Activ Plătitor TVAe‑Factură

MEGACART EXPERT SRL

CUI: 38297422
CIF: RO38297422
Reg. Com.: J27/1063/2017
CAEN: 1721
Formă: SRL (Societate cu raspundere limitata)
Înființată: 2 octombrie 2017 · 9 ani
Distribuie:

Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton

Surse și actualizare

Actualizat: 11 octombrie 2026 la 20:44

Despre MEGACART EXPERT SRL

MEGACART EXPERT SRL este o srl (societate cu raspundere limitata) cu sediul in Orş. Bicaz, judetul NEAMŢ, infiintata in 2017 (9 ani de activitate). Activitatea principala este "Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton" (cod CAEN 1721), in sectorul industria prelucratoare. Compania figureaza ca activa in evidentele oficiale.

In 2024, MEGACART EXPERT SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.088.982 RON, in scadere accentuata fata de anul precedent (-72.0%). Profitul net inregistrat a fost de 0 RON. Numarul mediu de salariati raportat a fost de 10, in scadere fata de anul anterior. Datoriile raportate (3.041.126 RON) depasesc cifra de afaceri anuala.

Este inregistrata ca platitoare de TVA si in sistemul RO e-Factura din februarie 2024.

Compania, pe scurt

Cifră de afaceri netă
2.088.982 RON
Venituri totale
2.122.698 RON
Cheltuieli totale
3.089.113 RON
Profit brut
0 RON
Profit net
0 RON
Marja profit net
0,00%
Active imobilizate
1.239.547 RON
Active circulante
736.119 RON
Stocuri
382.586 RON
Creanțe
352.453 RON
Casa & conturi bănci
1.080 RON
Capital propriu
-1.124.396 RON

Contact

AdresaRomania, NEAMŢ, Orş. Bicaz, Str. Piatra Corbului nr. 6F, 615100

Adresă sediu social

Romania, NEAMŢ, Orş. Bicaz, Str. Piatra Corbului nr. 6F, 615100
Cod poștal: 615100
Se incarca harta...
Vezi pe harta firmelor →

Adresa fiscala

Adresa
Romania, NEAMŢ, Orş. Bicaz, Str. Piatra Corbului nr. 6F, 615100
Cod postal
615100
Date juridice și fiscale

Detalii companie

Forma proprietate
Proprietate Privata Capital Privat Autohton
Forma organizare
PERSOANA JURIDICA
Stare inregistrare
Înregistrat din 02.10.2017
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească BICAZ
Platitor TVA
Da

Informatii fiscale

RO e-Factura
Da (din 1 februarie 2024)

Indicatori financiari

Evoluția companiei, valorile exacte și explicațiile fiecărui indicator.

Evoluția companiei

2017 –2024 · RON

Selectează un an din grafic pentru a-i vedea indicatorii.
An explorat în grafic
2024
Cifră de afaceri
2.088.982 RON
Rezultat net
-966.415 RON

Rezultatul net din grafic combină câmpurile de profit și pierdere. Câmpurile originale sunt păstrate separat în tabel. Datele lipsă nu sunt înlocuite cu zero.

Toți indicatorii raportați

17 indicatori · valori exacte

Indicatori în 2024 și în anul precedent, RON dacă nu se indică altfel
Indicator și explicație2024 2023
Cifră de afaceri netăVânzări de bunuri și servicii 2.088.982 RON 7.472.257 RON
Venituri totaleToate veniturile raportate 2.122.698 RON 7.397.161 RON
Cheltuieli totaleToate cheltuielile raportate 3.089.113 RON 7.705.374 RON
Profit brutCâmpul de profit brut din bilanț 0 RON 0 RON
Profit netCâmpul de profit net din bilanț 0 RON 0 RON
Pierdere brutăCâmp separat de profitul brut 966.415 RON 308.213 RON
Pierdere netăCâmp separat; o valoare lipsă nu este zero 966.415 RON 308.213 RON
Active imobilizateBunuri și investiții pe termen lung 1.239.547 RON 1.655.347 RON
Active circulanteActive folosite în activitatea curentă 736.119 RON 1.605.622 RON
Active totaleCalculat: active imobilizate + active circulante 1.975.666 RON 3.260.969 RON
StocuriBunuri și materiale în stoc 382.586 RON 983.228 RON
CreanțeSume de încasat 352.453 RON 582.270 RON
Casa și conturi la bănciDisponibilități bănești 1.080 RON 40.124 RON
Datorii totaleTotalul datoriilor raportate 3.041.126 RON 3.351.612 RON
Capital propriuCapitaluri proprii raportate -1.124.396 RON -157.981 RON
Capital socialCapitalul social din bilanț Neraportat Neraportat
Număr mediu de salariațiMedia anuală, nu numărul actual de angajați 10 persoane 20 persoane

