Profit
94.268 RON
Angajati
5

Alte firme din Bihor

NOCUT FILM SRL
CUI: 37886586CAEN: 5911
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2017-07-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
104.394 RON
Profit
34.819 RON
Angajati
1
NEDATIM CONCEPT SRL
CUI: 37879139CAEN: 4683
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2017-07-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.826.585 RON
Profit
293.423 RON
Angajati
11
CRINAISA SRL
CUI: 37894554CAEN: 9329
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2017-07-05
fara e-Factura
SANDELE TRANS SRL
CUI: 37825546CAEN: 4941
Activ
BIHOR, Sat Sânmartin Com. Sânmartin2017-06-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
599.697 RON
Profit
53.597 RON
Angajati
3
ANAELIS WEST SRL
CUI: 37955309CAEN: 1392
Activ
BIHOR, Mun. Oradea2017-07-12
fara e-Factura
VID-SOF-ANS S.R.L.
CUI: 46774468CAEN: 4120
Activ
BIHOR, Sat Sântandrei Com. Sântandrei2022-09-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
233.000 RON
Profit
125.826 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul INFORTOMIKA SRL?

CUI-ul INFORTOMIKA SRL este 37886578.

Unde este sediul INFORTOMIKA SRL?

INFORTOMIKA SRL are sediul in Romania, BIHOR, Sat Tăutelec Com. Cetariu, TĂUTELEC nr. 61, 417171, Sat Tăutelec Com. Cetariu, judetul BIHOR.

Cand a fost infiintata INFORTOMIKA SRL?

INFORTOMIKA SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a INFORTOMIKA SRL in 2024?

In 2024, INFORTOMIKA SRL a raportat o cifra de afaceri de 600.979 RON.

Cati angajati are INFORTOMIKA SRL?

INFORTOMIKA SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are INFORTOMIKA SRL?

INFORTOMIKA SRL are codul CAEN principal 6201.

Ce profit a inregistrat INFORTOMIKA SRL in 2024?

INFORTOMIKA SRL a inregistrat un profit net de 485.292 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 7 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.