Activ Plătitor TVA

NARIN CRISTIAN SRL

CUI: 38224439
CIF: RO38224439
Reg. Com.: J2017001432329
CAEN: 4711
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 15 septembrie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun

Surse și actualizare

Actualizat: 10 octombrie 2026 la 10:20

Despre NARIN CRISTIAN SRL

NARIN CRISTIAN SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Mediaş, judetul SIBIU, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun" (cod CAEN 4711), in sectorul comert cu ridicata si cu amanuntul. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, NARIN CRISTIAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 949.858 RON, in crestere fata de anul precedent (+16.7%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 1, in scadere fata de anul anterior. Pe parcursul ultimilor 7 ani, cifra de afaceri a crescut semnificativ de la 159.951 RON in 2017 la 949.858 RON in 2024.

Este inregistrata ca platitoare de TVA. Conducerea inregistrata cuprinde 1 persoana (asociati si/sau administratori).

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
949.858 RON
Venituri totale
950.492 RON
Cheltuieli totale
971.818 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
80.298 RON
Active circulante
104.233 RON
Stocuri
69.195 RON
Creanțe
1.588 RON
Casa & conturi bănci
33.450 RON
Capital propriu
-101.351 RON

Contact

AdresaRomania, SIBIU, Mun. Mediaş, Str. Metanului nr. 10, 551063
Telefon0748558336

Adresă sediu social

Romania, SIBIU, Mun. Mediaş, Str. Metanului nr. 10, 551063
Cod poștal: 551063
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, SIBIU, Mun. Mediaş, Str. Metanului nr. 10, 551063
Cod postal
551063
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 14.09.2017
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
949.858 RON
Rezultat net
-21.326 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 949.858 RON 814.085 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 950.492 RON 853.648 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 971.818 RON 877.841 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 21.326 RON 24.193 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 21.326 RON 32.732 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 80.298 RON 88.049 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 104.233 RON 123.580 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 184.531 RON 211.629 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 69.195 RON 78.844 RON
CreanțeSume de încasat 1.588 RON 8.717 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 33.450 RON 36.019 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 285.882 RON 291.654 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -101.351 RON -80.025 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 1 persoane 2 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active184.531RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

154,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale184.531 RON
Datorii totale285.882 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,36 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-54,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 949.858 +16,7% față de anul precedent 950.492 971.818 0 0 21.326 21.326
2023 814.085 +0,3% față de anul precedent 853.648 877.841 0 0 24.193 32.732
2022 811.998 +4,5% față de anul precedent 812.690 837.524 0 0 24.834 32.966
2021 776.972 -11,7% față de anul precedent 806.707 816.300 0 0 9.593 17.663
2020 879.384 +32,5% față de anul precedent 880.633 882.565 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 1.932 8.770
2019 663.867 +0,4% față de anul precedent 664.360 646.856 17.504 +177,6% față de anul precedent 10.860 0 0
2018 661.550 +313,6% față de anul precedent 661.565 655.259 6.306 +113,3% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 0 310
2017 159.951 159.951 156.995 2.956 1.356 0 0

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 80.298 104.233 184.531 69.195 1.588 33.450
2023 88.049 123.580 211.629 78.844 8.717 36.019
2022 95.799 67.119 162.918 60.503 1.732 4.884
2021 103.550 80.767 184.317 74.350 1.923 4.494
2020 111.301 87.738 199.039 64.169 965 22.604
2019 116.521 116.205 232.726 88.926 3.767 23.512
2018 1.838 66.384 68.222 57.354 3.367 5.663
2017 2.152 38.838 40.990 34.729 0 4.109

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 285.882 -2,0% față de anul precedent -101.351 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2023 291.654 +38,7% față de anul precedent -80.025 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2022 210.211 +5,8% față de anul precedent -47.293 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2021 198.644 +1,5% față de anul precedent -14.327 Neraportat 2 0,0% față de anul precedent
2020 195.703 -11,3% față de anul precedent 3.336 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2019 220.620 +229,4% față de anul precedent 12.106 Neraportat 1 -50,0% față de anul precedent
2018 66.976 +69,8% față de anul precedent 1.246 Neraportat 2 +100,0% față de anul precedent
2017 39.434 1.556 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

70din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor0 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate15 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

1 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Persoane asociate, roluri și localități
PersoanăRolȚarăLocalitate / județ
ACAURELIA CRISTINA COSMAadministratorNeraportatăNeraportată

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2026 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2026
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2026 1 repere

data publicăriiPublicații ONRCMentiune — Buletin 16185/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Deschide înregistrarea completă

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 949.858 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 949.858 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
949.858 RON +16.68% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
21.326 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
285.882 RON -1.98% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 814.085 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 814.085 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
814.085 RON +0.26% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
32.732 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
291.654 RON +38.74% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 811.998 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 811.998 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
811.998 RON +4.51% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
32.966 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
210.211 RON +5.82% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 776.972 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 776.972 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
776.972 RON -11.65% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
17.663 RON
Angajati
2 0% față de anul precedent
Datorii
198.644 RON +1.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 879.384 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 879.384 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
879.384 RON +32.46% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
8.770 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
195.703 RON -11.29% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 663.867 RON. Profit: 10.860 RON

Cifra de afaceri: 663.867 RON. Profit: 10.860 RON

Cifra de afaceri
663.867 RON +0.35% față de anul precedent
Profit net
10.860 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1 -50% față de anul precedent
Datorii
220.620 RON +229.4% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 661.550 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 661.550 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
661.550 RON +313.6% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
310 RON
Angajati
2 +100% față de anul precedent
Datorii
66.976 RON +69.84% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 159.951 RON. Profit: 1.356 RON