Structura activelor

Distribuția activelor · 2024

Total active1.975.666RON

Datorii și active

Comparație la finalul anului 2024

153,9 %

Datorii totale / active totale afișate

Active totale1.975.666 RON
Datorii totale3.041.126 RON

Active totale = active imobilizate + active circulante. Valorile urmăresc anul selectat în tabel.

Rate de eficiență · 2024

ROA
0,0 %Profit net / active totale
ROE
-0,0 %Profit net / capital propriu
Lichiditate afișată
0,24 Active circulante / datorii totale
Solvabilitate afișată
-56,9 %Capital propriu / active totale

Formulele folosesc câmpul de profit net și datoriile totale din sursă. Pentru lichiditate nu există o defalcare a datoriilor pe termen scurt.

Bilanțuri anuale

Toate cele 8 exerciții disponibile, cu valorile originale și variațiile raportate.

Venituri, cheltuieli și rezultate

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Venituri, cheltuieli și rezultate — istoric complet
AnCifră de afaceri netăVenituri totaleCheltuieli totaleProfit brutProfit netPierdere brutăPierdere netă
2024 2.088.982 -72,0% față de anul precedent 2.122.698 3.089.113 0 0 966.415 966.415
2023 7.472.257 +12,2% față de anul precedent 7.397.161 7.705.374 0 -100,0% față de anul precedent 0 -100,0% față de anul precedent 308.213 308.213
2022 6.662.621 +24,4% față de anul precedent 7.069.347 6.960.284 109.063 -81,9% față de anul precedent 101.983 -81,3% față de anul precedent 0 0
2021 5.356.280 +103,8% față de anul precedent 5.503.660 4.902.772 600.888 +345,3% față de anul precedent 545.849 +402,7% față de anul precedent 0 0
2020 2.628.409 +137,9% față de anul precedent 2.771.247 2.636.299 134.948 +44,5% față de anul precedent 108.575 +32,3% față de anul precedent 0 0
2019 1.104.827 +219,4% față de anul precedent 1.187.130 1.093.712 93.418 +22,0% față de anul precedent 82.052 +12,3% față de anul precedent 0 0
2018 345.872 354.019 277.466 76.553 73.094 0 0
2017 0 0 10.408 0 0 10.408 10.408

Active și disponibilități

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Active și disponibilități — istoric complet
AnActive imobilizateActive circulanteActive totaleStocuriCreanțeCasa și conturi la bănci
2024 1.239.547 736.119 1.975.666 382.586 352.453 1.080
2023 1.655.347 1.605.622 3.260.969 983.228 582.270 40.124
2022 1.203.816 2.026.479 3.230.295 1.308.690 579.152 138.637
2021 1.208.351 1.474.988 2.683.339 1.078.689 362.983 33.316
2020 678.150 510.909 1.189.059 460.433 42.245 8.231
2019 282.381 458.505 740.886 299.254 155.718 3.533
2018 20.373 103.322 123.695 71.246 8.790 23.286
2017 0 0 0 0 0 0

Datorii, capital și salariați

Sume în RON; salariații sunt exprimați în persoane.

