Activ Plătitor TVAe‑Factură

NELVAS VRANCIANU S.R.L.

CUI: 37896024
CIF: RO37896024
Reg. Com.: J2017000497374
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 5 iulie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 13 octombrie 2026 la 20:34

Despre NELVAS VRANCIANU S.R.L.

NELVAS VRANCIANU S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Costeşti Com. Costeşti, judetul VASLUI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, NELVAS VRANCIANU S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 200.631 RON, in crestere fata de anul precedent (+34.0%). Profitul net inregistrat a fost de 21.359 RON (in crestere). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 2.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din iulie 2022.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
200.631 RON
Venituri totale
200.631 RON
Cheltuieli totale
175.945 RON
Profit brut
24.686 RON
Profit net
21.359 RON
Marja profit net
10,65%
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
74.892 RON
Stocuri
25.449 RON
Creanțe
19.431 RON
Casa & conturi bănci
30.012 RON
Capital propriu
60.504 RON

Contact

AdresaRomania, VASLUI, Sat Costeşti Com. Costeşti, COSTEŞTI nr. 286, 737145

Adresă sediu social

Romania, VASLUI, Sat Costeşti Com. Costeşti, COSTEŞTI nr. 286, 737145
Cod poștal: 737145
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, VASLUI, Sat Costeşti Com. Costeşti, COSTEŞTI nr. 286, 737145
Cod postal
737145
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 05.07.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 iulie 2022)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2023 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
200.631 RON
Rezultat net
21.359 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 200.631 RON 149.704 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 200.631 RON 149.704 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 175.945 RON 133.820 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 24.686 RON 15.884 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 21.359 RON 14.387 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 74.892 RON 57.160 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 74.892 RON 57.160 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 25.449 RON 29.998 RON
CreanțeSume de încasat 19.431 RON 23.150 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 30.012 RON 4.012 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 14.388 RON 18.015 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 60.504 RON 39.145 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 2 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active74.892RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

19,2 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale74.892 RON
Datorii totale14.388 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
28,5 %Profit net / active totale
ROE
35,3 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
5,21 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
80,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 2 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 200.631 +34,0% față de anul precedent 200.631 175.945 24.686 +55,4% față de anul precedent 21.359 +48,5% față de anul precedent 0 0
2023 149.704 149.704 133.820 15.884 14.387 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 74.892 74.892 25.449 19.431 30.012
2023 0 57.160 57.160 29.998 23.150 4.012

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

2 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 14.388 -20,1% față de anul precedent 60.504 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2023 18.015 39.145 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

4 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
4 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 200.631 RON. Profit: 21.359 RON

Cifra de afaceri: 200.631 RON. Profit: 21.359 RON

Cifra de afaceri
200.631 RON +34.02% față de anul precedent
Profit net
21.359 RON +48.46% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
14.388 RON -20.13% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 149.704 RON. Profit: 14.387 RON

Cifra de afaceri: 149.704 RON. Profit: 14.387 RON

Cifra de afaceri
149.704 RON
Profit net
14.387 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
2
Datorii
18.015 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2017 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNELVAS VRANCIANU S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Costeşti Com. Costeşti (VASLUI)

NELVAS VRANCIANU S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Sat Costeşti Com. Costeşti (VASLUI)

4 din 4 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Vaslui

IORDACHI AUTOTRANSPORTI S.R.L.
CUI: 36892865CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Sat Tutova Com. Tutova2017-01-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
201.025 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MAC-NAC CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 49830651CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Sat Chersăcosu Com. Stănileşti2024-03-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
189.887 RON
Profit
30.416 RON
Angajati
3
SOREAND CLIMATERM S.R.L.
CUI: 42272957CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Sat Bleşca Com. Ivăneşti2020-02-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
202.853 RON
Profit
103.522 RON
Angajati
0
CĂPRARU-VASILE SRL
CUI: 35396120CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Sat Lunca Com. Ghergheşti2016-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
189.058 RON
Profit
83.876 RON
Angajati
2
FLOANDRE METALIC S.R.L.
CUI: 45141646CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Sat Fălciu Com. Fălciu2021-10-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
219.730 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SOGOB EDIL S.R.L.
CUI: 39005658CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Sat Lunca Banului Com. Lunca Banului2018-03-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
162.047 RON
Profit
69.558 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Vaslui

SPARK STONE SRL
CUI: 37982095CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Sat Chirceşti Com. Micleşti2017-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
291.611 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
BIŢMIHACONS SRL
CUI: 37766873CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Sat Huc Com. Todireşti2017-06-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
586.222 RON
Profit
183.941 RON
Angajati
1
OANROX CONSTRUCT SRL
CUI: 38017603CAEN: 4100
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2017-07-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.399.889 RON
Profit
382.330 RON
Angajati
6

Alte firme din Vaslui

FODIMARI SRL
CUI: 37895240CAEN: 4711
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2017-07-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.015.776 RON
Profit
29.210 RON
Angajati
2
DIGOR TRUCKS TRANS SRL
CUI: 37869100CAEN: 4941
Activ
VASLUI, Sat Râşeşti Com. Drânceni2017-06-30
fara e-Factura
Cifra afaceri
8.129.659 RON
Profit
9.665 RON
Angajati
14
I DO BRIDE S.R.L.
CUI: 37928568CAEN: 4771
Activ
VASLUI, Mun. Vaslui2017-07-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
154.590 RON
Profit
28.307 RON
Angajati
1
FLAIDER CONSTRUCCIONES SRL
CUI: 37502820CAEN: 4120
Activ
VASLUI, Sat Peicani Com. Găgeşti2017-05-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
500 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VIITORUL ŞOFER SRL
CUI: 38267839CAEN: 8553
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2017-09-26
fara e-Factura
Cifra afaceri
710.034 RON
Profit
0 RON
Angajati
9
M&D TRANSPORT S.R.L.
CUI: 32836404CAEN: 4941
Activ
VASLUI, Sat Muntenii de Sus Com. Muntenii de Sus2014-02-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.909.790 RON
Profit
5.561 RON
Angajati
1
ANABEMARIA S.R.L.
CUI: 41237676CAEN: 4941
Activ
VASLUI, Mun. Bârlad2019-06-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
486.479 RON
Profit
39.787 RON
Angajati
2

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul NELVAS VRANCIANU S.R.L.?

CUI-ul NELVAS VRANCIANU S.R.L. este 37896024.

Unde este sediul NELVAS VRANCIANU S.R.L.?

NELVAS VRANCIANU S.R.L. are sediul in Romania, VASLUI, Sat Costeşti Com. Costeşti, COSTEŞTI nr. 286, 737145, Sat Costeşti Com. Costeşti, judetul VASLUI.

Cand a fost infiintata NELVAS VRANCIANU S.R.L.?

NELVAS VRANCIANU S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a NELVAS VRANCIANU S.R.L. in 2024?

In 2024, NELVAS VRANCIANU S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 200.631 RON.

Cati angajati are NELVAS VRANCIANU S.R.L.?

NELVAS VRANCIANU S.R.L. a raportat un numar mediu de 2 salariati in 2024.

Ce activitate are NELVAS VRANCIANU S.R.L.?

NELVAS VRANCIANU S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat NELVAS VRANCIANU S.R.L. in 2024?

NELVAS VRANCIANU S.R.L. a inregistrat un profit net de 21.359 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 2 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
13 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
13 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.