Cifra de afaceri: 159.951 RON. Profit: 1.356 RON

Cifra de afaceri
159.951 RON
Profit net
1.356 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
1
Datorii
39.434 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataNARIN CRISTIAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Mun. Mediaş (SIBIU)

NARIN CRISTIAN SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4711 in Mun. Mediaş (SIBIU)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

1 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

30.042026Mentiune · Buletin 16185/2026actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Companie
NARIN CRISTIAN SRL
CUI
38224439
Tip în sursă
Modification
Data buletinului
30.04.2026
Registrul Comerțului
J32/1432/2017
EUID
ROONRC.J32/1432/2017
Sediu
Jud. Sibiu, Municipiul Mediaş, Strada METANULUI, Nr. 10, Bl. 10, Ap. 5
Județ
Sibiu
Număr încheiere
346468
Data încheierii
28.04.2026
Număr dosar
1671643
Data dosarului
23.04.2026
Tribunal
Sibiu
Registrator
Diana-Adriana Arion

Subiecte

actualizare obiect de activitate conform CAEN Rev.3

Documente menționate

  • Cerere de înregistrare nr. 1671643 din 23.04.2026
Vezi Buletinul ONRC nr. 16185/2026 (PDF)

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4711, Sibiu

REŢETELE MĂRGINIMII S.R.L.
CUI: 43661740CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Sat Jina Com. Jina2021-02-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
962.306 RON
Profit
131.074 RON
Angajati
3
CARAREA VIILOR S.R.L.
CUI: 44430930CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Sat Pelişor Com. Bârghiş2021-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
945.229 RON
Profit
36.286 RON
Angajati
0
CRIPO MIXT S.R.L.
CUI: 40478390CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2019-01-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
964.731 RON
Profit
6.886 RON
Angajati
3
SOLO COM SRL
CUI: 4101130CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu1993-06-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
939.132 RON
Profit
31.580 RON
Angajati
3
START 2000 S.R.L.
CUI: 13572322CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2000-12-05
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.025.074 RON
Profit
104.844 RON
Angajati
1
TONYBABY SRL
CUI: 36312666CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Sat Şelimbăr Com. Şelimbăr2016-07-14
fara e-Factura
Cifra afaceri
912.031 RON
Profit
23.226 RON
Angajati
3

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4711, Sibiu

SIBASAL SRL
CUI: 38206041CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-09-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
734.943 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
SIBIANU CMD S.R.L.
CUI: 38248101CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Sat Jina Com. Jina2017-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.849.170 RON
Profit
465.832 RON
Angajati
3
REVELAŢIA NATURII SRL
CUI: 38172100CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Mun. Mediaş2017-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
210.199 RON
Profit
9.762 RON
Angajati
1
OPRA TRADITION SRL
CUI: 38273261CAEN: 4711
Activ
SIBIU, Sat Poiana Sibiului Com. Poiana Sibiului2017-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.222.948 RON
Profit
0 RON
Angajati
3

Alte firme din Sibiu

MG RENT SRL
CUI: 38224447CAEN: 7712
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-09-15
fara e-Factura
Cifra afaceri
345.959 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
LEHAIM TOV SRL
CUI: 38201494CAEN: 5610
Activ
SIBIU, Sat Turnu Roşu Com. Turnu Roşu2017-09-11
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.283.667 RON
Profit
814.069 RON
Angajati
0
CASA GLORIA SIBIU SRL
CUI: 38236484CAEN: 5520
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
65.334 RON
Profit
31.833 RON
Angajati
0
CALEA GOURMET S.R.L.
CUI: 38070607CAEN: 4722
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2017-08-07
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.511.650 RON
Profit
189.816 RON
Angajati
10
R & D AUTO EXPERT SRL
CUI: 38397014CAEN: 4532
Activ
SIBIU, Sat Valchid Com. Hoghilag2017-10-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.544.905 RON
Profit
27.315 RON
Angajati
2
EXTRAVAGANT BY NATY S.R.L.
CUI: 36632172CAEN: 9622
Activ
SIBIU, Mun. Sibiu2016-10-13
fara e-Factura
Cifra afaceri
97.605 RON
Profit
45.648 RON
Angajati
1
FILMPEFAZA S.R.L.
CUI: 39911430CAEN: 4778
Activ
SIBIU, Sat Sibiel Orş. Sălişte2018-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
125.698 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul NARIN CRISTIAN SRL?

CUI-ul NARIN CRISTIAN SRL este 38224439.

Unde este sediul NARIN CRISTIAN SRL?

NARIN CRISTIAN SRL are sediul in Romania, SIBIU, Mun. Mediaş, Str. Metanului nr. 10, 551063, Mun. Mediaş, judetul SIBIU.

Cand a fost infiintata NARIN CRISTIAN SRL?

NARIN CRISTIAN SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a NARIN CRISTIAN SRL in 2024?

In 2024, NARIN CRISTIAN SRL a raportat o cifra de afaceri de 949.858 RON.

Cati angajati are NARIN CRISTIAN SRL?

NARIN CRISTIAN SRL a raportat un numar mediu de 1 salariat in 2024.

Ce activitate are NARIN CRISTIAN SRL?

NARIN CRISTIAN SRL are codul CAEN principal 4711 (Comerţ cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun).

Ce profit a inregistrat NARIN CRISTIAN SRL in 2024?

NARIN CRISTIAN SRL a inregistrat o pierdere neta de 21.326 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
1 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
10 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
10 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.