8 ani
Datorii, capital și salariați — istoric complet
AnDatorii totaleCapital propriuCapital socialNumăr mediu de salariați
2024 3.041.126 -9,3% față de anul precedent -1.124.396 Neraportat 10 -50,0% față de anul precedent
2023 3.351.612 +11,7% față de anul precedent -157.981 Neraportat 20 +5,3% față de anul precedent
2022 3.000.201 +18,5% față de anul precedent 150.232 Neraportat 19 0,0% față de anul precedent
2021 2.531.909 +170,6% față de anul precedent 58.081 Neraportat 19 +58,3% față de anul precedent
2020 935.546 +88,6% față de anul precedent 253.513 Neraportat 12 +100,0% față de anul precedent
2019 495.948 +715,6% față de anul precedent 144.938 Neraportat 6 +100,0% față de anul precedent
2018 60.809 +495,7% față de anul precedent 62.886 Neraportat 3 +50,0% față de anul precedent
2017 10.208 -10.208 Neraportat 2

„Neraportat” indică o valoare lipsă. Zero indică valoarea 0 din sursă. Activele totale sunt calculate numai când ambele componente sunt disponibile.

Scor de risc estimat

O privire asupra indicatorilor financiari · 2024

95din 100 de puncte
Risc crescut

Un scor mai mare înseamnă un risc estimat mai mare.

Grad de îndatorare20 / 20
Profitabilitate15 / 20
Evoluția veniturilor20 / 20
Pierderi consecutive20 / 20
Lichiditate20 / 20
Cum se calculează și cum se citește scorul?

Scorul combină îndatorarea, profitabilitatea, evoluția veniturilor, pierderile consecutive și lichiditatea. Fiecare componentă contribuie cu până la 20 de puncte. Praguri: 0–25 scăzut, 26–50 moderat, 51–75 ridicat, 76–100 crescut. Este un indicator orientativ al modelului DateFirma, nu o probabilitate de insolvență. Lichiditatea folosește activele circulante și datoriile totale. Datele insuficiente pot primi punctaje neutre.

Acționariat și capital

Capitalul raportat și modificările disponibile în publicațiile ONRC.

Capital social0 RONValoare din sursă; nu confirmă absența capitalului.

Structura detaliată a acționariatului, cu asociați, cote și aporturi, nu este disponibilă în datele acestui profil.

Persoane asociate

0 persoane · administratori, asociați și fondatori din datele disponibile.

Nu am găsit persoane asociate în datele disponibile.

Conexiuni

Persoane asociate și firme conectate prin asociație, administrare sau capital.

Grafic conexiuni

Ai nevoie de un cont pentru a vizualiza graficul de conexiuni al firmei.

Parcursul firmei

Explorează istoria companiei, an cu an și eveniment cu eveniment.

Istoric documentat

10 repere. O singură cronologie.

Din 2017 până în 2024 · datele disponibile în acest profil.

2017 → 2024
Repere pe anAlege un an pentru a-l explora
10 repere · toți anii

2024 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2024Cifra de afaceri: 2.088.982 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 2.088.982 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
2.088.982 RON -72.04% față de anul precedent
Profit net
0 RON
Pierdere neta
966.415 RON
Angajati
10 -50% față de anul precedent
Datorii
3.041.126 RON -9.26% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2024
Evenimente fiscaleEvenimente fiscaleInregistrare RO e-FacturaCompania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

Compania s-a inregistrat in sistemul national RO e-Factura.

2023 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2023Cifra de afaceri: 7.472.257 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 7.472.257 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
7.472.257 RON +12.15% față de anul precedent
Profit net
0 RON -100% față de anul precedent
Pierdere neta
308.213 RON
Angajati
20 +5.26% față de anul precedent
Datorii
3.351.612 RON +11.71% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2023

2022 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2022Cifra de afaceri: 6.662.621 RON. Profit: 101.983 RON

Cifra de afaceri: 6.662.621 RON. Profit: 101.983 RON

Cifra de afaceri
6.662.621 RON +24.39% față de anul precedent
Profit net
101.983 RON -81.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
19 0% față de anul precedent
Datorii
3.000.201 RON +18.5% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2022

2021 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2021Cifra de afaceri: 5.356.280 RON. Profit: 545.849 RON

Cifra de afaceri: 5.356.280 RON. Profit: 545.849 RON

Cifra de afaceri
5.356.280 RON +103.78% față de anul precedent
Profit net
545.849 RON +402.74% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
19 +58.33% față de anul precedent
Datorii
2.531.909 RON +170.63% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2021

