Activ

COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL

CUI: 38195007
CIF: 38195007
Reg. Com.: J40/15537/2017
CAEN: 7112
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 7 septembrie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 00:22

Despre COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL

COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea" (cod CAEN 7112), in sectorul tranzactii imobiliare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL a raportat o cifra de afaceri de 251.982 RON, in crestere puternica fata de anul precedent (+153.3%). Profitul net inregistrat a fost de 168.952 RON (in crestere puternica). Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 32.700 RON in 2017 la 251.982 RON in 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
251.982 RON
Venituri totale
251.982 RON
Cheltuieli totale
51.336 RON
Profit brut
200.646 RON
Profit net
168.952 RON
Marja profit net
67,05%
Active imobilizate
5.821 RON
Active circulante
181.240 RON
Stocuri
0 RON
Creanțe
92.169 RON
Casa & conturi bănci
89.071 RON
Capital propriu
169.192 RON

Contact

AdresaRomania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Banul Udrea nr. 10, 31274

Adresă sediu social

Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Banul Udrea nr. 10, 31274
Cod poștal: 31274
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Banul Udrea nr. 10, 31274
Cod postal
31274
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 07.09.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Platitor TVA
Nu

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
251.982 RON
Rezultat net
168.952 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 251.982 RON 99.480 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 251.982 RON 99.480 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 51.336 RON 40.291 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 200.646 RON 59.189 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 168.952 RON 49.887 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 0 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 0 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 5.821 RON 14.943 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 181.240 RON 60.707 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 187.061 RON 75.650 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 0 RON 0 RON
CreanțeSume de încasat 92.169 RON 58.880 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 89.071 RON 1.827 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 22.709 RON 25.523 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate 169.192 RON 50.127 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 0 persoane 0 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active187.061RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

12,1 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale187.061 RON
Datorii totale22.709 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
90,3 %Profit net / active totale
ROE
99,9 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
7,98 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
90,4 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 251.982 +153,3% față de anul precedent 251.982 51.336 200.646 +239,0% față de anul precedent 168.952 +238,7% față de anul precedent 0 0
2023 99.480 -31,5% față de anul precedent 99.480 40.291 59.189 -44,9% față de anul precedent 49.887 -51,6% față de anul precedent 0 0
2022 145.209 +437,8% față de anul precedent 145.209 37.837 107.372 103.103 0 0
2021 27.000 -46,4% față de anul precedent 36.679 37.569 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 890 1.684
2020 50.396 -25,2% față de anul precedent 50.396 33.903 16.493 -64,7% față de anul precedent 14.981 -66,5% față de anul precedent 0 0
2019 67.400 -7,3% față de anul precedent 67.712 21.009 46.703 -20,8% față de anul precedent 44.681 -21,3% față de anul precedent 0 0
2018 72.700 +122,3% față de anul precedent 72.700 13.764 58.936 +81,5% față de anul precedent 56.755 +80,3% față de anul precedent 0 0
2017 32.700 32.700 232 32.468 31.487 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 5.821 181.240 187.061 0 92.169 89.071
2023 14.943 60.707 75.650 0 58.880 1.827
2022 33.081 87.855 120.936 0 76.653 11.202
2021 51.318 37.083 88.401 0 20.000 17.083
2020 59.399 104.669 164.068 0 0 104.669
2019 75.124 83.290 158.414 0 0 83.290
2018 0 80.623 80.623 0 0 80.623
2017 0 32.968 32.968 0 0 32.968

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 22.709 -11,0% față de anul precedent 169.192 Neraportat 0
2023 25.523 +32,4% față de anul precedent 50.127 Neraportat 0
2022 19.277 -28,5% față de anul precedent 101.659 Neraportat 0
2021 26.963 -59,3% față de anul precedent 61.438 Neraportat 0
2020 66.286 +19,9% față de anul precedent 88.103 Neraportat 0
2019 55.292 +2.435,2% față de anul precedent 103.122 Neraportat 0
2018 2.181 +70,3% față de anul precedent 78.442 Neraportat 0
2017 1.281 31.687 Neraportat 0

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

0din 100 de puncte
Risc scăzut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare0 / 20
Profitabilitate0 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive0 / 20
Lichiditate0 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 251.982 RON. Profit: 168.952 RON

Cifra de afaceri: 251.982 RON. Profit: 168.952 RON

Cifra de afaceri
251.982 RON +153.3% față de anul precedent
Profit net
168.952 RON +238.67% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
22.709 RON -11.03% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 99.480 RON. Profit: 49.887 RON

Cifra de afaceri: 99.480 RON. Profit: 49.887 RON

Cifra de afaceri
99.480 RON -31.49% față de anul precedent
Profit net
49.887 RON -51.61% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
25.523 RON +32.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 145.209 RON. Profit: 103.103 RON

