Activ Plătitor TVA

TRANSPORT CR PRIMATUR SRL

CUI: 38131283
CIF: RO38131283
Reg. Com.: J40/14763/2017
CAEN: 4941
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 23 august 2017 · 9 ani
Distribuie:

Transporturi rutiere de mărfuri

Surse și actualizare

Actualizat: 14 octombrie 2026 la 06:57

Despre TRANSPORT CR PRIMATUR SRL

TRANSPORT CR PRIMATUR SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 6 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Transporturi rutiere de mărfuri" (cod CAEN 4941), in sectorul transport si depozitare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, TRANSPORT CR PRIMATUR SRL a raportat o cifra de afaceri de 90.713 RON, in scadere fata de anul precedent (-25.7%). Profitul net inregistrat a fost de 40.450 RON (in scadere). Pe parcursul ultimilor 4 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 45.095 RON in 2020 la 90.713 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
90.713 RON
Venituri totale
90.713 RON
Cheltuieli totale
42.414 RON
Profit brut
48.299 RON
Profit net
40.450 RON
Marja profit net
44,59%
Active imobilizate
4.498 RON
Active circulante
384.013 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
336.370 RON
Casa & conturi bănci
47.643 RON
Capital propriu
378.994 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str. Grinţieşului nr. 1
Detalii adresaPARTER, CAMERA 4

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str. Grinţieşului nr. 1
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str. Grinţieşului nr. 1
Detalii
PARTER, CAMERA 4
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 23.08.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2020 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
90.713 RON
Rezultat net
40.450 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 90.713 RON 122.107 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 90.713 RON 132.237 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 42.414 RON 54.018 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 48.299 RON 78.219 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 40.450 RON 66.659 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 4.498 RON 5.988 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 384.013 RON 364.335 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 388.511 RON 370.323 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 4.236 RON
CreanțeSume de încasat 336.370 RON 321.456 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 47.643 RON 38.643 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 9.517 RON 12.015 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 378.994 RON 358.308 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active388.511RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

2,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale388.511 RON
Datorii totale9.517 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
10,4 %Profit net / active totale
ROE
10,7 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
40,35 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
97,6 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 5 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 90.713 -25,7% față de anul precedent 90.713 42.414 48.299 -38,3% față de anul precedent 40.450 -39,3% față de anul precedent 0 0
2023 122.107 +10,7% față de anul precedent 132.237 54.018 78.219 +54,6% față de anul precedent 66.659 +40,3% față de anul precedent 0 0
2022 110.285 -32,1% față de anul precedent 119.974 69.392 50.582 -69,4% față de anul precedent 47.523 -70,3% față de anul precedent 0 0
2021 162.439 +260,2% față de anul precedent 206.951 41.702 165.249 +89,8% față de anul precedent 159.785 +89,9% față de anul precedent 0 0
2020 45.095 97.263 10.204 87.059 84.141 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 4.498 384.013 388.511 0 336.370 47.643
2023 5.988 364.335 370.323 4.236 321.456 38.643
2022 10.621 290.452 301.073 3.483 89.768 197.201
2021 8.434 243.480 251.914 3.484 83.780 156.216
2020 16.244 71.015 87.259 3.400 20.672 46.943

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

5 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 9.517 -20,8% față de anul precedent 378.994 Neraportat 0
2023 12.015 +27,5% față de anul precedent 358.308 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2022 9.424 +21,0% față de anul precedent 291.649 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2021 7.788 +166,9% față de anul precedent 244.126 Neraportat 1
2020 2.918 84.341 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

20din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

6 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
6 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 90.713 RON. Profit: 40.450 RON

Cifra de afaceri: 90.713 RON. Profit: 40.450 RON

Cifra de afaceri
90.713 RON -25.71% față de anul precedent
Profit net
40.450 RON -39.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
9.517 RON -20.79% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 122.107 RON. Profit: 66.659 RON

Cifra de afaceri: 122.107 RON. Profit: 66.659 RON

Cifra de afaceri
122.107 RON +10.72% față de anul precedent
Profit net
66.659 RON +40.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
12.015 RON +27.49% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 110.285 RON. Profit: 47.523 RON