2020 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2020Cifra de afaceri: 2.628.409 RON. Profit: 108.575 RON

Cifra de afaceri: 2.628.409 RON. Profit: 108.575 RON

Cifra de afaceri
2.628.409 RON +137.9% față de anul precedent
Profit net
108.575 RON +32.32% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
12 +100% față de anul precedent
Datorii
935.546 RON +88.64% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2020

2019 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2019Cifra de afaceri: 1.104.827 RON. Profit: 82.052 RON

Cifra de afaceri: 1.104.827 RON. Profit: 82.052 RON

Cifra de afaceri
1.104.827 RON +219.43% față de anul precedent
Profit net
82.052 RON +12.26% față de anul precedent
Pierdere neta
0 RON
Angajati
6 +100% față de anul precedent
Datorii
495.948 RON +715.58% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2019

2018 1 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2018Cifra de afaceri: 345.872 RON. Profit: 73.094 RON

Cifra de afaceri: 345.872 RON. Profit: 73.094 RON

Cifra de afaceri
345.872 RON
Profit net
73.094 RON
Pierdere neta
0 RON
Angajati
3 +50% față de anul precedent
Datorii
60.809 RON +495.7% față de anul precedent

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2018

2017 2 repere

reper anualBilanțuriRezultate financiare 2017Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri: 0 RON. Profit: 0 RON

Cifra de afaceri
0 RON
Profit net
0 RON
Pierdere neta
10.408 RON
Angajati
2
Datorii
10.208 RON

Reper anual, nu data depunerii bilanțului sau data acordării unui premiu.

Explorează indicatorii din 2017
ÎnființareÎnființareFirma a fost infiintataMEGACART EXPERT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1721 in Orş. Bicaz (NEAMŢ)

MEGACART EXPERT SRL (SRL (Societate cu raspundere limitata)) - CAEN 1721 in Orş. Bicaz (NEAMŢ)

10 din 10 repere afișate

Cronologia reunește înregistrările disponibile. Anii fără repere nu dovedesc lipsa activității. Bilanțurile și clasamentele sunt repere anuale, ordonate la finalul anului. Data publicării ONRC poate fi diferită de data efectivă a modificării.

Publicații ONRC

0 înregistrări, cu detaliile din fiecare publicație.

Nu există publicații ONRC disponibile în acest profil.

Dosare instanță

0 dosare · sursa portalul instanțelor de judecată

Nu am găsit dosare în instanță asociate acestei firme.

Achiziții publice (SEAP)

Participare la achiziții publice · sursa e‑licitatie.ro

Această firmă nu este înregistrată ca furnizor în SEAP.

Clasamente și premii

Pozițiile companiei în județ, localitate și domeniul de activitate.

Clasamentul nu a fost calculat încă pentru această firmă.

Recenzii

Nicio recenzie inca. Fii primul care lasa o recenzie!

Firme similare

Firme active din același domeniu și județ, de mărime și vechime apropiate, și alte firme din județ.

Firme de mărime apropiată — CAEN 1721, Neamţ

PACK ARHITECT S.R.L.
CUI: 29234565CAEN: 1721
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2011-10-18
fara e-Factura
Cifra afaceri
2.370.804 RON
Profit
500.417 RON
Angajati
2
TOTAL PACK MAN S.R.L.
CUI: 40252520CAEN: 1721
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2018-12-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
931.364 RON
Profit
88.907 RON
Angajati
0
TERRAPACK S.R.L.
CUI: 46690650CAEN: 1721
Activ
NEAMŢ, Orş. Bicaz2022-08-22
fara e-Factura
Cifra afaceri
3.022.766 RON
Profit
289.324 RON
Angajati
5
AMELI BOXES SRL
CUI: 37643315CAEN: 1721
Activ
NEAMŢ, Orş. Târgu Neamţ2017-05-24
fara e-Factura
Cifra afaceri
917.610 RON
Profit
154.542 RON
Angajati
5

