Activ

B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL

CUI: 38188727
CIF: 38188727
Reg. Com.: J08/2548/2017
CAEN: 4663
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 septembrie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 15:12

Despre B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL

B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sat Viştişoara Com. Viştea, judetul BRAŞOV, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii" (cod CAEN 4663), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-100.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
0 RON
Venituri totale
0 RON
Cheltuieli totale
315 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Active imobilizate
0 RON
Active circulante
27.342 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
3.930 RON
Casa & conturi bănci
23.412 RON
Capital propriu
-66.382 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Sat Viştişoara Com. Viştea, VIŞTIŞOARA nr. 8, 507257
Telefon0740482696

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Sat Viştişoara Com. Viştea, VIŞTIŞOARA nr. 8, 507257
Cod poștal: 507257
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Sat Viştişoara Com. Viştea, VIŞTIŞOARA nr. 8, 507257
Cod postal
507257
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 07.09.2017
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Victoria
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
0 RON
Rezultat net
-315 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 0 RON 6.641 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 0 RON 6.641 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 315 RON 5.470 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 1.171 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 1.171 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 315 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 315 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 0 RON 0 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 27.342 RON 47.657 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 27.342 RON 47.657 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 3.930 RON 3.744 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 23.412 RON 43.913 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 93.724 RON 113.724 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -66.382 RON -66.067 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active27.342RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

342,8 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale27.342 RON
Datorii totale93.724 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,29 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-242,8 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 0 -100,0% față de anul precedent 0 315 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 315 315
2023 6.641 +18,8% față de anul precedent 6.641 5.470 1.171 1.171 0 0
2022 5.588 +21,1% față de anul precedent 5.588 27.340 0 0 21.752 21.920
2021 4.615 -48,0% față de anul precedent 4.615 6.284 0 0 1.669 1.808
2020 8.866 -85,3% față de anul precedent 8.967 90.826 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 81.859 82.128
2019 60.335 +18,6% față de anul precedent 60.678 25.244 35.434 +288,6% față de anul precedent 33.779 +345,3% față de anul precedent 0 0
2018 50.866 +4.247,5% față de anul precedent 51.085 41.966 9.119 7.586 0 0
2017 1.170 1.173 4.084 0 0 2.911 2.946

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 0 27.342 27.342 0 3.930 23.412
2023 0 47.657 47.657 0 3.744 43.913
2022 88 56.439 56.527 1.272 3.205 51.962
2021 614 70.371 70.985 16.321 2.128 51.922
2020 1.140 63.684 64.824 13.887 1.517 48.280
2019 1.666 121.982 123.648 73.685 0 48.297
2018 2.192 52.498 54.690 19.662 11.332 21.504
2017 872 18.970 19.842 1.556 7 17.407

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 93.724 -17,6% față de anul precedent -66.382 Neraportat 0
2023 113.724 -8,1% față de anul precedent -66.067 Neraportat 0
2022 123.765 +6,4% față de anul precedent -67.238 Neraportat 0
2021 116.303 +7,4% față de anul precedent -45.318 Neraportat 0 -100,0% față de anul precedent
2020 108.332 +27,4% față de anul precedent -43.508 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2019 85.029 +70,6% față de anul precedent 38.619 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2018 49.850 +120,7% față de anul precedent 4.840 Neraportat 1 0,0% față de anul precedent
2017 22.588 -2.746 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate10 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON -100% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
315 RON
Angajati
0
Datorii
93.724 RON -17.59% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 6.641 RON. Profit: 1.171 RON

Cifra de afaceri: 6.641 RON. Profit: 1.171 RON

Cifra de afaceri
6.641 RON +18.84% față de anul precedent
Profit net
1.171 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
113.724 RON -8.11% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 5.588 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 5.588 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
5.588 RON +21.08% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
21.920 RON
Angajati
0
Datorii
123.765 RON +6.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.615 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.615 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.615 RON -47.95% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
1.808 RON
Angajati
0 -100% față de anul precedent
Datorii
116.303 RON +7.36% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 8.866 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 8.866 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
8.866 RON -85.31% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
82.128 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
108.332 RON +27.41% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 60.335 RON. Profit: 33.779 RON

Cifra de afaceri: 60.335 RON. Profit: 33.779 RON

Cifra de afaceri
60.335 RON +18.62% față de anul precedent
Profit net
33.779 RON +345.28% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
85.029 RON +70.57% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 50.866 RON. Profit: 7.586 RON

Cifra de afaceri: 50.866 RON. Profit: 7.586 RON

Cifra de afaceri
50.866 RON +4247.52% față de anul precedent
Profit net
7.586 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 0% față de anul precedent
Datorii
49.850 RON +120.69% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 1.170 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 1.170 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
1.170 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
2.946 RON
Angajati
1
Datorii
22.588 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataB.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4663 in Sat Viştişoara Com. Viştea (BRAŞOV)

B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4663 in Sat Viştişoara Com. Viştea (BRAŞOV)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4663, Braşov

MBG PARTS SRL
CUI: 37204212CAEN: 4663
Activ
BRAŞOV, Orş. Zărneşti2017-03-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.571.709 RON
Profit
169.588 RON
Angajati
1
DACELI SRL
CUI: 26781436CAEN: 4663
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2010-04-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.781.205 RON
Profit
263.198 RON
Angajati
2

Alte firme din Braşov

SIX MEDIA GROUP EVENTS SRL
CUI: 38188719CAEN: 9020
Activ
BRAŞOV, Mun. Săcele2017-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
211.154 RON
Profit
72.715 RON
Angajati
0
SALON OANA MILU SRL
CUI: 38188743CAEN: 9622
Activ
BRAŞOV, Sat Prejmer Com. Prejmer2017-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
81.761 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
DELY-SCHE SANIERUNG SRL
CUI: 38182260CAEN: 4311
Activ
BRAŞOV, Orş. Predeal2017-09-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
181.078 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
RAF INSTAL EDIL SRL
CUI: 38201265CAEN: 4322
Activ
BRAŞOV, Sat Voivodeni Com. Voila2017-09-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.489.367 RON
Profit
62.784 RON
Angajati
5
D.D. DRUGS SRL
CUI: 38102458CAEN: 4773
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-08-17
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.010.964 RON
Profit
126.623 RON
Angajati
2
TAPITERIE K9 SRL
CUI: 38278862CAEN: 9601
Activ
BRAŞOV, Orş. Zărneşti2017-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
64.795 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LOOK DID EXPERT SRL
CUI: 37323930CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-04-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
61.200 RON
Profit
40.867 RON
Angajati
0
NANU HORECA S.R.L.
CUI: 39224313CAEN: 7740
Activ
BRAŞOV, Sat Ghimbav Orş. Ghimbav2018-04-23
fara e-Factura

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL?

CUI-ul B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL este 38188727.

Unde este sediul B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL?

B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL are sediul in Romania, BRAŞOV, Sat Viştişoara Com. Viştea, VIŞTIŞOARA nr. 8, 507257, Sat Viştişoara Com. Viştea, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL?

B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL in 2024?

In 2024, B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL a raportat o cifra de afaceri de 0 RON.

Ce activitate are B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL?

B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL are codul CAEN principal 4663 (Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii).

Ce profit a inregistrat B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL in 2024?

B.P.I. CONSTRUCTION PARTS SRL a inregistrat o pierdere neta de 315 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.