Cifra de afaceri: 145.209 RON. Profit: 103.103 RON

Cifra de afaceri
145.209 RON +437.81% față de anul precedent
Profit net
103.103 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
19.277 RON -28.51% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 27.000 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 27.000 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
27.000 RON -46.42% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
1.684 RON
Angajati
0
Datorii
26.963 RON -59.32% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 50.396 RON. Profit: 14.981 RON

Cifra de afaceri: 50.396 RON. Profit: 14.981 RON

Cifra de afaceri
50.396 RON -25.23% față de anul precedent
Profit net
14.981 RON -66.47% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
66.286 RON +19.88% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 67.400 RON. Profit: 44.681 RON

Cifra de afaceri: 67.400 RON. Profit: 44.681 RON

Cifra de afaceri
67.400 RON -7.29% față de anul precedent
Profit net
44.681 RON -21.27% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
55.292 RON +2435.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 72.700 RON. Profit: 56.755 RON

Cifra de afaceri: 72.700 RON. Profit: 56.755 RON

Cifra de afaceri
72.700 RON +122.32% față de anul precedent
Profit net
56.755 RON +80.25% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
2.181 RON +70.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 32.700 RON. Profit: 31.487 RON

Cifra de afaceri: 32.700 RON. Profit: 31.487 RON

Cifra de afaceri
32.700 RON
Profit net
31.487 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
0
Datorii
1.281 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataCOST & BENEFIT SOLUTIONS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 7112 in Sector 3 Mun. Bucureşti (MUNICIPIUL BUCUREŞTI)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 7112, Municipiul Bucureşti

SAGE CONSULTING ENERGY S.R.L.
CUI: 45457739CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2022-01-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
252.100 RON
Profit
38.592 RON
Angajati
2
LID STREAM S.R.L.
CUI: 49586590CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti2024-02-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
251.711 RON
Profit
199.830 RON
Angajati
1
SUN CONSTRUCT DEVELOPMENT SRL
CUI: 23609348CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2008-03-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
252.820 RON
Profit
119.994 RON
Angajati
1
VLASIT CONSULT SRL
CUI: 17028332CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2004-12-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
251.443 RON
Profit
104.315 RON
Angajati
1
INGINERIE STRUCTURALA SRL
CUI: 14541707CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2002-03-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
255.252 RON
Profit
0 RON
Angajati
3
MACINGINERIE S.R.L.
CUI: 49819505CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2024-03-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
250.683 RON
Profit
151.839 RON
Angajati
1

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 7112, Municipiul Bucureşti

TICHIE DESIGN SRL
CUI: 38171598CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
585.775 RON
Profit
388.594 RON
Angajati
2
GYT MANAGEMENT CONCEPT SRL
CUI: 38196509CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-09-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
206.160 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
CREVARO PROJECTS DESIGN SRL
CUI: 38211196CAEN: 7112
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.054.625 RON
Profit
279.656 RON
Angajati
3

Alte firme din Municipiul Bucureşti

ISIS METAMORPHOSIS SRL
CUI: 38194982CAEN: 7021
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 4 Mun. Bucureşti2017-09-07
fara e-Factura
PLANIT IMOB SRL
CUI: 38195015CAEN: 6810
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-09-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
0 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
MOTOR HEART CONSULTING SRL
CUI: 38175670CAEN: 8130
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.612.265 RON
Profit
96.663 RON
Angajati
1
ATELIER AD HOC ARHITECTURA SRL
CUI: 38212124CAEN: 7111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 1 Mun. Bucureşti2017-09-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
387.880 RON
Profit
46.743 RON
Angajati
1
OSTROV BUILDING SRL
CUI: 38009880CAEN: 4120
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 2 Mun. Bucureşti2017-07-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
51.886 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
DELTA PRINT LINE SRL
CUI: 36251917CAEN: 1812
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2016-06-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
7.201.365 RON
Profit
361.281 RON
Angajati
28
OMNIA DESIGN STUDIO S.R.L.
CUI: 40297440CAEN: 7111
Activ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 6 Mun. Bucureşti2018-12-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
60.460 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL?

CUI-ul COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL este 38195007.

Unde este sediul COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL?

COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL are sediul in Romania, MUNICIPIUL BUCUREŞTI, Sector 3 Mun. Bucureşti, Str. Banul Udrea nr. 10, 31274, Sector 3 Mun. Bucureşti, judetul MUNICIPIUL BUCUREŞTI.

Cand a fost infiintata COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL?

COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL in 2024?

In 2024, COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL a raportat o cifra de afaceri de 251.982 RON.

Ce activitate are COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL?

COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL are codul CAEN principal 7112 (Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea).

Ce profit a inregistrat COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL in 2024?

COST & BENEFIT SOLUTIONS SRL a inregistrat un profit net de 168.952 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.