Firme înființate în aceeași perioadă — CAEN 1721, Neamţ

ALFA-BERKUT SRL
CUI: 36421701CAEN: 1721
Activ
NEAMŢ, Orş. Bicaz2016-08-12
fara e-Factura
Cifra afaceri
119.710 RON
Profit
13.679 RON
Angajati
1
BAIKONURPACK S.R.L.
CUI: 44692051CAEN: 1721
Activ
NEAMŢ, Orş. Bicaz2021-08-04
fara e-Factura
Cifra afaceri
175.240 RON
Profit
0 RON
Angajati
0

Alte firme din Neamţ

ECA GREEN SOLUTIONS SRL
CUI: 38297384CAEN: 2511
Activ
NEAMŢ, Sat Gârcina Com. Gârcina2017-10-02
fara e-Factura
Cifra afaceri
21.387.241 RON
Profit
2.624.636 RON
Angajati
36
IT STEP BY STEP SRL
CUI: 38303699CAEN: 4399
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2017-10-03
fara e-Factura
Cifra afaceri
29.302 RON
Profit
430 RON
Angajati
1
ELECTROSERVICE IMPACT SRL
CUI: 38252552CAEN: 4321
Activ
NEAMŢ, Sat Cârlig Com. Dulceşti2017-09-21
fara e-Factura
Cifra afaceri
381.215 RON
Profit
25.827 RON
Angajati
2
OPTIM PROTECT SRL
CUI: 38333452CAEN: 7499
Activ
NEAMŢ, Mun. Piatra Neamţ2017-10-10
fara e-Factura
Cifra afaceri
255.115 RON
Profit
117.110 RON
Angajati
1
AD INFINITUM S.R.L.
CUI: 38544840CAEN: 1083
Activ
NEAMŢ, Mun. Roman2017-11-28
fara e-Factura
Cifra afaceri
634.366 RON
Profit
113.713 RON
Angajati
4
AMY FVD LIO SRL
CUI: 35438888CAEN: 4619
Activ
NEAMŢ, Sat Sabasa Com. Borca2016-01-19
fara e-Factura
Cifra afaceri
567.724 RON
Profit
0 RON
Angajati
5
PERFECT ROSES S.R.L.
CUI: 40707230CAEN: 4776
Activ
NEAMŢ, Mun. Roman2019-02-27
fara e-Factura
Cifra afaceri
67.414 RON
Profit
0 RON
Angajati
1

Întrebări frecvente

Răspunsuri din datele publicate în acest profil.

Care este CUI-ul MEGACART EXPERT SRL?

CUI-ul MEGACART EXPERT SRL este 38297422.

Unde este sediul MEGACART EXPERT SRL?

MEGACART EXPERT SRL are sediul in Romania, NEAMŢ, Orş. Bicaz, Str. Piatra Corbului nr. 6F, 615100, Orş. Bicaz, judetul NEAMŢ.

Cand a fost infiintata MEGACART EXPERT SRL?

MEGACART EXPERT SRL a fost infiintata in anul 2017 (9 ani de activitate).

Care a fost cifra de afaceri a MEGACART EXPERT SRL in 2024?

In 2024, MEGACART EXPERT SRL a raportat o cifra de afaceri de 2.088.982 RON.

Cati angajati are MEGACART EXPERT SRL?

MEGACART EXPERT SRL a raportat un numar mediu de 10 salariati in 2024.

Ce activitate are MEGACART EXPERT SRL?

MEGACART EXPERT SRL are codul CAEN principal 1721 (Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton).

Ce profit a inregistrat MEGACART EXPERT SRL in 2024?

MEGACART EXPERT SRL a inregistrat o pierdere neta de 966.415 RON in 2024.

Surse și actualizare

Contextul datelor, într-un singur loc.

Identificare și situație fiscală
Registrele publice ANAF și ONRC
Date financiare
Bilanțurile anuale disponibile · 8 exerciții financiare
Publicații ONRC
0 înregistrări încărcate
Ultima actualizare a profilului
11 octombrie 2026
Următoarea actualizare disponibilă
11 noiembrie 2026

Câmpurile neraportate sunt marcate separat de valorile zero. Indicatorii calculați includ explicații; datele disponibile pot diferi de situația curentă a companiei.

Date personale (GDPR)

Dacă ești persoana fizică din spatele acestei afaceri sau apari pe această pagină, poți cere restricționarea sau eliminarea datelor tale.