Activ Plătitor TVA

ABI ADE CONSTRUCT S.R.L.

CUI: 38260547
CIF: RO38260547
Reg. Com.: J2017002678085
CAEN: 4100
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 25 septembrie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale

Surse și actualizare

Actualizat: 12 octombrie 2026 la 15:17

Despre ABI ADE CONSTRUCT S.R.L.

ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Mun. Braşov, judetul BRAŞOV, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale" (cod CAEN 4100), in sectorul constructii. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.699.753 RON, in scadere fata de anul precedent (-42.5%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON (in scadere accentuata). Numarul mediu de salariati raportat a fost de 13, in crestere fata de anul anterior.

Este inregistrata ca platitoare de TVA.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
4.699.753 RON
Venituri totale
4.910.973 RON
Cheltuieli totale
5.241.073 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
123.590 RON
Active circulante
1.748.270 RON
Stocuri
1.556.680 RON
Creanțe
164.005 RON
Casa & conturi bănci
27.585 RON
Capital propriu
-355.879 RON

Contact

AdresaRomania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Bld. Gării nr. 22
Telefon0722455900

Adresă sediu social

Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Bld. Gării nr. 22
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Bld. Gării nr. 22
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 25.09.2017
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Platitor TVA
Da

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
4.699.753 RON
Rezultat net
-330.100 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 4.699.753 RON 8.178.667 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 4.910.973 RON 9.075.312 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 5.241.073 RON 8.845.934 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 229.378 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 183.050 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 330.100 RON 0 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 330.100 RON 0 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 123.590 RON 206.312 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 1.748.270 RON 635.998 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.871.860 RON 842.310 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 1.556.680 RON 606.699 RON
CreanțeSume de încasat 164.005 RON 2.594 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 27.585 RON 26.705 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 2.234.804 RON 874.576 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -355.879 RON -25.779 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 13 persoane 12 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.871.860RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

119,4 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.871.860 RON
Datorii totale2.234.804 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,78 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-19,0 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 4.699.753 -42,5% față de anul precedent 4.910.973 5.241.073 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 330.100 330.100
2023 8.178.667 -13,9% față de anul precedent 9.075.312 8.845.934 229.378 183.050 0 0
2022 9.500.179 +102,1% față de anul precedent 11.948.556 12.100.615 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 152.059 359.146
2021 4.701.623 +3,9% față de anul precedent 4.670.600 4.476.444 194.156 -45,0% față de anul precedent 150.074 -51,7% față de anul precedent 0 0
2020 4.523.215 +250,6% față de anul precedent 5.046.869 4.693.664 353.205 +10,9% față de anul precedent 310.922 +1,1% față de anul precedent 0 0
2019 1.289.983 +257,2% față de anul precedent 1.372.748 1.054.150 318.598 +72,1% față de anul precedent 307.424 +69,4% față de anul precedent 0 0
2018 361.190 422.345 237.209 185.136 181.524 0 0
2017 0 0 8.294 0 0 8.294 8.294

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 123.590 1.748.270 1.871.860 1.556.680 164.005 27.585
2023 206.312 635.998 842.310 606.699 2.594 26.705
2022 287.684 1.685.678 1.973.362 1.662.519 -23.268 46.427
2021 216.881 3.482.653 3.699.534 3.400.374 8.068 74.211
2020 138.950 1.148.867 1.287.817 1.012.754 73.881 62.232
2019 216.579 406.245 622.824 156.710 103.481 146.054
2018 12.967 177.845 190.812 61.155 67.482 49.208
2017 0 387 387 0 0 387

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 2.234.804 +155,5% față de anul precedent -355.879 Neraportat 13 +8,3% față de anul precedent
2023 874.576 -60,0% față de anul precedent -25.779 Neraportat 12 0,0% față de anul precedent
2022 2.186.964 -38,4% față de anul precedent -208.829 Neraportat 12 +20,0% față de anul precedent
2021 3.552.052 +263,2% față de anul precedent 150.314 Neraportat 10 -9,1% față de anul precedent
2020 978.074 +209,4% față de anul precedent 311.162 Neraportat 11 0,0% față de anul precedent
2019 316.104 +1.710,7% față de anul precedent 307.624 Neraportat 11 +37,5% față de anul precedent
2018 17.458 +105,9% față de anul precedent 173.430 Neraportat 8 +700,0% față de anul precedent
2017 8.481 -8.094 Neraportat 1

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

75din 100 de puncte
Risc ridicat

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive10 / 20
Lichiditate10 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

9 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
9 repere · toți anii

2024 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 4.699.753 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 4.699.753 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
4.699.753 RON -42.54% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
330.100 RON
Angajati
13 +8.33% față de anul precedent
Datorii
2.234.804 RON +155.53% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 8.178.667 RON. Profit: 183.050 RON

Cifra de afaceri: 8.178.667 RON. Profit: 183.050 RON

Cifra de afaceri
8.178.667 RON -13.91% față de anul precedent
Profit net
183.050 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
12 0% față de anul precedent
Datorii
874.576 RON -60.01% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 9.500.179 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 9.500.179 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
9.500.179 RON +102.06% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
359.146 RON
Angajati
12 +20% față de anul precedent
Datorii
2.186.964 RON -38.43% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 4.701.623 RON. Profit: 150.074 RON