Cifra de afaceri: 110.285 RON. Profit: 47.523 RON

Cifra de afaceri
110.285 RON -32.11% față de anul precedent
Profit net
47.523 RON -70.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
9.424 RON +21.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 162.439 RON. Profit: 159.785 RON

Cifra de afaceri: 162.439 RON. Profit: 159.785 RON

Cifra de afaceri
162.439 RON +260.22% față de anul precedent
Profit net
159.785 RON +89.9% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
7.788 RON +166.9% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 45.095 RON. Profit: 84.141 RON

Cifra de afaceri: 45.095 RON. Profit: 84.141 RON

Cifra de afaceri
45.095 RON
Profit net
84.141 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.918 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2017 1 repere

ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataTRANSPORT CR PRIMATUR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sector 6 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

TRANSPORT CR PRIMATUR SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4941 in Sector 6 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

6 din 6 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4941, Municipiul Bucureşti

ERIC EUROTRANS S.R.L.
CUI: 41641657CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2019-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.809 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ALEXBOB IMPEX SRL
CUI: 10393152CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti1998-04-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.533 RON
Profit
0 RON
Angajati
0
CIPI TRANS S.R.L.
CUI: 17835693CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2005-08-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
90.000 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
AL PAŞA VITAL S.R.L.
CUI: 41167864CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2019-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
91.819 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
ANTON GRUP TRANS SRL
CUI: 18276344CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2006-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
87.450 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4941, Municipiul Bucureşti

TUDOR RAY TRANS S.R.L.
CUI: 38122102CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.096 RON
Profit
3.639 RON
Angajati
0
PACKETA ROMANIA S.R.L.
CUI: 38132017CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-08-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
131.357.499 RON
Profit
0 RON
Angajati
101
FLK COSMETIC TRANS SRL
CUI: 38115059CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2017-08-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
254.243 RON
Profit
71.855 RON
Angajati
1
C.S. FAST SPEDITION SRL
CUI: 38143261CAEN: 4941
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-08-28
fara e-Factura

Alte firme din Municipiul Bucureşti

KARPAT MEDIA SRL
CUI: 38131275CAEN: 5913
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.515.496 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
EMERA VISION S.R.L.
CUI: 38131313CAEN: 7420
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2017-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
141.682 RON
Profit
6.738 RON
Angajati
0
IM GARANT CONSTRUCT S.R.L.
CUI: 38131429CAEN: 4100
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2017-08-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
24.839 RON
Profit
14.396 RON
Angajati
0
KAF EXPERT SOLUTIONS SRL
CUI: 38109286CAEN: 9531
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-08-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.620.829 RON
Profit
285.671 RON
Angajati
1
ELECTRIC AUTO CUSTOM SRL
CUI: 38147735CAEN: 9531
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 5 Mun. Bucureşti2017-08-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
298.585 RON
Profit
86.990 RON
Angajati
1
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-07-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
82.500 RON
Profit
22.506 RON
Angajati
1
DAVIHAIR&DALEX SRL
CUI: 38320061CAEN: 9621
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-10-06
fara e-Factura
Cifra afaceri
295.693 RON
Profit
12.267 RON
Angajati
3
10 CENTURYMEDCLINIC SRL
CUI: 36181536CAEN: 4774
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2016-06-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
273.479 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DIGITAL ACE S.R.L.
CUI: 40226270CAEN: 8559
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2018-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul TRANSPORT CR PRIMATUR SRL?

CUI-ul TRANSPORT CR PRIMATUR SRL este 38131283.

Unde este sediul TRANSPORT CR PRIMATUR SRL?

TRANSPORT CR PRIMATUR SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti, Str. Grinţieşului nr. 1, Sector 6 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata TRANSPORT CR PRIMATUR SRL?

TRANSPORT CR PRIMATUR SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a TRANSPORT CR PRIMATUR SRL in 2024?

In 2024, TRANSPORT CR PRIMATUR SRL a raportat o cifra de afaceri de 90.713 RON.

Ce activitate are TRANSPORT CR PRIMATUR SRL?

TRANSPORT CR PRIMATUR SRL are codul CAEN principal 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri).

Ce profit a inregistrat TRANSPORT CR PRIMATUR SRL in 2024?

TRANSPORT CR PRIMATUR SRL a inregistrat un profit net de 40.450 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 5 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
14 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
14 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.