Cifra de afaceri: 4.701.623 RON. Profit: 150.074 RON

Cifra de afaceri
4.701.623 RON +3.94% față de anul precedent
Profit net
150.074 RON -51.73% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
10 -9.09% față de anul precedent
Datorii
3.552.052 RON +263.17% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 4.523.215 RON. Profit: 310.922 RON

Cifra de afaceri: 4.523.215 RON. Profit: 310.922 RON

Cifra de afaceri
4.523.215 RON +250.64% față de anul precedent
Profit net
310.922 RON +1.14% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 0% față de anul precedent
Datorii
978.074 RON +209.42% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.289.983 RON. Profit: 307.424 RON

Cifra de afaceri: 1.289.983 RON. Profit: 307.424 RON

Cifra de afaceri
1.289.983 RON +257.15% față de anul precedent
Profit net
307.424 RON +69.36% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
11 +37.5% față de anul precedent
Datorii
316.104 RON +1710.65% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 361.190 RON. Profit: 181.524 RON

Cifra de afaceri: 361.190 RON. Profit: 181.524 RON

Cifra de afaceri
361.190 RON
Profit net
181.524 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
8 +700% față de anul precedent
Datorii
17.458 RON +105.85% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
8.294 RON
Angajati
1
Datorii
8.481 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataABI ADE CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 4100 in Mun. Braşov (BRAŞOV)

9 din 9 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 4100, Braşov

GREEN ORIGIN S.R.L.
CUI: 44662913CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2021-07-29
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.757.570 RON
Profit
3.050.963 RON
Angajati
1
KRONWERK SRL
CUI: 14245671CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Sat Prejmer Com. Prejmer2001-10-23
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.566.852 RON
Profit
428.570 RON
Angajati
19
BLUE & GOLD MARKETING SRL
CUI: 27076949CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Sat Tărlungeni Com. Tărlungeni2010-06-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.775.317 RON
Profit
0 RON
Angajati
6
KRK CLADIRI SRL
CUI: 38168754CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-09-01
fara e-Factura
Cifra afaceri
4.558.379 RON
Profit
1.294.125 RON
Angajati
35
ALRA LAND CON S.R.L.
CUI: 39043473CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Codlea2018-03-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
5.615.436 RON
Profit
1.058.949 RON
Angajati
13
ASENT EDIL SRL
CUI: 29494670CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Orş. Zărneşti2011-12-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.986.239 RON
Profit
146.267 RON
Angajati
6

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 4100, Braşov

DKU FORM CONSTRUCT SRL
CUI: 38245555CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Sat Bod Com. Bod2017-09-20
fara e-Factura
Cifra afaceri
416.846 RON
Profit
203.445 RON
Angajati
1
TEK FANITY SRL
CUI: 38272916CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-09-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
204.915 RON
Profit
1.289 RON
Angajati
2
SAIBOT CONSTRUCT SRL
CUI: 38235721CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Orş. Râşnov2017-09-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
375.107 RON
Profit
69.479 RON
Angajati
1
FALDINA INVEST GRUP SRL
CUI: 38342256CAEN: 4100
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-10-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
190.275 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Alte firme din Braşov

PASCUTOI TRANS & SERV SRL
CUI: 38260504CAEN: 4933
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
33.418 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
VIACON CONTAB 77 S.R.L.
CUI: 38263446CAEN: 6920
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-09-25
fara e-Factura
Cifra afaceri
258.032 RON
Profit
186.713 RON
Angajati
1
NEIME MASHHUR COMPANY S.R.L.
CUI: 38176358CAEN: 6820
Activ
BRAŞOV, Sat Sânpetru Com. Sânpetru2017-09-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
10.944 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
MAD CREPE SRL
CUI: 38354544CAEN: 1071
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2017-10-16
fara e-Factura
Cifra afaceri
31.606 RON
Profit
0 RON
Angajati
1
H.D.M. INTERN CASA S.R.L.
CUI: 39304455CAEN: 4120
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2018-05-08
fara e-Factura
Cifra afaceri
128.727 RON
Profit
0 RON
Angajati
2
M.D.A. CONSTRUCT SRL
CUI: 18652023CAEN: 4321
Activ
BRAŞOV, Mun. Braşov2006-05-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
437.430 RON
Profit
57.893 RON
Angajati
0
SALON MASAJ MIRY S.R.L.
CUI: 46622664CAEN: 9604
Activ
BRAŞOV, Orş. Zărneşti2022-08-09
fara e-Factura
Cifra afaceri
1.520 RON
Profit
478 RON
Angajati
0

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul ABI ADE CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. este 38260547.

Unde este sediul ABI ADE CONSTRUCT S.R.L.?

ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. are sediul in Romania, BRAŞOV, Mun. Braşov, Bld. Gării nr. 22, Mun. Braşov, judetul BRAŞOV.

Cand a fost infiintata ABI ADE CONSTRUCT S.R.L.?

ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

In 2024, ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifra de afaceri de 4.699.753 RON.

Cati angajati are ABI ADE CONSTRUCT S.R.L.?

ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. a raportat un numar mediu de 13 salariati in 2024.

Ce activitate are ABI ADE CONSTRUCT S.R.L.?

ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. are codul CAEN principal 4100 (Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale).

Ce profit a inregistrat ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. in 2024?

ABI ADE CONSTRUCT S.R.L. a inregistrat o pierdere neta de 330.100 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
12 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
12 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.